26 Mayıs 2018 Cumartesi 22:49:04
» Rogg & Nok : Çok söyledik şimdi su üzerine çıktı; Hükümete ve MİT'e 'virüs' çağrısı...

Rogg & Nok : Çok söyledik şimdi su üzerine çıktı; Hükümete ve MİT'e 'virüs' çağrısı...

Rogg & Nok: Her zaman ne diyorduk? "Bir kişinin bildiği sır iki kişinin bildiği medyadır"; Çok söyledik geçen sene bunu yine söyledik. Bizler oradaydık söyledik ama dikkate nedense alınmadı... Şimdi derin sularda oluşan yosunlar gelen dip akıntıları sonucu su üzerine çıktı. Ne diyelim geçmiş olsun olan oldu. Alınan bilgile alındı. Şimdi bu olgu haber oldu...
Paylas
http://www.bagimsizozgurmedya.com
Rogg & Nok : Çok söyledik şimdi su üzerine çıktı; Hükümete ve MİT'e 'virüs' çağrısı...
http://www.bagimsizozgurmedya.com/turkhaber.html
Narko-Terör Ve Bağlantıları - 17 Mayıs 2018, Perşembe 00:00:58
12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Video Galeri
...
 
Yarkadaş: "Partimizin ve üyelerimizin virüs programıyla takip edildiğine ilişkin iddialar, bir ulusal güvenlik sorunudur. Hükümeti ve MİT'i göreve davet ediyoruz."
 
 
Barış Yarkadaş, CHP'lilerin telefonlarına bir Alman şirketinin dinleme - izleme amacıyla ürettiği virüs programının yerleştirildiği iddialarının tüm boyutlarıyla araştırılmasını istedi. Yarkadaş iddiaları mercek altına aldıklarını da söyledi.
 
 
TBMM Güvenlik ve İstihbarat Komisyonu'nun  Yarkadaş, "Alman gazetelerinde yer alan iddialar, bir ulusal güvenlik sorunuyla karşı karşıya kaldığımızı gösteriyor" dedi. 
 
 
TOPLANTI ÇAĞRISI
 
 
TBMM Güvenlik ve İstihbarat Komisyonu'nun hemen toplanması ve konuyu tüm boyutlarıyla ele alması gerektiğini de belirten Yarkadaş, "Bu skandala sessiz kalmak, yapılanı onaylamaktır" ifadesini kullandı. Yarkadaş, komisyon başkanı AKP'li Alpaslan Kavaklıoğlu'nun, MİT ve Emniyet İstihbarat Dairesi yetkililerini de toplantıya davet etmesini istedi.
 
 
"MİT'TEN BİLGİ İSTİYORUZ"
 
 
Komisyonun denetim alanında bulunan MİT'e de çağrı yapan Yarkadaş, "MİT yetkililerini de iddiaların araştırılmasına ilişkin çalışma yapmaya davet ediyoruz. MİT, bu iddialar doğruysa partimize bilgi vermeli ve bu faaliyetin tüm boyutlarını ortaya çıkarmalıdır" diye konuştu.
 
 
BAŞBAKAN YILDIRIM'A DA ÇAĞRI
 
 
Alman gazetelerinde yer alan, "CHP'nin adalet yürüyüşüne katılan birçok kişinin telefonuna Finfisher adlı şirketin ürettiği dinleme - izleme amaçlı virüs bulaştırıldı" iddiasını TBMM'ye taşıdığını da ve araştırma önergesi verdiğini belirten Yarkadaş, "Meclis kapanmadan sorularımıza cevap istiyoruz" dedi. CHP'li vekil, Başbakan Binali Yıldırım'ı da konuya ilişkin açıklama yapmaya davet etti.
 
 
"İSTİHBARAT BİRİMLERİ UYUMUŞ"
 
 
CHP'nin anti emperyalist duruşu yüzünden hedef seçildiğini ve yaşananların şaşırtıcı olmadığını belirten Yarkadaş, "Ancak bu iddialar doğruysa, Türk İstihbarat birimlerinin de büyük bir zaafiyet içinde olduğu gerçeği ortaya çıkmaktadır. 'İstihbarata Karşı Koyma' (İKK) birimleri ne yapmaktadır? Belli ki; Türkiye, isteyenin istediği gibi at oynattığı bir alana dönüşmüştür.  Bu büyük bir ulusal güvenlik zaafiyetidir" dedi.
 
 
"HANGİ BİLGİLERİ KİMLER TOPLADI?"
 
 
Casus yazılımı üreten Finfisher adlı şirketin, daha çok resmi kurumlara hizmet verdiğini de belirten Yarkadaş, "CHP'lilerin bilgilerini hangi kurum toplamıştır? Ve bu bilgiler ne amaçla kullanılmıştır? Bunların derhal ortaya çıkarılması gerekiyor. Alman Büyükelçiliği de konuya ilişkin açıklama yapmak zorundadır" diye konuştu.
 
