20 Eylül 2019 Cuma 09:16:16
» Susmuyoruz; Genç Beyinler 8'inci Kez Bir Araya Geliyor

Susmuyoruz; Genç Beyinler 8'inci Kez Bir Araya Geliyor

"Gazetem İzmir" Portalının verdiği habere göre; Genç Beyinler Yeni Fikirler Proje Pazarı ve Bitirme Projeleri Sergisi'nin 8.'sini 25 Mayıs 2019 tarihinde İzmir Ekonomi Üniversitesi'nin ev sahipliğinde gerçekleştirecek.
Paylas
http://www.bagimsizozgurmedya.com
Susmuyoruz; Genç Beyinler 8'inci Kez Bir Araya Geliyor
http://www.bagimsizozgurmedya.com/turkhaber.html
Ekonomi - 25 Mayıs 2019, Cumartesi 20:14:38
12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Ege Bölgesi Üniversiteleri'nin Bilgisayar ve Yazılım Mühendisliği Bölümleri'nin katılımı, Türkiye Bilişim Derneği İzmir Şubesi koordinasyonu, Bilgisayar Mühendisleri Odası, İzmir Kalkınma Ajansı, İzmir Ticaret Odası, İzmir Büyükşehir Belediyesi, Ege İhracatçı Birlikleri, Ege Bölgesinde yer alan kurumlar, STKlar, Teknoparklar, Teknoloji Transfer Ofisleri, firmaların destek ve katkılarıyla, Genç Beyinler Yeni Fikirler Proje Pazarı ve Bitirme Projeleri Sergisi'nin 8.'sini 25 Mayıs 2019 tarihinde İzmir Ekonomi Üniversitesi'nin ev sahipliğinde gerçekleştirilecek.

İzmir Yüksek Teknoloji Enstitüsü, Aydın Adnan Menderes, Balıkesir, Dokuz Eylül, Dumlupınar, Ege, İzmir Ekonomi, Manisa Celal Bayar, Muğla Sıtkı Koçman, Pamukkale ve Yaşar Üniversitesi Bilgisayar ve Yazılım Mühendisliği Bölümleri öğrencileri Lisans Bitirme Projeleri Sergisi ve Proje Fikir Yarışmasında yepyeni çalışmalarını sizlerin ilgilerinize ve değerlendirmelerine sunuyor.

BİLİŞİM SEKTÖRÜ ÜNİVERSİTELERLE BULUŞUYOR

Bilişim sektörünün, ulusal ve uluslararası pazarlarda güçlü bir oyuncu olması amacıyla üniversiteler ve öğrencilerin inovasyon potansiyelini açığa çıkararak, yetişmiş mezunlar ve yeni fikirlerle buluşmasını sağlarken, sektörel ihtiyaçlarını hızlı çözüm getirebilecek projeleri sektörel oyuncularımızla birlikte geliştirmeye katkı sağlayacağını düşündüğümüz etkinliğinde; ortak proje sergisi, proje fikir yarışması, öğrenci – firma/yatırımcı buluşmaları, firma tanıtımları gerçekleştirilecek.

Bitirme Projeleri Ortak Sergisi'nde 11 üniversitemizin 14 ayrı yazılım/ Bilgisayar Mühendisliği bölümünden 100 + akademisyen, 1000+ öğrenci, 270 + bitirme projesi yer alıyor.

Fikir Yarışması'nda

- Akıllı Ev/ Akıllı Sistemler,

- Bilgi/Veri Güvenliği,

- Büyük Veri,

- Dijital Oyun ve Eğlence,

- E-Belediye/ E-Devlet,

- Eğitim,

- Nesnelerin İnterneti,

- Sağlıkta Bilişim,

- Siber Güvenlik,

- Yapay Zeka,

- Yaşam ve Çevre ve diğer konularda sunulan fikirler yarışıyor.

