15 Aralık 2018 Cumartesi 15:52:45
» Mehmet İnal Kolburan; Gazi Mareşal Mustafa Kemal Atatürk diyorki:

Mehmet İnal Kolburan; Gazi Mareşal Mustafa Kemal Atatürk diyorki:

...
Paylas
http://www.bagimsizozgurmedya.com
Mehmet İnal Kolburan; Gazi Mareşal Mustafa Kemal Atatürk diyorki:
http://www.bagimsizozgurmedya.com/turkhaber.html
Sizden Gelenler - 29 Temmuz 2018, Pazar 23:38:59
12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
...
Gazi Mareşal Mustafa Kemal Atatürk diyorki:
 
 
--"BÜYÜKLÜK ODURKİ hiç kimseye iltifat etmeyeceksin,hic kimseyi aldatmayacaksın;memleket icin hakiki mefkure ne ise onu görecek,o hedefe yüriyeceksin,herkez senin aleyhinde bulunacak,herkez seni yolundan çevirmeye çalısacaktır.İşte sen bunda mukavemetsiz olacaksın,önüne namutenahi manialar yığacaklardır.Kendini büyük değil,küçük,zayıf ,vasıtasız, hiç telakki ederek kimseden yardım gelmeyeceğine,kani olarak,bu manialari aşacaksın,ondan sonra sen büyüksün derlerse,bunu diyenlerede GÜLECEKSİN. Cemal Paşa sozlerimi dikkatle dinledi , bana hak verdi,İmzasız makalesini tenkit ettiğim için hasıl olan tesiri zail olmuş göründü."
 
 
--Zavallı Wilson anlamadı(ABD Başkanı 1. dünya savaşı sırasındaki başkan)kesindirki, kuvvet ve şeref ve haysiyetin müdafaa edemediği SINIRLAR,başka hiç bir prensiple müdafaa edilemez.
 
 --Laikliği dinsizlikle karıştırmak isteyenler,ilerleme ve canlılığın düşmanları ile gözlerinden perde kalkmamış doğu kavimlerinin fanatiklerinden başka kimse olamaz.
 
 
--İnsanlıkta ; dini ihtisas ve derin dini bilgilere sahip olup,her çeşit boş inanışlardan sıyrılarak , hakiki ilim ve fenin nurlarıyla temiz ve mükemmel oluncaya kadar,DİN OYUNU OYUNCULARINA her yerde rastlanıcaktır.
 
 
--İnsanlığın anlayış , aydınlanma ve olgunlaşma derecesi ,sayesinde her kulun doğrudan doğruya , İlahi İlhamlarla temas edebilme ,kabiliyetine vardığını kabul buyurmuştur ve bu sebepledir ki ,Tanrı elçisi peygamberlerin sonuncusu olmuştur ve KİTABI en MÜKEMMEL kitaptır.
 
 
--SOFTA sınıfının DİN SİMSARLIĞINA müsade edilmemelidir. Dinden maddi menfaat elde edenler AŞAĞILIK kimselerdir.İşte bu duruma karşıyız ve buna müsaade etmiyoruz.
 
 
-Kendilerine bir milletin KADERİ EMANET EDİLEN ADAMLAR , milletin kuvvet ve kudretini, yalnız ve ancak yine milletin gerçek ve sağlanması sözkonusu menfaatleri yolunda kullanmaktan mesul olduklarını bir an bile hatırlarından çıkarmamalıdırlar.
 
 
--Türkiye Cumhuriyeti'ni kuran Türkiye halkına, Türk milleti denir.Bugünkü Türk milleti siyasî ve içtimaî camiası içinde kendilerine Kürtlük fikri, Çerkeslik fikri ve hatta Lâzlık fikri veya Boşnaklık fikri propaganda edilmek istenmiş vatandaş ve millettaşlarımız vardır. Fakat mazinin istibdat devirleri mahsulü olan bu yanlış adlandırmalar, birkaç, düşman âleti mürteci, beyinsizden başka hiçbir millet ferdi üzerinde üzüntüden başka bir tesir yapmamıştır. Çünkü bu millet fertleri de umum Türk camiası gibi aynı müşterek maziye, tarihe, ahlâka, hukuka sahip bulunuyorlar.
 
 
--"Dünyada her millet, icraatına tahammül ettiği hükümetin  mesuliyetine ortak sayılır."
Rogg & Nok Haber Servisi:- Rogg & Nok Bağımsı Özgür Fikir, Düşünce yazar Grubu

E-Posta ile gönderilen veya direk Web sitesine yayınlanması için gönderilen yazıların fotoğraf gibi tüm demokratik protesto, bilgi, haber, yorum ve sosyal/siyasal içerikli paylaşımlar TC Anayasasının;
MADDE 25: "Düşünce ve Kanaat Hürriyeti";
MADDE 26: "Düşünceyi Açıklama ve Yayma Hürriyeti"
kapsamında Web sitemizde yapılmıştır.
Kişisel veya kurumsal Demokratik düşünce ve kanaatlerimiz engellenmesi ve/veya şiddet/baskı altına alınması, bu nedenle
"Yazar olan biz Hakkımızdaki veya kullanıcıların kullandıkları web sitesindeki yayınlanan haberler dolayısı ile olası her türlü anti-demokratik yasal girişimi",
TC Anayasası, AİHM ve İnsan Hakları Evrensel Beyannamesi kapsamında, her türlü yasal haklarımız saklı kalmak üzere, peşinen reddederiz…

OKUYUCU YORUMLARI

UYARI:Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve tamamı büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. Ayrıca suç teşkil edecek hakaret içerikli yorumlar hakkında muhatapları tarafından dava açılabilmektedir.(Yorum Yapanın Taahütü)Yazılan yorumların sorumluluğunun tarafıma ait olduğunu, yazımın yetkililerce, fikrim sorulmaksızın yayından kaldırılabileceğini bu siteye girdiğim andan itibaren kabul etmiş sayılırım.
Ad Soyad
E-Posta
Güvenlik Kodu: Guvenlik
Yorum
Copyright ©2010 - Tüm hakları saklıdır.
PHP Haber Sitesi Türkiye Tasarım
Rogg&Nok Haber- Tüm Hakları Saklıdır. İzinsiz Ve kaynak gösterilmeden Alıntı Yapılamaz. Yayınlanan Tüm Haber Ve Açıklamalar İlk Kaynaktan Ulaştırılan Açıklamalardır. Sitemiz Bu Açıklamalara Ekleme Veya Müdahelede Bulunmadan Yayınlar. Yorum,Makale, Sizden Gelenler Bölümündeki Yazılardan Yazanlar Sorumludur. Harici Bilgiler Ayrı Bir Sayfada Açılır. Rogg&Nok Haber Bu Linkler Ve İçeriklerinden Sorumlu Değildir.Her Türlü Haber Ve İletişim İçin roggnok@gmail.com Adresini kullanabilirsiniz. Sitemizden Daha İyi Yararlanabilmek için Gizlilik İlekeleri Ve Yayın Prensiplerimzi Okuyunuz. En İyi İnt Exp 8+ 1024x768 Görüntülenir