21 Haziran 2018 Perşembe 13:41:02
» Sözcü sorusu Kahraman’ı rahatsız etti...

Sözcü sorusu Kahraman’ı rahatsız etti...

İsmail Kahraman, soru önergelerimizden bile rahatsız oluyor. Tarafsızlığına gölge düşürmeye devam ediyor.
Paylas
http://www.bagimsizozgurmedya.com
Sözcü sorusu Kahraman’ı rahatsız etti...
http://www.bagimsizozgurmedya.com/turkhaber.html
Siyaset - 03 Temmuz 2017, Pazartesi 01:18:34
12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Barış Yarkadaş, Sözcü gazetesi muhabirlerinin tutuklanmasına yönelik sorularının Meclis Başkanı İsmail Kahraman tarafından geri gönderildiğini açıkladı.  
 
 
Sözcü gazetesine yönelik yapılan algı operasyonu çerçevesinde tutuklanan Gökmen Ulu ve Mediha Olgun'un tutuklanmasının sorulması TBMM Başkanı'nı rahatsız etti.
 
 
Barış Yarkadaş, Sözcü gazetesine yönelik yapılan algı operasyonu çerçevesinde tutuklanan Gökmen Ulu ve Mediha Olgun'un durumlarına ilişkin soru önergesi verdi. Yarkadaş'ın önergesi, TBMM Başkanı İsmail Kahraman tarafından "Bunlar özel yaşama ilişkin sorular" denilerek geri gönderildi. 
 
 
Önergesinin geri gönderildiğini Sakarya'da devam eden Adalet Yürüyüşü'nün 18. günü açıklayan Yarkadaş, şöyle konuştu:
 
 
"TBMM'nin iç tüzüğünün 96. maddesine dayanarak verdiğim altı soruluk önerge, TBMM Başkanı İsmail Kahraman'ı yine rahatsız etmiş. Sözcü gazetesine yönelik kumpasın TBMM arşivlerine girmesini bile istemiyorlar. Ne yaparlarsa yapsınlar tarih bunları yazacak. Her türlü hukuksuzluğu, adaletsizliği sonuna kadar takip edeceğiz. Ta ki adalet bu ülkeye gelene kadar... İşte bunun için şu an Sakarya'da 40 derece sıcakta yürüyor ve adalet istiyoruz."
 
 
Yarkadaş konuşmasına şöyle devam etti: 
 
 
"Meclis Başkanı yasama işlerinden daha çok rant işleriyle uğraşıyor. TBMM doğal şantiye alanı gibi. Bir yeri yapıyorlar, bakıyorsunuz bir süre sonra tekrar değiştiriyorlar. Şimdi kafayı Yeni Hizmet Binası'na takmış durumda. 3.5 yıl önce yapılan binanın yerine yeni bina yapmayı düşünüyorlar. İnşaat ve tadilat işleriyle bu kadar uğraşan Kahraman keşke tutuklu vekiller hakkında da iki kelime edebilseydi."
 
 
TBMM Başkanı İsmail Kahraman'ın geri gönderdiği soruları da medyayla paylaşan Yarkadaş, konuşmasını şöyle sürdürdü: 
 
 
"Geri gönderilen önergemizdeki bir soru 'zorlama suçlamalarla Sözcü gazetesine kayyım atayıp el koymak mı amaçlanmaktadır' idi... İsmail Kahraman, bu soruyu özel yaşama ilişkin olduğu gerekçesiyle reddetmiş... Bir diğer soru ise Gökmen Ulu'nun darbeden 10 ay sonra hedef seçilmesi, gazetecinin İzmir'de yaptığı haberlerle alakalı olup olmadığıydı... Başbakan'a sorduğumuz bu soru da özel yaşama ilişkin olduğu gerekçesiyle geri gönderildi. 
 
 
Yine, hükümete oldukça yakın bir medya patronunun kardeşiyle ilgili yaptığı haberler nedeniyle mi Gökmen Ulu  hedef haline geldi diye sorduk o soru da geri gönderildi. Sorum, Ulu'nun rant yolsuzluğuna kurban olup olmadığını öğrenmek içindi oysa. Bunun neresi özel yaşam?
 
 
Yarkadaş, Kahraman'ın geri yolladığı ve Başbakan Yıldırım'a ulaştırmadığı diğer sorunun ise şu olduğunu belirtti: 
 
 
"Muhalif gazetecilerin somut hukuki deliller yerine, bir başka gazetecinin kişisel/keyfi  yorumlarına dayalı tanıklığı ile tutuklanıp hapse atılması hukuk devleti ilkesiyle bağdaşmakta mıdır? Bu soruyu geri gönderen Kahraman, hukuk devletini de yok saymış oluyor... 178 gazetecinin tutuklu olduğu bir ülkenin meclis başkanının olan biten hakkında tek bir yorum yapmaması vahim bir durum."​

 

 


Rogg & Nok Haber Servisi:
E-Posta ile gönderilen veya direk Web sitesine yayınlanması için gönderilen yazıların fotoğraf gibi tüm demokratik protesto, bilgi, haber, yorum ve sosyal/siyasal içerikli paylaşımlar TC Anayasasının;
MADDE 25: "Düşünce ve Kanaat Hürriyeti";
MADDE 26: "Düşünceyi Açıklama ve Yayma Hürriyeti"
kapsamında Web sitemizde yapılmıştır.
Kişisel veya kurumsal Demokratik düşünce ve kanaatlerimiz engellenmesi ve/veya şiddet/baskı altına alınması, bu nedenle
"Yazar olan biz Hakkımızdaki veya kullanıcıların kullandıkları web sitesindeki yayınlanan haberler dolayısı ile olası her türlü anti-demokratik yasal girişimi",
TC Anayasası, AİHM ve İnsan Hakları Evrensel Beyannamesi kapsamında, her türlü yasal haklarımız saklı kalmak üzere, peşinen reddederiz…

OKUYUCU YORUMLARI

UYARI:Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve tamamı büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. Ayrıca suç teşkil edecek hakaret içerikli yorumlar hakkında muhatapları tarafından dava açılabilmektedir.(Yorum Yapanın Taahütü)Yazılan yorumların sorumluluğunun tarafıma ait olduğunu, yazımın yetkililerce, fikrim sorulmaksızın yayından kaldırılabileceğini bu siteye girdiğim andan itibaren kabul etmiş sayılırım.
Ad Soyad
E-Posta
Güvenlik Kodu: Guvenlik
Yorum
Copyright ©2010 - Tüm hakları saklıdır.
PHP Haber Sitesi Türkiye Tasarım
Rogg&Nok Haber- Tüm Hakları Saklıdır. İzinsiz Ve kaynak gösterilmeden Alıntı Yapılamaz. Yayınlanan Tüm Haber Ve Açıklamalar İlk Kaynaktan Ulaştırılan Açıklamalardır. Sitemiz Bu Açıklamalara Ekleme Veya Müdahelede Bulunmadan Yayınlar. Yorum,Makale, Sizden Gelenler Bölümündeki Yazılardan Yazanlar Sorumludur. Harici Bilgiler Ayrı Bir Sayfada Açılır. Rogg&Nok Haber Bu Linkler Ve İçeriklerinden Sorumlu Değildir.Her Türlü Haber Ve İletişim İçin roggnok@gmail.com Adresini kullanabilirsiniz. Sitemizden Daha İyi Yararlanabilmek için Gizlilik İlekeleri Ve Yayın Prensiplerimzi Okuyunuz. En İyi İnt Exp 8+ 1024x768 Görüntülenir