11 Aralık 2017 Pazartesi 12:12:02
» AHMET AKYOL: Askerî Okullar Önemlidir

AHMET AKYOL: Askerî Okullar Önemlidir

MANTIĞIM KABUL ETMİYOR, MERAK EDİYORUM, ALLAH VE TANRI KAVRAMLARI... ATATÜRK Diyor ki: “Bir ordunun kıymeti, subaylarının ve komuta kademesinin kıymetiyle ölçülür.”
Paylas
http://www.bagimsizozgurmedya.com
AHMET AKYOL: Askerî Okullar Önemlidir
http://halkgonulluleri.com/halk-tv-seti.asp
Türkiye - 28 Kasım 2017, Salı 11:19:47
12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

TSK’ nın içine gizlice sızdırılarak yerleştirilmiş,  yıllarca kök salması fark edilememiş, (asla Türk askeri olamayacak) asker giysili beyni yıkanmış bir avuç hainin, 15/16 Temmuz 2016 gecesi gerçekleştirmeye çalıştığı prematüre darbe girişimi görünümlü hain terör eyleminden kısa bir süre sonra, KHK ile askerî okullar kapatıldı.

Bir askerî darbe girişimi görünümlü terör eylemi (ki darbe yapacak insan darbe başarılı olursa kullanacağı Meclis binasını, kamu düzenini sağlamakta kendine yardımcı olacak olan Emniyet unsurlarını ve özellikle de kendi halkını bombalamaz; kendi meclisini bombalayan darbeci, toplumun güvenini kaybedeceğini ve artık o toplumu yönetemeyeceğini bilir) suçlusunun kışla ve okullar olmadığını düşünüyorum.

Kanaatimce, bu iğrenç (darbe görünümlü) terör eyleminin nedeni asla askerî kışla ve okullar değil; cemaat yandaşlarını askerî okullara yerleştiren ve bu yerleşimi görmezden gelen mantalitedir/ düşünce yapısıdır!

Bu nedenle darbe faturası askerî kışla ve askerî okullara kesilemez!

23 Kasım 2017 günü yapılan Kara Harp Okulu diploma töreninde, en yetkili ağız tarafından “Ülkemizi ele geçirmek isteyenlerin işe harp okullarından başladığını görüyoruz” açıklaması yapıldı. (Hürriyet 24.11.2017)

O zaman askerî liseler neden kapatıldı? Biri boğuldu diye yüzme havuzu kapatılabilir mi? Yüzme bilmeyenlere yüzme öğretilir ve yüzme bilmeyenlerin havuza girmesi engellenir. Bir tank adam ezdi diye hizmet dışı bırakılmaz, o tankı kullanan cezalandırılır ve yetkisiz ellerin tankı kullanmasının önüne geçilecek önlemler alınır. Bir doktor hata yaptı diye, tıp fakülteleri kapatılabilir mi? Terör örgütü lideri Siyasal Bilgiler Fakültesi’ nde okudu diye, bu fakülte kapatıldı mı?

“Mezunları askerî darbe yaptı” gerekçesiyle sözü geçen askerî liseler kapatıldığına göre, terör örgütü mensubu oldukları gerekçesiyle meslekten (Örneğin Diyanet İşleri Başkanlığı’ ndan) uzaklaştırılanların mezun oldukları okullar da kapatılacak mıdır? Kapatılmayacaksa, neden sadece askerî okullar kapatılıyor/ kapatıldı?

Burada cezalandırılmak istenen kim ya da kimler? Okul mu, okulun yönetiminde cemaatçi yapının yerleşmesine göz yumanlar mı?

Askerlikte her şeyden önce millî şuur çok önemlidir. Bu şuur da ancak genç yaşlarda verilip işlenebilir. Bilmeyenler için küçük bir hatırlatmada bulunayım:  Sultan II. Abdülhamid döneminde ( 1876- 1909), Osmanlı topraklarında 12 Askerî İdadî yani Askerî Lise, 30’ dan fazla da Askerî Rüştiye yani Askerî Ortaokul vardı.

