15 Aralık 2018 Cumartesi 15:51:30
» Yeni FETÖ'lerin tohumlarını atıyorsunuz"

Yeni FETÖ'lerin tohumlarını atıyorsunuz"

...
Paylas
http://www.bagimsizozgurmedya.com
Yeni FETÖ'lerin tohumlarını atıyorsunuz
http://www.bagimsizozgurmedya.com/turkhaber.html
Eğitim - 13 Aralık 2017, Çarşamba 13:16:59
12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Yarkadaş: "Milli Eğitim Bakanlığı'na bağlı tüm okulları yeni tarikat ve cemaatlere teslim ettiniz. Yarın yine 'Kandırıldık, aldatıldık' demeyin."
 
 
Gazeteci kökenli ve yazar olan İstanbul Milletvekili Barış Yarkadaş, "AKP, Hizmet Hareketi olarak anılan Gülencilerin terör örgütü olduğunu bilmesine rağmen işbirliği yaptı ve devlete yerleştirdi" dedi. Yarkadaş,  aynı yolun bugün de izlendiğini belirterek, okullardaki uygulamaları örnek gösterdi.
 
 
TBMM Genel Kurulu'nda süren bütçe görüşmeleri yine sert tartışmalara sahne oldu. Başbakan Yardımcısı Bekir Bozdağ'ın "Cemaatinin terör örgütü olduğunu bilmiyorduk" sözleri tansiyonu yükseltti. Gazeteci kökenli ve yazar olan İstanbul Milletvekili Barış Yarkadaş, AKP'li Bozdağ'a Cumhuriyet Gazetesi'nin 2002, AKİT'in ise 2013'teki manşetlerini göstererek yanıt verdi. 
 
 
''KANDIRILMADINIZ, İŞ BİRLİĞİ YAPTINIZ''
 
 
Genel Kurul kürsüsüne çıkarak söz alan Yarkadaş, "AKP'nin iktidara geldiği 2002 yılında Cumhuriyet Gazetesi'nin manşetinde yer alan haberde 'Gülenciler terör örgütüdür' deniliyor. Haberde de gördüğünüz üzere, Adana Cumhuriyet Başsavcılığı ile DGM'nin bu konudaki fezlekesi ortadadır. Sayın Bozdağ eğer bilmek isteseydi, FETÖ'nün o zaman da bir terör örgütü oluşumu olduğunu bilirdi" dedi. 
 
 
Yarkadaş, konuşmasını başka bir gazete kupürünü göstererek sürdürdü. Gazeteci kökenli  vekil, AKİT Gazetesi'nin 2013 yılında attığı manşette yer alan 'Gülen'i AK parti kurtardı' manşetini n basılı olduğu kağıdı Bozdağ'a çevirerek, şöyle konuştu: 
 
 
 "Hadi Cumhuriyet'e inanmıyorsunuz, Akit Gazetesi'ne ne diyeceksiniz? Bakın, 'Gülen'i AK PARTİ kurtardı' diye yazıyor.  Manşette yer alan sözleri de şu andaki Grup Başkanvekiliniz övünerek söylüyor. 'Gülen'i biz kurtardık' diyor. Kimi kurtarmışsınız? Cumhuriyet Gazetesi'nin 2002 yılında terör örgütü olarak işaret ettiği, sizin çok sevdiğiniz Hizmet Hareketi'ni. Biliyordunuz, bilerek devletin içine yerleştirdiniz, iş birliği yaptınız - yaptırdınız, sızdırmadınız, yerleştirdiniz." 
 
 
''FETÖ GİTTİ, YENİLERİ GELDİ''
 
 
AKP'nin FETÖ'yle girdiği ilişki biçiminin bugün ise farklı cemaat ve tarikatlarla devam ettiğini belirten Yarkadaş, hükümet sıralarında oturan Bekir Bozdağ ile Recep Akdağ'a seslenerek, "Aynı hataları bugün de yapıyorsunuz" diye konuştu. 
 
