23 Ekim 2019 Çarşamba 22:17:27
» Mahmut Esen: Orta Doğu Teknik Üniversitesi, Milli Eğitim Bakanlığı ve Dama Sistemi...

Mahmut Esen: Orta Doğu Teknik Üniversitesi, Milli Eğitim Bakanlığı ve Dama Sistemi...

...
Paylas
http://www.bagimsizozgurmedya.com
Mahmut Esen: Orta Doğu Teknik Üniversitesi, Milli Eğitim Bakanlığı ve Dama Sistemi...
http://www.bagimsizozgurmedya.com/turkhaber.html
Eğitim - 10 Ekim 2018, Çarşamba 12:03:27
12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

...

Orta Doğu Teknik Üniversitesi, Milli Eğitim Bakanlığı ve Dama Sistem

 

İŞBİRLİĞİ İLE HAZIRLANAN DİJİTAL EĞİTİM PROJESİ 199 BAŞVURU ARASINDAN 1.OLDU!

 

04 Ekim 2018, Perşembe – ODTÜ koordinatörlüğü ve Milli Eğitim Bakanlığı ve ODTÜ Teknokent bünyesinde yer alan DamaSistemEğitim Yazılımları Firması paydaşlığında Türkiye Ulusal Ajansı tarafından Avrupa Birliği Erasmus+  Mesleki Eğitim Programınayapılan dijital eğitim proje başvurusu, yapılan değerlendirmede 199 başvuru arasında birinci olarak desteklenmeye hak kazanmıştır.ODTÜ GİSAM Direktörü Kürşat Çağıltay tarafından yönetilen halka açık Bilge-iş dijital portalında yer alacak proje çıktısı; Milli Eğitim Bakanlığı Talim Terbiye Kurulu onayı sonrasında Hayat Boyu öğrenme ve Mesleki Eğitim müfredatına eklenecektir. Proje tamamlandığında çıktılardan İş-Kur'un da yararlanması için gerekli görüşmeler yapılmıştır.

 

Projenin çıktısı temel yazılım bilgisi olan kişilere mobil oyun uygulaması geliştirme üzerine uzaktan öğrenme dijital eğitim içerikleridir. Eğitimleri başarı ile tamamlayanlara ODTÜ tarafından sertifika verilecektir. Proje ortaklarından DamaSistem kurucusu veODTÜ'de doktora adayı Özgür Esen "Platform, mobil oyun geliştirmek isteyen temel yazılım bilgisine sahip kişilere hem oyunlarını geliştirmelerine hem de mobil pazarda gelir elde etmelerine imkan tanıyacak." diye belirtti.

 

Programın içerik başlıkları oyunu kurgulayıp  tasarlama ve daha sonra kodlama, veri tabanı oluşturma yönetme ve sorgulama ile başlayıp, oyun kullanılabilirlik testi, hedef kitle belirlenmesi ve marketlerde pazarlanması üzerine olacaktır. Bu eğitimler daha sonra uygulamanın mobil marketlerde yayınlanması, reklamının yapılması ve yaygınlaştırılması konularında da öğrencilere fayda sağlayacaktır.

 

Dama Sistem Dijital Eğitim Çözümleri Hakkında

 

ODTÜ Teknokent'te yerleşik bir firma olan DamaSistem; eğitim yazılımları üretimi konusuna odaklı bir Araştırma-Geliştirme şirketidir. Bu konularla ilgili eğitim ve danışmanlık hizmetleri de veren DamaSistem; eğitim ihtiyaçlarını geleneksel yöntemlerle çözmeye çalışan birçok kurum ve kuruluşun; yüksek maliyet, zaman kaybı ve başarı oranı düşüklüğü  ile karşılaştığı durumlara çözümler üretir.

 

Kurumlara özel hazırladığı bilgisayar destekli eğitim çözümleri ile eğitimi daha etkili ve eğlenceli hale getirirken, eğitim maliyetlerini de düşürerek, verimliliğinin artmasını sağlar.

 

Ayrıntılı bilgi için internet sitemizi ziyaret ediniz.http://www.damasistem.com/

 

 Mahmut Esen

 


Rogg & Nok Haber Servisi:- Rogg & Nok Eğitim Araştırma Grubu

E-Posta ile gönderilen veya direk Web sitesine yayınlanması için gönderilen yazıların fotoğraf gibi tüm demokratik protesto, bilgi, haber, yorum ve sosyal/siyasal içerikli paylaşımlar TC Anayasasının;
MADDE 25: "Düşünce ve Kanaat Hürriyeti";
MADDE 26: "Düşünceyi Açıklama ve Yayma Hürriyeti"
kapsamında Web sitemizde yapılmıştır.
Kişisel veya kurumsal Demokratik düşünce ve kanaatlerimiz engellenmesi ve/veya şiddet/baskı altına alınması, bu nedenle
"Yazar olan biz Hakkımızdaki veya kullanıcıların kullandıkları web sitesindeki yayınlanan haberler dolayısı ile olası her türlü anti-demokratik yasal girişimi",
TC Anayasası, AİHM ve İnsan Hakları Evrensel Beyannamesi kapsamında, her türlü yasal haklarımız saklı kalmak üzere, peşinen reddederiz…

OKUYUCU YORUMLARI

UYARI:Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve tamamı büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. Ayrıca suç teşkil edecek hakaret içerikli yorumlar hakkında muhatapları tarafından dava açılabilmektedir.(Yorum Yapanın Taahütü)Yazılan yorumların sorumluluğunun tarafıma ait olduğunu, yazımın yetkililerce, fikrim sorulmaksızın yayından kaldırılabileceğini bu siteye girdiğim andan itibaren kabul etmiş sayılırım.
Ad Soyad
E-Posta
Güvenlik Kodu: Guvenlik
Yorum
Copyright ©2010 - Tüm hakları saklıdır.
PHP Haber Sitesi Türkiye Tasarım
Rogg&Nok Haber- Tüm Hakları Saklıdır. İzinsiz Ve kaynak gösterilmeden Alıntı Yapılamaz. Yayınlanan Tüm Haber Ve Açıklamalar İlk Kaynaktan Ulaştırılan Açıklamalardır. Sitemiz Bu Açıklamalara Ekleme Veya Müdahelede Bulunmadan Yayınlar. Yorum,Makale, Sizden Gelenler Bölümündeki Yazılardan Yazanlar Sorumludur. Harici Bilgiler Ayrı Bir Sayfada Açılır. Rogg&Nok Haber Bu Linkler Ve İçeriklerinden Sorumlu Değildir.Her Türlü Haber Ve İletişim İçin roggnok@gmail.com Adresini kullanabilirsiniz. Sitemizden Daha İyi Yararlanabilmek için Gizlilik İlekeleri Ve Yayın Prensiplerimzi Okuyunuz. En İyi İnt Exp 8+ 1024x768 Görüntülenir