Sadece İstanbul’ daki askerî rüştiyeleri yani askerî ortaokulların adlarını hatırlayalım:

Gülhane Askerî Rüştiyesi,

Soğukçeşme Askerî Rüştiyesi,

Beşiktaş Askerî Rüştiyesi,

Fatih Askerî Rüştiyesi,

Kocamustafapaşa Askerî Rüştiyesi,

Toptaşı Askerî Rüştiyesi,

Paşakapısı Askerî Rüştiyesi,

Hasköy Askerî Rüştiyesi,

Eyüp Askerî Baytar Rüştiyesi,

Kasımpaşa Bahriye Rüştiyesi…

Türkiye Cumhuriyeti kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ ün Selânik Askerî Rüştiyesi yani Selanik Askerî Ortaokulu ve Manastır Askerî İdadisi yani Manastır Askeri Lisesi mezunu olduğunu biliyor muydunuz?

Kişisel olarak askerî okulların kapatılmaması ve çok sıkı bir düzenlemeden sonra aynı konumda eğitim ve öğretime devam etmesi görüşünü taşıyorum. Bu düşüncemi her fırsatta ve her yerde, nefes alabildiğim sürece, bıkmadan usanmadan tekrarlayacağım.

Elbette darbeci teröristlerin sadece T.S.K’ dan değil, tüm devlet yapılanmasından ayıklanması, Türk Silâhlı Kuvvetleri’ ne bu lekeyi sürenlerin şiddetle cezalandırılması bir zorunluluktur.

Ancak, yaşananların tek sorumlusunun TSK’ ın mevcut yapısı ve özellikle askerî okullar olduğunu düşünmek, yanlış teşhisin göstergesidir. Teşhis yanlış olursa, tedavi sağlıklı sonuç vermez.

MANTIĞIM KABUL ETMİYOR

Neredeyse tüm Türk Silâhlı Kuvvetler mensubu sayısında askerlik çağındaki Suriyeli erkekler Türkiye’ de bir şekilde yaşamlarına güven içinde devam ederlerken, Mehmetçiklerin Suriye’ de şehit olmasını mantığım kabul etmiyor.

Harp Okulu’nda eğitim ve öğretim dört yılda tamamlanır; arkadan da bir sene süreli sınıf okullarında eğitim görülür. Üniversite sınavını kazananların kuvvet harp okullarına girerek bir sene (nasıl oluyorsa) sıkıştırılmış eğitim ve öğretimden sonra muvazzaf subay olabilir mantığını kabul etmiyorum.  Subay ve astsubaylık bir yaşam biçimidir; bir senede bu özellik kazandırılamaz.

MERAK EDİYORUM

23 Kasım 2017 günü Kara Harp Okulu diploma töreninde, “Yeni dönemin ilk meyvelerinden olan 858 teğmenimizi mezun ederek ülkemize hizmet için görev yerlerine gönderiyoruz” ifadesi kullanıldı. Merak ediyorum, bu yeni mezunlar sınıf okullarına gitmeyecekler mi?

Askerî birliklerde her sabah, önce askerî personelin kılık kıyafeti, saç- sakal tıraşı kontrol edilir. Bu bakımdan subay ve astsubaylar, kılık kıyafetleriyle, saç ve sakal tıraşlarıyla astlarına örnek olmak zorundadırlar. Bunun için tüm askerî okullarda kılık- kıyafete, saç- sakal tıraşına önem verilir. Askerî okul komuta kademesi ve öğretmenler de bu bakımdan askerî öğrencilere örnek olacak şekilde davranmak zorundadırlar. Günümüzde, mevcut askerî okulların en üst makamında bulunan kişinin sakalını görünce, aklıma takılıyor: yarın öbür gün öğrenciler de “biz yöneticilerimizi örnek alıyoruz” diyerek sakal bırakmaya başlarsa ne olacak?

