11 Aralık 2017 Pazartesi 12:10:32
» Erdal Akalın: Acaba Bana da Çıkabilir mi?!.

Erdal Akalın: Acaba Bana da Çıkabilir mi?!.

...
Paylas
http://www.bagimsizozgurmedya.com
 Erdal Akalın: Acaba Bana da Çıkabilir mi?!.
http://halkgonulluleri.com/halk-tv-seti.asp
Türkiye - 30 Kasım 2017, Perşembe 13:42:16
12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Şans,  ilginç bir sözcük olarak belli ki tüm lisanlar da yerini bulmuş bir kelimedir.  Yazılışı ve telaffuzu farklı olsa da bütün insanlar bu sözcükle bir şekil de ilgilenirler.  Hatta dünya işlerinde şansa yer yoktur diye düşünen aşırı pozitivistler bile bir nedenle şansa yer verirler konuşmalarında.  Bunlardan birisi de şansa inanmadığını ifade etmek üzere şöyle bir şeyler yumurtlamıştı anımsadığım kadarı ile ; “ Şansa bir nedenle inanırım; zira sevmediğim birisinin başarısını başka nasıl izah edebilirdim!”.

 

Şans denen sihirli sözcük en çok lotaryacılıkla yaşamımıza girer.  Kısaca şans oyunları dediğimiz, ülkemizde de birçok türleri olan ve en fazla düzenleyen kişi veya kurumları kazandıran bazı oyun türleri hepimiz için olmasa da, küçümsenmeyecek bir grup için güncelliğini korumaktadır. 

 

AK-ŞAKA, çocukluktan gelen ve babasına öykünerek merak sardığı bazı şans oyunlarına meraklı bir Türk vatandaşı olmakla övünebilir.  Merhum babasının işlerinin bozulduğu günler de umut bağlayarak aldığı Tayyare Piyangosu biletlerini birçok defa kendisi çekmiştir.  Babasına bir amorti bile kazandıramamış olmasının ezikliği ile kendisi de ilk maaşını aldığı günden bugüne, adını Milli Piyango olarak değiştiren bu kuruma bir tür abone olmuştur desek abartmamış oluruz.  Belki de, Milli Piyango idaresinden intikam almak duygusunun esiri olmuştur demek olasıdır!   Sonuç ise halen fiyaskodur ve birkaç kere son rakamı tutturmak dışında bir başarı kazanamamıştır.  Ancak “ intikam ateşi “ halen sönmemiştir!

 

Gariban AK-ŞAKA’nın şans oyunu merakı sadece piyango bileti almakla sınırlı da değildir.  Her hafta en az birer tane Şans Topu, Süper Loto ve Sayısal Loto biletine sahip olamamış ise uykusu kaçar garibin!  Bu saygısına Milli Piyango İdaresi’nin ilgisiz kalmasını ise tek kelime ile izah edebilmek olasıdır; “ şanssızlık !”.

 

AK-ŞAKA, son günlerin yeni bir devlet hizmetinden de acaba yararlanıyor muyum diye kafasını yormaktadır.  Acaba bana da bu kez şans gülüyor olabilir mi diye meraklanmaktadır!

 

Sizleri fazla yormamak için konuya kısaca “ tele kulak “ şifresini vererek girebilirim.   Konu bu denli ayağa düşünce,  TİK Başkanı açıklama yapmak zorunda kalmıştı.  Sayın Başkan, izleme-dinleme yetkisi kapsamında, ülkemizin 900 kadar santralin de savcıların izni üzerine telefon dinlemeleri yapıldığını ifade buyurmuştu.  Gazeteciler ülkemizde dinlenen telefonların sayısı bir milyona yaklaştı derken, değerli kurum başkanı dinleme yapılan telefon sayısının sadece 200.000 civarında olduğunu söylemişti.   Dinlemeler santral üzerinden yapılırsa tutanaklara geçer denmekle beraber, aynı kurumun hukuk danışmanı olan yetkili, kurumdaki herhangi bir elemanın da “ canı çeker ve keyfi isterse (!)” dinleme yapabileceğinin teknik olarak olası olduğunu itiraf etmiştir.  Kaldı ki, şimdi de sayılarının birkaç bine vardığı söylenen ‘Ak-trol’ gruplarını da buraya eklemek gerekmektedir!

 

Şimdi beni bir merak sarmıştır, sizlerin de tahmin edeceğiniz gibi!   Bunca yıl güzel ve yalnız ülkemin şans oyunlarına fevkalade saygılı olmakla beraber bir biletinin numarasına bile ikramiye çıkmamış olan bendenizin, acaba telefon numarama izleme-dinleme piyangosu çıkmış mıdır diye meraklanıyorum!   Yoksa sayın yetkililer bendenizi izleme ve dinleme programına dahi değmez bir gariban olarak mı görmektedirler!  Yani, kem talihim bu kez de mi yüzüme gülmemektedir!

