25 Haziran 2019 Salı 14:05:13
» Ömer Sağlam: AH O YEMENDİR DUL KALAN NENENDİR…

Ömer Sağlam: AH O YEMENDİR DUL KALAN NENENDİR…

...
Paylas
http://www.bagimsizozgurmedya.com
Ömer Sağlam: AH O YEMENDİR  DUL KALAN NENENDİR…
http://www.bagimsizozgurmedya.com/turkhaber.html
Sizden Gelenler - 07 Aralık 2018, Cuma 17:41:19
12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

.

...

2015 yılından bu yana Yemen’de kıyasıya bir iç savaş devam ediyor.

 

Savaşan taraflardan birisini İran, birisini Suudi Arabistan destekliyor.

 

Zaten fakir olan Yemen halkı ise açlıkla boğuşuyor.

 

“Save The Chıldren” isimli İngiliz yardım kuruluşu geçenlerde açıkladı; 2015 yılından bu yana Yemen’de 5 yaşın altında toplam 85 bin çocuk açlıktan öldü!Bugün Cuma vaaz ve hutbesinde duyuruldu; Diyanet, Türkiye sathındaki bütün camilerde Yemen’e Yardım kampanyası adı altında yardım topladı.

 

Ayrıca YEMEN yazıp 5601’e gönderince kampanyaya 10 TL. katkıda bulunacakmışız!

 

Şimdi sorulması gereken ve benim kafamı kurcalayan sorular şunlardır:

 

Diyanet camilerden toplamış olduğu bu yardımı kimlere ulaştıracak; İran’ın desteklediği gruplara mı, yoksa Suudi Arabistan’ın desteklediği gruplara mı?

 

Öte yandan bu yardımların iç savaşta kullanılmayacağından ne kadar eminiz?

 

85 bin çocuğun ve Cemal Kaşıkçı’nın katili Prens Muhammed b. Selman’ın, Türkiye’den gönderilecek yardımların muhafaza edileceği depoları, yardım komvoylarını veya gemileri bombalatmayacağından emin miyiz?

 

İran ve Suudi Arabistan gibi iki petrol zengini Müslüman ülkenin, güç savaşına girdiği Yemen halkını kurtarmak sadece Türkiye’nin görevi midir?

 

Madem “Dünya Devleti” olmakla ve G-20 üyesi olmakla övünüyoruz, neden iki Müslüman ülke olan İran ve Suudi Arabistan nezdinde girişimde bulunarak bu iki ülkeyi barıştırmıyoruz?

 

Şu İİT (İslam İşbirliği Teşkilatı) ne menem bir örgüttür; Yemen krizini çözmek için bu örgütü neden devreye sokmuyoruz?

 

Madem 2006 yılından bu yana Arap Birliği’ne, diğer adıyla Arap Ligi’nde gözlemci üyeyiz, neden Arap Birliği’ni Yemen krizi konusunda göreve çağırmıyoruz?

 

Yaklaşık bir asır önce Yemen’de uğradığımız felaketten ve elbette yediğimiz kazıktan daha mı ders almadık yoksa?

 

Yemen Türküsü hâlâ mı bize bir şey hatırlatmıyor?

 

Sizin “En büyük Osmanlı mezarlığı: Yemen” tabirinden de haberiniz yok ellam.

 

Kolay olanı bırakın efendiler, lütfen biraz da zor olana talip olun.

 

Bakın kutsal kitabınız ne diyor size; “Mü’minler ancak kardeştirler. Öyleyse kardeşlerinizin arasını düzeltin. Allah’a karşı gelmekten sakının ki size merhamet edilsin..”(Hucurât-49/10).

 

Şu halde gelin Müslüman kardeşlerimiz olan İran ve Suudi Arabistan’ın arasını düzeltin ki; bu iki ülke Yemen’de güç mücadelesi yapmayı bıraksınlar.

 

Önce Suriyeliler, şimdi de Yemenliler.

 

Bu ülkenin kaynakları nâmütenahi değildir; bütün Müslümanları doyurmaya yetmez!

 

Bakın sizin bu sonu gelmeyen hesapsız-kitapsız yardım kampanyalarınız yüzünden ülkenin fakir fukarası acı soğanı bile yiyemez duruma düştü.

 

Kilosu 4-5 TL’ye soğan mı olurmuş hiç?

