23 Ekim 2019 Çarşamba 22:21:33
» .09.02.2019: Uyuşturucu TBMM'de !!!!

.09.02.2019: Uyuşturucu TBMM'de !!!!

Gürsel Tekin, son dönemde birçok kişinin ölümüne neden olan uyuşturucu yerine kullanılan ilaçları Meclis gündemine taşıdı. Tekin, Fahrettin KOCA’nın yanıtlaması istemiyle sunduğu önergede, “neredeyse milli güvenlik gibi büyük bir sorun haline gelen uyuşturucu sorunu geleceğimiz için büyük bir tehlike oluşturuyor. Çünkü gençlerimizi zehirliyor. Bu anlamda uyuşturucu özelliği olan ilaçların kullanımına yönelik ciddi anlamda mücadele etmek gerekiyor.” Dedi.
Paylas
http://www.bagimsizozgurmedya.com
.09.02.2019: Uyuşturucu TBMM'de !!!!
http://www.bagimsizozgurmedya.com/turkhaber.html
Narko-Terör Ve Bağlantıları - 30 Mart 2019, Cumartesi 13:39:23
12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Dikkat! Bu ilaçlar öldürüyor…

 

Milletvekili Gürsel Tekin, son dönemde birçok kişinin ölümüne neden olan uyuşturucu yerine kullanılan ilaçları Meclis gündemine taşıdı.

 

Tekin, Sağlık Bakanı Fahrettin KOCA’nın yanıtlaması istemiyle sunduğu önergede, “neredeyse milli güvenlik gibi büyük bir sorun haline gelen uyuşturucu sorunu geleceğimiz için büyük bir tehlike oluşturuyor. Çünkü gençlerimizi zehirliyor. Bu anlamda uyuşturucu özelliği olan ilaçların kullanımına yönelik ciddi anlamda mücadele etmek gerekiyor.” Dedi.

 

Tekin önergesinde şu konulara değindi, “Ülkemizde madde bağımlığı çığ gibi büyüyor. Son günlerde Türkiye’de bonzainin yerini çok daha tehlikeli ve ani ölümlere sebep olan uyuşturucu özelliği olan bazı ilaçlar yer almaya başladı. Zehir tacirleri, reçeteyle satılan ve pregabalin içeren bazı ilaçlarla gençleri uyuşturucuya alıştırdıklarını narkotik operasyonlarından da anlıyoruz. Zira uyuşturucu kullanımı ve buna bağlı yaşanan hadiselere ilişkin haberler gün aşırı basınımıza yansımaya devam etmekte, hemen her gün yaşanan yeni bir uyuşturucu koması ve ölüm vakası tolumu büyük bir endişeye sevk etmektedir. Neredeyse milli güvenlik gibi büyük bir sorun haline gelen uyuşturucu sorunu geleceğimiz için büyük bir tehlike oluşturuyor. Çünkü gençlerimizi zehirliyor. Bu anlamda uyuşturucu özelliği olan ilaçların kullanımına yönelik ciddi anlamda mücadele etmek gerekiyor.” Dedi.

 

Gürsel Tekin’in, TBMM Başkanlığına sunduğu soru önergesi şöyle;

 

Uyuşturucu etkisi nedeniyle amacı dışında kullanıldığını tespit edilen ve bakanlığınız tarafından reçeteye bağlanan ilaç sayısı kaçtır? Bu ilaçlardan kullanım nedeniyle son 5 yılda kaç vatandaşımız hayatını kaybetmiştir?

 

Son 5 yılda, bağımlılık yapan ilaç kullanımı nedeniyle rehabilitasyon için Sağlık Bakanlığına başvuranların sayısı kaçtır? İllere göre dağılımı nedir?

 

Son 5 yılda, her yıl için ayrı ayrı belirtilmek suretiyle intihar ve intihar teşebbüsü vaka sayısı kaçtır?

 

Mültecilerin yoğun yaşadığı illerde merdiven altı çalışan bazı Suriyeli doktorların bahse konu ilaçları reçete ederek, eczanelerden teminine yardımcı oldukları iddiaları doğru mudur?

 

Uyuşturucu yerine geçen ilaçlar ile etkin mücadele için dağınık olan yasal mevzuatın toparlanıp tek kanun çatısı altında birleştirilmesi için bakanlığınızın yürüttüğü bir çalışma var mıdır? 

 

TÜRKİYE BÜYÜK MİLLET MECLİSİ BAŞKANLIĞINA

 

   Aşağıdaki yazılı sorularımın Sağlık Bakanı Sayın Fahrettin KOCA tarafından yazılı olarak yanıtlanmasını arz ederim. 09.02.2019

 

                                                                                                                          Gürsel TEKİN

                                                                                                                          İstanbul Milletvekili

 

 

Ülkemizde madde bağımlığı çığ gibi büyüyor. Son günlerde Türkiye’de bonzainin yerini çok daha tehlikeli ve ani ölümlere sebep olan uyuşturucu özelliği olan bazı ilaçlar yer almaya başladı. Zehir tacirleri, reçeteyle satılan ve pregabalin içeren bazı ilaçlarla gençleri uyuşturucuya alıştırdıklarını narkotik operasyonlarından da anlıyoruz. Zira uyuşturucu kullanımı ve buna bağlı yaşanan hadiselere ilişkin haberler gün aşırı basınımıza yansımaya devam etmekte, hemen her gün yaşanan yeni bir uyuşturucu koması ve ölüm vakası tolumu büyük bir endişeye sevk etmektedir.

