19 Eylül 2019 Perşembe 12:14:04
» Susmuyoruz; Binali Yıldırım’ın İstanbul’a yönelik vaatlerini sosyal medyadan paylaşması…

Susmuyoruz; Binali Yıldırım’ın İstanbul’a yönelik vaatlerini sosyal medyadan paylaşması…

Gürsel Tekin, Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk'un, Binali Yıldırım’ın İstanbul’a yönelik vaatlerini sosyal medyadan paylaşmasını meclis gündemine taşıyarak, velilerden, öğrencilerden yana değil bir siyasi partiden, ittifaktan yana taraf olduğunuzu beyan ettiğinize göre, Ekrem İmamoğlu tekrar kazandığında görevinizden istifa etmeyi düşünecek misiniz?Atanamadığı için intihar eden 43 öğretmenimizin acısı daha dinmemişken, hali hazırda atanamayan 450 bin öğretmenimiz varken, aday propagandası yapmak bir Milli Eğitim Bakanına yakışıyor mu? sorularını yöneltti.
Paylas
http://www.bagimsizozgurmedya.com
Susmuyoruz; Binali Yıldırım’ın İstanbul’a yönelik vaatlerini sosyal medyadan paylaşması…
http://www.bagimsizozgurmedya.com/turkhaber.html
Eğitim - 22 Haziran 2019, Cumartesi 14:09:48
12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

TÜRKİYE BÜYÜK MİLLET MECLİSİ BAŞKANLIĞINA

 

     Aşağıdaki sorularımın Milli Eğitim Bakanı Sayın Ziya Selçuk tarafından yazılı olarak cevaplandırılmasını arz ederim. 18.06.2019

    Saygılarımla.

                                                                                                                          Gürsel Tekin

                                                                                                                     İstanbul Milletvekili

 

Bilindiği üzere Millî Eğitim Bakanı bugüne kadar en çok değişen bakanlık isimlerinin başında gelmektedir. Birçok isim değişirken, tek değişmeyen bakanlığın problemleri olmaya devam ettiği gerçeğidir.

 T.C.nin Milli adını taşıyan iki bakanlığından birisi olan Milli Eğitim Bakanlığına ilk atandığınız günlerde “eğitimde kıyameti koparmalıyız” açıklamanız karşısında umutsuzda olsak heyecanlanmıştık. Oysa şimdi asli işinizle ilgili kıyameti koparmanız gerekirken, İstanbul Büyükşehir belediyesi seçimleri için kıyameti koparıyorsunuz!

Bir Milli Eğitim Bakanı’nın asli görevinin; öğrencilere ve velilere eşit uzaklıkta olarak,  çağdaş, laik, demokratik hukuk devleti adına Türkiye Cumhuriyeti’nin aydınlık yarınlarını planlamak olması gerekirken,  velilerden, öğrencilerimizden yana değil bir siyasi partiden, ittifaktan yana taraf olduğunu açıkça beyan ediyorsunuz. Maalesef Cumhuriyet tarihi boyunca hiçbir Milli Eğitim Bakanı’nın bir siyasi parti için oy istediği görülmemişken sizin bu denli istekli olmanızı seçilmiş değil, atanmış olmanıza bağlıyorum.

Bu bağlamda;

1-      Belediye seçimlerine giren adaylardan birinin vaatlerini paylaşarak eğitimi siyasete bulaştırdığınızın farkında mısınız?

2-      Yapmış olduğunuz propaganda sonucunda eğitim sistemimizin hangi sorununu çözmüş oldunuz?

3-      Atanamadığı için intihar eden 43 öğretmenimizin acısı daha dinmemişken, hali hazırda atanamayan 450 bin üzerinde öğretmenimiz varken, aday propagandası yapmak bir Milli Eğitim Bakanına yakışıyor mu?

4-      Velilerden, öğrencilerimizden yana değil bir siyasi partiden, ittifaktan yana taraf olduğunuzu beyan ettiğinize göre Ekrem İmamoğlu tekrar kazandığında görevinizden istifa etmeyi düşünür müsünüz?


Rogg & Nok Haber Servisi:- Rogg & Nok Eğitim Veriyoruz Diye, Din ile sömürülen Zihinleri Araştırma Grubu

E-Posta ile gönderilen veya direk Web sitesine yayınlanması için gönderilen yazıların fotoğraf gibi tüm demokratik protesto, bilgi, haber, yorum ve sosyal/siyasal içerikli paylaşımlar TC Anayasasının;
MADDE 25: "Düşünce ve Kanaat Hürriyeti";
MADDE 26: "Düşünceyi Açıklama ve Yayma Hürriyeti"
kapsamında Web sitemizde yapılmıştır.
Kişisel veya kurumsal Demokratik düşünce ve kanaatlerimiz engellenmesi ve/veya şiddet/baskı altına alınması, bu nedenle
"Yazar olan biz Hakkımızdaki veya kullanıcıların kullandıkları web sitesindeki yayınlanan haberler dolayısı ile olası her türlü anti-demokratik yasal girişimi",
TC Anayasası, AİHM ve İnsan Hakları Evrensel Beyannamesi kapsamında, her türlü yasal haklarımız saklı kalmak üzere, peşinen reddederiz…

OKUYUCU YORUMLARI

UYARI:Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve tamamı büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. Ayrıca suç teşkil edecek hakaret içerikli yorumlar hakkında muhatapları tarafından dava açılabilmektedir.(Yorum Yapanın Taahütü)Yazılan yorumların sorumluluğunun tarafıma ait olduğunu, yazımın yetkililerce, fikrim sorulmaksızın yayından kaldırılabileceğini bu siteye girdiğim andan itibaren kabul etmiş sayılırım.
Ad Soyad
E-Posta
Güvenlik Kodu: Guvenlik
Yorum
Copyright ©2010 - Tüm hakları saklıdır.
PHP Haber Sitesi Türkiye Tasarım
Rogg&Nok Haber- Tüm Hakları Saklıdır. İzinsiz Ve kaynak gösterilmeden Alıntı Yapılamaz. Yayınlanan Tüm Haber Ve Açıklamalar İlk Kaynaktan Ulaştırılan Açıklamalardır. Sitemiz Bu Açıklamalara Ekleme Veya Müdahelede Bulunmadan Yayınlar. Yorum,Makale, Sizden Gelenler Bölümündeki Yazılardan Yazanlar Sorumludur. Harici Bilgiler Ayrı Bir Sayfada Açılır. Rogg&Nok Haber Bu Linkler Ve İçeriklerinden Sorumlu Değildir.Her Türlü Haber Ve İletişim İçin roggnok@gmail.com Adresini kullanabilirsiniz. Sitemizden Daha İyi Yararlanabilmek için Gizlilik İlekeleri Ve Yayın Prensiplerimzi Okuyunuz. En İyi İnt Exp 8+ 1024x768 Görüntülenir