24 Mayıs 2019 Cuma 15:08:35
» Mustafa ACER: TÜRKİYE EGEMEN DIŞ GÜÇLERİN KISKACINDA

Mustafa ACER: TÜRKİYE EGEMEN DIŞ GÜÇLERİN KISKACINDA

Mustafa Kemal Atatürk: “Bu günkü savaşmalarımızın gayesi tam bağımsızlıktır. Bağımsızlığın bütünü ancak mali bağımsızlıkla mümkünüdür. Mali bağımsızlığın korunması için İLK ŞART bütçenin ekonomik bünye ile orantılı ve DENK olmasıdır.”
Paylas
http://www.bagimsizozgurmedya.com
Mustafa ACER: TÜRKİYE EGEMEN DIŞ GÜÇLERİN KISKACINDA
http://www.bagimsizozgurmedya.com/turkhaber.html
Sizden Gelenler - 01 Aralık 2018, Cumartesi 14:35:24
12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

TÜRKİYE EGEMEN DIŞ GÜÇLERİN KISKACINDA         

Türkiye üzerinde oyun oynayan Egemen Güçler, türlü tezgahlarla Türkiye Cumhuriyeti yönetimini kıskaca almaya çalışıyor.

 

CIA eski Türkiye masası şefi, Paul Bernard Henze'nin 2006'da Beyaz Saray'a sunduğu Türkiye raporunda;

 

"Türkiye'nin bu şekliyle, Amerikan politikalarının yanında olacağından emin olamayız.

 

Ülkeyi kuranlar, denetim mekanizmasını çok sıkı tutmuşlar. Hükümeti ikna ettiğimizde Meclis; Meclis'i ikna ettiğimizde ordu; orduyu ikna ettiğimizde yargı karşımıza geçebiliyor.

 

Eğer Amerika'nın çıkarı Türkiye'de bir federal devlet kurulması ise mutlaka ve öncelikle yargı, ordu, Meclis ve hükümeti tek elde toplayan başkanlık rejimine geçilmelidir.

 

Bir kişiyi ikna etmek, birbirini denetleyen yapıyı ikna etmekten çok daha kolay olacaktır. Eğer o bir kişi Amerikan çıkarlarına yardım etmek konusunda tereddüt ederse, bir kişi üzerine kurulmuş yapıyı yıkmak Amerika için sorun olmaz."

 

Başkanlık sistemi ABD patentli bir BOP projesidir.

 

Amaç belli. Ortadoğu’daki tabii kaynakların Egemen dış Güçler tarafından kullanılmasını sağlamak ve İsrail için güvenli bir ortam hazırlamak. Bunu yaparken Bölge ülkelerinin ve bölgede yaşayan insanların hak ve isteklerinin hiçbir önemi yok. Bölge bataklığa çevrilirken, İnsanlar mağdur olmuş, Evleri barkları yıkılmış, yurtlarından olmuşlar, aç, susuz kalmış, kan ve gözyaşı akmış, Egemen güçlerin umurunda değil.

 

Kapalı kapılar arkasında ne gibi pazarlıklar yapıldığı konusunda Türk Milletinin hiçbir haberi olmuyor.

 

Rahip Brunson’un serbest bırakılması karşılığında nasıl bir taviz verildiğini? bilmiyoruz.

 

Rıza ZARRAP davası konusunda Türkiye Cumhuriyeti yönetimine karşı iddiaların kapatılması için nasıl bir taviz verildiği? bilinmiyor.

 

Federatif yapıya geçmek için nasıl bir yol izleniyor? Bilmiyoruz.

 

Kıbrıs Rum yönetiminin Akdeniz’de Petrol ve doğalgaz araştırmaları konusunda ne yapıldığı? bilinmiyor.

 

Yunanistan irili ufaklı 152 adayı işgal etmesi ve Lozan Anlaşmasına göre silahsız olması gerekirken adalarda asker yığınağı yapılması karşısında nasıl bir tavır alındığını? bilmiyoruz.

 

PKK’nın üst düzey yönetimindeki Murat KARAYILAN, Cemil BAYIK, Duran KALKAN için başlarına neden ödül konulduğunu? Bilmiyoruz. Buna rağmen bu adamların yerini ve konumunu bilen ABD neden yakalamıyor? Bilmiyoruz.

 

Türkiye’nin İran’a konulan ambargodan neden muaf tutulduğunu? Bilmiyoruz.

