YUKLENIYOR
20 Nisan 2021
Üye Girişi
Üye Girişi
×
Türk Vatandaşları Üye Olabilir
[Turkish CitizensCan Be Members Of]
Güvenlik Kodu:
Guvenlik
http://www.bagimsizozgurmedya.com
http://www.bagimsizozgurmedya.com
Verilen Habere Bakınız;  Burası Rezil Terbiyesiz Edepsiz Yönetimle Adaleti Karatma İçin Yönetile Türkiye Yönetimine Göre; Tekkedeki Amiral Ortaya Çıkarılmış..
1 2 3
ANKET
Bu kullandığınız site kapatılsın mı?
CIP 0 - CRZ 0
Evet
74
Hayır
985
Çekimser
10
Fikrim yok
9

Toplam Oy:1078

» FARKINDA-MIYIZ?-

FARKINDA-MIYIZ?- - Aşkım Tan

Paylas
FARKINDA-MIYIZ?-
07 Nisan 2021, Çarşamba 09:37:06
12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

FARKINDA-MIYIZ?-

Koronavirüs salgınında vaka sayılarının arttığı, ekonomideki sorunların derinleştiği ve dış politikada gerilimlerin arttığı bir dönemden geçtiğimizi kimse inkar edemez.
Türkiye’nin çok önemli sorunları var.
En başta ekonomiye ilişkin işsizlik, geçim sıkıntısı ve hayat pahalılığı gibi. 
Öte yanda Türkiye’nin en önemli sorunlarının başında terör ve kötü yönetim de geliyor.
Bilhassa Koronavirüs salgının doğurduğu olumsuz sonuçlar, artan vaka ve ölüm oranları ile birlikte kriz yönetimindeki başarısızlık, ekonomik anlamda göz ardı edilemeyecek sıkıntılara neden oldu.
Tarım ve hayvancılık sektörünü yazmıyorum bile…
Kısacası yoksulluğa, tükenmişliğe, kriz yönetimdeki başarısızlığa, "ye kürküm ye" anlayışından bunalmışken gün geçmiyor ki kötü bir sürprize uyanmayalım…

30 Ocak 2020 tarihinde 126 emekli büyükelçimizin kaleme alıp imzaladığı basın duyurusuna hiçbir tepki gösterilmezken vatansever 104 emekli amiralimizin Atatürk devrim ve ilkelerini savunmasının neden infial yarattığını sorgulamak gerekir.
Oysa emekli büyükelçilerimiz ile emekli amirallerimizin amaçları her vatanını seven yurttaşımız gibi aynıydı.

Meral Akşener’in “bu bir zevzekliktir”, Devlet Bahçeli’nin “rütbeleri sökülmelidir” söylemleri ya da Kemal Kılıçdaroğlu’nun çekimser tavrının tam aksine alkışlanası bir vatanseverlik örneğidir bu koruma içgüdülü duyurular.
Hiçbir kamusal gücü ve yaptırımı olmayan emekli amirallerin yazdığı bu duyuruda Montrö Antlaşmasının tek bir imza ile iptal edilebileceğine dair bir endişeden söz ediliyor.
Sormak istiyorum: “Endişe duymak suç mudur?”

Diğer yanda ise Deniz Harp Okulu mezunu olmayan tuğamiral Mehmet Sarı’ya ne demeli?
Sözleşmeli subay” kadrosunda olduğu için Harp Akademisi’ne gitme, dolayısı ile general ve amirallik için gerekli olan “kurmay” olma, albaylıktan daha üst bir rütbeye yükselme hakkı da bulunmuyordu Mehmet Sarı’nın.
Ancak 15 Temmuz sonrası düzenlenen bir kararname ile astsubaylıktan subaylığa geçenler dahil, akademiye gidip kurmay olma koşulu aranmaksızın tüm subaylara Yüksek Askeri Şura (YAŞ) kararı ile general-amiral olma olanağı tanındı.
İşte o olanak tanınanlardan bir olan Mehmet Sarı, resmi elbise ile devletin makam aracını kullanarak elini kolunu sallayarak bir tarikatın tekkesine gidebiliyor(!)
Konuya ilişkin “sosyal medyada bu veya bunun gibi her türlü paylaşım, gerçekliği başta olmak üzere her yönüyle Milli Savunma Bakanlığının ilgili birimleri tarafından inceleniyor” açıklamasında bulunuldu.
Ayrıca açıklamada, “incelemekler hukuk kapsamında yapılacak, hukuki açıdan incelenip gereği yapılacaktır” denildi.
Bizler de halen yapılacak olan açıklamanın beklentisindeyiz.

