20 Mayıs 2019 Pazartesi 16:30:36
» Türkiye’yi Bitirdiler; Politikaya küfür, Tehdit Getirdiler…

Türkiye’yi Bitirdiler; Politikaya küfür, Tehdit Getirdiler… - Ali ERALP

Paylas
Türkiye’yi Bitirdiler; Politikaya küfür, Tehdit Getirdiler…
- 12 Mart 2019, Salı 14:25:28
12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Bir karmaşa, bir deprem ortamından geçiyoruz.

Zor günler, baskı, dehşet dolu günler yaşıyoruz… Yazarlar, gazeteciler diledikleri gibi yazamıyor, diledikleri gibi konuşamıyorlar. Faşizm kara bulutlar gibi çöktü üstümüze…

Basın özgürlüğü sadece yandaş medyaya, havuz medyasına var…

Ve bu güne değin hiçbir parti başkanı zindana atılmakla tehdit edilmemişti.  Bu da oldu. Bunu da gördük ve yaşadık.

Daha önceki seçimlerde herkes düşüncesini özgürce söyler, özgürce konuşurdu. Sonra da seçimler yapılır, hak eden hak ettiği makama geçer, otururdu.

Şimdi sistem artık böyle işlemiyor. İktidarda olanlar muhalefete diyor ki, “Benim istediğim gibi hareket edeceksin. İstediğim gibi konuşacaksın. Bana ters düşen fikirler ileri sürmeyeceksin. Yoksa defterini dürerim…”

Hani, olur mu, olur! Böyle bir şey gerçekleşir mi gerçekleşir!

Çünkü yargının verdiği bazı kararlara bakıyoruz, şaşkınlık yaşıyoruz…

İşin gerçeği şu, 31 Mart Belediye başkanları seçim öncesinde, hem kendileri korkuyorlar hem de halkı korkutmaya çalışıyorlar.

Bu yüzden din sömürüsünün dozunu iyice artırdılar… 8 Mart Dünya Kadınlar gününde “Ezanın ıslıklanıp, yuhalandığını” ileri sürdüler. Sonradan bunu gerçek olmadığı anlaşıldı.

Bir başka başkan adayı çıktı,, “AKP’ye oy verenden Allah hesap sormaz” diyerek, Allah’ı da AKP’li yaptı.

Bu telaşlarında haksız da değiller hani…

Çünkü ekonomi, tarım, sanayi bitmiş durumda. Üretim yok. Fabrikalar satıldı. Gelir kaynakları, hazine kurudu, İhracat durdu.

Ülke artık soğan bile üretemiyor. Soğan bile İran’dan geliyor.

İşsizlik korkunç boyutlarda. Suç ve suçlular giderek artıyor. Hapishanelerde yer kalmadı.

Halk isyanlarda… “AKP’ye oy veren ellerim kırılsın” diyenler hızla artmaya başladı…

Sözün özü: Türkiye’yi de bitirdiler, AKP’yi de... Politikaya küfür, tehdit getirdiler. Ülkemizde gerçek bir muhalefet olsaydı, AKP çoktan tarihin karanlıklarında yerini almış olacak, yerinde yeller esecekti…

Her zaman vurguladığımız gibi, şimdi bir kez daha yineleyelim; asıl zam fırtınası ve karmaşa seçimlerden sonra gelecek.

Böyle bir ortamda ve bugünkü seçim koşullarında, bu zorlukların üstesinden gelebilmek için geriye bir tek yöntem kalıyor: Muhalif kişilerin, kurumların, politikacıların, partilerin susturulması… Bunun için de eski deyişle her yol mubah, geçerli…

Tehdit, şantaj, baskı, korkutma, yıldırma, küfür…

Çünkü bu kez onlar seçimleri tehlikede görüyorlar. Sandık artık çantada keklik değil…

Ekonomi, açlık, yokluk ve yoksulluk, din sömürüsünü sollamaya, öne geçmeye başladı. Perişan ve gariban insanların din sömürüsüne karnı tok… Onlar iş, aş, ekmek, geçim peşinde şimdi.

Oy kaybı karşısında, iktidar politikacılarında gergin bir surat, çatık kaşlar, dikenli bir dil. Önlerine çıkanı tehdit ediyorlar. Saldırıyorlar. Küfürler savuruyorlar. “Asarız, keseriz, ayağınızı denk alın” diyorlar.

31 Mart seçimlerinden sonra AKP’ye muhalefet edenlerin “Sokağa çıkamayacaklarını” ileri süren belediye başkan adayları bile var.

Bir başka aday, Cumhur İttifakından, MHP Kozan Belediye Başkan adayı  Nihat Atlı, ise şunları söylüyor: “Bu düşmanları (Millet İttifakı) da bu memlekette yok edene kadar, kanımızın son damlasına kadar mücadele verip, Rabbimin izniyle bunların içte ve dışta, yurtta da anasını belleyeceğiz arkadaşlar."

