17 Ağustos 2019 Cumartesi 16:56:06
» Sefa Yürükel:Tayyip Türkiye 'de Kendi Dinini Yarattı.

Sefa Yürükel:Tayyip Türkiye 'de Kendi Dinini Yarattı.

...
Paylas
http://www.bagimsizozgurmedya.com
Sefa Yürükel:Tayyip Türkiye 'de Kendi Dinini Yarattı.
http://www.bagimsizozgurmedya.com/turkhaber.html
Siyaset - 30 Mart 2019, Cumartesi 13:23:13
12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
17 Yıllık Tayyiban Döneminde Değerler Kelepir oldu ve Tayyib'i  Peygamber Gibi Gören Yeni Bir Din Yaratıldı. 
 
17 yıldır iktidarda olan Tayyip, yaptığı kültürel ve dini karşı devrim ile kendi kültür ve dinini yarattı. 
Bu süre içerisinde  ise, müslümanlığı ve müslümanları sadece hile yolu ile lojistik olarak kullandı. 
 
Bu yeni  dinde; hırsızlık, rüşvet, yolsuzluk, adam kayırma, yalan söyleme, terörizm, insan hakkı çiğneme ve yeme, sadakacılık, dilencilik, sahtekarlık, biatçılık, itaatçilik, kalpazanlık, kadına şiddet, kadının ırzına geçme ve kadın cinayeti, çocuklara şiddet ve çocukların ırzına geçme ve istismar ( onların deyişi ile bademleme), adaletsizlik, hukuksuzluk, başkasının malına çökme  ve  bunun için kendilerinden olmayanı Fetöcülükle, PKK cılıkla yada vatan hainliği ile suçlama, haksızlık, cahillik, psikolojik terör ve hukuk terörü uygulama, insanların yoksul bırakma, insanları aşağılama, sorgulama ve soru sorma yasağı koyma, akıl ve bilimi redetmecilik, hurafecikilik, kendilerinden olmayanı küfür , hakaret ve tehdit etme, haksız tutuklama, milletin ve devletin malını kendi şatafatlarına harcama, kamu malını zarara uğratma, ülkenin komşuları ile arasında sürekli hır çıkartma, düşmanlık yaratma  ve barışı bozma, sahte suçlanmalarla insanları hapise atıp özgürlüklerinden mahrum bırakma, insanı ve milleti aşağılama, gerginlik yaratma, mürşidleri olan her seviyeden Tayyibanların propagandalarıyla, sahte yeni peygamber olan RTE nin göt kılı olma, RTE ye erkek yada kadın olarak,  evlide olsa ona aşık olma ve ona cariye olma, ona dokunmanın ibadet olduğunu yayma, Hz Muhammedin hata yaptığını ama RTE nin hata yapmadığını yayma, bankaların içini boşaltma, hile, iftira, sahte bilgi üretme ve yayma, insanların rızklarına el koyma, insanları açlığa mahkum etme vb gibi  sözcükler  ve durumlar   Tayyiban ın yeni dini olan,  "Tayyip Erdoğan" dininin kitabında,  eldeki verilere göre adeta mazur görülmektedir. 
 
Bunun dışında, Tayyip ve biatçılarının,  17 yıllık iktidar dönemini özetlersek, Türkiye' de yüzde hesabı ile: Kitap okuma oranı yüzde 1, sanat etkinliklerine katılım yüzde 1, gazete okuma oranı yüzde 3, müze dolaşma oranı yüzde 1, televizyon seyretme oranı yüzde 78, dizi izleme oranı yüzde 37, belgesel izleme oranı yüzde 1,  haber izleme oranı yüzde 32, evlilik programı izleme oranı yüzde 76,1, kültür- sanat haberlerine ilgi yüzde 1, siyasi haberlere ilgi yüzde 39, dini haberlere ilgi yüzde 78, pornografiye ilgi yüzde 80, halkın borçluluk oranı yüzde 78,3 olmuş durumdadır.
 
Türkiye 17 yıllık Tayyiban iktidarında, yukarıdaki saydığımız nedenlerden dolayı, sosyal, kültürel, insani, tarihi, milli değerler, devlet, millet ve uluslararası dostlar açısından tanınmaz hale gelmiştir. 
 
Bu yüzdende sonuç olarak, son dönemde, fırsat bulan herkes ise, umudunu yitirmiş bir şekilde, geçici yada temelli olarak Türkiye den ayrılıp, Türkiye dışında , yaşanabilir bir alan bulmak için büyük bir göç başlatmıştır.  
 
