1 Aralık 2020
Üye Girişi
Üye Girişi
×
Türk Vatandaşları Üye Olabilir
[Turkish CitizensCan Be Members Of]
Güvenlik Kodu:
Guvenlik
http://www.bagimsizozgurmedya.com
http://www.bagimsizozgurmedya.com
NİÇİN ESAS KAZANAN RUSYA OLDU?
Barış Yarkadaş: Ekim'de 72 gazeteci hakim karşısına çıktı, 4 gazeteci tutuklandı ( EKİM AYINDA YAŞANAN HAK İHLALLERİ )
Ülkede yaşanan sorunlara dair artık susmadılar.... Ve de
1 2 3
ANKET
Bu kullandığınız site kapatılsın mı?
CIP 0 - CRZ 0
Evet
63
Hayır
957
Çekimser
8
Fikrim yok
8

Toplam Oy:1036

» İBRAHİM KALIN “ BİZDE SİZE GERÇEK BİR HİKAYE ANLATAYIM"?

İBRAHİM KALIN “ BİZDE SİZE GERÇEK BİR HİKAYE ANLATAYIM"? - Ali Berham Şahbudak

Paylas
İBRAHİM KALIN “ BİZDE SİZE GERÇEK BİR HİKAYE ANLATAYIM
31 Temmuz 2020, Cuma 20:46:21
12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

İBRAHİM KALIN “ BİZDE SİZE GERÇEK BİR HİKAYE ANLATAYIM"?

"İbrahim Kalın hikaye başkalarının himayesi altın da yazılmaz? Gerçek bir hikaye cephelerde ”emperyalist devletlere karşı tam bağımsızlık mücadelesi vererek yazılır gece gündüz demeden şarapnel parçaları altında o mevziden o mevziiye askerlerin yanında nöbet tutarak ve sonunda tam bağımsızbir devlet kurarak yazılır"?

GERÇEK BİR HİKAYE BAŞLIYOR!30 Ekim 1918 Mondros Ateşkes Antlaşması sonrası işgallerin başladığı ve boğazların İngilizlerin kontrolüne geçtiği dönemde başlayan bir milli mücadeledir. Kurtuluş Savaşı sizin cihatçı felsefeniz ve cağ dışı yaklaşımınızın sanal bir gerçeği değil tam tersi kurtuluş savaşı bir dünya gerçeği olduğu gibi “Ölümsüz Mustafa Kemal Atatürk’ün ta kendisidir”.

19 Mayıs 1919’da Samsun'a çıkan Atatürk’ün önderliğinde başlayan Kurtuluş Savaşı, Türk milletinin dünyanın en güçlü devletlerine karşı verdiği bir mücadele olup 11 Ekim 1922 Mudanya Mütarekesi ile son bulmuştur gerçek bir hikayedir. Kurtuluş Savaşı Tarihi: Kurtuluş mücadelesinin lideri olan Atatürk’ün Samsun'a çıktığında Anadolu'nun her yeri işgal altındadır.

İngilizler Musul, Antep, Kilis ve İskenderun'u işgal ederken, Fransızlar ise Adana, Osmaniye ve Mersin'i işgal etmiştir. Milli bilincin uyandırılması için Ölümsüz olan Atatürk Havza ve Amasya genelgeleri yayınlanmış. Daha sonra Mustafa Kemal Erzurum ve Sivas'ta kongre düzenlemiştir. Milli bilincin uyanması ile birlikte halk işgallere karşı miting ve protesto yapmış. Sivas ve Erzurum Kongrelerinden sonra Ankara'ya gelen Mustafa Kemal, 23 Nisan 1920'de Türk milleti ile birlikte Büyük Millet Meclisini açmıştır.

Büyük Millet Meclisi başkanı seçilen Atatürk, Kurtuluş Savaşı mücadelesinin lideri olmuş ve Türk Milletiyle birlikte din ırk mezhep renk ayrımı yapmaksızın her şeylerini seferber ederek verdikleri bu onurlu Kurtuluş Savaşı mücadelesi sonucunda, 11 Ekim 1922 yılında başarıya ulaşmış gerçek bir hikayenin adıdır..

Birinci Dünya Savaş'ından yenik çıkan Osmanlı Devletinin başkenti İstanbul olmak üzere birçok stratejik noktası işgal altındadır. Anadolu'da işgalcilere karşı başlayan mücadele göz kamaştırıcı Kurtuluş Savaşı'na dönüşmüştür. “Ya istiklal, ya ölüm” diyen Mustafa Kemal Atatürk “Türk milleti kurtuluş yada yok oluş diyerek, önderliğini yaptığı ulusal bağımsızlıkları mücadelesi tüm işgalci devletlere karşı kazanmıştır.

