12 Aralık 2019 Perşembe 11:34:10
» ÖĞRETMENLER GÜNÜ HEDİYESİ "GAYRİMİLLİ EĞİTİM" KİTABI

ÖĞRETMENLER GÜNÜ HEDİYESİ "GAYRİMİLLİ EĞİTİM" KİTABI

Tarihçi- yazar Mustafa Solak'ın "GAYRİMİLLİ EĞİTİM" kitabında Atatürk'ten günümüze eğitimin dönüşümünü ele alıyor. Bu noktada somut olarak eğitimdeki cumhuriyet, laiklik, insan onuru ve özelde kadın onuru, Atatürk karşıtlığını ele alıyor.
Paylas
http://www.bagimsizozgurmedya.com
ÖĞRETMENLER GÜNÜ HEDİYESİ
http://www.bagimsizozgurmedya.com/turkhaber.html
Eğitim - 22 Kasım 2018, Perşembe 15:49:30
12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

ÖĞRETMENLER GÜNÜ HEDİYESİ "GAYRİMİLLİ EĞİTİM" KİTABI

 

 

Kitapta, Öğretmen Strateji Belgesi ile iş güvencelerinin ortadan kaldırılacak öğretmenlerin biat eden kitleye dönüştürülme hedefi vurgulanıyor. Kitapta ayrıca "Üniversitelerde Bilim Düşmanlığı", "Diyanet, cemaat, tarikatların eğitimdeki rolü", "Diyanet, cemaat, tarikatlarla protokoller", "Proje Okulları ve yeni imam hatip türleri", "Muharrem orucu Aleviler için bile "nafile", "Vatan savunmasından cihad uğruna savaşa: Gaza ve fetih", "Savaşmaksızın mal edinme yolları: Cizye, haraç ve fey", "Gayri müslimlerin dinî kıyafetlerini giyen mürted sayılacak", "Mürtede selam verilmez, mürtedin kestiği yenilmez", "İslami ekonomi ve helal gıda düzenlemesi", "Haziran Ayaklanması iç ve dış güçlerin bir oyunuymuş!" gibi başlıklar var.

 

Güncellenen müfredatın önemli noktalarını belirtirsek;

 

1) Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi'nden Atatürk ile imam hatip meslek dersleri (10 ders) öğretim programında Atatürk'e hiçbir sınıfta 1 kelimelik dahi yer verilmemiştir. Atatürk ve din ile ilgili üniteler kaldırıldı.

 

2) Öğretim programında laiklik kavramına verilmemiştir. Hatta sekülarizm kavramı ile laiklik mesele, manevi yozlaşma, tanrıyı inkar eden akımlar, batının inanç problemi olarak gösteriliyor.

 

3) "Fıkıh" ders kitabında cihad kapsamında gaza, fetih, ganimet, öşür, haraç, cizye kavramları anlatıldığını göz önünde bulundurursak cihadın vatan savunması ve nefse karşı mücadele kapsamında anlatılmayacağını anlarız.

 

4) Erkeğe çok eşlilik, boş ol sözüyle boşanma, babanın üvey kızının anası yanında, üvey kızıyla da evlenebilmesi, kadının kıyamet alameti olduğuna, buluğ yaşında evlenilebileceğine dair ifadeler ders kitaplarına yazın girdi.

 

5) Doğumdan ölüme, ekonomiden, spora modern yasalar değil şeriat yasalarının hükümleri ders kitaplarına ve müfredata girdi.

 

6) Müfredatta ve ders kitaplarında Atatürk'ün "darbeci" olarak ima edilmesi, Atatürk'ün ilkelerinin çıkarılması cümlesiyle Atatürk ve Cumhuriyet karşıtı ifadelerin dile getirilebilecek olmasına yönelik kaygılar var.

 

Müfredat mücadelesi neden fırsat?