 

Menbiç’te ABD’li askerlerle Türk Askerlerinin birlikte devriye görevi yapmaya başlaması konusunda anlaşmaya varılması konusunun detaylarını bilmiyoruz.

 

Türk ordusunun Suriye’nin doğusundaki Aynel-Arap bölgesine yapılan top atışları ne için yapıldığı? bilinmiyor.

 

Cemal KAŞIKÇI neden öldürüldü ve neden Türkiye’de öldürüldü? Bilmiyoruz.

 

Mckisney ile yapılan danışmanlık anlaşması halen yürürlükte mi? bilmiyoruz.

 

Egemen dış Güçler Cumhurbaşkanı’nı kıskaca alıp kendi menfaatlerine göre Dünya’yı yeniden yapılandırmanın çabası içerisindeler. Bu konuda kontrol mekanizmaları yok edildiği için, her türlü şantaj ve baskıya açık hale gelen Cumhurbaşkanlığı makamı bu tür tehditlere nasıl karşı durabilecek bu konu soru işareti?

 

Sayın RTE “Ne büyük hata yaptık da Cumhurbaşkanlığı, tek adam yönetimine geçtik?” diye pişmanlık duyduğundan eminim.

 

“Bu günkü savaşmalarımızın gayesi tam bağımsızlıktır. Bağımsızlığın bütünü ancak mali bağımsızlıkla mümkünüdür. Mali bağımsızlığın korunması için İLK ŞART bütçenin ekonomik bünye ile orantılı ve DENK olmasıdır.”     Mustafa Kemal Atatürk.

 

Mustafa ACER         

01. 12. 2018

 


Rogg & Nok Haber Servisi:- Rogg & Nok Bağımsı Özgür Fikir, Düşünce yazar Grubu

E-Posta ile gönderilen veya direk Web sitesine yayınlanması için gönderilen yazıların fotoğraf gibi tüm demokratik protesto, bilgi, haber, yorum ve sosyal/siyasal içerikli paylaşımlar TC Anayasasının;
MADDE 25: "Düşünce ve Kanaat Hürriyeti";
MADDE 26: "Düşünceyi Açıklama ve Yayma Hürriyeti"
kapsamında Web sitemizde yapılmıştır.
Kişisel veya kurumsal Demokratik düşünce ve kanaatlerimiz engellenmesi ve/veya şiddet/baskı altına alınması, bu nedenle
"Yazar olan biz Hakkımızdaki veya kullanıcıların kullandıkları web sitesindeki yayınlanan haberler dolayısı ile olası her türlü anti-demokratik yasal girişimi",
TC Anayasası, AİHM ve İnsan Hakları Evrensel Beyannamesi kapsamında, her türlü yasal haklarımız saklı kalmak üzere, peşinen reddederiz…

OKUYUCU YORUMLARI

UYARI:Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve tamamı büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. Ayrıca suç teşkil edecek hakaret içerikli yorumlar hakkında muhatapları tarafından dava açılabilmektedir.(Yorum Yapanın Taahütü)Yazılan yorumların sorumluluğunun tarafıma ait olduğunu, yazımın yetkililerce, fikrim sorulmaksızın yayından kaldırılabileceğini bu siteye girdiğim andan itibaren kabul etmiş sayılırım.
Ad Soyad
E-Posta
Güvenlik Kodu: Guvenlik
Yorum
Copyright ©2010 - Tüm hakları saklıdır.
PHP Haber Sitesi Türkiye Tasarım
Rogg&Nok Haber- Tüm Hakları Saklıdır. İzinsiz Ve kaynak gösterilmeden Alıntı Yapılamaz. Yayınlanan Tüm Haber Ve Açıklamalar İlk Kaynaktan Ulaştırılan Açıklamalardır. Sitemiz Bu Açıklamalara Ekleme Veya Müdahelede Bulunmadan Yayınlar. Yorum,Makale, Sizden Gelenler Bölümündeki Yazılardan Yazanlar Sorumludur. Harici Bilgiler Ayrı Bir Sayfada Açılır. Rogg&Nok Haber Bu Linkler Ve İçeriklerinden Sorumlu Değildir.Her Türlü Haber Ve İletişim İçin roggnok@gmail.com Adresini kullanabilirsiniz. Sitemizden Daha İyi Yararlanabilmek için Gizlilik İlekeleri Ve Yayın Prensiplerimzi Okuyunuz. En İyi İnt Exp 8+ 1024x768 Görüntülenir