25 Kasım 2017 Cumartesi 10:28:16
» Kazım Arslan: “VERGİ ARTIŞI EKONOMİYİ TIKAYACAKTIR”

Kazım Arslan: “VERGİ ARTIŞI EKONOMİYİ TIKAYACAKTIR”

Kazım Arslan, Orta Vadeli Plan ve son vergi zamlarına ilişkin kanun tasarısı hakkında yaptığı basın açıklamasında, "Bu vergilerle hükümet yıl sonunda arabanızın üç koltuğunun sahibi olur, sizi kendi arabanızda makam şoförü yapar. İnerken de aldığı peşin vergilerle size 5 kuruş fayda sağlamadan gider. Borçları ancak loto/totoyla ödemek zorunda kalırsınız, onda da ek yüzde 20 şans vergisi alır. Can sıkıntısından sigara yakmak istersiniz, onun kağıdına da ÖTV sararlar. Sarayın israf ekonomisi vatandaşın cebini sıfırlamış, hesabı vatandaşın sırtına yüklemiştir." ifadesini kullandı.
Paylas
http://www.bagimsizozgurmedya.com
Kazım Arslan: “VERGİ ARTIŞI EKONOMİYİ TIKAYACAKTIR”
http://halkgonulluleri.com/halk-tv-seti.asp
Ekonomi - 28 Eylül 2017, Perşembe 12:47:38
12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Arslan'ın açıklaması şöyle: ​

 

Meclise sunulan son vergi tasarısı ve Orta Vadeli Plan, ekonomide mali çöküşün itirafı, israf ve tüketim ekonomisinin son çırpınışlarıdır. Kaynağı ithalatta değil yerli üretimde, tasarrufta, vergi reformunda araması gerekenler, yine özelleştirme bağımlılığına düşmüş, çalışan kesime verdiği zammı misliyle almaya kalkmıştır. Vergi adaletini elinin tersiyle iten hükümet, ekonominin can damarı sektörler üretim reform paketinin devamını beklerken yeni kurumlar vergisiyle, ek MTV darbesiyle, ÖTV hamlesiyle hevesi kursaklarında bırakmıştır. Çalışan, üreten, emeğiyle geçinen kesimlerden kesilecek yeni vergi yükü, ekonomide yeni daralmaları ve sonunda tıkanmayı getirecektir. Memura yarım puan maaş zammını görünce uzlaşmaya kalkan sendikalar, bugün vergi dilimiyle geri alınan zammı, memurun arabasına, bindiği dolmuşa eklenen vergiyi görünce hiç mi sıkılmayacak?

 

Bugün Türkiye’de hükümet, tam anlamıyla bir hazır yiyicidir, üretim ve kazanç düşmanıdır. Memur ya da işçi misiniz; yeni vergiyle beraber daha maaşınız hesabınıza yatmadan hem enflasyon hem de yeni vergi dilimi karşısında eriyecektir. Bu zamlardan sonra arabanızı daha pahalıya bineceksiniz, yeni zamla akaryakıt canınıza daha çok tak edecek.

 

DEVLET ARABANIZIN ORTAĞI OLACAK

 

Yılbaşında zamlanacak MTV’ye, ÖTV’ye, trafik sigortasına, kaskoya ödeyeceğiniz parayla, devlet dişinizden tırnağınızdan arttırıp aldığınız arabanın resmen ortağı olacaktır. Yıl boyunca arabanızdan devlete ödeyeceğiniz haraç gibi vergilerle üç koltuğunuza birden devlet oturacak, arabanıza bu iktidar ortak olacaktır. Arkadaki makam koltuğuna hükümet yerleşecek ve sizi kendi arabanızda makam şoförü gibi kullanacak, benzinden ayrı, geçmediğiniz yoldan ayrı, motorunuzdan ayrı vergi kesecektir. Üstelik inerken vergilerini peşin peşin toplayıp size beş kuruş fayda sağlamadan gidecektir.

 

Bunca sıkıntı içinde tek umudunuz şans oyunu olacak, ama ona da karabasan gibi ek vergi koyacaklar, yılbaşında yüzde 10’dan 20’ye çıkan vergiyle beraber hayalleriniz bile artık pahalanacak. Canınız iyiden iyiye sıkılacak, bir sigara yakayım dediğinizde hükümet, sigara kağıdına bile ÖTV vergisi saracaktır.

