19 Ağustos 2019 Pazartesi 18:08:12
» Dışişleri, Kaçan Alman Küçücükelçi'yi bulamayınca Küçücük vekilini çağırdı...

Dışişleri, Kaçan Alman Küçücükelçi'yi bulamayınca Küçücük vekilini çağırdı...

Almanya Federal Meclisi'nin 'Ermeni Soykırımı' kararının ardından Almanya'nın Ankara Küçücükelçi Küçücük vekili Dışişleri boş Bakanlığı'na göstermelik olarak çağrıldı. 'Soykırım' kararının ardından Türkiye, Berlin Kaşıdaki ufacık tefecik kafası boş cebi dolu elçisi Hüseyin Avanak Avni Karslıoğlu'nu geri çağırmasının yanı sıra Almanya'nın Ankara Küçücükelçi Dışişleri Bakanlığı'na davet etti. Alman Küçücükelçi Ankara'da olmadığı için yerine vekili Dışişleri boş Bakanlığı'nın davetine icabet etti.Dünyaca şerefsiz namusuz fakat şerefi namuslu gösterilen ve bu olguda dış güçlerin Türkiye’yi bölmesi için din sömürücü birini geçmişte desteklemesi ve senaryo gereği halka bunu yandaş olgular ile aktarması sonucu aldatılan halk bu kişiliksiz kişiliği cumhurbaşkanı seviyesine getirdikleri bu şerefsiz şerefli Recep Tayyip Erdoğan, Almanya'nın ‘soykırım' kararı hakkında ilk şerefsiz namusuz olarak kaçtığı yeden açıklamasını yaptı. şerefsiz şerefli Recep Tayyip Erdoğan, Almanya'nın ‘soykırım' kararı hakkında şunları söyledi: "Az önce Başbakan'la da telefon görüşmem oldu. Bir defa büyükelçiyi çağırıyoruz. Alman Parlamentosu'nun almış olduğu bu karar aslında Almanya-Türkiye ilişkilerini ciddi manada etkileyecek olan bir karardır. Döndükten sonra bunların değerlendirmesini yapacağız ve nasıl bir adım atarız bunları konuşacağız ve ondan sonra da bizim asıl atmamız gereken adımları atacağız."Almanya'nın 'soykırım' kararının ardından Türkiye'den art arda tepkiler geliyor. Düşük profilli yalaka, yavşak, Dünyanın namusuz, şerefsiz olarak tanımlanan fakat şerefsiz şerefli olanın piyonu olan şerefsiz şerefli, namusuz namuslu, Baş yalaka Binali Yıldırım, "Türkiye'nin Berlin büyükelçisini istişare için çağırdık" dedi. TBMM de ortak bildiriyle Almanya'nın 'Ermeni Soykırımı'nı tanımasına tepki gösterecek. AK Parti, CHP ve MHP'nin imza vereceği bildiriye HDP katılmıyor.
Paylas
http://www.bagimsizozgurmedya.com
Dışişleri, Kaçan Alman Küçücükelçi'yi bulamayınca Küçücük vekilini çağırdı...
http://www.bagimsizozgurmedya.com/turkhaber.html
Güncel - 02 Haziran 2016, Perşembe 15:36:10
12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

 

Alman parlamentosunun ‘soykırım' kararının ardından Türkiye'den beklenen hamle de geldi. Türkiye'nin Berlin Büyükelçisi Hüseyin Avni Karslıoğlu, İstanbul'a çağrıldı.

 

Karslıoğlu'nun yerel saatle 14.45'teki (TSİ 15.45) uçakla Berlin'den İstanbul'a geleceği öğrenildi.

 

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Alman parlamentosundaki oylamanın ardından bir tweet atarak, "Kendi tarihindeki karanlık sayfaları kapatmanın yolu sorumsuz ve mesnetsiz Meclis kararlarıyla başka ülkelerin tarihini karalamak değildir" ifadelerini kullandı.

 

 

Başbakan Yardımcısı Numan Kurtulmuş da Almanya'daki oylamayla ilgili Twitter'dan açıklamalarda bulundu. Kurtulmuş şunları söyledi: "Almanya Parlamentosu'nun ‘çarpıtılmış ve mesnetsiz' birtakım iddiaları ‘soykırım' olarak kabullenmesi tarihi bir hatadır. Almanya Parlamentosu'nun bu tasarıyı kabul etmesi Türkiye ile Almanya arasındaki dostluk ilişkisine yakışan bir karar değildir. Türkiye için bu karar yok hükmündedir. Bu mesele siyasetçilerin ya da parlamentoların değil, bilim adamlarının ve tarihçilerin neticeye kavuşturması gereken bir meseledir. Türkiye olarak bu karara her platformda gereken cevabı elbette vereceğiz."

