YUKLENIYOR
8 Mart 2021
Üye Girişi
Üye Girişi
×
Türk Vatandaşları Üye Olabilir
[Turkish CitizensCan Be Members Of]
Güvenlik Kodu:
Guvenlik
http://www.bagimsizozgurmedya.com
http://www.bagimsizozgurmedya.com
ŞAHSIM DEVLETİ (11) : Yönetim 'bilim'ine doğru
Türk Silahlı Kuvvetleri’ndeki Tahribat
DÜN SEVİŞEREK, BUGÜN KAVGA EDEREK
1 2 3
ANKET
Bu kullandığınız site kapatılsın mı?
CIP 0 - CRZ 0
Evet
73
Hayır
981
Çekimser
10
Fikrim yok
9

Toplam Oy:1073

» Ne Demokrasi Kaldı Ne Adalet, Hukuk Guguk Oldu…

Ne Demokrasi Kaldı Ne Adalet, Hukuk Guguk Oldu… - Ali ERALP

Paylas
Ne Demokrasi Kaldı Ne Adalet, Hukuk Guguk Oldu…
22 Şubat 2021, Pazartesi 17:48:40
12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Haksızlıklar, hukuksuzluklar gırla gidiyor.

Demokrasi de bitti. Özgürlükler de bitti.

Hukuk guguk oldu.

Türkiye Büyük Millet Meclisi görev yapamaz hale geldi. İşlevini yitirdi. Adı var kendi yok.

 Baskıyla, korkuyla, yönlendirmeyle yasa geçirmeye çalışıyorlar.

Sadece adı kaldı TBMM’nin. Onca milletvekili gidip geliyor meclise, ama işlevi yok… Bir bölümü verilen emirleri yerine getiriyor, bir bölümü oylamaya katılıyor ama istediği sonuca ulaşamıyor.

Kararlar, yasalar tek elden, tek ağızdan çıkıyor…  Her şeye tek adam karar veriyor.

Geçmişte beğenmediğimiz, istemediğimiz yönetimleri arar olduk.

Cumhuriyetin kazanımları birer birer yok edildi.

Türkiye bir korku imparatorluğuna dönüştü. İnsanlar konuşmaya, düşüncelerini söylemeye, haksızlıklara itiraz etmeye çekiniyorlar

Çünkü hemen ya teröristlikle ya hainlikle ya devlet düşmanı olmakla suçlanıyorlar. Parti başkanlarını, milletvekillerini bile içeriye atmakla tehdit ediyorlar.

Politikaya küfür getirdiler. Bağırıyorlar, çağırıyorlar, sövüp sayıyorlar…

Ayrıştırma, parçalama, insanları karşı kaşıya getirme, grupları birbirlerine düşman etme çabalarını yoğunlaştırdılar. Dostluk, kardeşlik, yardımlaşma hayal oldu. Yönetenler öfkeli, tedirgin…

Çünkü sandık AKP için artık çantada keklik değil… Geçmiş yıllar mazi, tatlı birer anıya dönüştü…

Bu kez seçimleri tehlikede görüyorlar. Telaştalar. Hile hurda dönemi de bitti. İstanbul seçimleri güzel bir örnek oldu. Korku dağları bekliyor şimdi…

Ekonomi, tarım, sanayi sıfır. Üretim yok. Fabrikalar satıldı. Gelir kaynakları, hazine kurudu, İhracat durdu. İşsizlik hızla yayılıyor… İşsizlik korkunç boyutlarda.

Ülke artık soğan bile üretemiyor. Soğan bile dışarıdan geliyor.

Suç ve suçlular giderek artıyor. Hapishanelerde yer kalmadı.

Halk isyanlarda… “AKP’ye oy veren ellerim kırılsın” diyenler hızla artmaya başladı…

Sözün özü: Türkiye’yi de bitirdiler, kendilerini de...

Bu durumda açlık, yokluk, yoksulluk ve çaresizlik din sömürüsünü sollamaya, onun önüne geçmeye başladı.

Perişan ve gariban toplumun din sömürüsüne karnı tok şimdi... Onlar Aş, ekmek, geçim peşinde… İş istiyorlar.

AKP’yi takmıyorlar…

Onu körü körüne ve bilinçsizce takip etmiyorlar.

AKP eridikçe yobazlara, tarikatçılara, şeyhlere – şıhlara, imamlara sarılıyor. Onlar ülkenin en değerli kesimi. Bir elleri yağda bir elleri balda. Hiç işsiz yok aralarında… Mutlu bir yaşam sürüyorlar.

Büyüyorlar. Genişliyorlar…

Dokuz Eylül Üniversitesi Eğitim Fakültesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Esergül Balcı ve ekibinin 4 ay süren saha çalışması sonucu hazırlanan raporda şu bilgilere yer veriliyor. Dikkatlice okuyun.

“Türkiye’de belli başlı 30 tarikat silsilesi ve bunların 400 kolu bulunuyor.

Sadece İstanbul’da 445 tekke faaliyetlerini açıktan sürdürüyor.