 

Şeriatı tüm boyutlarıyla bilen ve savunanların haricinde toplumumuzun % 95'ini kazanabileceğimiz bir durum ortaya çıkmıştır. Özellikle "millet olarak varlığımızı sürdürme", "huzur ve birlik içinde yaşama", amaçları üzerinden milletimiz ikna edilebilir. Çünkü "boş ol" denerek hakim önüne çıkmadan erkeğin karısını boşamasını, dul kalan kız çocuk sahibi kadının, yeni eşiyle zifaf yaşamadıysa kızını yeni eşinin nikahlayabileceğini, dinden çıkanın öldürülebileceğini, hırsızın el-ayaklarının çapraz kesileceğini neredeyse hiçbir insana anlatamazsınız. Bu kadar kadın onuruna, insanın yaşama hakkına müdahale eden ifadeler sindirilmez. "Ama dinde varmış" diye yanıt verecek olanlara "peki sen normal görüyor musun" diye sorduğumuzda büyük çoğunlukla "hayır" yanıtı alacağız. Kendi safımıza çekemesek de tarafsızlaştıracağız.

 

"Kişisel (münferit)" diye sunulan konuları ders kitaplarına dayandırarak milyonlarca öğrencinin IŞİD yöntemleriyle yetiştirildiğini ve bunun resmi olduğunu anlatabileceğiz. Örneğin "boş ol" sözüyle karısını boşayan adamın, 2 kadınla evlenmek isteyenin, şortlu kadına saldırının hiç de kişisel mesele olmadığını, ders kitaplarındaki ifadelerin buna yol verdiğini daha rahat anlatacağız. Milli eğitim mücadelesinde kullanmak üzere okumanızı, okutmanızı öneririz. Özellikle dernek, sendika, baro, parti gibi kurum yöneticileri üyelerinin okumasını sağlamalıdır. Kitabımın mücadeleye katkı sunması dileğiyle Öğretmenler Günü kutlu olsun.

 

 


Rogg & Nok Haber Servisi:- Rogg & Nok Eğitim Veriyoruz Diye, Din ile sömürülen Zihinleri Araştırma Grubu

E-Posta ile gönderilen veya direk Web sitesine yayınlanması için gönderilen yazıların fotoğraf gibi tüm demokratik protesto, bilgi, haber, yorum ve sosyal/siyasal içerikli paylaşımlar TC Anayasasının;
MADDE 25: "Düşünce ve Kanaat Hürriyeti";
MADDE 26: "Düşünceyi Açıklama ve Yayma Hürriyeti"
kapsamında Web sitemizde yapılmıştır.
Kişisel veya kurumsal Demokratik düşünce ve kanaatlerimiz engellenmesi ve/veya şiddet/baskı altına alınması, bu nedenle
"Yazar olan biz Hakkımızdaki veya kullanıcıların kullandıkları web sitesindeki yayınlanan haberler dolayısı ile olası her türlü anti-demokratik yasal girişimi",
TC Anayasası, AİHM ve İnsan Hakları Evrensel Beyannamesi kapsamında, her türlü yasal haklarımız saklı kalmak üzere, peşinen reddederiz…

OKUYUCU YORUMLARI

UYARI:Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve tamamı büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. Ayrıca suç teşkil edecek hakaret içerikli yorumlar hakkında muhatapları tarafından dava açılabilmektedir.(Yorum Yapanın Taahütü)Yazılan yorumların sorumluluğunun tarafıma ait olduğunu, yazımın yetkililerce, fikrim sorulmaksızın yayından kaldırılabileceğini bu siteye girdiğim andan itibaren kabul etmiş sayılırım.
Ad Soyad
E-Posta
Güvenlik Kodu: Guvenlik
Yorum
Copyright ©2010 - Tüm hakları saklıdır.
PHP Haber Sitesi Türkiye Tasarım
Rogg&Nok Haber- Tüm Hakları Saklıdır. İzinsiz Ve kaynak gösterilmeden Alıntı Yapılamaz. Yayınlanan Tüm Haber Ve Açıklamalar İlk Kaynaktan Ulaştırılan Açıklamalardır. Sitemiz Bu Açıklamalara Ekleme Veya Müdahelede Bulunmadan Yayınlar. Yorum,Makale, Sizden Gelenler Bölümündeki Yazılardan Yazanlar Sorumludur. Harici Bilgiler Ayrı Bir Sayfada Açılır. Rogg&Nok Haber Bu Linkler Ve İçeriklerinden Sorumlu Değildir.Her Türlü Haber Ve İletişim İçin roggnok@gmail.com Adresini kullanabilirsiniz. Sitemizden Daha İyi Yararlanabilmek için Gizlilik İlekeleri Ve Yayın Prensiplerimzi Okuyunuz. En İyi İnt Exp 8+ 1024x768 Görüntülenir