24 Ağustos 2019 Cumartesi 09:09:14
» 18.12.2018 Maymun gözünü açtı mı dersiniz? Ankara adayı Mansur Yavaş tekrar sahnede...

18.12.2018 Maymun gözünü açtı mı dersiniz? Ankara adayı Mansur Yavaş tekrar sahnede...

Filim tekrarı mı dersiniz acaba? Ankara adayı Mansur Yavaş olmuş yenilen pehlivan güreşe doymazmış. Ama dileriz bu yenilgi olmasın çünkü bunu rövanşı yok. Ya Yedek tekerlerden dönen bir Ankara'nın sahibi olacak ve CHP ve yedek tekerlerden türemiş İYİ parti buna yardımcı olacak yada artık Ankara eski Ankara olmayacak tüm restoranlarda ve gece kulüplerinde içki yasağı ve baskılar başlayacak. Ankara halkı ya özgürlüğü seçecek yada asaleti seçecek... Buna göre düşmanım düşmanı benim dostum mu diyecek veya her şeyi unutup şimdilik kölelik hayatına devam diyerek görünüşte olan olguyu tekrar başa getirerek asıl amaçları olan köleliği yasal halene getirip Ankara'yı yine şerefsizler geldiğinde bayrak açılan bir kent olmasına onay mı verecek? Bu filimi daha önce alt versiyonları olarak görenler bir üst versiyonu nasıl seyredecekler? Biz bunları soralım da sonradan sorulmadı demeyin? satranç oyununu bu sefer Ankara'da kim kazanacak. eskiden "görülen köy klavuz istemez derledi" şimdi köy başımızı kaldırsak görülecek ölçülerde... Bu kaldırmayı yapacak yürekli halk ve Başkentte var mı? işte buda ayrı bir soru? sorular muhtelif şu anda Ankara ne yapacak... "Ankara'nın Taşına bak, gözlerimin yaşına bak" türküsün kim söyleyecek... İşte öyle bir şey bu seçimler... Umudunuz kaybetmeyin "Umut fakirin ekmeğidir" geçi oda palı ama yinede fakir olarak da olsun ya bilgi Ekmeğimizi paylaşalım; CHP'nin Ankara adayı Mansur Yavaş ve Adana Büyükşehir Belediye Başkan adayı Zeydan Karalar oldu...
Paylas
http://www.bagimsizozgurmedya.com
18.12.2018 Maymun gözünü açtı mı dersiniz? Ankara adayı Mansur Yavaş tekrar sahnede...
http://www.bagimsizozgurmedya.com/turkhaber.html
Siyaset - 30 Mart 2019, Cumartesi 16:29:47
12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

...

CHP Parti Meclisi'nde yapılan oylamanın sonucuna göre adaylar belli olmaya başladı.

 

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Parti Meclisi (PM) bugün CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu  başkanlığında toplandı. PM'de yapılan oylamanın ardından adaylar da netleşmeye başladı.

 

CHP'nin yerel seçimlerdeki Ankara Büyükşehir Belediye Başkan adayı Mansur Yavaş oldu. Yavaş ismi Parti Meclisi'ndeki oylamada 12'ye karşı 45 oyla belirlendi.

 

Yavaş adaylığının kesinleşmesi sonrası Twitter'dan yaptığı açıklamada, ''Başkent Ankara adaylığı için şahsımı lâyık gören Millet İttifakı’nın Genel Başkanları Sayın Kılıçdaroğlu’na, Sayın Akşener’e ve parti yöneticilerine teşekkür ederim. Bu güveni,seçimi kazanıp, başarı ile taçlandırmak boynumuzun borcudur. Yolumuz açık olsun'' ifadelerini kullandı.

 

 

MANSUR YAVAŞ KİMDİR?

