22 Mayıs 2019 Çarşamba 14:54:00
» Başarı

Başarı - Özgür Karakaya

Paylas
Başarı
- 29 Kasım 2018, Perşembe 00:52:40
12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

 ...

"Sabah kalkan, akşam yatan, ve bu ikisi arasında dilediğini yapan kişi başarılıdır."

 

-Bob DYLAN

 

Sözlüğümüzde başarı: "Kişinin yetenek ve yetişmeye bağlı olarak gösterdiği ansal ya da eylemsel etkinliklerinin olumlu ürünü" olarak tanımlanmaktadır.

 

Kişiden kişiye göre  değişebilmektedir. Ahçının başarısı farklı olabilmektedir. İşini iyi yapabilmekde başarılı olarak  görülmektedir.

 

Ders notlarının yüksekliği ile ölçülebilmektedir.  Sadece başarı sınav notlarından oluşmamaktadır. Elde edilenlerin koşullara orantısını getirmektedir.

 

İnsanları susturarak değersizleştirebilmektedir. Kişinin istenen hedeflere ulaşması olarak görülmektedir. Bol gülebilmeyi ve çok sevmeyi; rahat olabilmeyi getirmektedir.

 

Çocukların sevgisini kazanabilmektir. Dürüst eleştirmenlerin onayını alabilmektir. Sahte dostların arkadan vurmalarına dayanabilmektir.

 

İnsanlardaki güzel yanı bulmaktır. Karşılık beklemeden  kendiliğinden vermektir. Bildiğin şekilde yaşamayı sunmaktadır. İnsanın kendine verdiği sözü tutabilmesidir. İnsanın sevdiği  bir işte calışabilmesidir.

 

 

 

 

İyi yapmayı ve odaklanmayı getirmektedir. İnsanlığa faydalı olacak değerler yaratmaktır. Başa çıkmayı, yeteneklerini geliştirmeyi, öfkeyi yönetebilmektir.

 

 

Fikir edinmeyi başkalarını dinlemeyi, gözlemlemeyi getirmektedir. Samimiyeti,  gayreti  önemsemektir.İyi yemeğe, iyi müzik dinlemeğe, sanata-edebiyata ve değişik alanlara zaman ayırabilmektir. Televizyonda gözükmek, artist olmak veya ünlü olmak değildir.

 

Önemli olan yere düşüp düşmemek değildir, tekrar ayağa kalkıp kalkmamandır. ilkelerini unutmamaktır. Ne için, neler için mücadele ettiğini bilmektir.

 

Kendini gerçekleştirmekten geçmektedir. Doğru yolda, yoldan keyif alarak ilerleyebilmektir. Düşünceleriniz doğrultusunda yaşayabilmektir. Zamanı iyi yönetebilmektir.

 

Başarmak için doğru hareketleri  yapmaktır.  Öz disiplinle başlamaktadır..Başarı  anlık tatminlerden uzak durmaktır. Yola devam edebilme cesaretini göstermektir.

 

Sağlıklı bir meyve ağacına benzer bir yandan kendi yükselerek kök salarken bir yandan da meyveleri ile insanlara yeni imkanlar sunabilmektir.

 

Devamlılığı farkındalık yaratabilmektir. İyileştirilen bir sosyal durum bırakarak dünyanın iyileşmesine katkıda bulunmaktır.

 

Keşkelerle değil iyikilerle dolu bir yaşamın olmasıdır. Huzurlu yaşayabilmektir. Çevrenizde iyi tanınmaktır, saygı görmektir.

 

 

Özgür   KARAKAYA


E-Posta ile gönderilen veya direk Web sitesine yayınlanması için gönderilen yazıların fotoğraf gibi tüm demokratik protesto, bilgi, haber, yorum ve sosyal/siyasal içerikli paylaşımlar TC Anayasasının;
MADDE 25: "Düşünce ve Kanaat Hürriyeti";
MADDE 26: "Düşünceyi Açıklama ve Yayma Hürriyeti"
kapsamında Web sitemizde yapılmıştır.
Kişisel veya kurumsal Demokratik düşünce ve kanaatlerimiz engellenmesi ve/veya şiddet/baskı altına alınması, bu nedenle
"Yazar olan biz Hakkımızdaki veya kullanıcıların kullandıkları web sitesindeki yayınlanan haberler dolayısı ile olası her türlü anti-demokratik yasal girişimi",
TC Anayasası, AİHM ve İnsan Hakları Evrensel Beyannamesi kapsamında, her türlü yasal haklarımız saklı kalmak üzere, peşinen reddederiz…

OKUYUCU YORUMLARI

UYARI:Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve tamamı büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. Ayrıca suç teşkil edecek hakaret içerikli yorumlar hakkında muhatapları tarafından dava açılabilmektedir.(Yorum Yapanın Taahütü)Yazılan yorumların sorumluluğunun tarafıma ait olduğunu, yazımın yetkililerce, fikrim sorulmaksızın yayından kaldırılabileceğini bu siteye girdiğim andan itibaren kabul etmiş sayılırım.
Ad Soyad
E-Posta
Güvenlik Kodu: Guvenlik
Yorum
Copyright ©2010 - Tüm hakları saklıdır.
PHP Haber Sitesi Türkiye Tasarım
Rogg&Nok Haber- Tüm Hakları Saklıdır. İzinsiz Ve kaynak gösterilmeden Alıntı Yapılamaz. Yayınlanan Tüm Haber Ve Açıklamalar İlk Kaynaktan Ulaştırılan Açıklamalardır. Sitemiz Bu Açıklamalara Ekleme Veya Müdahelede Bulunmadan Yayınlar. Yorum,Makale, Sizden Gelenler Bölümündeki Yazılardan Yazanlar Sorumludur. Harici Bilgiler Ayrı Bir Sayfada Açılır. Rogg&Nok Haber Bu Linkler Ve İçeriklerinden Sorumlu Değildir.Her Türlü Haber Ve İletişim İçin roggnok@gmail.com Adresini kullanabilirsiniz. Sitemizden Daha İyi Yararlanabilmek için Gizlilik İlekeleri Ve Yayın Prensiplerimzi Okuyunuz. En İyi İnt Exp 8+ 1024x768 Görüntülenir