2 Haziran 2020
Üye Girişi
Üye Girişi
×
Türk Vatandaşları Üye Olabilir
[Turkish CitizensCan Be Members Of]
Güvenlik Kodu:
Guvenlik
http://www.bagimsizozgurmedya.com
http://www.bagimsizozgurmedya.com
Barış Yarkadaş:
1 2 3
ANKET
Bu kullandığınız site kapatılsın mı?
CIP 0 - CRZ 0
Evet
33
Hayır
908
Çekimser
7
Fikrim yok
6

Toplam Oy:954

SON YORUMLAR
» Nasıl bir CHP, Nasıl bir ilçe başkanı ?

Nasıl bir CHP, Nasıl bir ilçe başkanı ? - Burhanettin Yılmaz

Paylas
Nasıl bir CHP, Nasıl bir ilçe başkanı ?
18 Kasım 2015, Çarşamba 15:28:35
12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Yol arkadaşlarım, dostlarım, yoldaşlarım 6 ay içinde iki seçim yaşadık…

 

Bu iki seçim sonuçlarına bakmadan, buradan ders çıkarmadan, geleceği şekillendirmemiz mümkün değildir.

 

Bu anlamda, CHP Genel Merkezinin başlattığı kongreler sürecini umuda dönüştürmek, devrimci, değişimci ve halkçı bir CHP haline getirmek bizim elimizde.

 

Genel anlamda sonuçlara baktığımızda biz bir birimize yetmiyoruz. Öyleyse neden bu kavga, neden bu ayrışma…

 

Yapılan eş dost sohbetlerinde, örgüt toplantılarında birlik ve beraberlik demiyor muyuz.

 

Öyleyse aklın yolu birdir.

 

Ortak akılla hareket etmeliyiz. Birlik ve beraberlik içinde hareket ederek, tüm kesimlerin uzlaştığı bir arkadaşımızın etrafında birleşerek, 2019 da yerel ve genel seçimlere şimdiden hazırlanmalıyız.

 

Aklımızı, enerjimizi ve gücümüzü bir birimizi ekarte etmeye değil, gelecek için nasıl projeler koyarsak, halkın güvenini alabiliriz. Gençleri, kadınları nasıl partimize kazandıra biliriz diye kafa yormalıyız.

 

CHP’yi Tuzla’da daha üst seviyelere taşıyacak, temsilde daha etkili olabilecek bir yönetim seçmek zorundayız.

 

Bunu yapacak da biz delegelerin elinde.

 

İyiye, güzele, doğruya bizler karar vereceğiz, geleceği bizler şekillendireceğiz.

 

Nasıl bir ilçe başkanı ve nasıl bir yönetim olmalı?

 

Diye kafa yormalıyız.

 

Bunun için öncelikli olarak uyumlu, kurşun asker olmayan bir ilçe yönetimi ve ilçe başkanı seçmeliyiz. Böyle bir yapılanma için katılımcı demokrasi esas olunmalı, mevcut ilçe başkanımız ve ilçe yönetimi dâhil tüm örgütümüzü bu düşüncenin orta paydaşları haline getirmeliyiz.

 

Aksi halde hepimiz çok iyi biliyoruz biz zaten bir birimize yetmiyoruz, öyle ise bu ayrışma niye…

 

Son seçimlerde AKP ile aramızdaki fark 40 binin üzerinde bunu görmek ve çalışan, koşan ve projelerle halka dokunan bir yapılanmayı hep birlikte yapmak zorundayız.

 

İlçe Başkanı kucaklayıcı ve toparlayıcı olmalı. Kavgacı değil uzlaştırıcı olmalı.Kısacası CHP içinde hiç bitmeyen, ben varsam varım, yoksam yok um diyen bir düşünenlere karşı çıkarak kavgalara son verecek bir isim göreve getirilmeli.

 

Peki, böyle bir isim kim olabilir?

 

Onu da elbette ki CHP içinden partililer ortak akılla bir arkadaşımızı belirleyecek. Yıllardır parası olan bir aday dedik durduk, ama maalesef bir başarı elde edemedik. Ben paradan çok bilgisi, birikimi, toplumsal projeler koyabilecek, ekip çalışmasına önem verecek bir arkadaşın olmasından yanayım. Böyle birçok arkadaşımız aramızda mevcut durumda. Bunu yaparken de abi formülüne de açıkça sıcak bakmıyorum. Bilgili, birikimli gençlerimiz var, genç arkadaşlarımızın önünü açalım, başarı kendiliğinden gelecek diye düşünüyorum.

 

Kısaca söylemek gerekirse CHP örgütlerinin iradesi ile seçilecek yeni bir yönetimin Tuzla da başarılı olacağı inancını taşıyorum.