 
Yarkadaş "FETÖ'yü temizliyoruz' adı altında devletin okullarını, Millî Eğitim Bakanlığı'nı yeni cemaatlere, yeni tarikatlara açıyor, adeta yeni FETÖ'lerin tohumunu kendi ellerinizle atıyorsunuz" ifadesini de kullandı.
 
 
''ZORLA NAMAZA GÖTÜRÜYORLAR''
 
 
Gazeteci kökenli  Yarkadaş  elindeki belgeleri kürsüden göstererek sözlerini şöyle sürdürdü:
 
 
"Bakın, Bahçelievler Millî Eğitim Müdürlüğü ne yapıyor? Bir tarikatın denetiminde öğrencileri zorla namaza götürüyor arkadaşlar, zorla. Cağaloğlu Anadolu Lisesi'nin müdürü bir cemaate mensup... Şu anda öğrencileri zorla dinî sohbete çağırıyor. Yetmiyor, hemen aşağıdaki belgeye bakalım... Maltepe Millî Eğitim Müdürlüğü yine bir cemaate teslim edilmiş.  Müdürlük, öğrencilere 'Öğretmenleriniz evlerinize gelecek, size dinî sohbetler anlatacak' diyor. Bunlar tam da FETÖ'nün yöntemleridir. FETÖ de geçmişte bu yöntemleri uyguluyordu. Şimdi devletin içine yerleştirdiğiniz cemaatler, tarikatlar aynı FETÖ'nün yaptığı işleri yapıyor ve o yoldan gidiyor, yarın yine 'Kandırıldık, aldatıldık, haberimiz yoktu' demeyin."
 
 
''YOKSULA DİN İMAM, AKP'LİYE HAN HAMAM''
 
 
AKP'nin dini inançları istismar ettiği ve bu görüntü altında kendisine rant sağladığını da belirten Yarkadaş, sözlerine İstanbul'da uygulanmaya başlanan İ - TAKSİ Projesi'ni örnek gösterdi. "Öğrencilere din iman, AKP'lilere han hamam" diyen Yarkadaş,  sözlerini şöyle sürdürdü:
 
 
"İstanbul'da 200 trilyonluk bir rant projesini devreye soktunuz. 18 bin taksici itiraz etmesine rağmen ve bu konu, yani İ - Taksi şu anda mahkemelik olmasına rağmen ne yaptınız? İ - Taksi adlı projeyle 200 milyonluk bir kaynak yaratıp bunu da AKP'nin yerel yönetimlerden sorumlu genel başkan yardımcısının oğluna aktarıyorsunuz."
 
 
AKP İstanbul Milletvekili AKP'li Metin Külünk'ün da projeye itiraz ettiğini hatırlatan Yarkadaş, "Sayın Metin Külünk İstanbul'a gitti, taksicilere 'Bu projeye karşıyım, bu projenin uygulanmaması lazım' dedi. Buna rağmen, iki gün sonra ise İ - Taksi Projesi başladı. Niye? Çünkü burada 200 milyonluk bir rant var" dedi.
 
 
Projeden elde edilecek gelirin önemli bir kısmının her yıl AKP'nin yerel yönetimlerden sorumlu eski Genel Başkan Yardımcısı Hüseyin Tanrıverdi'nin oğlunun Tam Yazılım adlı şirketine. aktarılacağını belirten Yarkadaş,  "Yoksula din iman, öğrenciye din iman, AKP'li yandaş şirketlere ise han hamam" diye konuştu.
 
 
BEŞ MİLYONLUK ARAÇ İSRAFI
 
 
Gazeteci kökenli ve yazar olan İstanbul Milletvekili Barış Yarkadaş, "Bütün bunlar, AKP iktidarının halkın yararına bir bütçe değil, kendi yararına bir bütçe oluşturduğunu gösteriyor. Meclis Başkanının bütçeyi nasıl kullandığını da biliyoruz.  Önümüze getirilen kitaplardan yapılan israfı görüyoruz" ifadesini de kullandı.
 