Ulu önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk “ Anadolu'da dağınık halde bulunan direniş gruplarını düzenli bir ordu ile sistemli hale getirilmiş. Ordunun finansmanı için Tekalif-i Milliye Kanunu çıkarılmış olup kurtuluş savaşı için bazı vergiler konulmuştur.

Askere alınmaya ve vergi verilmesine karşı olan” Bundan 97 yıl önce cumhuriyet kurulmadan “ tamda kurtuluş mücadelesi verilirken “tıpkı bugün olduğu gibi o günde ülkemizde bazı vatan hainleri ”halkın inançları üzerinden halkın kafasını karıştırarak “hilafet istiyor ve kurtuluş savaşı dinen caiz değil diyorlardı çünkü bu vatan hainler padişahın malı ve kulları oldukları için İngiliz sömürgecilerinin onlara çok daha iyi bakacaklarını ileri sürüyorlardı ”Tıpkı kendini tarihçi zanneden beyinsiz fesli denen kişi gibi”? İşte bunlar gerçek bir hikayedir

Dört bir yanı işgalci kuvvetler tarafından işgal edilmiş olan bir millet, işgalci kuvvetlerin boyunduruğundan kurtulmak istemiş ve Kurtuluş Savaşı bu mücadelenin meş'alesi olmuştur.

Yıllardır hastalıkla, yoklukla, cehaletle ve bitip tükenmeyen savaşlarla yaşayan Türk milleti için Kurtuluş Savaşı bir umut olmuştur. Kadın, erkek, yaşlı, genç demeden Mustafa Kemal Atatürk önderliğinde verilen milli mücadele sonunda zaferlerle sonuçlanan tam bağımsız bir cumhuriyet elde edilmiştir.Anadoluyu saran bu özgürlük ateşinin ilk kıvılcımını ateşleyen Gazi Mustafa Kemalden başkası değildir Kurtuluş Savaş'ının mimarı ve başkomutanıdır.Kurtuluş Savaşı sadece Türkiye Türklerine değil, işgalci kuvvetlerin boyunduruğu altında bulunan milletlere de umut kaynağı olmuştur. Tam bağımsız bir devlet olma yolunda verilen bu onurlu mücadele Türk devletinin temellerini de atmıştır. Olağanüstü koşullarda yürütülen bu mücadele tarih sayfalarında yerini almıştır. Tüm sömürge uluslarına örnek olan Kurtuluş Savaşı, Türk devletinin tüm dünyada kabulünü sağlamıştır.

İşgal kuvvetlerine karşı yurt topraklarını savunma mücadelesi olarak bilinen Kurtuluş Savaşı, milletin bulunduğu kötü durumdan kurtulmak için son umut kaynağıdır. İşgale uğramış toprakların yeniden kazanılması için Kurtuluş Savaşı adeta bir zorunluluk idi. Çok cepheli siyasi ve askeri mücadele, milletin kendine düşen görevleri eksiksiz yerine getirmesi ile başarılı bir şekilde sonuçlanmıştır.

Bugün o çok övünülerek anlattığınız Osmanlı Hükumetinin kendine düşen görevlerini yerine getirememesi Türk milletinin yok olma tehlikesi ile baş başa kalmasına neden olmuştur. İçte ve dışta düşmanlara karşı verilen bu mücadele gerçek bir mücadeledir.

Kurtuluş Savaşı sonucunda Türkiye Cumhuriyeti kurtulmuştur. Düzenli ordunun aldığı başarılar ile birlikte Türk milletinin orduya olan güveni artmıştır. Kurtuluş Savaş'ında kazanılan başarı TBMM'nin Lozan Konferansı'na davet edilmesini sağlamıştır. Türk milleti Kurtuluş Savaşı sayesinde saygın ve onurlu bir ulus olarak yaşamaya başlamıştır. Kurtuluş Savaş'ında modern ve acımasız ordulara karşı vatan sevgisi ve cesaret ile büyük bir mücadele verilmiştir.

Bütün bu ve daha dile getirmediğimiz yüzlerce gerçek bir destanın gerçeğe dönüşmüş hikayesidir. Siz bu ülkede bir hikayeniz mutlaka vardır o hikayenin adı Cumhuriyet olamaz olsa olsa o hikayeniz bir azınlığın hakimiyetine indirgenmiş kişiye özel bir kabile devlet yönetim gerçeğidir.

CUMHURİYET VE FELSEFESİNE!

