29 Mayıs 2020
Üye Girişi
Üye Girişi
×
Türk Vatandaşları Üye Olabilir
[Turkish CitizensCan Be Members Of]
Güvenlik Kodu:
Guvenlik
http://www.bagimsizozgurmedya.com
http://www.bagimsizozgurmedya.com
YAYCI OLAYININ ARKA PLANI
1 2 3
ANKET
Bu kullandığınız site kapatılsın mı?
CIP 0 - CRZ 0
Evet
32
Hayır
907
Çekimser
7
Fikrim yok
6

Toplam Oy:952

SON YORUMLAR
» "Orda bir köy var uzakta, gitmesek de, görmesek de, o köy bizim köyümüzdür" işte uzaktan bir vatandaş Sefa Yürükel: Türkiye Dışında Türk Zorluğu ve Uzaktan Gazel Okumak!???

"Orda bir köy var uzakta, gitmesek de, görmesek de, o köy bizim köyümüzdür" işte uzaktan bir vatandaş Sefa Yürükel: Türkiye Dışında Türk Zorluğu ve Uzaktan Gazel Okumak!???

Paylas
Sağlık - 20 Mayıs 2020, Çarşamba 20:32:40
12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Türkiye Dışında Türk  Zorluğu ve Uzaktan Gazel Okumak!

 

Türkiye’de ki bazı insanlar, belki de kendi içinde bulundukları zor koşullardan dolayı,  Anavatanları Türkiye dışında yaşayan ama Türkiye’ye karşı sorumluluk duyan insanların, Türkiye için bugüne kadar büyük çabalarla yaptıkları mücadelelerini ve katkılarını ısrarla küçümsemekteler. Bizleri, uzaktan gazel okumakla ve rahat olmakla itham etmekteler. 

 

Zamanı geldiği için artık O insanlara karşı zorunlu bir çift sözüm var:

 

Ey Türkiye'dekiler, ön yargılarla hakkımızda  iddia ettiğiniz gibi,  biz Türkiye dışında yaşayan Türkler olarak asla ve hiç bir zaman uzaktan gazel okumadık ve rahatta olmadık. 

Çünkü, Avrupa, Avusturalya ve ABD alanı; FETÖ, ‘Ermeni Diasporası’ , gerici  tarikatlar, PKK, istihbaratlar, siyasiler, vakıflar, dernekler, araştırma merkezleri, medya vs gibi Türkiye karşıtı değişik güçlerle çok çetin bir mücadele hatta bilenler için adeta bir çeşit savaş alanıdır. 

Burada mücadele etmek, bilinenin aksine çok bilinmezlik, dar, sayısız dehlizle, zifiri karanlık sokaklarda, labirentlerde,  el yordamıyla, korumasız, desteksiz, arkasız, korunaksız savaşmaya benzer. 

Bu süreçleri her anlamda bugüne kadar bizler yaşadık ve halada yaşamaya devam ediyoruz.  Ve Türkiye’yi savunduğumuzdan dolayı da sürekli, maddi, manevi ve psikolojik olarak kuşatılıyoruz ve kuşatılıyoruz. Darbe üstüne darbe yiyoruz. Ama yine inisiyatif alıyoruz. Mücadele ediyoruz. Yine darbe yiyor yine ayağa kalkıp direniyoruz. Türkiye’de değil başka mekanda olduğumuzu biliyoruz. Ama biz bu konularda hiç sızlanmadık ve bu konuları hiç dillendirmedik. Dillendirmeyişe hiç düşünmedik. 

 

Şunu iyi bilin ki, bizler yıllarca sırf Türkiye’yi savunduğumuz için zaman zaman bu konuda işimizi kaybetmede dahil, işsiz bırakılmada dahil, yalnızlaştırılmada dahil, aşağılanmada dahil, akademik ve siyasi kariyerlerimizle oynanmasında dahil, okullarda ve imtihanlarda  baskılar görmede dahil, fiili saldırılar ve tehditler dahil  vb gibi çok ağır bedeller ödedik. Halada ödüyoruz. Bunun Türkiye'dekiler tarafından çok iyi bilinmesi lazım. 

 

Avrupa’da, Avusturalya’da yada ABD’de Türk olmak, TC’ni ve Atatürk’ü savunmak, inanın  Yüzbinlerce Türk güvenlik gücünün, Türk kanunlarının ve bayrağının gölgesinde yaşayan Türkiye’de ki Türk olmaya benzemez.  Bu dışarda çok ama çok zordur. Bunu bilinçli yaşayanlar olarak biz çok iyi biliyoruz. Günlük yaşıyoruz. Ama bundan hayıflanmadık ve hayıflanmıyoruz da. Çünkü konumumuzu, şartları ve mevcut konuların zorunluluklarını ve  zorluklarını biliyoruz. 

 

Bugüne kadar bu konuda bilmeden  konuşanlara biz şimdiye kadar genellikle bir şey demedik. Ama ey bugüne kadar Türkiye dışında yaşayan Türkler üzerine bilmeden konuşanlar şimdide bunu artık biliyorsunuz. 

