YUKLENIYOR
26 Ekim 2021
Üye Girişi
Üye Girişi
×
Türk Vatandaşları Üye Olabilir
[Turkish CitizensCan Be Members Of]
Güvenlik Kodu:
Guvenlik
http://www.bagimsizozgurmedya.com
http://www.bagimsizozgurmedya.com
Korna-virüsün Gölgesinde Yeniden Eğitime Açılan Üniversitelerin Taşınamayan Sorunları
Dr. Özlem Türeci ve Prof. Dr. Uğur Şahin;  Atatürk : “Hayatta en hakiki mürşit bilimdir”
YENİ SOYGUN YÖNTEMİ...! DİKKATLİ OLALIM....! UYARALIM....!
1 2 3
ANKET
Bu kullandığınız site kapatılsın mı?
CIP 0 - CRZ 0
Evet
82
Hayır
1014
Çekimser
10
Fikrim yok
9

Toplam Oy:1115

» Vatandaş, Sefa Yürükel: KENDİNE ATATÜRKÇÜYÜM DİYENLERİN NE KADAR ATATÜRKÇÜ OLDUĞU GERÇEKTEN SORGULANMALIDIR.

Vatandaş, Sefa Yürükel: KENDİNE ATATÜRKÇÜYÜM DİYENLERİN NE KADAR ATATÜRKÇÜ OLDUĞU GERÇEKTEN SORGULANMALIDIR.

Paylas
Vatandaş, Sefa Yürükel: KENDİNE ATATÜRKÇÜYÜM DİYENLERİN NE KADAR ATATÜRKÇÜ OLDUĞU GERÇEKTEN SORGULANMALIDIR.
Sizden Gelenler - 15 Eylül 2021, Çarşamba 16:28:49
12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
KENDİNE ATATÜRKÇÜYÜM DİYENLERİN NE KADAR ATATÜRKÇÜ OLDUĞU GERÇEKTEN SORGULANMALIDIR.
 
Bugün kendilerine Atatürkçüyüm diyenlerin en büyük sorunu, çok teorik konuşmaları  ama az uygulama yapmalarıdır.
 
Aynı zamanda da hiç ekip çalışması yapmamaları, kolektif ruhtan yoksun olmaları, pratikte bir birileriyle rekabet içinde kalarak parçalanmaları ve biz olmamaları ve haddinden fazla  ben ve  ben olmalarıdır.
 
Bu yüzden de Türkiye’de ki gelişmelerde, kendi aralarında bir  türlü anlaşamadıkları için ve bir birlerine karşıda çok bilmişlikle hareket ettikleri içinde toplumda her hangi bir Atatürkçü etki yaratamamaktadırlar.  
 
Ayrıca son gelişmelerde bakılırsa, kendilerine Atatürkçüyüm diyenlerin çok önemli bir kısmı zaten bugün, bilinenin ve olması gerekenin aksine olduğu gibide o kadarda fedakar, dayanışmacı, tahammülü, paylaşmacı, özverili, demokratik ve eylemci felsefeci insanlar ve bir grupta değildirler. 
 
Günümüzde bu olumsuz gelişen nitelikleri yüzündendi  kendilerine Atatürkçüyüm diyen bu insanlar, müthiş bencil, kariyeriz, kıskanç, kaprisli, burnu büyük, çok bilmiş, kimseyi beğenmeyen, ben diyen, biz diyemeyen ve halktan kopmuş insan tipleri haline gelmişlerdir.
 
Bunların bugün bile  hala Atatürkçü kadrolar yaratamamalarımda bu yüzdendir.
 
Bu kesimin bugüne kadarki söylemlerinde sürekli ve bedavadan da Atatürk’ten geçinmeleri, kendilerinin yaratıcı olamamalarını ve kendilerinde bir türlü güvenememelerinizde beraberinde getirmiştir. 
 
Ve bu yüzdende bu kesimin sürekli bir lider arama, bir Atatürk bekleme ve yaratamama sorunu vardır.
Ve de bugün var olan liderlerinkinde kapasitesiz olmalarından dolayı da kitlesel bir hareket oluşturamamışlardır.
 
Bu durum, bu yüzden  Türkiye’de Atatürk’ün 1920 lerdeki fikirlerini güncelleyerek Atatürkçü bir program, plan yapılamamasının ve Atatürkçülerin birlikte hareket edememesininde sorununu doğurmuştur.
 
Burada bu yüzden yapılması gereken ise, bugün Türkiye’de kendilerine Atatürkçüyüm diyenler, öncelikle kendilerinin ne kadar Atatürkçü çizgiye ve felsefeye uygun hareket ettikleri konusunda kendilerini ciddi bir şekilde sorgulamalıdır.
 
Çünkü sadece ben Atatürkçüyüm diyerek maalesef ve  bedavadan Atatürkçü olunmuyor. 
 
Bir kere gerçek Atatürkçü, bizzat Atatürk’ün fikirlerini ve önerilerini  kopya yaparak değil ve bedavadan Atatürk’ten geçinerek değil, Atatürk’ün fikir, düşünce ve vizyonunu güncelleyerek, fikir ve düşüncesine katkılar yaparak, teoride ve pratikte geliştirerek ve uygulamaya koyarak olunur. 
 
