19 Mayıs 2019 Pazar 12:47:32
» Tek yaptıkları iş bu RTÜK, IKBY televizyonu Rudaw'ın Türksat'tan çıkarılmasını değerlendireceklermiş

Tek yaptıkları iş bu RTÜK, IKBY televizyonu Rudaw'ın Türksat'tan çıkarılmasını değerlendireceklermiş

Rogg & nok: Değerli olan değerlendirilir. Bizimkilerde tek yaptıkları iş değerlendirmek olduğundan eski dostlarını değerlendireceklermiş, inanan inansın ama buda bir iç siyasete yönelik şu anda mahkeme kapılarında bekleyen gazeteciler varken buda bir algılama haberi olduğunu biliniz. çünkü niye daha önceleri bu değerlendirme yapılmadı diyen tek biziz bu Tayyipistan oluşumunda. işte; Irak Kürt terist oluşumunun bulunduğu Bölgesel Yönetimi'nin bizim Tayyipistan yönetiminin eski dostları olan yasal olmasa da bu ibare ile anılan (IKBY) terörist gurubunu bağımsızlık referandumuna karşı Radyo ve Televizyon sözde Üst Kurulu Tayyipistan'da bu ibare ile lanse edilen (RTÜK) bir ileri iki geri adım atıyormuş. Ne günlere kaldık demeyin biz tarihe not düşelim de tarih ne yapacağını bilir...
Paylas
http://www.bagimsizozgurmedya.com
Tek yaptıkları iş bu RTÜK, IKBY televizyonu Rudaw'ın Türksat'tan çıkarılmasını değerlendireceklermiş
http://www.bagimsizozgurmedya.com/turkhaber.html
Özel Haber - 25 Eylül 2017, Pazartesi 15:27:50
12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Türkiye'nin ve bölge ülkelerinin karşısında durduğu IKBY'nin referandumuna karşı Radyo ve Televizyon Üst Kurulu da (RTÜK) adım atıyor. Bugün toplanan kurul, IKBY televizyonu Rudaw'ın Türksat'tan çıkarılmasını sözde güya değerlendirecekmiş .

Bu algılama haberi verildikten sonra tüm yayı organları bu haberi birbirlerinden kopyalayarak alıp yayınladılar.


İç siyasete malzeme olacak yayını yarın detayları ile diğer kanallarda izleyebilirsiniz. Biz şimdilik bu kadar algılamaya yardımcı olalım. Ve Tayyipista'nın tarihe kendi açımızdan not koyalım... üstadın dediği gibi "tam yerine denk geldi manzara koyduk" demişti ya bizde "tam yerine denk geldi bu günkü mahkemele üzerine haberi koyduk" diyelim...

Gülmeyin ama gerçek bu; İç siyasete yönelik bu bir algılama haberi...

 

Herkes bilhassa bu oluşuma çıkarı için arkadan destek veren tüm dünya ülkeleri gözünde Tayyipista'nın hiç bir değeri olmadığından tayyipistan halkına Arka Kaideleri ile gülerek saçtıkları bokun daha kıymetli olduğunu belirten yazılar yayınlıyorlar. İşte dünyaya böyle Tayyipisyan yönetimi rezil oldu ve oluyor. Manşete bakın "Türkiye'nin referandum tepkisi iç kamuoyuna yönelik"

 

Bunun böyle olduğunu tek biz söylemiyoruz bu terör bölgesindeki oluşumun destekçisi olan ülkenin yayın organı buna benzer bir haber yayınlamış buda kopyalayarak diğer yayın organlarında yer bulmuştu işte ; BBC muhabiri Mark Lowen, Türkiye'nin IKBY'de yapılan bağımsızlık referandumuna sert tepki göstermesinin kamuoyuna yönelik olduğunu, ancak hükümetin bölgeyle istikrarlı ve iyi ilişkiler istediğini savundu.

 

 
İngiliz özerk yayın kuruluşu BBC, Türkiye’nin Irak Kürt Bölgesel Yönetimi’nin (IKBY) bağımsızlık referandumuna karşı tepkisini değerlendirdi.

 

BBC muhabiri Mark Lowen, ‘hükümetin milliyetçi, tabanını memnun etmek için kamuoyu önünde sert bir söylem kullandığını ancak kapalı kapılar ardında istikrar istediğini’ yazdı. Lowen, “Türkiye’nin söylemleri kısmen şov amaçlı” dedi.