 

Türkiye'dekiler, sizlere bu konuda tek bir önerim ve önemli bir ricam olacak, 

Bundan sonra bu konuda bizim hakkımızda artık uzaktan gazel okumayı bırakın! Bizsiz, ekonomik ve siyasi olarak akıncısız ve kalkansız olduğunuzun biraz farkına varın!

 

Ve çok gerekli bir söz olarak şunda belirtmek istiyorum: bundan sonra Yurt dışındaki Türkler hakkında konuşurken,  herkes nerede olduğunu,  bulunduğu yerdeki sorumluluğunu ve yükünü bilsin ve bize karşı yakıştırmaları ve uzaktan gazelleri bitirsin lütfen. 

 

Ve kimse şunu da unutmasın ki Türkiye’nin sahipleri sadece Türkiye'dekiler değildirler!

 

Bizim bugüne kadar olduğu gibi Anavatan hakkında, Anavatana olan karşılıksız sevgimiz, sözümüz, yükümlülüklerimiz, üzerine olan hakkımız ve başka devletlerdeki yeminli Türkiye karşıtlarına karşı; sözümüz, mücadelemiz, taleplerimiz ve görevlerimiz doğal olarak hiç bitmeyecektir! 

 

Ve ayrıca, şu da irili ufaklı dost ve düşman tarafından da iyi bilinmelidir ki, biz Türkiye dışında yaşayan Türkler, Türkiye ile ilgili yapılması gereken konularda ve sorumluluk almalarda,  bu güne kadar olduğu gibi, bundan sonrada asla ve kata,  hiç bir merci, kuruluş, kurum ve  kimseden icazet almadık, almayacağız da. Çünkü biz her dönem kendi kafasını kendi omuzlarında taşıyan insanlar olduk ve böylede devam edeceğiz yolumuza. Yani biz esasen bugüne  kadar ne yapacağımızı bildik ve bundan sonrada biliyoruz da! 

 

Son söz olarak şunu belirtmek istiyorum ve yarar görüyorum. Türkiye'dekiler bundan sonra umursarım  benim  bu uyarı ve görüşlerimi dikkate alırlar ve Türkiye dışında yaşayan biz Türkler hakkındaki itham ve  düşüncelerini bundan sonra değiştirirler ve çok ama çok iyi tartarak dile getirirler!

Saygılarımla

 

Sefa Yürükel

Norveç


Rogg & Nok Haber Servisi:- Rogg & Nok: Türk Vatandaşları soruyor...

E-Posta ile gönderilen veya direk Web sitesine yayınlanması için gönderilen yazı, fotoğraf gibi tüm demokratik protesto, bilgi, haber, yorum ve sosyal/siyasal içerikli paylaşımlar TC Anayasasının;
MADDE 25: "Düşünce ve Kanaat Hürriyeti";
MADDE 26: "Düşünceyi Açıklama ve Yayma Hürriyeti"
kapsamında Web sitemizde yapılmıştır.
Kişisel veya kurumsal Demokratik düşünce ve kanaatlerimiz engellenmesi ve/veya şiddet/baskı altına alınması, bu nedenle
"Yazar olan biz Hakkımızdaki veya kullanıcıların kullandıkları web sitesindeki yayınlanan haberler dolayısı ile olası her türlü anti-demokratik yasal girişimi",
TC Anayasası, AİHM ve İnsan Hakları Evrensel Beyannamesi kapsamında, her türlü yasal haklarımız saklı kalmak üzere, peşinen reddederiz…

OKUYUCU YORUMLARI

UYARI:Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve tamamı büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. Ayrıca suç teşkil edecek hakaret içerikli yorumlar hakkında muhatapları tarafından dava açılabilmektedir.(Yorum Yapanın Taahütü)Yazılan yorumların sorumluluğunun tarafıma ait olduğunu, yazımın yetkililerce, fikrim sorulmaksızın yayından kaldırılabileceğini bu siteye girdiğim andan itibaren kabul etmiş sayılırım.
Ad Soyad
E-Posta
Yorum
Copyright ©2010 - Tüm hakları saklıdır.
PHP Haber Sitesi Türkiye Tasarım
Rogg&Nok Haber- Tüm Hakları Saklıdır. İzinsiz Ve kaynak gösterilmeden Alıntı Yapılamaz. Yayınlanan Tüm Haber Ve Açıklamalar İlk Kaynaktan Ulaştırılan Açıklamalardır. Sitemiz Bu Açıklamalara Ekleme Veya Müdahelede Bulunmadan Yayınlar. Yorum,Makale, Sizden Gelenler Bölümündeki Yazılardan Yazanlar Sorumludur. Harici Bilgiler Ayrı Bir Sayfada Açılır. Rogg&Nok Haber Bu Linkler Ve İçeriklerinden Sorumlu Değildir.Her Türlü Haber Ve İletişim İçin roggnok@gmail.com Adresini kullanabilirsiniz. Sitemizden Daha İyi Yararlanabilmek için Gizlilik İlekeleri Ve Yayın Prensiplerimzi Okuyunuz. Ekonomik Veriler Bilgilendirme Amaclidir.Kullanimindan Dogacak Sorunlardan Sitemiz Sorumlu Degildir.