 

Mansur Yavaş, 1955 yılında Ankara'nın Beypazarı ilçesinde dünyaya geldi. İlk, orta ve lise öğrenimini Beypazarı'nda gördü. 1979 yılında İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi'ni kazanarak öğrenimine devam etti.1983 yılında fakülteden mezun olan Mansur Yavaş, askeri savcı olarak tamamladığı askerlik sonrası Beypazarı'nda 13 yıl süresince serbest avukatlık yaptı. Siyasete olan ilgisi gençlik yıllarında başlayan Yavaş, 1989-1994 yıllarında Belediye Meclis üyesi, 1994 yılında MHP'den Beypazarı Belediye Başkan adayı oldu fakat seçilemedi.18 Nisan 1999 seçimlerinde MHP'den aday olup %51 oy oranıyla 8,500 oy alarak Beypazarı Belediye Başkanı oldu. Tarihî Beypazarı konaklarının restorasyonu ve binlerce yıllık Beypazarı tarihini koruma çalışmalarıyla “2001 Yılının En İyi Yerel Yöneticisi”, Türk Dil Kurumu tarafından Türkçenin korunması nedeniyle verilen onur ödülü, doğa savaşçılarının “Çevre Ödülü” gibi ödülleri aldı. 24 Eylül 2004 tarihinde TÜSİAV tarafından “Yılın Belediye Başkanı” seçildi.18 Nisan 2004 seçimlerinde %55 oy oranı ve 11 bin oy alarak yeniden Belediye Başkanı seçilen Mansur Yavaş, 29 Mart 2009 tarihinde yapılmış olan yerel seçimlerde Milliyetçi Hareket Partisi'nden Ankara Büyükşehir Belediye Başkanlığı için aday oldu. Ancak %27 oy alarak rakipleri İbrahim Melih Gökçek ve Murat Karayalçın'ın ardından üçüncü sırada seçimi tamamladı. Partisi MHP tarafından tekrar aday gösterilmemesi nedeniyle CHP'ye katılması gündeme geldi. 21 Aralık 2013 tarihinde Cumhuriyet Halk Partisi Merkez Yönetim Kurulu kararıyla Cumhuriyet Halk Partisi üyeliği kabul edildi. Ardından 2014 yerel seçimleri'nde Ankara Büyükşehir Belediye Başkan Aday Adayı ve parti meclisi toplantısında da aday oldu. 2014 yerel seçimleri'nde Cumhuriyet Halk Partisi'den Ankara Büyükşehir Belediye Başkanlığına aday oldu.Seçimi çok az farkla kaybetmiştir. 2016 yılında Cumhuriyet Halk Partisi'den istifa etmiştir.

 

***

 

CHP, Antalya adayını da açıkladı. CHP'nin Antalya Büyükşehir Belediye Başkan adayı Konyaaltı Belediye Başkanı Muhittin Böcek oldu. Böcek, adaylığının açıklanmasının ardından sosyal medya hesabı Twitter'dan açıklama yaptı. Böcek, "20 yıldır Konyaaltı'nda birlikte başardık! Şimdi de hayatımı adadığım Antalya'da birlikte başarmaya geliyorum. Sn. @kilicdarogluk 'na, örgütümüze ve Sn. @meral_aksener’e teşekkür ediyorum. Oturan değil, çalışan Antalya'ya hazır olun. Şimdi çalışma zamanı" ifadelerini kullandı.

 

chp-de-adaylar-netlesiyor-ankara-adana-ve-antalya-belli-oldu-543560-1.

 

CHP'nin Antalya adayı Muhittin Böcek

 

Seyhan Belediye Başkanı Zeydan Karalar, Cumhuriyet Halk Partisi'nin (CHP) Adana Büyükşehir Belediye Başkan Adayı oldu. İYİ Parti ile CHP'nin işbirliği yapmasının ardından ismi bugün Adana Büyükşehir Belediye Başkan Adayı olarak açıklanan Zeydan Karalar, Seyhan Belediye Başkanlığı görevini yürütüyor.

 

ZEYDAN KARALAR KİMDİR?

 

İşte Zeydan Karalar'ın kısa özgeçmişi:

 

1958’de Adana’da doğdu. İlkokul, ortaokul, liseyi Adana’da okudu.

 

1977 yılında Demokratik Sol Yüksek Öğrenim Derneğini kurdu ve yönetim kurulu başkanlığını yaptı.

 

1977-1980 yılları arasında CHP İl Gençlik Kolları Saymanlığı ve Merkez İlçe Gençlik Kolları Başkanlığı yaptı.

 

1980 yılında Çukurova Üniversitesi Makine Mühendisliği’nden mezun oldu.

 

1981’de, 23 yaşında Makina Mühendisleri Odası Başkanlığı'na seçilerek Türkiye’nin en genç oda başkanı unvanını elde etti; 2 yıl bölge başkanlığı ve üst kurul (TMMOB) delegeliği yaptı.