Bugün  kendilerine hem Atatürkçüyüm diyen hem de Türkiye’yi yönetmeyi hedef olarak seçen kişilerin önce kendileri Atatürk’te ki  çok önemli bir karakter olan kolektiflik bilincini yakalamalı, risk almayı, bedel ödemeyi, hapis yatmayı, gerekirse amacı için ölmeyi bilmeli ve kararlı olmayı benimsemeli, Atatürk’ün eylemci ve halkçı felsefesini  tekrar okuyup iyi anlamalı, içselleştirmeli, benliğinde taşımalı ve bütün bunları bir yaşam şekli yapmalıdır. 
 
Yani bugün toplum içinde kendisine ben Atatürkçüyüm diyenlerin  hemen hemen hepsi, öncelikle  Atatürkçülüğün ne olduğunu bir kere diğerlerine empoze etmeden ve anlatmadan kendileri anlamalıdır ve hayatlarında uygulamalıdır. 
 
Ve kısaca bu nitelikli insanların hemen hemen hepsi, Türkiye’nin de bugün var olan acil ihtiyaçlarından dolayı, bundan sonra ikide bir Halka akıl vermeyi  tercih etmeyi değil, Halktandı öğrenmeyi, Halkı dinlemeyi, sorunları Halkla beraber hareket ederek çözmeyi ve Atatürkçü kollektiflik ruhunu Halkla beraber taşımayı ve kollektifliğin içinden  çıkaracakları önderliklerde Halkı iktidara taşımayı  kendilerine görev bilmelidirler.
 
Tatbiki bu konuda yukarda değinildiği gibi, Türkiye’de bugün kendilerine Atatürkçüyüm diyenlerin gerçektendi, memleket, Atatürkçülük gibi bir iddiası, bir davası, Türkiye’yi yönetmek, Devleti ve Milleti çağdaş uygarlık seviyesinin en üst noktasına taşımak diye bir istekleri ve amaçları varsa, tüm bugüne kadarki yaptıklarını gözden geçirmeliler, Halka karşı bir özeleştiri yapmalılar ve  bundan sonrada aynı hataları tekrar etmeyerek Atatürkçülüğün özü olan  Örgütlülüğü, Halkçılığı, Devrimciliği ve Laikliği akıllı ve bilimi rehber edinerek teoride ve pratikte iyi kullanmalıdırlar.
....
Son söz olarak her zaman olduğu gibi;
Atatürk’le kalın.
Cumhuriyetle kalın.
Hoşça kalın.
 
Sefa Yürükel

Rogg & Nok Sanal Hafıza Bölümü Haber Servisi:- Rogg & Nok Atatürk ve hakkındaki düşünceleri Araştırma Grubu

E-Posta ile gönderilen veya direk Web sitesine yayınlanması için gönderilen yazı, fotoğraf gibi tüm demokratik protesto, bilgi, haber, yorum ve sosyal/siyasal içerikli paylaşımlar TC Anayasasının;
MADDE 25: "Düşünce ve Kanaat Hürriyeti";
MADDE 26: "Düşünceyi Açıklama ve Yayma Hürriyeti"
kapsamında Web sitemizde yapılmıştır.
Kişisel veya kurumsal Demokratik düşünce ve kanaatlerimiz engellenmesi ve/veya şiddet/baskı altına alınması, bu nedenle
"Yazar olan biz Hakkımızdaki veya kullanıcıların kullandıkları web sitesindeki yayınlanan haberler dolayısı ile olası her türlü anti-demokratik yasal girişimi",
TC Anayasası, AİHM ve İnsan Hakları Evrensel Beyannamesi kapsamında, her türlü yasal haklarımız saklı kalmak üzere, peşinen reddederiz…

OKUYUCU YORUMLARI

UYARI:Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve tamamı büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. Ayrıca suç teşkil edecek hakaret içerikli yorumlar hakkında muhatapları tarafından dava açılabilmektedir.(Yorum Yapanın Taahütü)Yazılan yorumların sorumluluğunun tarafıma ait olduğunu, yazımın yetkililerce, fikrim sorulmaksızın yayından kaldırılabileceğini bu siteye girdiğim andan itibaren kabul etmiş sayılırım.
Ad Soyad
E-Posta
Yorum
Copyright ©2010 - Tüm hakları saklıdır.
PHP Haber Sitesi Türkiye Tasarım
Rogg&Nok Haber- Tüm Hakları Saklıdır. İzinsiz Ve kaynak gösterilmeden Alıntı Yapılamaz. Yayınlanan Tüm Haber Ve Açıklamalar İlk Kaynaktan Ulaştırılan Açıklamalardır. Sitemiz Bu Açıklamalara Ekleme Veya Müdahelede Bulunmadan Yayınlar. Yorum,Makale, Sizden Gelenler Bölümündeki Yazılardan Yazanlar Sorumludur. Harici Bilgiler Ayrı Bir Sayfada Açılır. Rogg&Nok Haber Bu Linkler Ve İçeriklerinden Sorumlu Değildir.Her Türlü Haber Ve İletişim İçin roggnok@gmail.com Adresini kullanabilirsiniz. Sitemizden Daha İyi Yararlanabilmek için Gizlilik İlekeleri Ve Yayın Prensiplerimzi Okuyunuz. Ekonomik Veriler Bilgilendirme Amaclidir.Kullanimindan Dogacak Sorunlardan Sitemiz Sorumlu Degildir.