22 Şubat 2019 Cuma 20:47:55
» DÜNYANIN EN BÜYÜK SORUNU GIDA TERÖRÜDÜR!

DÜNYANIN EN BÜYÜK SORUNU GIDA TERÖRÜDÜR! - ÖZDEN İLHAN

Paylas
DÜNYANIN EN BÜYÜK SORUNU GIDA TERÖRÜDÜR!
- 08 Temmuz 2018, Pazar 11:05:23
12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

DÜNYANIN EN BÜYÜK SORUNU GIDA TERÖRÜDÜR!

Agnotoloji: Bilgisizlik bilimidir! . Kültürel olarak yaratılmış cehaleti inceleyen bilim dalıdır. Robert N. Proctor tarafından kavramlaştırılmıştır. Kültürel olarak cehalet veya şüphe uyandıran, özellikle hatalı veya yanıltıcı bilgiler vererek, şirket, kurum veya kuruluşlar, siyasi ve ekonomik çıkar elde etmek için sürekli kafa karışıklığı yaratmaktadırlar. Kültürel - politik seçiciliğin pek çok formu, gaflet ve kayıtsızlık yolu ile antolojiğe katkıda bulunmaktadır.

Küreselleşen dünyada cehalet yayarak algı oluşturmak, emperyalizmin en etkili silahıdır. Çok komplike bir sorunla karşı karşıyayız. Tüketicinin üreticiye ve üreticinin ise ürüne yabancılaştırıldığı bir gıda düzeni kuruldu.  Hep beraber zehirleniyoruz.

Çiftçiler her yıl mahsulünün yarısını tohumluk olarak ayırırdı. Geleneksel tohum yerine verimli tohum aldatmacasıyla, dünya üstünde bilinen bütün buğday türlerini tarihe gömmek üzere hibrit tohum yaratıldı. Hibrit tohumlar kısır olduğu için her yıl, küresel güçlerin kapısını çalmak zorundasınız. Gitmemde diyemezsiniz. Çünkü AKP, çıkardığı “Tohumculuk Kanunu” ile buna mecbur etti.

IMF-Dünya Bankası-Dünya Ticaret Örgütü “şeytan üçlüsüne dayatmada bulunan kim? Tabii ki, Rockefeller.

Üretim artışıyla açlık yok edilecek dendi. Son durum; 1970 aç insanların sayısı 460 milyondu. Şimdi ise1.4 milyara çıktı.

Peki,TÜRKTOB  Tohumcular birliği milli bir kuruluş mu? 791 şirket tarafında kuruldu.  Tabii ki, sertifikalı tohumun en büyük savunucusu onlar olacaktır. İsteklerini iktidara kabul ettirdiler.

Her türlü nükleer saldırıya karşı dayanıklı Norveç’teki tohum ambarı, ’’Felaket Ambarı’’, 775 bin çeşit tohum barındırıyor. Bu ambar 2008 yılında Uluslararası Gıda Örgütü’nün emrine devredildi. Uluslararası Gıda Örgütü’nün finans kaynağı ise Rockefeller Vakfı, Henry Ford Vakfı,  Syngenta Vakfı, Bill Gates Vakfıdır.

Bu projenin finans kaynağı da bu vakıflardır. Ve proje Afrika’da 16 ülkede faaliyette.  Başı ABD çekiyor, iç savaşla ikiye bölünmüş Sudan’da, Güney Kore 99 yıllığına 1.5 milyon hektar toprağı kiralamış durumda. Amaç açlığı gidermek değil, tekelleşerek dünyayı kendine bağımlı hale getirmektir.

Hibrit tohum  bedeli yanında, gübre, kimyasal  ilaç, makine ve bol su ihtiyacının yanında kimyasal zehirlenmeye maruz kalan toprağın verimliliği düşmektedir. Verimi artırmak için kullandığınız ilaçlar hem toprağı, hem bitkileri, hem hayvanları hem de insanları zehirlemektedir.  Ayrıca bu amaçla kullanılan ’’ pestisit’’ ler sadece bitkiye yapışıp kalmıyor havaya da karışarak canlıları zehirliyor;  yani, zehirleniyoruz.

Tohumun nasıl stratejik silah olduğunun farkında mısınız?  Peki, 1971 yılında Irak tahıl zehirlenmesini duymuş muydunuz?

Hayır tabii ki duyamadınız, yazmazlar!

Irak o dönem kuraklık sorunu aşmak Norman Borlauğ tarafından geliştirilen ve Meksika geliştirilen “hibrit” tohumunu, Meksika ve ABD ithal etti. Bu tohumu 1966 Yılında İsveç, 1971 yılında İngiltere ret ediyor. Çünkü yüksek oranda cıva bulunuyordu. Bunu bile bile düşük fiyattan IRAK’a sattılar.  Yüzlerce insan ve hayvan zehirlenerek can verdi. Bu da yetmedi. Irak en çok Parkinson hastasına sahip, ülke haline geldi.

