17 Ağustos 2019 Cumartesi 16:56:32
» Bilinçli söylene söylev: Yolsuzlukları araştırmak benim görevim!

Bilinçli söylene söylev: Yolsuzlukları araştırmak benim görevim!

Gürsel Tekin: Yolsuzlukları araştırmak benim görevim!
Paylas
http://www.bagimsizozgurmedya.com
Bilinçli söylene söylev: Yolsuzlukları araştırmak benim görevim!
http://www.bagimsizozgurmedya.com/turkhaber.html
Türkiye - 27 Nisan 2019, Cumartesi 17:49:00
12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

 Gürsel Tekin Yaptığı Açıklamada;

Önemli olan konu şudur, milletin kaynakları nereye nasıl harcandı? Ben bir milletvekili olarak bunun peşinde koşmak, bunun hesabını sormak zorundayım. Milletin belediyelere emanet ettiği kaynaklar kötü kullanılıyorsa, yolsuzluk ve israfa gidiyorsa bu elbette benim ilgi alanım olacak.

Lemanhaber haber sitesin'de yer alan haberde; 

Gürsel Tekin, yakın zamanda Antalya Büyükşehir Belediye Başkanlığı'nın 4.000 bankamatik memurunun işine son verdiğine ilişkin çokça konuşulacak açıklamalarda bulunmuştu. Gürsel Tekin, söz konusu bu açıklamaları üzerinden başta yandaş medya olmak üzere kendisini hedef alanlara cevap verdi.

Antalya Büyükşehir Belediye Başkanlığı’nın 4.000 bankamatik memurunun işine son verdiğine yönelik açıklamanız çok konuşuldu. Önceki Belediye Başkanı Menderes Türel de yazılı bir açıklama yaparak size yönelik belli ithamlarda bulundu. Bu konuda ne diyorsunuz?


Konu ilk önce yerel basında gündeme geldi, daha sonra çeşitli gazeteciler de bu konuda açıklama yaptılar. Biz de basında çıkan bu haberleri esas aldık. Rakam üzerinde tartışmanın hiçbir anlamı yok. Antalya Büyükşehir Belediyesi Başkanımız bu konuda hassas. Zaman içerisinde gereken araştırma yapılacak ve netice ortaya çıkacaktır. Antalya Belediyesi’nde bir tane bile bankamatik memuru varsa bu da bu millete yapılmış bir haksızlıktır. Önemli olan konu şudur, milletin kaynakları nereye nasıl harcandı? Ben bir milletvekili olarak bunun peşinde koşmak, bunun hesabını sormak zorundayım. Milletin belediyelere emanet ettiği kaynaklar kötü kullanılıyorsa, yolsuzluk ve israfa gidiyorsa bu elbette benim ilgi alanım olacak. Sayın Menderes Türel bu tip açıklamalar yapmadan önce çok iyi düşünmek zorunda. 31 Mart 2019 tarihi itibariyle Antalya Büyükşehir Belediyesi’nin tam 4 milyar 300 milyon lira borcu var. Sayıştayyaptığı denetimde belli usulsüzlükler tespit etmiş durumda. Sayın Türel’e ben kendisinin kullandığı üslubu kullanmayacağım. Sadece şunu söylüyorum, icra makamında bulunanlar her zaman hesap vermeye hazır olmalıdır. Antalya kararını verdi, yeni bir sayfa açtı, şimdi tertemiz, hesap verebilirlik, şeffaflık ve katılımcılığın esas olduğu bir dönem başlıyor. Antalya’ya hayırlı olmasını diliyorum.


- Adana Büyükşehir Belediyesi ile ilgili olarak önceki Başkan Hüseyin Sözlü de bir açıklama yaptı ve “Adana’da bankamatik memuru bulunmadığını, size bir Adanalı gibi cevap vereceğini” ifade etti. Bir cevap verecek misiniz?


Adana’yı ve Adanalıları çok severim. Adanalılar yiğit ve mert insanlardır. Keşke Hüseyin Sözlü tam bir Adanalı gibi hareket etseydi. 2014 yılında Adana Belediyesi’nin borcu 1 milyar 780 milyon liraydı. Bugün Belediye’nin borcu yaklaşık 4 milyar lira. ASKİ’nin 953 milyon lira. Borç çıkmış 5 milyar liraya. Yani Hüseyin Sözlü Adana’yı yönettiği her sene Adana’nın borcuna yaklaşık 600 milyon lira eklemiş. Ocak- Şubat aylarında her ay Belediye’nin bütçe açığı yaklaşık 60 milyon lira. Bu rakamlar hiç iç açıcı bir tablo ortaya koymuyor. Adana Büyükşehir Belediye Başkanımız Sn. Zeydan Karalar bu konuyu detaylı bir şekilde araştıracağını söyledi. Belediye personeli içerisinde gereken çalışmalar yapılıp hakikat ortaya çıkacaktır. Burada önemli olan kamu kaynaklarının etkili ve verimli kullanılmasıdır. Biz bunun sorgulamasını her zaman, her yerde yapmak zorundayız.