 

'KAPALI KAPILAR ARDINDA DÜŞMANCA DAVRANILMIYOR'

 

Lowen yazısında, Türkiye'nin, bağımsızlık referandumunu ‘vahim bir hata’ olarak nitelendirmiş ve 'iç savaşa yol açabileceği'ni savunmuş olmasını hatırlattı. Tankların sınıra gönderilmesini ve Irak ve Suriye'ye asker gönderilmesini öngören tezkerenin mecliste oylanmasını tabanına dönük bir politika olarak yorumlayan Lowen, "Ankara kapalı kapılar ardından bu kadar düşmanca davranmıyor" dedi.

 

'IRAK KÜRDİSTANI'NDA 1300 TÜRK ŞİRKETİ VAR'

 

Yazıda Türkiye ve IKBY'nin iyi ilişkilerine de değinildi.

 

 
IKBY'nin bölgedeki petrolü Türkiye üzerinden ihraç ettiğinin vurgulandığı yazıda ayrıca bölgedeki Türk şirketlerinin sayısının 1000'i aştığı belirtildi: "Türkiye üzerinden her gün yüz binlerce varil petrol ihraç eden Kürdistan Bölgesel Yönetimi’yle güçlü bir ilişki inşa etti. Irak Kürdistanı’nda 1300 Türk şirketi faaliyet gösteriyor, ki Erbil Havalimanı’nı da onlar inşa etti." 
Lowen yazısının devamında referandum nedeniyle yaptırım tehdidinde bulunulmuş olsa da, petrol ihracatının ve THY'nin uçak seferlerinin sürdüğünü kaydetti.

 

'TÜRKİYE'NİN SÖYLEMLERİ ŞOV AMAÇLI'

 

IKBY'nin, Irak’ın kuzeyinde faaliyet gösteren PKK’ya muhalif olmasından da Türkiye'nin hoşnutluk duyduğunu belirten Lowen "Tüm bunlar, referandum sonucu ne olursa olsun, Türkiye’nin söylemlerinin kısmen şov amaçlı olduğuna, kapalı kapılar ardında esasında istikrar ve ikili ilişkileri sürdürmek istediğine işaret" yorumunda bulundu.

 

Saygılar...

 


Rogg & Nok Haber Servisi:
E-Posta ile gönderilen veya direk Web sitesine yayınlanması için gönderilen yazıların fotoğraf gibi tüm demokratik protesto, bilgi, haber, yorum ve sosyal/siyasal içerikli paylaşımlar TC Anayasasının;
MADDE 25: "Düşünce ve Kanaat Hürriyeti";
MADDE 26: "Düşünceyi Açıklama ve Yayma Hürriyeti"
kapsamında Web sitemizde yapılmıştır.
Kişisel veya kurumsal Demokratik düşünce ve kanaatlerimiz engellenmesi ve/veya şiddet/baskı altına alınması, bu nedenle
"Yazar olan biz Hakkımızdaki veya kullanıcıların kullandıkları web sitesindeki yayınlanan haberler dolayısı ile olası her türlü anti-demokratik yasal girişimi",
TC Anayasası, AİHM ve İnsan Hakları Evrensel Beyannamesi kapsamında, her türlü yasal haklarımız saklı kalmak üzere, peşinen reddederiz…

OKUYUCU YORUMLARI

UYARI:Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve tamamı büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. Ayrıca suç teşkil edecek hakaret içerikli yorumlar hakkında muhatapları tarafından dava açılabilmektedir.(Yorum Yapanın Taahütü)Yazılan yorumların sorumluluğunun tarafıma ait olduğunu, yazımın yetkililerce, fikrim sorulmaksızın yayından kaldırılabileceğini bu siteye girdiğim andan itibaren kabul etmiş sayılırım.
Ad Soyad
E-Posta
Güvenlik Kodu: Guvenlik
Yorum
Copyright ©2010 - Tüm hakları saklıdır.
PHP Haber Sitesi Türkiye Tasarım
Rogg&Nok Haber- Tüm Hakları Saklıdır. İzinsiz Ve kaynak gösterilmeden Alıntı Yapılamaz. Yayınlanan Tüm Haber Ve Açıklamalar İlk Kaynaktan Ulaştırılan Açıklamalardır. Sitemiz Bu Açıklamalara Ekleme Veya Müdahelede Bulunmadan Yayınlar. Yorum,Makale, Sizden Gelenler Bölümündeki Yazılardan Yazanlar Sorumludur. Harici Bilgiler Ayrı Bir Sayfada Açılır. Rogg&Nok Haber Bu Linkler Ve İçeriklerinden Sorumlu Değildir.Her Türlü Haber Ve İletişim İçin roggnok@gmail.com Adresini kullanabilirsiniz. Sitemizden Daha İyi Yararlanabilmek için Gizlilik İlekeleri Ve Yayın Prensiplerimzi Okuyunuz. En İyi İnt Exp 8+ 1024x768 Görüntülenir