10 Aralık 2018 Pazartesi 23:55:54
» KUDÜS’ÜN KERBELADAN FARKI NE?

KUDÜS’ÜN KERBELADAN FARKI NE? - Ali Berham Şahbudak

Paylas
KUDÜS’ÜN KERBELADAN FARKI NE?
http://www.bagimsizozgurmedya.com/turkhaber.html
- 09 Aralık 2017, Cumartesi 22:22:04
12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

ABD Başkanı Donald Trump, Ortadoğu’ya adeta pimi çekilmiş bir bomba daha attı ve kenara çekildi. Sözde Müslüman ülkelerini izliyor ve ellerini ovuşturarak; “Benim bunları yok etmeye ihtiyacım yok, çünkü onlar zaten kendi kendilerini yok etme işini benden daha iyi yapıyorlar.” diyor? Haksız da değil hani. Siyonist işgalci İsrail'in başkenti olarak tanıdığı Kudüs Müslümanların da doğum yeriydi ve semavi dinlerin de başkentiydi. Buna rağmen ABD Başkanı Donald Trump bunu niçin yapmıştı? Çünkü sözde Müslümanların, ikiyüzlü Müslümanlar olduğu için pimi çekilmiş bombayı Ortadoğu’ya bıraktı ve kenara çekildi…

“Siyonist işgalci İsrail'in yeni başkenti olan Kudüs’ü ilk tanıyan da yine emperyalist ABD ‘nin kendisi oldu. Şimdi işbirlikçi sözde Müslüman piyon devletlerin yöneticilerinin tutum ve kararlılığını hep birlikte göreceğiz”.

Ülkemiz yönetiminde olan hızlı Müslümanlar ise Siyonist, katil İsrail için şu an itibariyle herhangi bir yaptırım kararı da alınmadılar. Oysa bu olay bir ölüm kalım mücadelesiydi. Çok hızlı Müslümanız ya, her önümüze gelen ülkeye nara atıyoruz. Sonuç dünyadaki durumumuz ortada. Onlarla işbirliği yaparak ülkemizi çok büyük yaptırımlarla karşı karşıya bırakılıyoruz. Ama İran asıllı iş ortakları olan Reza Zarrab için, ABD’ye iki nota verebiliyoruz. Kudüs için ise biraz sıkar!!!

Şimdi kısa bir tarihi yolculuğa çıkalım hep birlikte. Ta ki Peygamber efendimizin yaşadığı o yıllara gidelim kısaca, “ KERBELA'YA bakalım neler olmuştu? O yıllarda kız kardeş HZ. ZEYNEB [S.A] VE KÜFE HUTBESİ küfe halkına nasıl seslenmişti bir bakalım. Asalet ve duruş neymiş görelim .” Bu yazı çok uzun olduğu için tamamını sizlerle paylaşmayacağım, ancak o yılları hatırlatmam adına kısa bölümünü sizlerle paylaşacağım. Çünkü bugün Kudüs neyse Müslümanlar için KERBELA'DA öyleydi. Ancak, bugün olduğu gibi o yıllarda da kaçmışlardı ve Ehlibeyti yezite teslim etmişlerdi…

Bakalım sözde günümüz Müslümanlarına. Tıpkı o yıllarda olduğu gibi, bugün de aynı mı onu görmek istedim.
Benim için hiç değişen bir şey yok. O dönemde yezidin tutumu Müslümanlar için nasılsa, bugün sözde Müslümanların tutumları da “ Siyonist işgalci İsrail olmak üzere ABD ve diğer emperyalistler için aynı. Onlarla işbirliği halindeler.
Aksini iddia edenler varsa hemen bir adım öne çıksın, yoksa kafasını kuma soksun. Sahtekârlalar biat etsin…

HZ. ZEYNEP [S.A] VE KÜFE HUTBESİ

Rahman ve Rahim olan Allah'ın adıyla... Allahüme Salli ala Muhammed ve Âl-i Muhammed. Selam ve Rahmet, Efendimiz Muhammed'e ve Âli'ne olsun. Selam olsun Kevser Kızı’na! Selam olsun Kevser Soyuna! Selam Olsun Kevser Gülüne! Selam olsun… Kebeli’nin Çilekeş Hanımına! "İnnâ e'taynâkel Kevser. Fesalli lirabbike venhar. İnne şânieke hüvel ebter."
[Sadakallâhhül Aliyyül Azîm / Yüce Allah doğru söyledi. Kerbelâ sonrası Zeynep'i anlatmak nasıl mümkün olabilir? 'Tatmayan bilmez.' atasözü bile kulaklarına küpe olan bir kimse, yaşamında hiç tatmadığını yaşayan bir kimseyi nasıl anlatabilir? [Allah kimseye o halleri yaşatmasın. Kimseyi o çetin sınava tâbi tutmasın.