 

1979-1985 yılları arasında Çukobirlik’te İplik İşletme Şefi olarak çalıştı.

 

1985-1991 yılları arasında Alman AEG ETİ Endüstri A.Ş’de Müşteri Hizmetleri Yöneticiliği yaptı.

 

1991-1996 yılları arasında Çukobirlik İplik Dokuma Fabrika Müdürü ve Teknik Genel Müdür Yardımcılığı görevlerinde bulundu.

 

1996-2007 yılları arasında Okan Tekstil A.Ş’de Genel Müdürlük yaptı. Kazakistan’da Okan-Antriko Entegre Tekstil Fabrikasını da kurdu ve Genel Müdürlüğü’nü yaptı.

 

2005 yılında kendi şirketi A-TEKS Mühendislik’i kurdu. 2008 yılında ise ikinci şirketi Başkent Pres’i kurdu.

 

Şirketteki yönetimini sürdürürken siyasete de ara vermedi.

 

7 Temmuz 2010’da CHP Adana İl Başkanlğı’na atandı. Referandum çalışmalarını yürüttü. 23 Ocak 2011’de İl Kongresini de kazanarak bu göreve Genel Seçimler sürecinde de devam etti.

 

Zeydan Karalar halen ADSİAD üyeliğini , MMO üyeliğini ve A-TEKS Mühendislik Yönetim Kurulu Başkanlığı’nı sürdürmektedir.

 

Eşi Nuray Karalar Fen ve Teknoloji Öğretmeni, kızı tıp doktoru, iki oğlu mühendistir. Arapça ve Almanca bilmektedir.

 

**

 

 


Rogg & Nok Haber Servisi:- Rogg & Nok Siyasi Araştırma Grubu

E-Posta ile gönderilen veya direk Web sitesine yayınlanması için gönderilen yazıların fotoğraf gibi tüm demokratik protesto, bilgi, haber, yorum ve sosyal/siyasal içerikli paylaşımlar TC Anayasasının;
MADDE 25: "Düşünce ve Kanaat Hürriyeti";
MADDE 26: "Düşünceyi Açıklama ve Yayma Hürriyeti"
kapsamında Web sitemizde yapılmıştır.
Kişisel veya kurumsal Demokratik düşünce ve kanaatlerimiz engellenmesi ve/veya şiddet/baskı altına alınması, bu nedenle
"Yazar olan biz Hakkımızdaki veya kullanıcıların kullandıkları web sitesindeki yayınlanan haberler dolayısı ile olası her türlü anti-demokratik yasal girişimi",
TC Anayasası, AİHM ve İnsan Hakları Evrensel Beyannamesi kapsamında, her türlü yasal haklarımız saklı kalmak üzere, peşinen reddederiz…

OKUYUCU YORUMLARI

UYARI:Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve tamamı büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. Ayrıca suç teşkil edecek hakaret içerikli yorumlar hakkında muhatapları tarafından dava açılabilmektedir.(Yorum Yapanın Taahütü)Yazılan yorumların sorumluluğunun tarafıma ait olduğunu, yazımın yetkililerce, fikrim sorulmaksızın yayından kaldırılabileceğini bu siteye girdiğim andan itibaren kabul etmiş sayılırım.
Ad Soyad
E-Posta
Güvenlik Kodu: Guvenlik
Yorum
Copyright ©2010 - Tüm hakları saklıdır.
PHP Haber Sitesi Türkiye Tasarım
Rogg&Nok Haber- Tüm Hakları Saklıdır. İzinsiz Ve kaynak gösterilmeden Alıntı Yapılamaz. Yayınlanan Tüm Haber Ve Açıklamalar İlk Kaynaktan Ulaştırılan Açıklamalardır. Sitemiz Bu Açıklamalara Ekleme Veya Müdahelede Bulunmadan Yayınlar. Yorum,Makale, Sizden Gelenler Bölümündeki Yazılardan Yazanlar Sorumludur. Harici Bilgiler Ayrı Bir Sayfada Açılır. Rogg&Nok Haber Bu Linkler Ve İçeriklerinden Sorumlu Değildir.Her Türlü Haber Ve İletişim İçin roggnok@gmail.com Adresini kullanabilirsiniz. Sitemizden Daha İyi Yararlanabilmek için Gizlilik İlekeleri Ve Yayın Prensiplerimzi Okuyunuz. En İyi İnt Exp 8+ 1024x768 Görüntülenir