Sizlerin de aktif katılımıyla etkinliğinde,

- Yeni fikir ve çalışmaların sanayiye aktarılması,

- Üniversitelerimiz ile Sanayimiz arasında daha etkin bir işbirliği ortamının oluşturulması,

- Firmalarımız ve Üniversitelerimiz arasında Ar-Ge ve İnovasyon alanında sürdürülebilir bağların kurulması,

- Firma projelerinin mezuniyet projeleri ile eşleşerek sinerjisinin yükseltilmesi,

- Genç mühendislerimizin sanayimizin ihtiyaçlarına yönelik alanlara odaklanmaları,

- Yeni fikir ve projeleri doğrudan inceleme fırsatı,

- Proje sahipleriyle birebir görüşme imkanı,

- Yeni mezun olacak yetenekli insan kaynağına ulaşım fırsatı,

- Ödüllü proje fikir yarışmasında inovatif yaklaşımlar,

- Girişimcilik ekosistemine katılacak projelerin yatırımcılara sunulması,

- Üniversitelerimizin inovasyon potansiyelini paylaşma,

- Kendi konularında uzman öğretim üyeleri ile fikir alış verişinde bulunabilme fırsatı,

- Genç beyinlerle bir araya gelerek farklı bakış açılarıyla ele alma fırsatı ve

- Firmaların genç beyinlere kendilerini etkin tanıtabildikleri bir iş ortamı ve birçok fırsat yaratılacaktır.

Ham haber: Gazetem İzmir


Rogg & Nok Haber Servisi:- Rogg & Nok Ekonomi Araştırma Grubu

E-Posta ile gönderilen veya direk Web sitesine yayınlanması için gönderilen yazıların fotoğraf gibi tüm demokratik protesto, bilgi, haber, yorum ve sosyal/siyasal içerikli paylaşımlar TC Anayasasının;
MADDE 25: "Düşünce ve Kanaat Hürriyeti";
MADDE 26: "Düşünceyi Açıklama ve Yayma Hürriyeti"
kapsamında Web sitemizde yapılmıştır.
Kişisel veya kurumsal Demokratik düşünce ve kanaatlerimiz engellenmesi ve/veya şiddet/baskı altına alınması, bu nedenle
"Yazar olan biz Hakkımızdaki veya kullanıcıların kullandıkları web sitesindeki yayınlanan haberler dolayısı ile olası her türlü anti-demokratik yasal girişimi",
TC Anayasası, AİHM ve İnsan Hakları Evrensel Beyannamesi kapsamında, her türlü yasal haklarımız saklı kalmak üzere, peşinen reddederiz…

OKUYUCU YORUMLARI

UYARI:Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve tamamı büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. Ayrıca suç teşkil edecek hakaret içerikli yorumlar hakkında muhatapları tarafından dava açılabilmektedir.(Yorum Yapanın Taahütü)Yazılan yorumların sorumluluğunun tarafıma ait olduğunu, yazımın yetkililerce, fikrim sorulmaksızın yayından kaldırılabileceğini bu siteye girdiğim andan itibaren kabul etmiş sayılırım.
Ad Soyad
E-Posta
Güvenlik Kodu: Guvenlik
Yorum
Copyright ©2010 - Tüm hakları saklıdır.
PHP Haber Sitesi Türkiye Tasarım
Rogg&Nok Haber- Tüm Hakları Saklıdır. İzinsiz Ve kaynak gösterilmeden Alıntı Yapılamaz. Yayınlanan Tüm Haber Ve Açıklamalar İlk Kaynaktan Ulaştırılan Açıklamalardır. Sitemiz Bu Açıklamalara Ekleme Veya Müdahelede Bulunmadan Yayınlar. Yorum,Makale, Sizden Gelenler Bölümündeki Yazılardan Yazanlar Sorumludur. Harici Bilgiler Ayrı Bir Sayfada Açılır. Rogg&Nok Haber Bu Linkler Ve İçeriklerinden Sorumlu Değildir.Her Türlü Haber Ve İletişim İçin roggnok@gmail.com Adresini kullanabilirsiniz. Sitemizden Daha İyi Yararlanabilmek için Gizlilik İlekeleri Ve Yayın Prensiplerimzi Okuyunuz. En İyi İnt Exp 8+ 1024x768 Görüntülenir