 

Gerçi umutluyum!  Zira telefonla konuşurken arada duyulan çıtırtı ve uğultular beni kısmen heyecanlandırıyor.  Allah’ıma Şükürler olsun, beni de adam yerine koyarak dinliyorlar diye kısa süreli olsa da gururla dolu dakikalar yaşıyorum.  T.C. vatandaşı olarak bilgi edinme yasası uyarınca acaba izleme-dinleme piyangosundan yararlanmakta olduğumu nasıl öğrenebilirim, bunu en kısa zaman da araştıracağım!

 

Bilgi edinme yasası beni dikkate almazsa, daha önce okuduğum bir yöntemi uygulamaktan kimse beni alıkoyamayacaktır.  Bu yöntemi, Sayın Güneri Cıvaoğlu bir yazısında, ilginç bir anı olarak aktarmıştı.  Şöyle; “ Güneri Bey, bir arkadaşı ile telefon konuşması yaparken arada çıtırtı ve uğultular duyulur.  Bunun üzerine arkadaşı telefonların dinlendiğini bildiğini söyleyerek tepkisini dile getirir ve “ Ulan, beni dinletenin de dinleyenin de …” diyerek ağır bir küfür sallar.  Bunun üzerine Güneri Bey, dinleyen kişinin kendisine verilen talimatı uygulamak zorunda olan bir görevli olduğunu ve bu kişilere küfür etmenin doğru olmadığını söylerken, iki kişi arasındaki konuşma hattında bir üçüncü kişinin sesi duyulur ; “ Güneri Bey doğru söylüyor be abim!”.

 

İşte benim uygulayacağım yöntemim de aynen bu olacaktır. Şimdi; “ Duydunuz zilin sesini “ diyerek prova yapmaya dahi başlamış bulunuyorum.   Ancak öncelikle 61 milyon TL ikramiyeli yılbaşı piyangosu için kendime bol şanslar dilemekle yetiniyorum!..

 

 

                                                                                           Erdal Akalın (30.11.2017)


Rogg & Nok Haber Servisi:- Rogg & Nok Bağımsı Özgür Fikir, Düşünce yazar Grubu

E-Posta ile gönderilen veya direk Web sitesine yayınlanması için gönderilen yazıların fotoğraf gibi tüm demokratik protesto, bilgi, haber, yorum ve sosyal/siyasal içerikli paylaşımlar TC Anayasasının;
MADDE 25: "Düşünce ve Kanaat Hürriyeti";
MADDE 26: "Düşünceyi Açıklama ve Yayma Hürriyeti"
kapsamında Web sitemizde yapılmıştır.
Kişisel veya kurumsal Demokratik düşünce ve kanaatlerimiz engellenmesi ve/veya şiddet/baskı altına alınması, bu nedenle
"Yazar olan biz Hakkımızdaki veya kullanıcıların kullandıkları web sitesindeki yayınlanan haberler dolayısı ile olası her türlü anti-demokratik yasal girişimi",
TC Anayasası, AİHM ve İnsan Hakları Evrensel Beyannamesi kapsamında, her türlü yasal haklarımız saklı kalmak üzere, peşinen reddederiz…

OKUYUCU YORUMLARI

UYARI:Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve tamamı büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. Ayrıca suç teşkil edecek hakaret içerikli yorumlar hakkında muhatapları tarafından dava açılabilmektedir.(Yorum Yapanın Taahütü)Yazılan yorumların sorumluluğunun tarafıma ait olduğunu, yazımın yetkililerce, fikrim sorulmaksızın yayından kaldırılabileceğini bu siteye girdiğim andan itibaren kabul etmiş sayılırım.
Ad Soyad
E-Posta
Güvenlik Kodu: Guvenlik
Yorum
Copyright ©2010 - Tüm hakları saklıdır.
PHP Haber Sitesi Türkiye Tasarım
Rogg&Nok Haber- Tüm Hakları Saklıdır. İzinsiz Ve kaynak gösterilmeden Alıntı Yapılamaz. Yayınlanan Tüm Haber Ve Açıklamalar İlk Kaynaktan Ulaştırılan Açıklamalardır. Sitemiz Bu Açıklamalara Ekleme Veya Müdahelede Bulunmadan Yayınlar. Yorum,Makale, Sizden Gelenler Bölümündeki Yazılardan Yazanlar Sorumludur. Harici Bilgiler Ayrı Bir Sayfada Açılır. Rogg&Nok Haber Bu Linkler Ve İçeriklerinden Sorumlu Değildir.Her Türlü Haber Ve İletişim İçin roggnok@gmail.com Adresini kullanabilirsiniz. Sitemizden Daha İyi Yararlanabilmek için Gizlilik İlekeleri Ve Yayın Prensiplerimzi Okuyunuz. En İyi İnt Exp 8+ 1024x768 Görüntülenir