15 Temmuz 2020
Üye Girişi
Üye Girişi
×
Türk Vatandaşları Üye Olabilir
[Turkish CitizensCan Be Members Of]
Güvenlik Kodu:
Guvenlik
http://www.bagimsizozgurmedya.com
http://www.bagimsizozgurmedya.com
İKTİDARIN ÜSTLENDİĞİ ROL TAŞERONLUKTUR ( Sesli dinleti )
Barış Yarkadaş: Haziran gazeteciler için 'sıcak' geçti! ( HAZİRAN AYINDA YAŞANAN HAK İHLALLERİ )
Önemli duyuru: Küresel ölçülerde Casus yazılımlarda yapılan gizli proje: CorCom Sanal Virüs…
1 2 3
ANKET
Bu kullandığınız site kapatılsın mı?
CIP 0 - CRZ 0
Evet
38
Hayır
921
Çekimser
8
Fikrim yok
7

Toplam Oy:974

» Susmuyoruz; YURTTAŞLIK BİLİNCİ KABARIYOR

Susmuyoruz; YURTTAŞLIK BİLİNCİ KABARIYOR - Zeki Sarıhan

Paylas
Susmuyoruz; YURTTAŞLIK BİLİNCİ KABARIYOR
12 Haziran 2019, Çarşamba 10:12:27
12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Vatan dediğimiz büyük evimizin on yedi yıllık efendisi, ne yaparsa yapsın, ne söylerse söylesin hakkında işlem yapılamıyor.  Ancak ona karşı çıkan herkes, sözlerini ne kadar ölçüp tartarak da söylese polislerden, savcılardan, yargıçlardan yakasını kurtaramıyor.  Çünkü bütün güç odakları Efendi’nin emrindedir. Neyin doğru, neyin yanlış olduğunu belirleyen yasalar değil, Efendi belirliyor. O herhangi bir kanuna tabi değildir, tersine kanunlar ona tabidir. O sorumsuzdur ve kanunları da o yapmaktadır.

Aslına bakarsanız, onun hükümranlığı için yeni bir kanun yapmaya gerek de yoktur. Kanunlar, ezelden onun için yapılmıştır ve efendi bunları uygulamakla görevlidir. Bu kanunların ne olduğu ve nasıl yorumlanması gerektiği de onun anlayışına bağlıdır!

O istediği kadar mal mülk edinebilir. Kamunun mallarını istediklerine verebilir. Canı istediği zaman herkese hakaret edebilir. Onun adamları muhalifleri dövebilir, onlar hakkında yalan haberler yayabilir. O, dün ak dediğine bugün kara diyebilir.

“Hanım kırar bardağı kaza olur, hizmetçi kırar suç olur” demişler. Onun bardak kırması “kaza” bile sayılmaz. Bunda bir hikmet bile aranır. Buna karşılık o büyük evde yaşayanlarımızın tümü hizmetçidir. Efendi’nin kırdığı ceviz kırkı geçmiş olsa bile hizmetçilerin yazıp söylediklerinin her biri suç olabilir.

GÖZÜNÜN ÜSTÜNDE KAŞIN VAR!

Hizmetçiler ne kadar dikkatli davranırlarsa davransınlar, suçlanmaları için gözlerinin üstünde kaşlarının bulunması bile yeterlidir.

O isterse “Kürdistan” kavramını kullanabilir, Dersim’e “Dersim” diyebilir.  Abdullah Öcalan’a “Sayın” diye de hitap edebilir. Her türlü milliyetçiliği ayaklar altına da alabilir, en koyu milliyetçilerle ortaklık da yapabilir. Her birinde bir hikmet vardır!  Onun adamları ve avenesi VİP’lerden sorgusuz sualsiz geçebilir. Fethullah Gülen’le uzun yıllar ortaklık yapmış ve ona övgüler düzmüş olabilir. O takımın ileri gelenlerinden kendisine biat etmiş olanları önemli mevkilerde tutabilir. Seçimlerde her türlü usulsüzlük yapmak, istediği gibi sonuçlanmayan seçimleri iptal ettirmek onun hakkıdır.  Adamlarının yönettiği belediyeler deveyi hamutuyla yutmuş olduğu halde, İmamoğlu’nun yönettiği belediyenin işlemlerini didik didik ettirebilir.

Çünkü o başta kalmalıdır. Başta kalmalı ve sınırsız saltanatı sürmelidir. Gerekirse Abdullah Öcalan’dan yardım isteyebilir, Karadenizli rakibine “Pontoslu” diye hakaret ettirebilir.