 
 
TBMM Başkanı İsmail Kahraman'ın beş milyon TL'lik bir makam aracı aldığını da hatırlatan Yarkadaş, AKP'lilere dönerek, "İsterdim ki; buna itiraz edesiniz. Allah aşkına, bu Meclisin 5 milyon lira bir Mercedes'e verecek parası mı var? Bu yoksul halkın sırtından daha ne kadar yaşayacaksınız? Daha ne kadar bu halkın sırtında duracaksınız?'' tepkisini gösterdi.
 
 
''YÜZDE 11'LİK BÜYÜME YALANI''
 
 
Yarkadaş sözlerini şöyle tamamladı:
 
 
''O yüzden, bu bütçenin halkın yararına olmadığını söylüyoruz. Yüzde 11 büyüme yalanlarıyla da kimseyi kandırmaya çalışmayın. Bu nasıl bir büyümedir ki işsiz sayısı gitgide artıyor? Bu nasıl bir büyümedir ki her gün bizi telefonlarla arayan binlerce kişi 'İş bulamıyorum, evime ekmek götüremiyorum, çaresizim, perişanım' diyor. Eğer yüzde 11'lik bir büyüme olsaydı işsizlik azalır, patronlar kalifiye eleman ararlardı. O yüzden, bu bütçenin halkın yararına olmadığını bir kez daha söylemek istiyorum.''
 
 

Rogg & Nok Haber Servisi:- Rogg & Nok Din Yolu İle Sömürülen Eğitim Düzeni Araştırma Grubu

E-Posta ile gönderilen veya direk Web sitesine yayınlanması için gönderilen yazıların fotoğraf gibi tüm demokratik protesto, bilgi, haber, yorum ve sosyal/siyasal içerikli paylaşımlar TC Anayasasının;
MADDE 25: "Düşünce ve Kanaat Hürriyeti";
MADDE 26: "Düşünceyi Açıklama ve Yayma Hürriyeti"
kapsamında Web sitemizde yapılmıştır.
Kişisel veya kurumsal Demokratik düşünce ve kanaatlerimiz engellenmesi ve/veya şiddet/baskı altına alınması, bu nedenle
"Yazar olan biz Hakkımızdaki veya kullanıcıların kullandıkları web sitesindeki yayınlanan haberler dolayısı ile olası her türlü anti-demokratik yasal girişimi",
TC Anayasası, AİHM ve İnsan Hakları Evrensel Beyannamesi kapsamında, her türlü yasal haklarımız saklı kalmak üzere, peşinen reddederiz…

OKUYUCU YORUMLARI

UYARI:Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve tamamı büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. Ayrıca suç teşkil edecek hakaret içerikli yorumlar hakkında muhatapları tarafından dava açılabilmektedir.(Yorum Yapanın Taahütü)Yazılan yorumların sorumluluğunun tarafıma ait olduğunu, yazımın yetkililerce, fikrim sorulmaksızın yayından kaldırılabileceğini bu siteye girdiğim andan itibaren kabul etmiş sayılırım.
Ad Soyad
E-Posta
Güvenlik Kodu: Guvenlik
Yorum
Copyright ©2010 - Tüm hakları saklıdır.
PHP Haber Sitesi Türkiye Tasarım
Rogg&Nok Haber- Tüm Hakları Saklıdır. İzinsiz Ve kaynak gösterilmeden Alıntı Yapılamaz. Yayınlanan Tüm Haber Ve Açıklamalar İlk Kaynaktan Ulaştırılan Açıklamalardır. Sitemiz Bu Açıklamalara Ekleme Veya Müdahelede Bulunmadan Yayınlar. Yorum,Makale, Sizden Gelenler Bölümündeki Yazılardan Yazanlar Sorumludur. Harici Bilgiler Ayrı Bir Sayfada Açılır. Rogg&Nok Haber Bu Linkler Ve İçeriklerinden Sorumlu Değildir.Her Türlü Haber Ve İletişim İçin roggnok@gmail.com Adresini kullanabilirsiniz. Sitemizden Daha İyi Yararlanabilmek için Gizlilik İlekeleri Ve Yayın Prensiplerimzi Okuyunuz. En İyi İnt Exp 8+ 1024x768 Görüntülenir