İşte anlatacağımız, daha doğrusu anlatmaya çalışacağımız o nadide çiçek, hiçbirimizin yaşamadığı halleri yaşayan, tarihin eşsiz kahraman hanımefendilerinden biri... Öyle bir hanımefendi ki, Rabbimiz O'nun temiz ceddini 'Kevser' diye isimlendirmiş Kitabı Kerîm'inde... Öyle bir hanımefendi ki, Tahir ayeti [Ahze [33], 33] O'nun ataları hakkında nazil olmuş... O öyle bir atanın gülü ki, ataları Rabbimizin Vedûd İsm-i Şerifine en büyük mazhar olmuşlardır. Ve bizlerin kendilerine meveddet [kalbi sevgi ve muhabbet] duymamız gereken kimseler oldukları meveddet ayetiyle [Şûra 42, 23] ilan edilmişlerdir.

İslam tarihinde, adı en büyük faziletlerle birlikte zikredilen bir kadın zirvede parlıyor. Sevgi dolu kalbi ile en ağır musibetlere katlanan, ancak hakikati savunma yolunda iradesi asla sarsılmayan, Hz. Zeynep’ten söz ediyoruz. Hz. Zeynep değerli yaşamını İslamın gerçek emel ve değerlerini korumaya adadı. Allah'ın selamı, sözleriyle çağının adaletsizlik temellerini sarsan bu aziz kadının üzerine olsun. Hz. Zeynep’in şahsiyetini çeşitli boyutlardan ele alabiliriz. Kuşkusuz İslam Peygamberi, Hz. Ali ve Hz. Fatıma gibi büyük insanların elinde yetişen her insan, en güzel ve değerli özelliklerden yararlanır.

Bilindiği üzere Hz. Zeynep’in yaşamının en önemli bölümü, Kerbelâ kıyamı ile bütünleşti. Hz. Zeynep zulüm, fesat ve Emevilerin adaletsizliklerine karşı başlatılan kıyamın tüm aşamalarında, kardeşi İmam Hüseyin’in [as] yanında yer aldı.
Hz. Zeynep, kardeşi İmam Hüseyin’e özel bir ilgi ve sevgi besliyordu. Öyle ki imamı gördüğü zaman huzur buluyordu. Ancak Hz. Zeynep’in Allah’a duyduğu aşk ve sevgisi çok daha derindi ve bu aşk, kendisini ilahî talimatı yerine getirmeye yönlendiriyordu. Bu yüzden Hz. Zeynep refah içinde yaşamaktan vazgeçti ve tüm zorluklara karşın, evlatlarıyla birlikte zulüm ve cehaletle savaşmayı yeğledi. Nitekim Kerbelâ olayında da Allah’ın rızasına teslim olmayı en iyi şekilde sergiledi.

KUDÜS’ÜN KERBELADAN FARKI NE?...

Trump’ın Açıklamaları Balfour Deklarasyonu kadar önemli, Siyonist işgal rejimi Başbakanı Benyamin Netanyahu, ABD Başkanı Donald Trump’ın geçen Çarşamba günü Kudüs’ün işgal rejiminin, başkenti olduğu yönünde yaptığı açıklamanın Balfour Deklarasyonu kadar önem taşıdığını ifade ettiği bir video yayınlandı. Videoda işgal altındaki Kudüs’ün tepelerinden birinde görülen Netanyahu’nun, “Siyonistlerin tarihinde oldukça büyük yeri var.