 

“Kimse benim vatandaşıma pahalıya soğan patates yediremez” diyerek vatandaşların depolarına baskın düzenleyip, sonra da muhtemelen o soğan ve patatesleri ucuza alarak yardım adı altında Suriye’ye, Yemen’e, şuraya buraya göndermek hangi akla hizmettir?

 

Siz depolardan ele geçirdiğiniz soğan ve patatesi, ucuza kapatıp yardım adı altında başka ülkelere gönderirseniz tabi düşmez fiyatlar ve elbette buna bağlı olarak gıda enflasyonu!

 

Osmanlı da tıpkı böyle yapmıştı bir zamanlar; asırlarca vatandaştan zorla veya ucuza elde ettiği yiyecek ve diğer ihtiyaç malzemelerini, âlâyı vâlâ ile tertip ettiği Sürre Alayları ile “Peygamberin yakınları”, “Muhammed’in açları” ya da “Kutsal beldelere hizmet” diyerek Arabistan’a göndermişti.

 

Osmanlı’yı batıran sebeplerden birisi de işte budur; yani hesapsız kitapsız şekilde büyük devlet gösterileri!

 

O sebeple siz önce gelin, bu ülkenin açlarını doyurun.

 

Tamam Yemen halkına da yardım edelim ama, gelin önce şu asgari ücreti ve emekli maaşlarını açlık sınırının üzerine çıkaralım efendiler…

 

Ömer Sağlam
07.12.2018

 


Rogg & Nok Haber Servisi:- Rogg & Nok Bağımsı Özgür Fikir, Düşünce yazar Grubu

E-Posta ile gönderilen veya direk Web sitesine yayınlanması için gönderilen yazıların fotoğraf gibi tüm demokratik protesto, bilgi, haber, yorum ve sosyal/siyasal içerikli paylaşımlar TC Anayasasının;
MADDE 25: "Düşünce ve Kanaat Hürriyeti";
MADDE 26: "Düşünceyi Açıklama ve Yayma Hürriyeti"
kapsamında Web sitemizde yapılmıştır.
Kişisel veya kurumsal Demokratik düşünce ve kanaatlerimiz engellenmesi ve/veya şiddet/baskı altına alınması, bu nedenle
"Yazar olan biz Hakkımızdaki veya kullanıcıların kullandıkları web sitesindeki yayınlanan haberler dolayısı ile olası her türlü anti-demokratik yasal girişimi",
TC Anayasası, AİHM ve İnsan Hakları Evrensel Beyannamesi kapsamında, her türlü yasal haklarımız saklı kalmak üzere, peşinen reddederiz…

OKUYUCU YORUMLARI

UYARI:Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve tamamı büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. Ayrıca suç teşkil edecek hakaret içerikli yorumlar hakkında muhatapları tarafından dava açılabilmektedir.(Yorum Yapanın Taahütü)Yazılan yorumların sorumluluğunun tarafıma ait olduğunu, yazımın yetkililerce, fikrim sorulmaksızın yayından kaldırılabileceğini bu siteye girdiğim andan itibaren kabul etmiş sayılırım.
Ad Soyad
E-Posta
Güvenlik Kodu: Guvenlik
Yorum
Copyright ©2010 - Tüm hakları saklıdır.
PHP Haber Sitesi Türkiye Tasarım
Rogg&Nok Haber- Tüm Hakları Saklıdır. İzinsiz Ve kaynak gösterilmeden Alıntı Yapılamaz. Yayınlanan Tüm Haber Ve Açıklamalar İlk Kaynaktan Ulaştırılan Açıklamalardır. Sitemiz Bu Açıklamalara Ekleme Veya Müdahelede Bulunmadan Yayınlar. Yorum,Makale, Sizden Gelenler Bölümündeki Yazılardan Yazanlar Sorumludur. Harici Bilgiler Ayrı Bir Sayfada Açılır. Rogg&Nok Haber Bu Linkler Ve İçeriklerinden Sorumlu Değildir.Her Türlü Haber Ve İletişim İçin roggnok@gmail.com Adresini kullanabilirsiniz. Sitemizden Daha İyi Yararlanabilmek için Gizlilik İlekeleri Ve Yayın Prensiplerimzi Okuyunuz. En İyi İnt Exp 8+ 1024x768 Görüntülenir