 

Nasıl Bir İlçe Başkanı?AKP karşısında yerel seçimlerde üst üste 20 yıldır yenilginin alındığı bir ilçede, başkanlık görevini yürütecek kişinin pek çok özelliklere ve maharete sahip olması gerekiyor.Bugüne kadar denenen yöntemler, feodal çıkar ilişkileri, arkadaş ve hemşeri dayanışmaları bir seçim başarısını getirmediği gibi CHP örgütünün de beklentilerine yanıt veremedi. Artık tavanda su dövmenin hiç bir anlamı yok... Eski alışkanlıklarımızı, kronikleşen " ben diyen" anlayışımızı bir kenara bırakıp, "biz" demek zorundayız. Tuzla'da siyasetin içinde olan, geçmiş dönemlerde her kademede seçilmiş ve görev yapan tüm emek veren arkadaşlarımız bir araya gelerek, "seçim kaybetme hastalığımızı" tespit edip, tedavisini de birlikte yapmak ve ortak karar vermek zorundayız.. Bu "seçim kaybetme hastalığının" tıp dilinde bilinen “otiztik hastalığı” ile de bir benzerlik taşıdığını ve birebir örtüştüğünün özellikle altını çizmek istiyorum. İlçemizde yaşanan bu kâbustan kurtulmanın yolu birlik ve beraberlik içinde hareket etmektir. Bizleri içinde bulunduğumuz “siyasi otizmimden” yani “seçim kaybetme” hastalığından kurtaracak devrimci duruşumuz, demokrasilerde var olan "uzlaşı kültürünün" uygulanarak hayat bulması, tek bir aday etrafında örgütü buluşturma gayreti başarıyı getireceğine inanıyorum.Kısaca öncelikle işe kendimizden başlayacağız:Davranışlarımızı, özlemlerimizi, kazançlarımızı tekil ve bencil değil, çoğul ve kamusal kullanacağız. Yanımızdakini, yakınımızdakini, içimizden geçmekten (anlamsız rakabetten) vazgeçeceğiz. Kimseyi yok saymadan hep beraber, kol kola, omuz omuza iktidar olma mücadelemizi birlikte sürdüreceğiz. İnsanları ayağından çekerek dipsiz kuyuya itmek yerine, dağcıların birbirlerini yukarı çektiği gibi yukarı çekeceğiz. Dostluk, muhabbet, vefa, sevgi çemberini genişleterek bir birimize gönlümüzü açacağız. Bir birimizle gönül teması kuracağız. Nasıl göz teması kuramayanlar otistikse, gönül teması kuramayan bizler de “siyasal ostistikleriz”. Bu hastalıktan kendimizi kurtarmak, hedefi başarıya, iktidar olmaya taşımalıyız. Aksi halde “tavanda su dövmekten” başka bir şey yapmamış oluruz.Sonuç olarak, “CHP Tuzla’da nasıl kazanır” sorusunun yanıtı, örgüt iktidar olmayı hedefliyorsa, öncelikle insanların bir birleriyle gönül teması kurmalar gerekir. Tuzla’da örgüt emekçileri, bugüne kadar ayrı saflarda duranlar, geçmişte seçilmiş, partide görev yapmış insanlar bir araya gelmek ve ortak aday çıkartmak durumundadır. Aksisini savunmak, dün yaşananların tekrarı olur, küçük olsun, benim olsun anlayışından başka bir şey olamaz. Tuzla örgütü, geçmiş örneklerden ders çıkaracağı inancıyla olağan kongresinde başarılar dilerim.

 

Burhanettin YILMAZ

 

 

Rogg & Nok Haber Servisi:
E-Posta ile gönderilen veya direk Web sitesine yayınlanması için gönderilen yazıların fotoğraf gibi tüm demokratik protesto, bilgi, haber, yorum ve sosyal/siyasal içerikli paylaşımlar TC Anayasasının;
MADDE 25: "Düşünce ve Kanaat Hürriyeti";
MADDE 26: "Düşünceyi Açıklama ve Yayma Hürriyeti"
kapsamında Web sitemizde yapılmıştır.
Kişisel veya kurumsal Demokratik düşünce ve kanaatlerimiz engellenmesi ve/veya şiddet/baskı altına alınması, bu nedenle
"Yazar olan biz Hakkımızdaki veya kullanıcıların kullandıkları web sitesindeki yayınlanan haberler dolayısı ile olası her türlü anti-demokratik yasal girişimi",
TC Anayasası, AİHM ve İnsan Hakları Evrensel Beyannamesi kapsamında, her türlü yasal haklarımız saklı kalmak üzere, peşinen reddederiz…

OKUYUCU YORUMLARI

UYARI:Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve tamamı büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. Ayrıca suç teşkil edecek hakaret içerikli yorumlar hakkında muhatapları tarafından dava açılabilmektedir.(Yorum Yapanın Taahütü)Yazılan yorumların sorumluluğunun tarafıma ait olduğunu, yazımın yetkililerce, fikrim sorulmaksızın yayından kaldırılabileceğini bu siteye girdiğim andan itibaren kabul etmiş sayılırım.
Ad Soyad
E-Posta
Yorum
Copyright ©2010 - Tüm hakları saklıdır.
PHP Haber Sitesi Türkiye Tasarım
Rogg&Nok Haber- Tüm Hakları Saklıdır. İzinsiz Ve kaynak gösterilmeden Alıntı Yapılamaz. Yayınlanan Tüm Haber Ve Açıklamalar İlk Kaynaktan Ulaştırılan Açıklamalardır. Sitemiz Bu Açıklamalara Ekleme Veya Müdahelede Bulunmadan Yayınlar. Yorum,Makale, Sizden Gelenler Bölümündeki Yazılardan Yazanlar Sorumludur. Harici Bilgiler Ayrı Bir Sayfada Açılır. Rogg&Nok Haber Bu Linkler Ve İçeriklerinden Sorumlu Değildir.Her Türlü Haber Ve İletişim İçin roggnok@gmail.com Adresini kullanabilirsiniz. Sitemizden Daha İyi Yararlanabilmek için Gizlilik İlekeleri Ve Yayın Prensiplerimzi Okuyunuz. Ekonomik Veriler Bilgilendirme Amaclidir.Kullanimindan Dogacak Sorunlardan Sitemiz Sorumlu Degildir.