Sizlerin 18 yıldır çeşitli bahaneler öne sürerek engellemeye çalıştığınız cumhuriyet kutlamalarının bu yıl "97. yılını gurur ve onurla kutlayacak olan yine Atatürk’ün yurttaş dediği bu onurlu ve gururlu Türk milletin ta kendisidir.

ŞİMDİ GELELİM BİR BAŞKA GERÇEK HİKAYEYE!

Cumhuriyetimiz", dünyaya örnek ve mal olmuş, hafızalardan ve dünya tarihinden asla silinmeyecek, Atatürk ve silah arkadaşlarının önderliğinde kurulmuş muhteşem bir cumhuriyet öyküsüdür.

Tüm engellenmelere karşın bugün “97. yılını kutlayan Cumhuriyetimiz”, dünyaya örnek ve mal olmuş, hafızalardan ve dünya tarihinden asla silinmeyecek, Atatürk ve silah arkadaşlarının önderliğinde kurulmuş muhteşem bir cumhuriyet öyküsüdür. 

Bu öykü o kadar iz bırakan bir öyküdür ki; koca bir savaşta Atatürk ve Silah Arkadaşlarının yönetimindeki mütevazı ordularına yenilerek hayatlarının en büyük hezimetine uğrayanların bile hayretle ve takdirle karşıladıkları bir oluşumdur..

 

Bugün dünyanın en önemli, en hızlı gelişen ülkeleri arasına girebilen, İslam devletlerinin önderliğini üstlenen ve saygınlığını sürdürebilen, demokrasi ile yönetilen, Atatürk ilke ve inkılaplarının egemen olduğu demokratik laik bir cumhuriyettir. Bu genç cumhuriyet, jeolojik ve stratejik konumu itibarıyla dünyanın dikkati üzerindeki Orta-doğu coğrafyasının güven stratejisinin odağındadır.

Bu bölgede üstlendiği görev ve sorumluluk çok büyüktür.. Türkiye Cumhuriyeti, Atatürk’ün, dünyanın güvenine mazhar olan, “Yurtta Sulh Cihanda Sulh” felsefesine ilke edinen demokratik ve laik bir Cumhuriyet olarak, her dönem, üzerine düşen sorumluluğu yüklenebilmiş ve öncelikle; komşuları, Avrupa ve tüm dünya ülkelerinin güvenini kazanmıştır. İşte bizler böyle bir cumhuriyetin vatandaşı olarak bu 2020 yılında Cumhuriyetimizin 97. yılını kutlama şerefine nail olabildiysek ne mutlu bizlere.

"Dünyanın her zaman örnek olarak gösterdiği liderlerin en başında olan Mustafa Kemal Atatürk ve Silah Arkadaşları tarafından 29 Ekim 1923’te kurulan Türkiye Cumhuriyeti döneminin en zor şartlarına rağmen sağlam temeller üzerine oturtulmuş ve kısa sürede tüm modern inkılaplar bu genç cumhuriyete uygulanabilmiştir".

Atatürk, Cumhuriyeti anlatırken söylediği birçok söz, kuruluşta her şeyin iyi düşünülerek planlandığını çok iyi anlatmaktadır; “Cumhuriyet, fikir serbestliği taraftarıdır. Samimi ve meşru olmak şartıyla her fikre hürmet ederiz.” “Cumhuriyet, demokratik idarenin tam ve mükemmel bir ifadesidir. Bu rejim, halkın gelişimini ve yükselişini sağlayan, onlardan esirlik, soysuzluk, dalkavukluk hislerini uzaklaştıran bir yoldur.”

“Cumhuriyet; düşüncesi hür, anlayışı hür, vicdanı hür nesiller ister” “Cumhuriyet düşüncede, bilgide, sağlıkta güçlü ve yüksek karakterli koruyucular ister.” “Dünya üzerinde yaşamış ve yaşayan milletler arasında demokrat doğan yegane millet Türklerdir. “Türk milletinin karakter ve adetlerine en uygun olan idare, cumhuriyet idaresidir.”

"Zamanının zor koşullarına rağmen, günümüz, demokratik, laik, modern Cumhuriyetini kuran Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün 10 Kasım’da 1938’de vefatı sonrasında hakkında söylenen ve dünya basınına yansıyan bir kaç sözü buraya aktarmak isterim".

“Mustafa Kemal Bey, sorumluluk yüklenmekten korkmayan doğuştan bir şef idi. 25 Nisan sabahı 19’uncu Tümeniyle kendiliğinden düşmana saldırmaya karar verdi, onu kıyıya sürdü ve sonra üç ay boyunca kendisine yapılan çetin saldırılara inatçı ve sarsılmaz bir karşı koymada bulundu. Onun azmine tam olarak güvenebilir dim.” Liman Von SANDERS / Alman General.

