10 Aralık 2018 Pazartesi 23:56:05
» YENİ YILDA NELER İSTERİM ???

YENİ YILDA NELER İSTERİM ??? - Prof. Dr. Mehmet Ali KÖRPINAR

Paylas
YENİ YILDA NELER İSTERİM ???
http://www.bagimsizozgurmedya.com/turkhaber.html
- 28 Aralık 2017, Perşembe 11:58:25
12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

...

Askeri eylemler, siyasi eylemlerin ümitsiz olduğu noktada başlar.

 

Ümidin güvenli bir surette geri dönüşü, orduların hareketinden daha hızlı hedeflere ulaşmayı temin edebilir. (1922, İzmir)

Mustafa Kemal ATATÜRK          

 

 

ABD, Ortadoğuyu kargaşaya götürecek kararlarını almaya devam ediyor!!!

 

Değerli arkadaşlar,

 

Ulusal çıkarlarımız için AB-D emperyalizminin faaliyetlerini çok iyi irdelemek gerekiyor. Çünkü AB-D emperyalizminin çıkarları yüzünden, dış politikamız ve geleceğimiz yıpranıyor. Örneğin, sınırdaşımız olan SURİYE’de geleceği irdelemeden, yaptığımız girişimler nedeniyle büyük bir ekonomik ve siyasi kayıplar yaşamaktayız. Orada yaşanan iç kargaşa ve katliamlar, BOP projesine uygun olarak devam ediyor. Sonunda bizi de Suriye bataklığına soktular. Tam da Ergenekon tuzağı ve 15 Temmuz adi FETÖ darbe girişimi sonucu askeri gücümüzde büyük bir azalma ve eksilme söz konusu iken.

 

Ne yazık ki Irak gibi Suriye de bölünecek. Yani AB-D emperyalizminin ve Başkan Trump’ın açıklamış olduğu 4 maddelik Ulusal Güvenlik stratejisindeki 4. maddede öngördüğü gibi tüm dünyada güç kullanarak elde edeceği BÖL ve YÖNET ilkesi ile sonuç alınmak üzere. Özellikle yüce önderimizin kurmuş olduğu Türkiye Cumhuriyetinin bu bölünmeden en az etkilenmesi için gereken önlemlerin alınmasını ve dış siyasetimizin bu ilke ile yönlendirilmesini isterdim. Aksi halde çok üzücü ve kaygı dolu günler yaşayabiliriz. Tüm yöneticilerimizi ve danışmanlarını, güzel ülkemizi ek kısa zamanda bu kaotik ortamdan çıkarmak için gereken önlemleri almaya davet ediyorum.

 

ABD Başkanı Orta Doğuda büyük kargaşaya neden olacağını ve nedense tüm dünyayı karşısına alacağını kestirmeden, Kudüs’ü; İsrail’in Başkenti olarak tanımladı. AncakTürkiye ile Yemen’in sunduğu, Amerika Başkanı Donald Trump’a Kudüs’ü İsrail’in başkenti olarak tanıma kararından vazgeçme çağrısı yapan karar tasarısı, Washington yönetiminin ısrarlı tehditlerine rağmen, Birleşmiş Milletler (BM) Genel Kurulu’nda yapılan oylamada kabul edildi. Oylamaya 172 ülke katılırken, Filistin yanlısı karar, 9“Hayır” oyuna karşılık 128 “Evet” oyuyla kabul edildi. (22.12.2017-Milliyet) Karar bağlayıcı olmasa da, güçlü bir mesaj verilmesi ve dayanışma sergilenmesi açısından önem taşıyor.

 

Değerli arkadaşlar,

 

Ülkemiz çok yoğun bir IŞİD, PKK ve Rusya problemleri ile uğraşırken, geçen yıl vahşi bir darbe girişimi ile karşılaştı. Silahlı kuvvetlerimiz de, güvenlik güçlerimiz de, yargı organlarımız da, eğitim kurumlarımız da ve birçok bakanlıklarımız da FETÖ örgütlenmesi yüzünden çok büyük kan kaybı yaşadık. Hala da yaşamaya devam ediyoruz. Yunanistan da silahlı kuvvetlerimizde yaşanan kayıp ve eksiklikleri fırsat bilerek ege de 18 adamızı işgal etti ve onları kendi askerleri ve silah gücüyle donattı. AB-D emperyalizminin piyonu olarak güzel ülkemizi tehdit etmeye başladı. Hatta Yunanistan Savunma Bakanı Panos Kammenos işgal ettikleri 18 ada için CHP Başkanına meydan okuyarak “Gel de al” dedi.

 

Yetmedi, terör belası yüzünden binlerce candan olduk ve yaralı binlerce vatandaşımız da sağlıklarına kavuşmayı bekliyor. AB-D emperyalizmi tarafından oluşturulmaya çalışılan terör kaygısı ve korkusu yüzünden halkımız da oldukça tedirgin hale geldi. Birçok vatandaşımız ülkemizi terk etmeye başladı. Ayrıca güzel ülkemizde AB-D emperyalizmi tarafından yaşatılan bu terör kaygısı, birilerince dış ülkelere de iletiliyor. Korkarım önümüzdeki yıl turist gelmesi de çok büyük miktarda azalacak. Üstelik güzel ülkemizde ekonomik kaos yaratmak için Moddy’s gibi kurumlar da devreye girdi. ABD doları, Türk lirasına karşı artışta rekor kırdı.

