Tarafından Erin Egan, Başkan YARDIMCISI ve Gizlilik Şefi, Politika ve Ashlie Beringer, Başkan YARDIMCISI ve Genel Danışman Vekili

 

Daha fazla ilkelerimiz yapmak ve Facebook çalışıyor ve seçimler verileri üzerinde nasıl insanlar anlamak ihtiyacımız olduğunu geçen hafta gösterdi. Ve insanları bilgilendirmek için daha fazla çaba gerektiğini gizlilik ayarları ve diğer önemli araçları bulmak için çok zor olduğunu yüksek sesle ve net duydum. Bu yüzden ayrıca Mark Zuckerberg'in duyurulargeçen hafta – Facebook, platformu kötüye karşı, politikalarımızı güçlendirme ve daha kolay insanlar daha fazla gizlilik kontrolü koymak için önümüzdeki hafta içinde ek adımlar atıyoruz veri kullanmak için apps’ yeteneği iptal etmek. Bu güncellemeler çoğu eserlerinde bir süredir, ama son birkaç gün olaylar önemini vurguluyor.

 

Yapmak daha Kolay Bulmak için Ayarlar ve Araçlar Veri

 

Kontrolleri daha kolay bulmak ve kullanmak. Tüm ayarları bizim mobil cihazlar üzerinde yukarıdan aşağıya doğru şeyleri bulmak daha kolay hale getirmek için Menü yeniden tasarladık. Bunun yerine ayarları yaklaşık 20 farklı ekranlar yayılmış olması, artık tek bir yerden erişilebilir konum. Ayrıca eski ayarları temizledim çok bilgi ve uygulamalar ile paylaşılabilir açık ifade ettik.

(Sağ) (Sol) eski ayarlar menüsünden bir karşılaştırma ve yeni Ayarlar menüsü.

 

Yeni Gizlilik Kısayolları menü. İnsanlar aynı zamanda gizlilik, güvenlik ve reklamlar hakkında bilgi bulmak çok daha kolay olması gerektiğini söylediler. Yeni Gizlilik Kısayolları sadece birkaç dokunuşla verilerinizi kontrol, kontrol bizim nasıl çalıştığını daha net bir açıklama ile bir menü. Deneyimi bulmak artık daha net, daha görsel ve kolay. Buradan yapabilirsiniz:

 

  • Yapın hesabınızı daha güvenli: Sen-ebilmek eklemek daha fazla katman korunması için hesabınız gibi iki faktörlü kimlik doğrulama. Eğer hesabınıza tanımadığınız bir cihazdan giriş ve birisi bunu açarsanız, sen olup olmadığını doğrulamak için istenir.
  • Kontrol Kişisel Bilgiler: Sen Gözden sana ne ... paylaşılan ve Sil istiyorsanız. Bu paylaşılan veya Facebook üzerinde aradıktan gönderdiğin arkadaşlık istekleri ve şeyler tepki verdin mesajlar içerir.
  • Kontrol reklamlar bkz: Sen Yönet bilgileri biz kullanmak için bir reklam. Reklam Tercihleri açıklar nasıl reklam çalışmaları ve seçenekleri var.
  • Yöneten görür yazılarınızın Profil bilgileri: Seni kendi ne paylaşımında Facebook ve seni Yönet şeyler gibi görür yazılarınızın bilgileri seçmek için vardır üzerinde profil.

 

Araçları bulmak, indirmek ve Facebook verilerinizi silin.İnsanlar görmek ve kendi bilgilerini yönetmek veri toplamak ve kullanmak açıklayan bir politika olması ayrı bir şey, ama daha kullanışlı. Bazı insanlar diğerlerine bilgi Facebook var hakkında merak edilirken, geçmişte paylaşılan şeylerden silmek istiyor. Yani insanların bilgilerini, böyle mesajlar aradığınız, tepkiler, yorum, ve şeyler olarak erişmek ve yönetmek için Bilgilere Erişim güvenli bir şekilde tanıtıyoruz. Burada zaman çizelgesi gelen her şeyi silmek veya artık Facebook üzerinde istediğiniz profili gidebilirsiniz.

 

Ayrıca daha kolay Facebook ile paylaştığınız verileri indirmek için yapıyoruz veri sonuçta. Güvenli bir kopyasını indirmek ve başka bir hizmet için bile taşıyabilirsiniz. Bu tarih, hesap, zaman tünelinde mesajlar ve daha eklediğiniz kişiler olduğunuz fotoğraf içerir.

 

Yola Devam

 

Ayrıca topladığımız ve ayrıntılı olan dil verilerinizi nasıl kullandığını söylemek, ama aynı zamanda anlaşılması kolay bir sorumluluğumuz var. Önümüzdeki hafta içinde, biz olacak olması teklif güncellemeler için Facebook bu terimlerin hizmeti dahil Bizim taahhütler insanlar. Ayrıca daha iyi topluyoruz ve nasıl kullanıyoruz verileri açıklamak için veri politikası güncelleriz. Bu güncellemeler, şeffaflık – toplamak veya paylaşmak veri kullanım hakları sahibi.

 

Düzenleyici kurumlar, bu araçlar ve güncellemeler milletvekilleri ve gizlilik uzmanları ile çalıştık. Paylaşmak için önümüzdeki haftalarda daha var, önlemleri güncellemeleri geçen hafta paylaşılan İşareti dahil edeceğiz.