 

Neredeyse milli güvenlik gibi büyük bir sorun haline gelen uyuşturucu sorunu geleceğimiz için büyük bir tehlike oluşturuyor. Çünkü gençlerimizi zehirliyor. Bu anlamda uyuşturucu özelliği olan ilaçların kullanımına yönelik ciddi anlamda mücadele etmek gerekiyor.

 

Bu bağlamda;

 

1-      Uyuşturucu etkisi nedeniyle amacı dışında kullanıldığını tespit edilen ve bakanlığınız tarafından reçeteye bağlanan ilaç sayısı kaçtır? Bu ilaçlardan kullanım nedeniyle son 5 yılda kaç vatandaşımız hayatını kaybetmiştir?

 

2-      Son 5 yılda, bağımlılık yapan ilaç kullanımı nedeniyle rehabilitasyon için Sağlık Bakanlığına başvuranların sayısı kaçtır? İllere göre dağılımı nedir?

 

3-      Son 5 yılda, her yıl için ayrı ayrı belirtilmek suretiyle intihar ve intihar teşebbüsü vaka sayısı kaçtır?

 

4-      Mültecilerin yoğun yaşadığı illerde merdiven altı çalışan bazı Suriyeli doktorların bahse konu ilaçları reçete ederek, eczanelerden teminine yardımcı oldukları iddiaları doğru mudur?

 

5-      Uyuşturucu yerine geçen ilaçlar ile etkin mücadele için dağınık olan yasal mevzuatın toparlanıp tek kanun çatısı altında birleştirilmesi için bakanlığınızın yürüttüğü bir çalışma var mıdır? 

 

 

 

 


Rogg & Nok Haber Servisi:- Rogg & Nok ANTİ-TERRORİSM Araştırma Grubu

E-Posta ile gönderilen veya direk Web sitesine yayınlanması için gönderilen yazıların fotoğraf gibi tüm demokratik protesto, bilgi, haber, yorum ve sosyal/siyasal içerikli paylaşımlar TC Anayasasının;
MADDE 25: "Düşünce ve Kanaat Hürriyeti";
MADDE 26: "Düşünceyi Açıklama ve Yayma Hürriyeti"
kapsamında Web sitemizde yapılmıştır.
Kişisel veya kurumsal Demokratik düşünce ve kanaatlerimiz engellenmesi ve/veya şiddet/baskı altına alınması, bu nedenle
"Yazar olan biz Hakkımızdaki veya kullanıcıların kullandıkları web sitesindeki yayınlanan haberler dolayısı ile olası her türlü anti-demokratik yasal girişimi",
TC Anayasası, AİHM ve İnsan Hakları Evrensel Beyannamesi kapsamında, her türlü yasal haklarımız saklı kalmak üzere, peşinen reddederiz…

OKUYUCU YORUMLARI

UYARI:Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve tamamı büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. Ayrıca suç teşkil edecek hakaret içerikli yorumlar hakkında muhatapları tarafından dava açılabilmektedir.(Yorum Yapanın Taahütü)Yazılan yorumların sorumluluğunun tarafıma ait olduğunu, yazımın yetkililerce, fikrim sorulmaksızın yayından kaldırılabileceğini bu siteye girdiğim andan itibaren kabul etmiş sayılırım.
Ad Soyad
E-Posta
Güvenlik Kodu: Guvenlik
Yorum
Copyright ©2010 - Tüm hakları saklıdır.
PHP Haber Sitesi Türkiye Tasarım
Rogg&Nok Haber- Tüm Hakları Saklıdır. İzinsiz Ve kaynak gösterilmeden Alıntı Yapılamaz. Yayınlanan Tüm Haber Ve Açıklamalar İlk Kaynaktan Ulaştırılan Açıklamalardır. Sitemiz Bu Açıklamalara Ekleme Veya Müdahelede Bulunmadan Yayınlar. Yorum,Makale, Sizden Gelenler Bölümündeki Yazılardan Yazanlar Sorumludur. Harici Bilgiler Ayrı Bir Sayfada Açılır. Rogg&Nok Haber Bu Linkler Ve İçeriklerinden Sorumlu Değildir.Her Türlü Haber Ve İletişim İçin roggnok@gmail.com Adresini kullanabilirsiniz. Sitemizden Daha İyi Yararlanabilmek için Gizlilik İlekeleri Ve Yayın Prensiplerimzi Okuyunuz. En İyi İnt Exp 8+ 1024x768 Görüntülenir