Çoğunluğu İstanbul, Siirt, Diyarbakır, Mardin, Adıyaman, Batman, Van, Hakkâri, Şırnak, Ağrı, Muş, Bitlis, Gaziantep ve Şanlıurfa olmak üzere 800’ün üzerinde faal medrese bulunuyor.

Büyük şehirlerde kaç apartman medresesinin faaliyette olduğu ise tam olarak bilinmiyor.

Rapora göre, tarikat okullarındaki öğrenci sayısı 210 bin dolayında.

4 binin üzerindeki özel yurdun 2 bin 480’i bir tarikatla bağlantılı. Tarikatlara bağlı yurtların kapasitesi 380 bin olduğu ileri sürülüyor. Bu yurtlarda kalan öğrenci sayısı 225 bini buluyor.

Devlet, eğitimden kademe kademe çekiliyor. 4+4+4 uygulamasının başlatıldığı 2012 yılından bugüne kadar devlete ait 4 bin 22 ilkokul kapatıldı...” (Bu araştırma 2 yıl önce yapılmıştı, ülkemiz şimdi ne durumda varın siz hesap edin…)

Ve biz, bütün bu gerçeklere, engellere, tehditlere, şantajlara rağmen yolumuza devam edeceğiz. Mücadelemize devam edeceğiz. Boyun eğmeyeceğiz. Atatürk’ün güneşi yeniden doğuncaya dek…

Particilik oynamayı, makam, mevki peşinde koşmayı, bölücülük yapmayı bırakacağız. Ülkemizin kurtuluşunda halka öncü olacağız. Yol göstereceğiz. Asla bölücülük, nifakçılık yapmayacağız.

ATATÜRK OLACAĞIZ… BİRLEŞECEĞİZ…

Ne diyordu Attila İlhan:

“En büyük kötülük şu; Batı son 50 sene içinde Türkiye’de küçük küçük siyasi guruplar yaratarak bizi birbirimize düşürdü. Hâlbuki her şeyden önce bunların birleşmesi lazım ki vatan dokusu oluşsun. Gazi’nin Ankara’da oluşunu bir düşünün. Gazi’nin bir tarafında Ziya GÖKALP vardı. Bir tarafında Yusuf AKÇURA, arkasında Mehmet Akif vardı ve Mustafa Suphi’yi de çağırmıştı. İslamcı, Türkçü, Kemalist ve Komünist hepsi beraber olmasaydı bu savaşı kazanamazdı. Şimdi de aynı espri içine girmemiz lazım.”

(alieralp37@gmail.com)


Ali Eralp
E-Posta ile gönderilen veya direk Web sitesine yayınlanması için gönderilen yazıların fotoğraf gibi tüm demokratik protesto, bilgi, haber, yorum ve sosyal/siyasal içerikli paylaşımlar TC Anayasasının;
MADDE 25: "Düşünce ve Kanaat Hürriyeti";
MADDE 26: "Düşünceyi Açıklama ve Yayma Hürriyeti"
kapsamında Web sitemizde yapılmıştır.
Kişisel veya kurumsal Demokratik düşünce ve kanaatlerimiz engellenmesi ve/veya şiddet/baskı altına alınması, bu nedenle
"Yazar olan biz Hakkımızdaki veya kullanıcıların kullandıkları web sitesindeki yayınlanan haberler dolayısı ile olası her türlü anti-demokratik yasal girişimi",
TC Anayasası, AİHM ve İnsan Hakları Evrensel Beyannamesi kapsamında, her türlü yasal haklarımız saklı kalmak üzere, peşinen reddederiz…

OKUYUCU YORUMLARI

UYARI:Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve tamamı büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. Ayrıca suç teşkil edecek hakaret içerikli yorumlar hakkında muhatapları tarafından dava açılabilmektedir.(Yorum Yapanın Taahütü)Yazılan yorumların sorumluluğunun tarafıma ait olduğunu, yazımın yetkililerce, fikrim sorulmaksızın yayından kaldırılabileceğini bu siteye girdiğim andan itibaren kabul etmiş sayılırım.
Ad Soyad
E-Posta
Yorum
Copyright ©2010 - Tüm hakları saklıdır.
PHP Haber Sitesi Türkiye Tasarım
Rogg&Nok Haber- Tüm Hakları Saklıdır. İzinsiz Ve kaynak gösterilmeden Alıntı Yapılamaz. Yayınlanan Tüm Haber Ve Açıklamalar İlk Kaynaktan Ulaştırılan Açıklamalardır. Sitemiz Bu Açıklamalara Ekleme Veya Müdahelede Bulunmadan Yayınlar. Yorum,Makale, Sizden Gelenler Bölümündeki Yazılardan Yazanlar Sorumludur. Harici Bilgiler Ayrı Bir Sayfada Açılır. Rogg&Nok Haber Bu Linkler Ve İçeriklerinden Sorumlu Değildir.Her Türlü Haber Ve İletişim İçin roggnok@gmail.com Adresini kullanabilirsiniz. Sitemizden Daha İyi Yararlanabilmek için Gizlilik İlekeleri Ve Yayın Prensiplerimzi Okuyunuz. Ekonomik Veriler Bilgilendirme Amaclidir.Kullanimindan Dogacak Sorunlardan Sitemiz Sorumlu Degildir.