- Yandaş Medyada Antalyalı bir gazeteci ile yaptığınız konuşma sosyal medyada yayınlandı. Bu konuşma hakkında bir şey söyleyecek misiniz?


İstanbul’da demokrasi nöbeti tutarken gazeteci olduğunu ifade eden bir şahıs aradı. Kendisi kaç Bankamatik memuru olduğunu ifade etti. Ben kendisine yerel ve ulusal basında yer alan haberleri yazdığımızı söyledim. Çarpıtarak yayınlıyorlar. Ancak burada daha önemli bir konu var. İletişimin gizliliği ilkesi diye bir ilke var. İki şahıs arasında yapılan telefon görüşmeleri izinsiz yayınlanamaz. Bunu yapanlar hakkında da gereken adli işlemi başlatacağız.

- Yandaş Medyada “bankamatik memurları” ifadesi üzerinden şahsınıza yönelik bir çok eleştiri yer aldı. Bu eleştirilere cevap verecek misiniz?


Bakın ben TOKİ’nin hazırladığı Türkiye tarihinin en büyük imar yolsuzluğunu açıkladım. Emsalsiz ihanet diye kamuyounda bilinen bu rapora göre sadece 76 projede yapılan vurgunun boyutu tam 240 milyar lira. Yandaş medya bu ihanet karşısında sustu.


Daha önce İstanbul Rant Haritası’nı açıkladım ve 100 milyar dolara yaklaşan bir rant vurgununu ortaya koydum. Buna da sustular.


Makam araçları konusunu gündeme getirdim. Ulaştırma Bakanlığı’nın aylık 37 bin liraya makam aracı kiraladığını, dünyada en fazla makam aracına sahip ülke olduğumuzu açıkladım. Tek satır yok.


Şimdi çıkmışlar buradan bir şey çıkartmaya çalışıyorlar. Ben bu konuda bir araştırma önergesi vereceğim. Türkiye’de hangi belediyede kaç tane bankamatik memuru varmış Meclis olarak hep birlikte araştıralım, sonucu kamuoyuyla paylaşalım. Milletvekilinin görevi milletin hakkını kimseye yedirmemektir. Biz Milletvekili olurken kürsüde buna yemin ettik. Yeminimizin gereğini yerine getireceğiz.

 

 

 


Rogg & Nok Haber Servisi:- Rogg & Nok Din Yolu İle Sömürülen Türkiyenin Düştüğü Durumu Araştırma Grubu....

E-Posta ile gönderilen veya direk Web sitesine yayınlanması için gönderilen yazıların fotoğraf gibi tüm demokratik protesto, bilgi, haber, yorum ve sosyal/siyasal içerikli paylaşımlar TC Anayasasının;
MADDE 25: "Düşünce ve Kanaat Hürriyeti";
MADDE 26: "Düşünceyi Açıklama ve Yayma Hürriyeti"
kapsamında Web sitemizde yapılmıştır.
Kişisel veya kurumsal Demokratik düşünce ve kanaatlerimiz engellenmesi ve/veya şiddet/baskı altına alınması, bu nedenle
"Yazar olan biz Hakkımızdaki veya kullanıcıların kullandıkları web sitesindeki yayınlanan haberler dolayısı ile olası her türlü anti-demokratik yasal girişimi",
TC Anayasası, AİHM ve İnsan Hakları Evrensel Beyannamesi kapsamında, her türlü yasal haklarımız saklı kalmak üzere, peşinen reddederiz…

OKUYUCU YORUMLARI

UYARI:Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve tamamı büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. Ayrıca suç teşkil edecek hakaret içerikli yorumlar hakkında muhatapları tarafından dava açılabilmektedir.(Yorum Yapanın Taahütü)Yazılan yorumların sorumluluğunun tarafıma ait olduğunu, yazımın yetkililerce, fikrim sorulmaksızın yayından kaldırılabileceğini bu siteye girdiğim andan itibaren kabul etmiş sayılırım.
Ad Soyad
E-Posta
Güvenlik Kodu: Guvenlik
Yorum
Copyright ©2010 - Tüm hakları saklıdır.
PHP Haber Sitesi Türkiye Tasarım
Rogg&Nok Haber- Tüm Hakları Saklıdır. İzinsiz Ve kaynak gösterilmeden Alıntı Yapılamaz. Yayınlanan Tüm Haber Ve Açıklamalar İlk Kaynaktan Ulaştırılan Açıklamalardır. Sitemiz Bu Açıklamalara Ekleme Veya Müdahelede Bulunmadan Yayınlar. Yorum,Makale, Sizden Gelenler Bölümündeki Yazılardan Yazanlar Sorumludur. Harici Bilgiler Ayrı Bir Sayfada Açılır. Rogg&Nok Haber Bu Linkler Ve İçeriklerinden Sorumlu Değildir.Her Türlü Haber Ve İletişim İçin roggnok@gmail.com Adresini kullanabilirsiniz. Sitemizden Daha İyi Yararlanabilmek için Gizlilik İlekeleri Ve Yayın Prensiplerimzi Okuyunuz. En İyi İnt Exp 8+ 1024x768 Görüntülenir