 
"KAÇ TELEFONA YÜKLENDİ?"
 
 
Alman basınına göre "dinleme ve izleme" faaliyetinin dijital sivil haklar grubu Access Now'un yaptığı araştırma sonucu ortaya çıktığını belirten Yarkadaş, "FİNSPY" adlı casus yazılımın kaç telefona yüklendiğine ilişkin derhal bir çalışma yapılması gerektiğini belirtti.  
 
 
Yarkadaş, sözlerini şöyle sürdürdü:
 
"Hükümet bu güvenlik zaafiyetinin üstünü örtemez. Adalet Yürüyüşü sırasında telefonlara yüklendiği söylenen casus yazılımdan elde edilen bilgileri kim ne amaçla kullandıysa ortaya çıkarılmalıdır. Bilişim Teknolojileri Kurumu da bu iddiaların üzerine gitmeli ve Türkiye bir daha böyle bir skandalla karşı karşıya kalmamalıdır. Bu bir parti değil, ulusal güvenlik meselesidir."
 
 
"KEVGİRE DÖNMÜŞ..."
 
 
Casus yazılımla  Kemal Kılıçdaroğlu ve kurmaylarının telefonlarının dinlenip dinlemediğinin de bir an önce ortaya çıkarılması gerektiğini belirten Yarkadaş, "Bu emperyalist saldırının amacı çok açıktır. CHP'nin Alman devletinin de kullandığı bir yazılımla dinlenmesi ve izlenmesi, son yılların en büyük skandalı ve rezaletidir" dedi. Yarkadaş, "İddialar doğruysa, bu Türk İstihbarat birimlerinin kurduğu ulusal güvenlik ağının kevgire dönüştüğünü de göstermektedir" ifadesini kullandı.
 
 
Yarkadaş, telefonlara yüklenen casus yazılımın etkisiz hale getirilmesi için anti virüs programının da derhal üretilmesi gerektiğini belirtti. 
 
 

Rogg & Nok Haber Servisi:- Rogg & Nok ANTİ-TERRORİSM Araştırma Grubu

E-Posta ile gönderilen veya direk Web sitesine yayınlanması için gönderilen yazıların fotoğraf gibi tüm demokratik protesto, bilgi, haber, yorum ve sosyal/siyasal içerikli paylaşımlar TC Anayasasının;
MADDE 25: "Düşünce ve Kanaat Hürriyeti";
MADDE 26: "Düşünceyi Açıklama ve Yayma Hürriyeti"
kapsamında Web sitemizde yapılmıştır.
Kişisel veya kurumsal Demokratik düşünce ve kanaatlerimiz engellenmesi ve/veya şiddet/baskı altına alınması, bu nedenle
"Yazar olan biz Hakkımızdaki veya kullanıcıların kullandıkları web sitesindeki yayınlanan haberler dolayısı ile olası her türlü anti-demokratik yasal girişimi",
TC Anayasası, AİHM ve İnsan Hakları Evrensel Beyannamesi kapsamında, her türlü yasal haklarımız saklı kalmak üzere, peşinen reddederiz…

OKUYUCU YORUMLARI

UYARI:Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve tamamı büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. Ayrıca suç teşkil edecek hakaret içerikli yorumlar hakkında muhatapları tarafından dava açılabilmektedir.(Yorum Yapanın Taahütü)Yazılan yorumların sorumluluğunun tarafıma ait olduğunu, yazımın yetkililerce, fikrim sorulmaksızın yayından kaldırılabileceğini bu siteye girdiğim andan itibaren kabul etmiş sayılırım.
Ad Soyad
E-Posta
Güvenlik Kodu: Guvenlik
Yorum
Copyright ©2010 - Tüm hakları saklıdır.
PHP Haber Sitesi Türkiye Tasarım
Rogg&Nok Haber- Tüm Hakları Saklıdır. İzinsiz Ve kaynak gösterilmeden Alıntı Yapılamaz. Yayınlanan Tüm Haber Ve Açıklamalar İlk Kaynaktan Ulaştırılan Açıklamalardır. Sitemiz Bu Açıklamalara Ekleme Veya Müdahelede Bulunmadan Yayınlar. Yorum,Makale, Sizden Gelenler Bölümündeki Yazılardan Yazanlar Sorumludur. Harici Bilgiler Ayrı Bir Sayfada Açılır. Rogg&Nok Haber Bu Linkler Ve İçeriklerinden Sorumlu Değildir.Her Türlü Haber Ve İletişim İçin roggnok@gmail.com Adresini kullanabilirsiniz. Sitemizden Daha İyi Yararlanabilmek için Gizlilik İlekeleri Ve Yayın Prensiplerimzi Okuyunuz. En İyi İnt Exp 8+ 1024x768 Görüntülenir