Bildiğimiz gibi, Türk ve TC tarihinde böyle bir dönem asla ve asla söz konusu olmamıştır.
 
Yani Tayyip ve Tayyibanlar resmen Türkiyenin , milletin ve  devletin üstüne, yeni bir din  olarak karabasan gibi çökmüştür.
 
Sonuç ta ise bundan sonra kısa sürede ne olacağına bağlıdır. 
 
Bunun için sadece iki yol vardır.
 
Ya Türkler, yeni  Tayyip dinini kabul edip onursuz, haysiyetsiz, gurursuz, namussuz ve şerefsiz bir insan ve millet olarak Türkiye  ( Tayyiban tarafından adınında değiştirileceğini süpeküle edebiliriz) sınırları içinde yaşayacak yada Tayyip ve Tayyibancların iktidarını ve dinini yıkmak ve yok etmek için, ve 17 yıldır yok edilen değerleri tekrar yerine oturtmak için,  alternatif bir milli ve manevi cephe oluşturacak ve harekete geçecektir. 
 
Seçim ve tercihler halkın önündedir. Bunun için her birey sorgulamak ve aklını kullanmak zorundadır. Yoksa  millet ve devlet olarak, geçmişte Anadoluda yer alan   ve bugün ise yok olmuş milletler ve devletler mezarlığını boylama durumu ile karşı karşıya kalacaktır.
 
Şimdi artık  görev ve seçim millet ve bireylerdedir.
 
Saygılarımla 
Sefa Yürükel 
Sosyal Antropolog ve Etnograf 
Soykırımlar ve Terörizm Araştırmacısı
 
Not: Bu gönderiyi istediğiniz gibi  sosyal medyada ve elden  dağıtabilirsiniz

Rogg & Nok Haber Servisi:- Rogg & Nok Bağımsı Özgür Fikir, Düşünce yazar Grubu

E-Posta ile gönderilen veya direk Web sitesine yayınlanması için gönderilen yazıların fotoğraf gibi tüm demokratik protesto, bilgi, haber, yorum ve sosyal/siyasal içerikli paylaşımlar TC Anayasasının;
MADDE 25: "Düşünce ve Kanaat Hürriyeti";
MADDE 26: "Düşünceyi Açıklama ve Yayma Hürriyeti"
kapsamında Web sitemizde yapılmıştır.
Kişisel veya kurumsal Demokratik düşünce ve kanaatlerimiz engellenmesi ve/veya şiddet/baskı altına alınması, bu nedenle
"Yazar olan biz Hakkımızdaki veya kullanıcıların kullandıkları web sitesindeki yayınlanan haberler dolayısı ile olası her türlü anti-demokratik yasal girişimi",
TC Anayasası, AİHM ve İnsan Hakları Evrensel Beyannamesi kapsamında, her türlü yasal haklarımız saklı kalmak üzere, peşinen reddederiz…

OKUYUCU YORUMLARI

UYARI:Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve tamamı büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. Ayrıca suç teşkil edecek hakaret içerikli yorumlar hakkında muhatapları tarafından dava açılabilmektedir.(Yorum Yapanın Taahütü)Yazılan yorumların sorumluluğunun tarafıma ait olduğunu, yazımın yetkililerce, fikrim sorulmaksızın yayından kaldırılabileceğini bu siteye girdiğim andan itibaren kabul etmiş sayılırım.
Ad Soyad
E-Posta
Güvenlik Kodu: Guvenlik
Yorum
Copyright ©2010 - Tüm hakları saklıdır.
PHP Haber Sitesi Türkiye Tasarım
Rogg&Nok Haber- Tüm Hakları Saklıdır. İzinsiz Ve kaynak gösterilmeden Alıntı Yapılamaz. Yayınlanan Tüm Haber Ve Açıklamalar İlk Kaynaktan Ulaştırılan Açıklamalardır. Sitemiz Bu Açıklamalara Ekleme Veya Müdahelede Bulunmadan Yayınlar. Yorum,Makale, Sizden Gelenler Bölümündeki Yazılardan Yazanlar Sorumludur. Harici Bilgiler Ayrı Bir Sayfada Açılır. Rogg&Nok Haber Bu Linkler Ve İçeriklerinden Sorumlu Değildir.Her Türlü Haber Ve İletişim İçin roggnok@gmail.com Adresini kullanabilirsiniz. Sitemizden Daha İyi Yararlanabilmek için Gizlilik İlekeleri Ve Yayın Prensiplerimzi Okuyunuz. En İyi İnt Exp 8+ 1024x768 Görüntülenir