KAMU VİJDANI AYAKLANIYOR

Türkiye, 2002’den beri Efendi’nin temsil ettiği bir ideolojinin esiri olmuş gibidir. Her alanda hegemonyası sürmekteydi. Ancak devleti tepe tepe kullanan bu anlayışa karşı alttan alta bir kamu vicdanı da gelişmekteydi. İyi ile kötüyü, diktatörlükle demokrasiyi, haklı ile haksızı, ayrıştırıcılıkla birleştiriciliği, kayırmacılıkla eşitliği, sevgi ile nefreti birbirinden ayıran akım hep vardı.  Bu anlayış, ilk kez politikada 31 Mart Yerel Seçimlerinde başat hale geldi. Efendi şimdi, bu hak ve adalet akımını boğarak yerine kendi diktasını yerleştirmek istiyor ve bu niyetinden kolay kolay vazgeçmeyeceğini de her tutumuyla gösteriyor.

23 Haziran’da İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı için yenilenecek seçimler, bir kez daha bu iki anlayışın mücadelesine sahne olacak. Ben hak ve adalet” diyen yurttaşların bu kadar kararlı olduklarını daha önce görmedim. 70 gündür kiminle konuşsam bu haksızlık ve hukuksuzluğa ateş püskürüyor. İstanbul’dan bayram tatiline gelmiş, seçim olmasaydı köyde kalacak olan köylülerimin sırf oylarını kullanıp dönmek üzere İstanbul’a gideceklerini haber alıyorum. Bazıları da köye gelişlerini 23 Haziran sonrasına ertelemişler. Emekli Ebe Fatma da köyde ev yaptırmakta olduğu halde ustaları bırakıp sırf oyunu kullanmak için Fatsa’dan İstanbul’a gidip dönecek. “Vatandaş olduğumu ve bunun gereğini yapmam gerektiğini ilk kez bu kadar açık görüyorum” diyor.

Yurttaşlar, hizmetçi muamelesi görmeye tahammül edemez olmuşlar. (11 Haziran 2019)

Zeki Sarıhan

Fotoğraf: Ekrem İmamoğlu’nun  5 Haziran 2019’da Trabzon halkla buluşması.


Rogg & Nok Haber Servisi:
E-Posta ile gönderilen veya direk Web sitesine yayınlanması için gönderilen yazıların fotoğraf gibi tüm demokratik protesto, bilgi, haber, yorum ve sosyal/siyasal içerikli paylaşımlar TC Anayasasının;
MADDE 25: "Düşünce ve Kanaat Hürriyeti";
MADDE 26: "Düşünceyi Açıklama ve Yayma Hürriyeti"
kapsamında Web sitemizde yapılmıştır.
Kişisel veya kurumsal Demokratik düşünce ve kanaatlerimiz engellenmesi ve/veya şiddet/baskı altına alınması, bu nedenle
"Yazar olan biz Hakkımızdaki veya kullanıcıların kullandıkları web sitesindeki yayınlanan haberler dolayısı ile olası her türlü anti-demokratik yasal girişimi",
TC Anayasası, AİHM ve İnsan Hakları Evrensel Beyannamesi kapsamında, her türlü yasal haklarımız saklı kalmak üzere, peşinen reddederiz…

OKUYUCU YORUMLARI

UYARI:Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve tamamı büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. Ayrıca suç teşkil edecek hakaret içerikli yorumlar hakkında muhatapları tarafından dava açılabilmektedir.(Yorum Yapanın Taahütü)Yazılan yorumların sorumluluğunun tarafıma ait olduğunu, yazımın yetkililerce, fikrim sorulmaksızın yayından kaldırılabileceğini bu siteye girdiğim andan itibaren kabul etmiş sayılırım.
Ad Soyad
E-Posta
Yorum
Copyright ©2010 - Tüm hakları saklıdır.
PHP Haber Sitesi Türkiye Tasarım
Rogg&Nok Haber- Tüm Hakları Saklıdır. İzinsiz Ve kaynak gösterilmeden Alıntı Yapılamaz. Yayınlanan Tüm Haber Ve Açıklamalar İlk Kaynaktan Ulaştırılan Açıklamalardır. Sitemiz Bu Açıklamalara Ekleme Veya Müdahelede Bulunmadan Yayınlar. Yorum,Makale, Sizden Gelenler Bölümündeki Yazılardan Yazanlar Sorumludur. Harici Bilgiler Ayrı Bir Sayfada Açılır. Rogg&Nok Haber Bu Linkler Ve İçeriklerinden Sorumlu Değildir.Her Türlü Haber Ve İletişim İçin roggnok@gmail.com Adresini kullanabilirsiniz. Sitemizden Daha İyi Yararlanabilmek için Gizlilik İlekeleri Ve Yayın Prensiplerimzi Okuyunuz. Ekonomik Veriler Bilgilendirme Amaclidir.Kullanimindan Dogacak Sorunlardan Sitemiz Sorumlu Degildir.