Balfour Deklarasyonu, devletin kurulması, Kudüs’ün özgürleştirilmesi ve dün Trump’ın yaptığı açıklamalar…” ifadesini kullanarak Müslümanlara meydan okurken sözde Müslümanlar ise bir birlerini gırtlaklıyor. Netanyahu kararla ilgili değerlendirmesini şöyle sürdürüyor: “Dün dostuma dedim ki, ‘Sen bir tarih yazmak üzeresin.’ ve dün o tarihi yazdı.
Bu göğsümüze su serpen, sol ve sağıyla, dindar ve laikiyle herkesi birleştiren bir karardır.

“Bu Kudüs sevincimizin kaynağıdır.” Amerika Başkanı Trump, daha önceki başkanların takip ettiği politikanın aksine, geçen Çarşamba günü (6 Aralık) yaptığı açıklamada Washington’un Kudüs’ü İsrail’in başkenti olarak kabul ettiğini duyurdu”.

Bu Karar İsrail’de adeta bayram havası yaratırken Filistin de ise ‘ Ölümleri ve Siyonist İsrail başta olmak üzere ABD’ye de şiddetlenen nefreti de beraberinde getirdi… Sözde kimi İslam ülkelerinde, ise bu karar cılız tepkilere vermek suretiyle de sözde ABD’nin almış olduğu bu insanlık düşmanı olan bu kararı protesto etti.

Çünkü bu şu anlamam geliyordu bu insanlık düşmanı kararı alan ABD’ye sözde Müslümanlar taraftı “ Tıpkı KERBELA'DA Peygambere efendimizin torunlarını katleden yezide de bu sözde Müslümanlar taraf olmuş ve yezide biat etmişlerdi”… 10.12.2017..

M.M.P.Genel Sekreteri Ali Berham ŞAHBUDAK


E-Posta ile gönderilen veya direk Web sitesine yayınlanması için gönderilen yazıların fotoğraf gibi tüm demokratik protesto, bilgi, haber, yorum ve sosyal/siyasal içerikli paylaşımlar TC Anayasasının;
MADDE 25: "Düşünce ve Kanaat Hürriyeti";
MADDE 26: "Düşünceyi Açıklama ve Yayma Hürriyeti"
kapsamında Web sitemizde yapılmıştır.
Kişisel veya kurumsal Demokratik düşünce ve kanaatlerimiz engellenmesi ve/veya şiddet/baskı altına alınması, bu nedenle
"Yazar olan biz Hakkımızdaki veya kullanıcıların kullandıkları web sitesindeki yayınlanan haberler dolayısı ile olası her türlü anti-demokratik yasal girişimi",
TC Anayasası, AİHM ve İnsan Hakları Evrensel Beyannamesi kapsamında, her türlü yasal haklarımız saklı kalmak üzere, peşinen reddederiz…

OKUYUCU YORUMLARI

UYARI:Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve tamamı büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. Ayrıca suç teşkil edecek hakaret içerikli yorumlar hakkında muhatapları tarafından dava açılabilmektedir.(Yorum Yapanın Taahütü)Yazılan yorumların sorumluluğunun tarafıma ait olduğunu, yazımın yetkililerce, fikrim sorulmaksızın yayından kaldırılabileceğini bu siteye girdiğim andan itibaren kabul etmiş sayılırım.
Ad Soyad
E-Posta
Güvenlik Kodu: Guvenlik
Yorum
Copyright ©2010 - Tüm hakları saklıdır.
PHP Haber Sitesi Türkiye Tasarım
Rogg&Nok Haber- Tüm Hakları Saklıdır. İzinsiz Ve kaynak gösterilmeden Alıntı Yapılamaz. Yayınlanan Tüm Haber Ve Açıklamalar İlk Kaynaktan Ulaştırılan Açıklamalardır. Sitemiz Bu Açıklamalara Ekleme Veya Müdahelede Bulunmadan Yayınlar. Yorum,Makale, Sizden Gelenler Bölümündeki Yazılardan Yazanlar Sorumludur. Harici Bilgiler Ayrı Bir Sayfada Açılır. Rogg&Nok Haber Bu Linkler Ve İçeriklerinden Sorumlu Değildir.Her Türlü Haber Ve İletişim İçin roggnok@gmail.com Adresini kullanabilirsiniz. Sitemizden Daha İyi Yararlanabilmek için Gizlilik İlekeleri Ve Yayın Prensiplerimzi Okuyunuz. En İyi İnt Exp 8+ 1024x768 Görüntülenir