19 Temmuz 2019 Cuma 12:07:15
» Murat Erdin: Dünya Hâlâ Büyük Yaşam Hâlâ Kısa,

Murat Erdin: Dünya Hâlâ Büyük Yaşam Hâlâ Kısa,

...
Paylas

Yazar: Murat Erdin
 
 
Genel Yayın Yönetmeni: Nezip Azakoğlu
 
 
Editör: Necip Azakoğlu
 
 
Yayına Hazırlayan: Nevin Azakoğlu
 
 
Sayfa Tasarım: Çağlar Yalçın
 
 
Kapak Tasarım: Çağlar Yalçın
 
 
Sayfa Sayısı: 320
 
 
Birinci Baskı: Ocak 2018, İstanbul
 
 
Boyutlar: 13,5 x 21 cm
 
 

Murat Erdin İstanbul’da doğdu. Pertevniyal Lisesi’nden sonra İstanbul Üniversitesi İletişim Fakültesi’ni bitirdi. Meslek hayatına 1990’da Gelişim Yayınları’nda başladı. Türkiye’nin ilk haber kanalı NTV’nin kurucu kadrosunda görev aldı. Ardından pek çok medya kuruluşunda muhabirlik, editörlük, spikerlik ve metin yazarlığı yaptı.

 

Erdin yazı macerasına küçük yaşlarda başladı ve edebiyat dergilerine şiirler ve öyküler gönderdi. Defterlerinde birikmiş şiirlerini 2015 yılında yayınlanan “Gölgesi Daha Büyük”te topladı. Spor, siyaset ve medya araştırmalarını içeren farklı türde araştırma kitapları yayınladı.

Yeni dönemde edebiyat çalışmalarına ağırlık veren Erdin, halen önemli kültür-sanat yayınlarına kitap eleştirileri yazıyor ve üniversitelerde ders veriyor.

Kitaplarından bazıları;

  • Yer Fener, Gök Cimbom, İthaki Yay., 2004.
  • Konuşan Türkiye, Truva Yay., 2006.
  • Silahsız Kuvvetler: Medya, Destek yay., 2010.
  • CHP Nasıl Kazanır, Destek yay., 2011.
  • Gölgesi Daha Büyük, Beyaz Baykuş Yay., 2015.

 

Evrensel kültürün bugünkü noktaya ulaşmasında adı çok bilinen yazar, sanatçı, tarihçi ve siyasetçinin yanında bir de tarih ağacının gölgesinde kalanlar vardır. Bu kitaptaki denemelerin amacı o dev ağacın yapraklarını aralayıp gölgede kalanları açığa çıkarmak, gündelik yaşamın eski zamanlarını aydınlatmaktır. İnsanı yaşatacak olan yine insan olduğuna göre bunu ancak yazarlar ve okurlar yapabilir.

 

Umberto Eco "hangi uluslar kahramana ihtiyaç duyar" diye sorar bir yazsısında. Evrensel kültür, bilim, yazın ve sanata dair binlerce isim yetiştirmiş ve en önemlisi onları unutmamayı başarmış milletler siyasi kahramanlara ihtiyaç duymazlar.

 

Yazın dünyamızın önemli isimlerinden Murat Erdin, bu kitabında tarih ağacının gölgesinde kalan kahramanları hatırlatıyor ve insanlığın kültürel mirasına büyük katkılar yapmış aydınların hem şaşırtıcı hem de hayranlık uyandırıcı öykülerini aktarıyor.

 

Keyifle okuyacağınızdan eminiz.

 
 
 
 
 

 


Rogg & Nok Haber Servisi:- Rogg & Nok Kültür sanat Araştırma Grubu

E-Posta ile gönderilen veya direk Web sitesine yayınlanması için gönderilen yazıların fotoğraf gibi tüm demokratik protesto, bilgi, haber, yorum ve sosyal/siyasal içerikli paylaşımlar TC Anayasasının;
MADDE 25: "Düşünce ve Kanaat Hürriyeti";
MADDE 26: "Düşünceyi Açıklama ve Yayma Hürriyeti"
kapsamında Web sitemizde yapılmıştır.
Kişisel veya kurumsal Demokratik düşünce ve kanaatlerimiz engellenmesi ve/veya şiddet/baskı altına alınması, bu nedenle
"Yazar olan biz Hakkımızdaki veya kullanıcıların kullandıkları web sitesindeki yayınlanan haberler dolayısı ile olası her türlü anti-demokratik yasal girişimi",
TC Anayasası, AİHM ve İnsan Hakları Evrensel Beyannamesi kapsamında, her türlü yasal haklarımız saklı kalmak üzere, peşinen reddederiz…

OKUYUCU YORUMLARI

UYARI:Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve tamamı büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. Ayrıca suç teşkil edecek hakaret içerikli yorumlar hakkında muhatapları tarafından dava açılabilmektedir.(Yorum Yapanın Taahütü)Yazılan yorumların sorumluluğunun tarafıma ait olduğunu, yazımın yetkililerce, fikrim sorulmaksızın yayından kaldırılabileceğini bu siteye girdiğim andan itibaren kabul etmiş sayılırım.
Ad Soyad
E-Posta
Güvenlik Kodu: Guvenlik
Yorum
Copyright ©2010 - Tüm hakları saklıdır.
PHP Haber Sitesi Türkiye Tasarım
Rogg&Nok Haber- Tüm Hakları Saklıdır. İzinsiz Ve kaynak gösterilmeden Alıntı Yapılamaz. Yayınlanan Tüm Haber Ve Açıklamalar İlk Kaynaktan Ulaştırılan Açıklamalardır. Sitemiz Bu Açıklamalara Ekleme Veya Müdahelede Bulunmadan Yayınlar. Yorum,Makale, Sizden Gelenler Bölümündeki Yazılardan Yazanlar Sorumludur. Harici Bilgiler Ayrı Bir Sayfada Açılır. Rogg&Nok Haber Bu Linkler Ve İçeriklerinden Sorumlu Değildir.Her Türlü Haber Ve İletişim İçin roggnok@gmail.com Adresini kullanabilirsiniz. Sitemizden Daha İyi Yararlanabilmek için Gizlilik İlekeleri Ve Yayın Prensiplerimzi Okuyunuz. En İyi İnt Exp 8+ 1024x768 Görüntülenir