Kimseyi ve yapılan uygulamayı küçük görmüyorum ama bir sene eğitimden sonra subay olanların kıtadaki davranışlarını doğrusu çok merak ediyorum. Korucular içinde şartları uygun olanlardan “subay” olacakları da…

 

ALLAH VE TANRI KAVRAMLARI

 

“Allah” ile “Tanrı” bir değildir, aynı anlamı içermez.

 

“Allah” özel isimdir; Müslümanların iman ettiği ilâhın adıdır.

 

“Tanrı” cins isimdir; her dinde bulunan ilâh kavramını ifade eder. Tanrı, Allah kelimesinin değil, cins isim olan İlâh kelimesinin Türkçesi’dir.

 

“Tanrı” dendiğinde, her dinin tanrısından söz edildiği bilinir ve özel bir din uygulaması yapılmamış olur.

 

“Tanrılar” denilebilir ama “Allahlar” denmez, zira Allah, birdir, tektir.

 

“Tanrım” dediğinizde mensup olduğunuz ve inandığınız dini saklı tutarsınız; “Allah’ım” dediğinizde ise Müslüman olduğunuzu vurgular ve bunu belirtirsiniz.

 

ATATÜRK Diyor ki:

“Bir ordunun kıymeti, subaylarının ve komuta kademesinin kıymetiyle ölçülür.”

 

AHMET AKYOL


Rogg & Nok Haber Servisi:- Rogg & Nok: Yalova haber sitesinden alına Ham haber...

E-Posta ile gönderilen veya direk Web sitesine yayınlanması için gönderilen yazıların fotoğraf gibi tüm demokratik protesto, bilgi, haber, yorum ve sosyal/siyasal içerikli paylaşımlar TC Anayasasının;
MADDE 25: "Düşünce ve Kanaat Hürriyeti";
MADDE 26: "Düşünceyi Açıklama ve Yayma Hürriyeti"
kapsamında Web sitemizde yapılmıştır.
Kişisel veya kurumsal Demokratik düşünce ve kanaatlerimiz engellenmesi ve/veya şiddet/baskı altına alınması, bu nedenle
"Yazar olan biz Hakkımızdaki veya kullanıcıların kullandıkları web sitesindeki yayınlanan haberler dolayısı ile olası her türlü anti-demokratik yasal girişimi",
TC Anayasası, AİHM ve İnsan Hakları Evrensel Beyannamesi kapsamında, her türlü yasal haklarımız saklı kalmak üzere, peşinen reddederiz…

OKUYUCU YORUMLARI

UYARI:Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve tamamı büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. Ayrıca suç teşkil edecek hakaret içerikli yorumlar hakkında muhatapları tarafından dava açılabilmektedir.(Yorum Yapanın Taahütü)Yazılan yorumların sorumluluğunun tarafıma ait olduğunu, yazımın yetkililerce, fikrim sorulmaksızın yayından kaldırılabileceğini bu siteye girdiğim andan itibaren kabul etmiş sayılırım.
Ad Soyad
E-Posta
Güvenlik Kodu: Guvenlik
Yorum
Copyright ©2010 - Tüm hakları saklıdır.
PHP Haber Sitesi Türkiye Tasarım
Rogg&Nok Haber- Tüm Hakları Saklıdır. İzinsiz Ve kaynak gösterilmeden Alıntı Yapılamaz. Yayınlanan Tüm Haber Ve Açıklamalar İlk Kaynaktan Ulaştırılan Açıklamalardır. Sitemiz Bu Açıklamalara Ekleme Veya Müdahelede Bulunmadan Yayınlar. Yorum,Makale, Sizden Gelenler Bölümündeki Yazılardan Yazanlar Sorumludur. Harici Bilgiler Ayrı Bir Sayfada Açılır. Rogg&Nok Haber Bu Linkler Ve İçeriklerinden Sorumlu Değildir.Her Türlü Haber Ve İletişim İçin roggnok@gmail.com Adresini kullanabilirsiniz. Sitemizden Daha İyi Yararlanabilmek için Gizlilik İlekeleri Ve Yayın Prensiplerimzi Okuyunuz. En İyi İnt Exp 8+ 1024x768 Görüntülenir