 

Bu aşamada, bizlerin de 2018 yılında ne gibi sorunlarla karşılaşacağız ve bunlara karşı ne gibi önlemleri alabiliriz ve de bu sorunlarımıza nasıl ulusal çözümler üretebiliriz, şeklinde bir öngörü projeleri geliştirmemiz gerekiyor.

 

2016 de yeni yıla girerken, 2017 yılı için dilediğim gibi, 2018 yılında da;

 • en az çevre kirliliği ve kuraklık,
 • en az trafik ve uçak kazaları,
 • en az soba ve kombi zehirlenmeleri,
 • en az terör olayı,
 • en az din sömürüsü,
 • en az şehit ve gazi sayısı,
 • en az mahkeme sayısı,
 • en az AB-D yalanı,
 • en az ekonomik sıkıntı ve kriz,
 • en az karşılıksız çek,
 • en az kapkaç ve hırsızlık,
 • en az yolsuzluk ve rüşvet,
 • en az kara para ve dolandırıcılık,
 • en az bütçe ve cari açık verilmesini,
 • sıcak paraya da en az faiz ödenmesini isterim.

 

Sizlere de

 • en çok sağlık ve huzur,
 • en çok mutluluk,
 • en çok başarı,
 • en çok ulusal birliktelik ve dostluklar,
 • en çok laik ve demokratik yaşam,
 • en çok ülke ve millet sevgi ve saygısı ile dolu günler dilerim.

 

Her güzel şey, yüce önderimiz Mustafa Kemal ATATÜRK’ÜN kurmuş olduğu Türkiye Cumhuriyetinin, birlik ve bütünlüğünü koruyarak, onu sonsuza dek yaşatmak için olsun !!!

 

Sevgi ve saygılarımla (28.12.2017)

 

Prof. Dr. Mehmet Ali KÖRPINAR

 

NOT:

Yılbaşı programlarında, güzel ülkemizin ulusal birlik ve bütünlüğünü pekiştiren “Bir başkadır benim Memleketim”, “Türkiyem” gibi şarkı ve türkülerimizin tüm TV kanallarında dile getirilmesini bekliyorum.

 

 


E-Posta ile gönderilen veya direk Web sitesine yayınlanması için gönderilen yazıların fotoğraf gibi tüm demokratik protesto, bilgi, haber, yorum ve sosyal/siyasal içerikli paylaşımlar TC Anayasasının;
MADDE 25: "Düşünce ve Kanaat Hürriyeti";
MADDE 26: "Düşünceyi Açıklama ve Yayma Hürriyeti"
kapsamında Web sitemizde yapılmıştır.
Kişisel veya kurumsal Demokratik düşünce ve kanaatlerimiz engellenmesi ve/veya şiddet/baskı altına alınması, bu nedenle
"Yazar olan biz Hakkımızdaki veya kullanıcıların kullandıkları web sitesindeki yayınlanan haberler dolayısı ile olası her türlü anti-demokratik yasal girişimi",
TC Anayasası, AİHM ve İnsan Hakları Evrensel Beyannamesi kapsamında, her türlü yasal haklarımız saklı kalmak üzere, peşinen reddederiz…

OKUYUCU YORUMLARI

UYARI:Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve tamamı büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. Ayrıca suç teşkil edecek hakaret içerikli yorumlar hakkında muhatapları tarafından dava açılabilmektedir.(Yorum Yapanın Taahütü)Yazılan yorumların sorumluluğunun tarafıma ait olduğunu, yazımın yetkililerce, fikrim sorulmaksızın yayından kaldırılabileceğini bu siteye girdiğim andan itibaren kabul etmiş sayılırım.
Ad Soyad
E-Posta
Güvenlik Kodu: Guvenlik
Yorum
Copyright ©2010 - Tüm hakları saklıdır.
PHP Haber Sitesi Türkiye Tasarım
Rogg&Nok Haber- Tüm Hakları Saklıdır. İzinsiz Ve kaynak gösterilmeden Alıntı Yapılamaz. Yayınlanan Tüm Haber Ve Açıklamalar İlk Kaynaktan Ulaştırılan Açıklamalardır. Sitemiz Bu Açıklamalara Ekleme Veya Müdahelede Bulunmadan Yayınlar. Yorum,Makale, Sizden Gelenler Bölümündeki Yazılardan Yazanlar Sorumludur. Harici Bilgiler Ayrı Bir Sayfada Açılır. Rogg&Nok Haber Bu Linkler Ve İçeriklerinden Sorumlu Değildir.Her Türlü Haber Ve İletişim İçin roggnok@gmail.com Adresini kullanabilirsiniz. Sitemizden Daha İyi Yararlanabilmek için Gizlilik İlekeleri Ve Yayın Prensiplerimzi Okuyunuz. En İyi İnt Exp 8+ 1024x768 Görüntülenir