İnsanlar ne yediklerini bilmiyorlar. Ne yapılabilir? Bir şekilde karnını doyurmak zorundadırlar. Hele yoksulsan, ucuz yiyeceklere yönelmen gerekmektedir. Ülkemizde kullanılan tarım ilacı, aşılmaması gereken üst sınırın 50 kat üzerinde olduğu belirtilmektedir.  Buna göre de organik diye satılan sebzelere de ne kadar güvenilir?, bilemiyorum.

İşin kötü tarafı, kimse işin ciddiyetinin farkında değil! Gündem ne ise onu takip eden ve işin kötüsü hiç sorgulamadan hayatına devam eden topluluk haline geldik.

Çiftçimiz oralı değil; üretip piyasaya malını sunuyor.  Kabzımalımız umursamıyor; tek amacı ucuza çiftçinin malını alıp aracı olarak para kazanmak!  Marketçilerimiz nereden aldığını umursamıyorlar. Yetkili kamu kuruluşları vurdumduymaz, tüketici sağlığıyla oynandığını bile bile tepkisiz, karnını doyurmakla meşguller. Tüketiciyi koruma derneklerimiz etkisiz haldedir.

Bu gıdalarla insanlar, sağlığını kaybederken gıda sektörleri kasalarını doldurmaktadır. Sahte ve zehirli gıdalar ile insanlar, beslenilemez hale gelmiştir.

Bunların raf ömrünü uzatmak için, içine konulan kimyasallar, düşük besin değerleri ile bu besinleri tüketenlerde toksinleri arttır ve hastalıkları tetikler.
Biz topraktan soframıza kadar gelen gıdaların artık yeteri kadar besin ve mineral değerleri bulunmadığını, aksine daha çok zararlı maddeler bulunduğunu bilsek de alternatif yollar gittikçe azaltıldığı için istemeyerek de olsa bunları tüketmek zorunda kalıyoruz. Bu suni hale gelmiş sözde gıdalar, bizi yalnız fizikken değil, ruhen de hasta ediyor. İnsanoğlunun bu gıda teröründen bir an önce bilinçlenerek kurtulması gerekmektedir!

Soner Yalçın'ın kitabı” saklı seçilmişler” i lütfen alıp okuyunuz.  Gıda terörü hakkında çok detaylı bir araştırma yapmış ve bize aktarmış. Ben dehşete kapılarak okudum! Mutlaka herkesin okuması gerekiyor.

 


E-Posta ile gönderilen veya direk Web sitesine yayınlanması için gönderilen yazıların fotoğraf gibi tüm demokratik protesto, bilgi, haber, yorum ve sosyal/siyasal içerikli paylaşımlar TC Anayasasının;
MADDE 25: "Düşünce ve Kanaat Hürriyeti";
MADDE 26: "Düşünceyi Açıklama ve Yayma Hürriyeti"
kapsamında Web sitemizde yapılmıştır.
Kişisel veya kurumsal Demokratik düşünce ve kanaatlerimiz engellenmesi ve/veya şiddet/baskı altına alınması, bu nedenle
"Yazar olan biz Hakkımızdaki veya kullanıcıların kullandıkları web sitesindeki yayınlanan haberler dolayısı ile olası her türlü anti-demokratik yasal girişimi",
TC Anayasası, AİHM ve İnsan Hakları Evrensel Beyannamesi kapsamında, her türlü yasal haklarımız saklı kalmak üzere, peşinen reddederiz…

OKUYUCU YORUMLARI

UYARI:Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve tamamı büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. Ayrıca suç teşkil edecek hakaret içerikli yorumlar hakkında muhatapları tarafından dava açılabilmektedir.(Yorum Yapanın Taahütü)Yazılan yorumların sorumluluğunun tarafıma ait olduğunu, yazımın yetkililerce, fikrim sorulmaksızın yayından kaldırılabileceğini bu siteye girdiğim andan itibaren kabul etmiş sayılırım.
Ad Soyad
E-Posta
Güvenlik Kodu: Guvenlik
Yorum
MANŞETTEKİLER
Copyright ©2010 - Tüm hakları saklıdır.
PHP Haber Sitesi Türkiye Tasarım
Rogg&Nok Haber- Tüm Hakları Saklıdır. İzinsiz Ve kaynak gösterilmeden Alıntı Yapılamaz. Yayınlanan Tüm Haber Ve Açıklamalar İlk Kaynaktan Ulaştırılan Açıklamalardır. Sitemiz Bu Açıklamalara Ekleme Veya Müdahelede Bulunmadan Yayınlar. Yorum,Makale, Sizden Gelenler Bölümündeki Yazılardan Yazanlar Sorumludur. Harici Bilgiler Ayrı Bir Sayfada Açılır. Rogg&Nok Haber Bu Linkler Ve İçeriklerinden Sorumlu Değildir.Her Türlü Haber Ve İletişim İçin roggnok@gmail.com Adresini kullanabilirsiniz. Sitemizden Daha İyi Yararlanabilmek için Gizlilik İlekeleri Ve Yayın Prensiplerimzi Okuyunuz. En İyi İnt Exp 8+ 1024x768 Görüntülenir