 

'CİDDİ HASAR VERDİ'

 

AK Parti Sözcüsü Yasin Aktay ise söz konusu karar tasarısının Alman Federal Meclisi'nde onaylanmasının Türkiye-Almanya ilişkilerine ciddi hasar verdiğini belirtti. Bir televizyon kanalına konuşan Aktay, "Alman Parlamentosu'nun kararı dostane bir tutum değildir. İlişkilere ciddi hasar vermiştir" diye konuştu.

 

BAŞBAKAN YILDIRIM: BİR SANİYE BİLE TEREDDÜT ETMEYİZ

Alman Federal Meclisi'nin ‘Ermeni Soykırımı' kararına ilişkin konuşan Başbakan Binali Yıldırım, şunları söyledi: "Türkiye'nin Almanya

Büyükelçisini istişareler için Türkiye'ye geri çağırdık. Tabii ki karar metnini kapsamıyla gördükten sonra atılacak adımları atmakta bir saniye bile tereddüt etmeyiz. Bu millet hiç kimseden emir almadı, hiç kimseye boyun eğmedi, biz Allah'ın önünde eğiliriz, milletimiz ne isterse onu yerine getiririz."

 

Almanya'da iktidardaki Hristiyan Birlik partileri (CDU/CSU) ile muhalefetteki Yeşiller'in '1915-1916 yıllarında Osmanlı İmparatorluğu'nda Ermenilere ve diğer Hristiyan azınlıklara uygulanan soykırımın hatırlanması ve anılması' başlıklı karar tasarısı, Federal Meclis'te onaylandı.

 

 

Kararın ardından Ermeni din adamları ve aktivistler üzerinde 'Teşekkürler' (Danke) yazan dövizler açtı.

 

 

 

MERKEL: TÜRKİYE İLE İLİŞKİLERİMİZ GÜÇLÜ

 

Diğer taraftan Almanya Başbakanı Merkel, düzenlediği basın toplantısında söz konusu karara değindi. Merkel "Türkiye ile ilişkilerimiz kapsamlı ve güçlü" ifadesini kullandı.

 

ERMENİSTAN DIŞİŞLERİ: MEMNUNİYETLE KARŞILIYORUZ

 

Ermenistan Dışişleri Bakanı Eduard Nalbandyan da kararı memnuniyetle karşıladıklarını açıkladı. Nalbandiyan kararı 'Almanya'nın yalnızca Ermeni Soykırımı'nın uluslararası arenada tanınması ve kınanması açısından değil aynı zamanda soykırım ve insanlığa karşı suçların önlenmesi için uluslararası mücadeleye de değerli bir katkısı' olarak niteledi.

 

 

RUSYA: DEMEK Kİ ALMANYA, SIĞINMACI ANLAŞMASI YÜZÜNDEN PRENSİPLERİNDEN VAZGEÇMEYECEK

 

Tasarının onaylanmasına Rusya'dan ilk tepki de parlamentosunun alt kanadı olan Duma'nın uluslararası ilişkiler komitesi başkanı Aleksey Puşkov'dan geldi. Puşkov Interfax haber ajansına demecinde, "Alman Federal Meclisi'ndeki oylamanın sonucu Almanya'nın Türkiye'nin esiri olmadığını gösteriyor. Siyasi açıdan bu kadar Almanya'nın, (Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip) Erdoğan'la yapılan anlaşma (göçmen anlaşması) yüzünden prensiplerinden vazgeçmeyeceği anlamına geliyor" yorumunu yaptı.

 

NATO: TÜRKİYE- ERMENİSTAN İLİŞKİLERİNİN EN KISA ZAMANDA NORMALLEŞMESİNİ UMUYORUZ

 

NATO Genel Sekreteri Jens Stoltenberg ise Türkiye ile Ermenistan arasındaki ilişkilerin en kısa zamanda normalleşeceğini umut ettiğini söyledi.