 

Vatandaş son MTV zammıyla kendi arabasında hükümetin makam şoförü olmuş, sağ cebinde gördüğü ufak zammı sol cebinden fazlasıyla kaptırmıştır. Bu zamlar yapıldıkça İktidar harcamalarını kısacağı yerde, hiç tasarruf tedbiri düşünmeden yapılan zamlar yine derde deva olmayacaktır.İSRAF EKONOMİSİ VATANDAŞIN CEBİNİ SIFIRLADI

 

Sarayın israf ekonomisi vatandaşın cebini sıfırlamıştır. Kamuda yolsuzluğu, vurgunu, talanı yok etmesi gerekirken, bir kez daha halkı “aldatmış”, kurumlara sürekli ek ödenek çıkartarak daha yılın ortasında bütçe hedeflerini delik deşik etmiştir. Orta Vadeli Plan’da cari açığı, büyümeyi, bütçe açığını, ihracat ve ithalatı, işsizliği, büyümeyi rayına oturtamayanlar, kendileri hesap verip koltuklarını terk edeceği yerde hesabı yine vatandaşın sırtına yüklemiştir.

 

Her kafadan ayrı sesin çıktığı, “başaramadık” itiraflarının yükseldiği bu hükümetin artık ekonomide, maliyede, finans sisteminde kapsamlı reform yapacak bir enerjisi ve ufku kalmamıştır. Vergi adaletini ve reformunu sağlamayan, dolaylı vergi yükünü vatandaşın sırtından almayan, üreten sektörlerin yüklerini hafifleteceği yerde, vergi arttırırak günübirlik çare aramaktır. Üretimi baltalayacak, özel sektörün rekabet şansını azaltacak bu düzenlemeden derhal vazgeçilmelidir. İktidar öncelikle kendi israf ekonomisinden ve lüks harcamadan vazgeçmeli, ülkeye ve millete yük getirmeyecek tedbirler almalıdır. Aksi halde  bu vergiler yavaş işleyen piyasayı iyice tıkayacak, işletmeler iktidarın yüzünden kapanacaktır.


Rogg & Nok Haber Servisi:- Rogg & Nok Savaş Ve İnsan Ve de Yaşam, Ölüm Ekonomisi Araştırma Grubu

E-Posta ile gönderilen veya direk Web sitesine yayınlanması için gönderilen yazıların fotoğraf gibi tüm demokratik protesto, bilgi, haber, yorum ve sosyal/siyasal içerikli paylaşımlar TC Anayasasının;
MADDE 25: "Düşünce ve Kanaat Hürriyeti";
MADDE 26: "Düşünceyi Açıklama ve Yayma Hürriyeti"
kapsamında Web sitemizde yapılmıştır.
Kişisel veya kurumsal Demokratik düşünce ve kanaatlerimiz engellenmesi ve/veya şiddet/baskı altına alınması, bu nedenle
"Yazar olan biz Hakkımızdaki veya kullanıcıların kullandıkları web sitesindeki yayınlanan haberler dolayısı ile olası her türlü anti-demokratik yasal girişimi",
TC Anayasası, AİHM ve İnsan Hakları Evrensel Beyannamesi kapsamında, her türlü yasal haklarımız saklı kalmak üzere, peşinen reddederiz…

OKUYUCU YORUMLARI

UYARI:Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve tamamı büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. Ayrıca suç teşkil edecek hakaret içerikli yorumlar hakkında muhatapları tarafından dava açılabilmektedir.(Yorum Yapanın Taahütü)Yazılan yorumların sorumluluğunun tarafıma ait olduğunu, yazımın yetkililerce, fikrim sorulmaksızın yayından kaldırılabileceğini bu siteye girdiğim andan itibaren kabul etmiş sayılırım.
Ad Soyad
E-Posta
Güvenlik Kodu: Guvenlik
Yorum
Copyright ©2010 - Tüm hakları saklıdır.
PHP Haber Sitesi Türkiye Tasarım
Rogg&Nok Haber- Tüm Hakları Saklıdır. İzinsiz Ve kaynak gösterilmeden Alıntı Yapılamaz. Yayınlanan Tüm Haber Ve Açıklamalar İlk Kaynaktan Ulaştırılan Açıklamalardır. Sitemiz Bu Açıklamalara Ekleme Veya Müdahelede Bulunmadan Yayınlar. Yorum,Makale, Sizden Gelenler Bölümündeki Yazılardan Yazanlar Sorumludur. Harici Bilgiler Ayrı Bir Sayfada Açılır. Rogg&Nok Haber Bu Linkler Ve İçeriklerinden Sorumlu Değildir.Her Türlü Haber Ve İletişim İçin roggnok@gmail.com Adresini kullanabilirsiniz. Sitemizden Daha İyi Yararlanabilmek için Gizlilik İlekeleri Ve Yayın Prensiplerimzi Okuyunuz. En İyi İnt Exp 8+ 1024x768 Görüntülenir