“Bugünün Türkiye’si tek bir adamın, Kemal Atatürk’ün uzayan gölgesidir. ATATÜRK geçtiğimiz yirmi yıl süresince Türkiye'nin umutsuz, güçsüz ve geri kalmış Doğulu bir devlet olmaktan, güçlü, öz güvenli ve ilerleyen bir millet durumuna geldiği, takdire şayan evriminin itici gücü oldu.” The Washington Post /11 Kasım 1938.

“ATATÜRK adı, insana bu yüzyılın büyük insanlarından birinin tarihi başarılarını, Türk ulusuna ilham veren önderliğini, modern dünyayı anlayışındaki ileri görüşlülüğü ve bir askeri önder olarak kudret ve cesaretini hatırlatmaktadır. Ölümünün yıl dönümünde bu büyük adamı saygı ile selamlarım. John F. KENNEDY / ABD Başkanı.

Bunları her ne koşul altında olursak olalım bu gerçek hikayeleri karşı devrime hatırlatmaya devam edeceğiz" Unutmayın Atatürkçü Kemalist yurt sever devrimciler denilince" zannediliyor ki bu aydın ve çağdaş yurttaşlar CHP çatısı altında "bu olgu sizleri yanıltmasın" Atatürk Devrimlerine ve Atatürk'ün kurduğu cumhuriyete il ebet inanmış milyonlar T.C. Devleti çatısı altında oldukları gibi dünya ülkelerinde yüz milyonların fikirlerinde ve ideallerin dedir. 

Ali Berham ŞAHBUDAK…

 


Rogg & Nok Sanal Hafıza Bölümü Haber Servisi:
E-Posta ile gönderilen veya direk Web sitesine yayınlanması için gönderilen yazıların fotoğraf gibi tüm demokratik protesto, bilgi, haber, yorum ve sosyal/siyasal içerikli paylaşımlar TC Anayasasının;
MADDE 25: "Düşünce ve Kanaat Hürriyeti";
MADDE 26: "Düşünceyi Açıklama ve Yayma Hürriyeti"
kapsamında Web sitemizde yapılmıştır.
Kişisel veya kurumsal Demokratik düşünce ve kanaatlerimiz engellenmesi ve/veya şiddet/baskı altına alınması, bu nedenle
"Yazar olan biz Hakkımızdaki veya kullanıcıların kullandıkları web sitesindeki yayınlanan haberler dolayısı ile olası her türlü anti-demokratik yasal girişimi",
TC Anayasası, AİHM ve İnsan Hakları Evrensel Beyannamesi kapsamında, her türlü yasal haklarımız saklı kalmak üzere, peşinen reddederiz…

OKUYUCU YORUMLARI

UYARI:Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve tamamı büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. Ayrıca suç teşkil edecek hakaret içerikli yorumlar hakkında muhatapları tarafından dava açılabilmektedir.(Yorum Yapanın Taahütü)Yazılan yorumların sorumluluğunun tarafıma ait olduğunu, yazımın yetkililerce, fikrim sorulmaksızın yayından kaldırılabileceğini bu siteye girdiğim andan itibaren kabul etmiş sayılırım.
Ad Soyad
E-Posta
Yorum
Copyright ©2010 - Tüm hakları saklıdır.
PHP Haber Sitesi Türkiye Tasarım
Rogg&Nok Haber- Tüm Hakları Saklıdır. İzinsiz Ve kaynak gösterilmeden Alıntı Yapılamaz. Yayınlanan Tüm Haber Ve Açıklamalar İlk Kaynaktan Ulaştırılan Açıklamalardır. Sitemiz Bu Açıklamalara Ekleme Veya Müdahelede Bulunmadan Yayınlar. Yorum,Makale, Sizden Gelenler Bölümündeki Yazılardan Yazanlar Sorumludur. Harici Bilgiler Ayrı Bir Sayfada Açılır. Rogg&Nok Haber Bu Linkler Ve İçeriklerinden Sorumlu Değildir.Her Türlü Haber Ve İletişim İçin roggnok@gmail.com Adresini kullanabilirsiniz. Sitemizden Daha İyi Yararlanabilmek için Gizlilik İlekeleri Ve Yayın Prensiplerimzi Okuyunuz. Ekonomik Veriler Bilgilendirme Amaclidir.Kullanimindan Dogacak Sorunlardan Sitemiz Sorumlu Degildir.