Kemal Kılıçdaroğlu’nun “bu sahte gündemler tutmaz” sözüne katılmamak ne mümkün?
Zira gösterilen tepkiler ve gündem saptırmalar, ne Yunanlılar tarafından işgal edilen 18 adanın utancını gizler, ne gelecekte nüfusun dörtte birini oluşturacak olan Suriyelilerin durumunu, ne de ülkedeki ekonomik güçlüklerin, işsizliğin, sorgulan-a-mayan zenginleşmenin, yolsuzlukların, köylünün, memurun, işçinin durumunu örtbas etmeye yetmez.

Bu millet her şeyin farkında!

Aşkım Tan
07/04/2021-Ankara

 


Aşkım Tan
E-Posta ile gönderilen veya direk Web sitesine yayınlanması için gönderilen yazıların fotoğraf gibi tüm demokratik protesto, bilgi, haber, yorum ve sosyal/siyasal içerikli paylaşımlar TC Anayasasının;
MADDE 25: "Düşünce ve Kanaat Hürriyeti";
MADDE 26: "Düşünceyi Açıklama ve Yayma Hürriyeti"
kapsamında Web sitemizde yapılmıştır.
Kişisel veya kurumsal Demokratik düşünce ve kanaatlerimiz engellenmesi ve/veya şiddet/baskı altına alınması, bu nedenle
"Yazar olan biz Hakkımızdaki veya kullanıcıların kullandıkları web sitesindeki yayınlanan haberler dolayısı ile olası her türlü anti-demokratik yasal girişimi",
TC Anayasası, AİHM ve İnsan Hakları Evrensel Beyannamesi kapsamında, her türlü yasal haklarımız saklı kalmak üzere, peşinen reddederiz…

OKUYUCU YORUMLARI

UYARI:Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve tamamı büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. Ayrıca suç teşkil edecek hakaret içerikli yorumlar hakkında muhatapları tarafından dava açılabilmektedir.(Yorum Yapanın Taahütü)Yazılan yorumların sorumluluğunun tarafıma ait olduğunu, yazımın yetkililerce, fikrim sorulmaksızın yayından kaldırılabileceğini bu siteye girdiğim andan itibaren kabul etmiş sayılırım.
Ad Soyad
E-Posta
Yorum
Copyright ©2010 - Tüm hakları saklıdır.
PHP Haber Sitesi Türkiye Tasarım
Rogg&Nok Haber- Tüm Hakları Saklıdır. İzinsiz Ve kaynak gösterilmeden Alıntı Yapılamaz. Yayınlanan Tüm Haber Ve Açıklamalar İlk Kaynaktan Ulaştırılan Açıklamalardır. Sitemiz Bu Açıklamalara Ekleme Veya Müdahelede Bulunmadan Yayınlar. Yorum,Makale, Sizden Gelenler Bölümündeki Yazılardan Yazanlar Sorumludur. Harici Bilgiler Ayrı Bir Sayfada Açılır. Rogg&Nok Haber Bu Linkler Ve İçeriklerinden Sorumlu Değildir.Her Türlü Haber Ve İletişim İçin roggnok@gmail.com Adresini kullanabilirsiniz. Sitemizden Daha İyi Yararlanabilmek için Gizlilik İlekeleri Ve Yayın Prensiplerimzi Okuyunuz. Ekonomik Veriler Bilgilendirme Amaclidir.Kullanimindan Dogacak Sorunlardan Sitemiz Sorumlu Degildir.