16 Kasım 2019 Cumartesi 02:39:58
» Aklımızı keşfetmemiz zordur, özgür aklımızı keşif ise daha zor.

Aklımızı keşfetmemiz zordur, özgür aklımızı keşif ise daha zor.

Paylas
http://www.bagimsizozgurmedya.com
Aklımızı keşfetmemiz zordur, özgür aklımızı keşif ise daha zor.
http://www.bagimsizozgurmedya.com/turkhaber.html
Sizden Gelenler - 30 Ekim 2019, Çarşamba 08:27:18
12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Bilgi ye ulaşmak ise "goggle"ile herkesten   yakın.

 

Genel alışkanlıklarımız ”güç" olarak gördüğümüz yere gitmektir. Çünkü var olan olanakların çatısı altında kendimizi güvende hissederiz. Hâlbuki "sorgulamayan akıllar "güç" ü, kendilerine katılan insanların görüşlerine değer verme den kendi güçleri tanımı içinde olan değerleri onlara baskı unsuru olarak kullanma riskini barındırır. Farkındalığı yeterli olmayan bireyler çok kolayca “uysal takipçi" olur. İşte o noktada özgür akla sahip insanların katkısı yerine "asker" bireylerin oluşturduğu eleştiriye kapalı insan gurupları ortaya çıkar.

O noktada "ortak aklı oluşturmak "yerini var olan "önder kadroların veya "önder “in aklının "kitlelerce kabulü" davranışı ortaya çıkar.

Türk siyaseti işte bu tutum silsilesi nedeni ile bugün bilimsellikten ve  "dayanışmacı-ortak akıl"  inşası alışkanlığından uzak bir noktadadır.

 

Toplumun ihtiyaç duyduğu ve herkesçe dillendirilen "büyük anti emperyalist -bağımsız-cumhuriyetçi Cephe’nin     inşası işte bu yüzden çok zor gözüküyor. Birlikte hareket etmesi beklentisindeki yönetim kadroları “en iyi ben bilirim” “en doğrusu benim" kibirliliğini aşamıyor.

 

Emperyalizm bireysel tutumlara öncelik vererek tüketim sarhoşu yaptığı bireylerin, kendine yabancılaşmasını böylece dayanışmadan uzaklaşmasını sağlamıştır.

Dayanışma, birbirinin kalbini kırmadan eleştirebilmeyi, hataları düzeltebilmek için el birliğini, aynı hedefe yürürken strateji ve taktiği belirleyip samimi ve şeffaf uygulayabilmeyi en öncede samimiyeti gerektirir.

Bir aile gibi kitlenmeyi, bencil olma yerine seçil olabilmeyi, beklentisiz özveriyi, bilgi dahil hiç bir olgu ile vesayet yaratmadan paylaşmayı  yani her bir kişiyi ek  değerlerine göre değil yalnızca ve öncelikle insan olarak kale almayı gerektirir.

 

2016 Müge Gülses


Rogg & Nok Haber Servisi:- Rogg & Nok Bağımsı Özgür Fikir, Düşünce yazar Grubu

E-Posta ile gönderilen veya direk Web sitesine yayınlanması için gönderilen yazıların fotoğraf gibi tüm demokratik protesto, bilgi, haber, yorum ve sosyal/siyasal içerikli paylaşımlar TC Anayasasının;
MADDE 25: "Düşünce ve Kanaat Hürriyeti";
MADDE 26: "Düşünceyi Açıklama ve Yayma Hürriyeti"
kapsamında Web sitemizde yapılmıştır.
Kişisel veya kurumsal Demokratik düşünce ve kanaatlerimiz engellenmesi ve/veya şiddet/baskı altına alınması, bu nedenle
"Yazar olan biz Hakkımızdaki veya kullanıcıların kullandıkları web sitesindeki yayınlanan haberler dolayısı ile olası her türlü anti-demokratik yasal girişimi",
TC Anayasası, AİHM ve İnsan Hakları Evrensel Beyannamesi kapsamında, her türlü yasal haklarımız saklı kalmak üzere, peşinen reddederiz…

OKUYUCU YORUMLARI

UYARI:Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve tamamı büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. Ayrıca suç teşkil edecek hakaret içerikli yorumlar hakkında muhatapları tarafından dava açılabilmektedir.(Yorum Yapanın Taahütü)Yazılan yorumların sorumluluğunun tarafıma ait olduğunu, yazımın yetkililerce, fikrim sorulmaksızın yayından kaldırılabileceğini bu siteye girdiğim andan itibaren kabul etmiş sayılırım.
Ad Soyad
E-Posta
Güvenlik Kodu: Guvenlik
Yorum
Copyright ©2010 - Tüm hakları saklıdır.
PHP Haber Sitesi Türkiye Tasarım
Rogg&Nok Haber- Tüm Hakları Saklıdır. İzinsiz Ve kaynak gösterilmeden Alıntı Yapılamaz. Yayınlanan Tüm Haber Ve Açıklamalar İlk Kaynaktan Ulaştırılan Açıklamalardır. Sitemiz Bu Açıklamalara Ekleme Veya Müdahelede Bulunmadan Yayınlar. Yorum,Makale, Sizden Gelenler Bölümündeki Yazılardan Yazanlar Sorumludur. Harici Bilgiler Ayrı Bir Sayfada Açılır. Rogg&Nok Haber Bu Linkler Ve İçeriklerinden Sorumlu Değildir.Her Türlü Haber Ve İletişim İçin roggnok@gmail.com Adresini kullanabilirsiniz. Sitemizden Daha İyi Yararlanabilmek için Gizlilik İlekeleri Ve Yayın Prensiplerimzi Okuyunuz. En İyi İnt Exp 8+ 1024x768 Görüntülenir