25 Ağustos 2019 Pazar 19:52:01
» DANIŞTAY ONÜÇÜNCÜ DAİRE BAŞKANLIĞINA

DANIŞTAY ONÜÇÜNCÜ DAİRE BAŞKANLIĞINA

....
Paylas
http://www.bagimsizozgurmedya.com
DANIŞTAY ONÜÇÜNCÜ DAİRE BAŞKANLIĞINA
http://www.bagimsizozgurmedya.com/turkhaber.html
Sizden Gelenler - 01 Mayıs 2019, Çarşamba 13:24:52
12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

DANIŞTAY ONÜÇÜNCÜ DAİRE BAŞKANLIĞINA

 

Dosya No:      2019 / 194

Davaya Müdahil olarak katılma talebinde bulunan:             Adı Soyadı (TC No: )

GSM:

ADRES:

 

KONU:          Mülkiyeti Maliye hazinesine ait olan, Milli Savunma Bakanlığına tahsisli MSB Askeri Fabrikalar Genel Müdürlüğü 1. Ana Bakım Fabrika Müdürlüğü işletimindeki Fabrika (Tank  - Palet fabrikası) özelleştirmesine karşı, bu özelleştirme ve işletme hakkının devredilmesine karşı Av. Metin BAYYAR ve Av. Sait KIRAN tarafından DANIŞTAY nezdinde İPTAL davası açılmıştır. Ben de bu davaya müdahil olarak katılmak istiyorum.

 

“E. Devletleştirme ve özelleştirme

MADDE 47.– Kamu hizmeti niteliği taşıyan özel teşebbüsler, kamu yararının zorunlu kıldığı hallerde devletleştirilebilir.

Devletleştirme gerçek karşılığı üzerinden yapılır. Gerçek karşılığın hesaplanma tarzı ve usulleri kanunla düzenlenir.

(Ek: 13.8.1999-4446/1 md.) Devletin, kamu iktisadî teşebbüslerinin ve diğer kamu tüzelkişilerinin mülkiyetinde bulunan işletme ve varlıkların özelleştirilmesine ilişkin esas ve usuller kanunla gösterilir.

(Ek: 13.8.1999-4446/1 md.) Devlet, kamu iktisadî teşebbüsleri ve diğer kamu tüzelkişileri tarafından yürütülen yatırım ve hizmetlerden hangilerinin özel hukuk sözleşmeleri ile gerçek veya tüzelkişilere yaptırılabileceği veya devredilebileceği kanunla belirlenir.”

 

            Anayasanın 47. Maddesi gereğince satışı önerilen Tank - Palet Fabrikası, kamu yararı gözetilmeden, Yabancı bir Ülkenin ortak olduğu bir kuruluşa 25 yıllığına işletilmesi amacıyla devredilmek istenmektedir.

            Bu devir işleminde Kamu yararı olmadığı gibi stratejik bir Askeri tesis olan Tank – Palet Fabrikasının Yabancı bir Ülke ortaklığı olan bir kuruluşa devredilmesi mümkün değildir.

            Hükümet, Seçimle gelmiş ve geçici bir dönem için Devletin Halk adına yönetme yetkisini almış olan bir emanetçidir.  Halkın vermediği yetkiyi Hükümetin kullanma hakkı yoktur. Bu mülkün asli sahibi Halktır. Hükümete verilmiş olan geçici yönetim yetkisini Asıl mülkün sahibi Halk olarak bizler kullanma yetkisini vermez isek bu yetkiyi kullanamaz.

            Mal sahibi olarak Halkın hissesinin olduğu bir mülkün satış yetkisini ben Hükümete ve dolayısı ile Özelleştirme idaresine vermiyorum. Benim rızam olmadan bana ait olan bir mülkün satış yetkisini Hükümet kullanamaz.

 

SONUÇ OLARAK: Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olarak, şahsen benim de ortak olduğum Tank – Palet Fabrikasının Yabancı ortaklı bir şirkete devredilmesini kabul etmiyorum.

 

Davaya müdahil olarak katılmamın kabulünü ve dava konusu işlemin iptalini arz ederim.

 

 

Davaya Müdahil olarak katılma talebinde bulunan:             Adı Soyadı                  (imza)


Rogg & Nok Haber Servisi:
E-Posta ile gönderilen veya direk Web sitesine yayınlanması için gönderilen yazıların fotoğraf gibi tüm demokratik protesto, bilgi, haber, yorum ve sosyal/siyasal içerikli paylaşımlar TC Anayasasının;
MADDE 25: "Düşünce ve Kanaat Hürriyeti";
MADDE 26: "Düşünceyi Açıklama ve Yayma Hürriyeti"
kapsamında Web sitemizde yapılmıştır.
Kişisel veya kurumsal Demokratik düşünce ve kanaatlerimiz engellenmesi ve/veya şiddet/baskı altına alınması, bu nedenle
"Yazar olan biz Hakkımızdaki veya kullanıcıların kullandıkları web sitesindeki yayınlanan haberler dolayısı ile olası her türlü anti-demokratik yasal girişimi",
TC Anayasası, AİHM ve İnsan Hakları Evrensel Beyannamesi kapsamında, her türlü yasal haklarımız saklı kalmak üzere, peşinen reddederiz…

OKUYUCU YORUMLARI

UYARI:Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve tamamı büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. Ayrıca suç teşkil edecek hakaret içerikli yorumlar hakkında muhatapları tarafından dava açılabilmektedir.(Yorum Yapanın Taahütü)Yazılan yorumların sorumluluğunun tarafıma ait olduğunu, yazımın yetkililerce, fikrim sorulmaksızın yayından kaldırılabileceğini bu siteye girdiğim andan itibaren kabul etmiş sayılırım.
Ad Soyad
E-Posta
Güvenlik Kodu: Guvenlik
Yorum
Copyright ©2010 - Tüm hakları saklıdır.
PHP Haber Sitesi Türkiye Tasarım
Rogg&Nok Haber- Tüm Hakları Saklıdır. İzinsiz Ve kaynak gösterilmeden Alıntı Yapılamaz. Yayınlanan Tüm Haber Ve Açıklamalar İlk Kaynaktan Ulaştırılan Açıklamalardır. Sitemiz Bu Açıklamalara Ekleme Veya Müdahelede Bulunmadan Yayınlar. Yorum,Makale, Sizden Gelenler Bölümündeki Yazılardan Yazanlar Sorumludur. Harici Bilgiler Ayrı Bir Sayfada Açılır. Rogg&Nok Haber Bu Linkler Ve İçeriklerinden Sorumlu Değildir.Her Türlü Haber Ve İletişim İçin roggnok@gmail.com Adresini kullanabilirsiniz. Sitemizden Daha İyi Yararlanabilmek için Gizlilik İlekeleri Ve Yayın Prensiplerimzi Okuyunuz. En İyi İnt Exp 8+ 1024x768 Görüntülenir