Bütün bunların üstüne üstlük bir de “Beka” sorunu çıkardılar. Diyorlar ki “Türkiye’nin ve Türk milletinin bekası, yani kalıcılığı, ölümsüzlüğü, geleceği tehlikede…”

Peki, adama sormazlar mı, “Bu ülkeyi 17 yıldır sen yönetiyorsun. Neden ülkemizin bekasını tehlikeye attın? Neden ülkemizi bu durumlara düşürdün?”

Öyle anlaşılıyor ki bu beka sorunu seçimlerden sonra bitecek… Ortadan kalkacak…

Bu millet çok felaketlerle karşılaştı, çok acılı, sıkıntılı günler yaşadı. Yedi Düvele karşı savaş vererek Kurtuluş savaşını kazandı. Osmanlının borcunu ödedi. Para sıkıntısı çekti.

Kıtlıklar, yokluklar yaşadı. Bu nedenle yağ, gaz kuyrukları oluştu.

Ama bütün bunlar olup biterken,  bir taraftan da TC hükümeti fabrikalar, işletmeler açtı. Asla fabrika satmadı. Doğaya zarar vermedi. Asla orman yağmalamadı.

Bir yazlık saray için 50 bin ağaç kesmedi…

 Yerli tohum kullandı. Tarımı geliştirdi. Zamanla ülkemiz, yeryüzünde, kendine yeten yedi devletten birisi haline geldi.

Nice ölüm – kalım savaşları, yokluk – kıtlık ortamından geçtiği halde TC hükümetleri asla “Beka sorunumuz var” demedi. Geleceğimiz tehlikede demedi.

Ve biz, bütün bu gerçekleri bilerek yolumuza devam edeceğiz. Mücadelemize devam edeceğiz. Yapılan tehditlere, şantajlara Akşener gibi yanıt vereceğiz:

“Hodri meydan…”

“Haksızlık karşısında susan dilsiz şeytandır…”

(alieralp37@gmail.com)


E-Posta ile gönderilen veya direk Web sitesine yayınlanması için gönderilen yazıların fotoğraf gibi tüm demokratik protesto, bilgi, haber, yorum ve sosyal/siyasal içerikli paylaşımlar TC Anayasasının;
MADDE 25: "Düşünce ve Kanaat Hürriyeti";
MADDE 26: "Düşünceyi Açıklama ve Yayma Hürriyeti"
kapsamında Web sitemizde yapılmıştır.
Kişisel veya kurumsal Demokratik düşünce ve kanaatlerimiz engellenmesi ve/veya şiddet/baskı altına alınması, bu nedenle
"Yazar olan biz Hakkımızdaki veya kullanıcıların kullandıkları web sitesindeki yayınlanan haberler dolayısı ile olası her türlü anti-demokratik yasal girişimi",
TC Anayasası, AİHM ve İnsan Hakları Evrensel Beyannamesi kapsamında, her türlü yasal haklarımız saklı kalmak üzere, peşinen reddederiz…

OKUYUCU YORUMLARI

UYARI:Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve tamamı büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. Ayrıca suç teşkil edecek hakaret içerikli yorumlar hakkında muhatapları tarafından dava açılabilmektedir.(Yorum Yapanın Taahütü)Yazılan yorumların sorumluluğunun tarafıma ait olduğunu, yazımın yetkililerce, fikrim sorulmaksızın yayından kaldırılabileceğini bu siteye girdiğim andan itibaren kabul etmiş sayılırım.
Ad Soyad
E-Posta
Güvenlik Kodu: Guvenlik
Yorum
Copyright ©2010 - Tüm hakları saklıdır.
PHP Haber Sitesi Türkiye Tasarım
Rogg&Nok Haber- Tüm Hakları Saklıdır. İzinsiz Ve kaynak gösterilmeden Alıntı Yapılamaz. Yayınlanan Tüm Haber Ve Açıklamalar İlk Kaynaktan Ulaştırılan Açıklamalardır. Sitemiz Bu Açıklamalara Ekleme Veya Müdahelede Bulunmadan Yayınlar. Yorum,Makale, Sizden Gelenler Bölümündeki Yazılardan Yazanlar Sorumludur. Harici Bilgiler Ayrı Bir Sayfada Açılır. Rogg&Nok Haber Bu Linkler Ve İçeriklerinden Sorumlu Değildir.Her Türlü Haber Ve İletişim İçin roggnok@gmail.com Adresini kullanabilirsiniz. Sitemizden Daha İyi Yararlanabilmek için Gizlilik İlekeleri Ve Yayın Prensiplerimzi Okuyunuz. En İyi İnt Exp 8+ 1024x768 Görüntülenir