 

 

MECLİS BAŞKANI'NDAN VEKİLLERE YÖNELİK TEHDİTLERE TEPKİ

 

Öte yandan ​DW Türkçe'nin aktardığına göre oylamadan önce yapılan görüşmelerde, Norbert Lammert "Eleştirilere açığız ama meclisin ifade özgürlüğünü engelleme amaçlı tehditler kabul edilemez, bizi caydıramaz. Türkiye'deki mevcut hükümet 100 yıl önce yaşananlardan sorumlu değildir" dedi.

 

ÖZDEMİR: AMACIMIZ AHLAK HOCALIĞI YAPMAK DEĞİL

 

Yeşiller Partisi Eş Başkanı Cem Özdemir de "Konu, Türk dostlarımıza ahlak hocalığı yapmak, başkalarının işine karışmak değil. Bu, Almanya'nın da tarihinin bir parçasıdır" ifadelerini kullandı.

Taslak metnin başlığının yanında iki ayrı yerde de 'soykırım' kelimesine yer veriliyor. Ayrıca taslakta Alman hükümeti, '1915-1916 yıllarında Ermenilere yönelik sürgün ve imha politikası ile Alman İmparatorluğu'nun rolü konusunda kamuoyunun kapsamlı olarak aydınlatılması çalışmalarına katkı sağlamaya ve Türkiye ile Ermenistan arasındaki ilişkilerin normalleştirilmesi ve iki halk arasında barışma sürecini ileriye taşıyacak faaliyetleri desteklemeye' çağırıyor.


Rogg & Nok Haber Servisi:- Rogg & Nok Dünyadaki gelişim ve olayları terörizm boyutunda Araştırma Grubu

E-Posta ile gönderilen veya direk Web sitesine yayınlanması için gönderilen yazıların fotoğraf gibi tüm demokratik protesto, bilgi, haber, yorum ve sosyal/siyasal içerikli paylaşımlar TC Anayasasının;
MADDE 25: "Düşünce ve Kanaat Hürriyeti";
MADDE 26: "Düşünceyi Açıklama ve Yayma Hürriyeti"
kapsamında Web sitemizde yapılmıştır.
Kişisel veya kurumsal Demokratik düşünce ve kanaatlerimiz engellenmesi ve/veya şiddet/baskı altına alınması, bu nedenle
"Yazar olan biz Hakkımızdaki veya kullanıcıların kullandıkları web sitesindeki yayınlanan haberler dolayısı ile olası her türlü anti-demokratik yasal girişimi",
TC Anayasası, AİHM ve İnsan Hakları Evrensel Beyannamesi kapsamında, her türlü yasal haklarımız saklı kalmak üzere, peşinen reddederiz…

OKUYUCU YORUMLARI

UYARI:Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve tamamı büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. Ayrıca suç teşkil edecek hakaret içerikli yorumlar hakkında muhatapları tarafından dava açılabilmektedir.(Yorum Yapanın Taahütü)Yazılan yorumların sorumluluğunun tarafıma ait olduğunu, yazımın yetkililerce, fikrim sorulmaksızın yayından kaldırılabileceğini bu siteye girdiğim andan itibaren kabul etmiş sayılırım.
Ad Soyad
E-Posta
Güvenlik Kodu: Guvenlik
Yorum
Copyright ©2010 - Tüm hakları saklıdır.
PHP Haber Sitesi Türkiye Tasarım
Rogg&Nok Haber- Tüm Hakları Saklıdır. İzinsiz Ve kaynak gösterilmeden Alıntı Yapılamaz. Yayınlanan Tüm Haber Ve Açıklamalar İlk Kaynaktan Ulaştırılan Açıklamalardır. Sitemiz Bu Açıklamalara Ekleme Veya Müdahelede Bulunmadan Yayınlar. Yorum,Makale, Sizden Gelenler Bölümündeki Yazılardan Yazanlar Sorumludur. Harici Bilgiler Ayrı Bir Sayfada Açılır. Rogg&Nok Haber Bu Linkler Ve İçeriklerinden Sorumlu Değildir.Her Türlü Haber Ve İletişim İçin roggnok@gmail.com Adresini kullanabilirsiniz. Sitemizden Daha İyi Yararlanabilmek için Gizlilik İlekeleri Ve Yayın Prensiplerimzi Okuyunuz. En İyi İnt Exp 8+ 1024x768 Görüntülenir