21 Kasım 2019 Perşembe 00:42:32
» Ekrem İmamoğlu- Binali Yıldırım canlı yayın tartışmasını Meclis gündemine taşıdı...

Ekrem İmamoğlu- Binali Yıldırım canlı yayın tartışmasını Meclis gündemine taşıdı...

Paylas
http://www.bagimsizozgurmedya.com
Ekrem İmamoğlu- Binali Yıldırım canlı yayın  tartışmasını Meclis gündemine taşıdı...
http://www.bagimsizozgurmedya.com/turkhaber.html
Siyaset - 22 Haziran 2019, Cumartesi 17:42:09
12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

 

TÜRKİYE BÜYÜK MİLLET MECLİSİ BAŞKANLIĞINA

  Aşağıda belirtilen sorularımın Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat OKTAY tarafından yazılı olarak cevaplandırılmasını Anayasanın 98. ve TBMM İç Tüzüğünün 96. maddeleri gereği saygılarımla talep ederim. 17.06.2019

 

                                                                                                                Gürsel TEKİN

                                                                                                                                                                                                                         İstanbul Milletvekili

 

Türkiye’nin günlerdir merakla beklediği Ekrem İmamoğlu-Binali Yıldırım canlı yayın tartışmasında;

 Ekrem İmamoğlu’nun, “yeşil alanların yok edilerek imara açılmasıyla bu kent yeşil alan fakiri oldu” yorumuna karşısında, Cumhur İttifakının adayı Binali Yıldırım, “İstanbul’da en çok dikey yapılaşmanın CHP’li belediyelerde olduğunu” söyleyerek, “22 ilçede yoğunlaştığını, 18’i CHP belediyesi, 4 tanesinde AK Parti’li belediye başkanları var” yanıtını vermiştir.  Oysa CHP’nin İstanbul’da 18 belediyesi olmamış, 2009 da 12 olan belediye sayısı şu an için 14 olarak devam etmektedir.

İmar uygulamalarında yapılan talan ve yağma konusunda, yıllardır hükümetinizi, ilgili bakanları, başbakanları ve son olarak da şahsınızı uyarmış bir siyasetçi olarak aşağıdaki sorularımın cevaplanması önem arz etmektedir.

 

Buna göre;

1-      Bilindiği üzere, İstanbul’da 1/5000 - 1/25000 arası planları yapmak Büyükşehir Belediyesin, 1/1000 lik imar planı yapma ise ilçe belediyelerin yetkisindedir. Buna göre; 1994- 2019 tarihleri arasında; İlçe belediyeler tarafından yapılan ve Büyükşehir Belediyesi tarafından onaylanan imar yoğunluğu değişikliği sayısı nedir? Bunların belediyelere göre dağılımı nasıl gerçekleşmiştir?

2-      Sayın Binali Yıldırım’ın Başbakanlığı döneminde, Çevre ve Şehircilik Bakanlığı marifetiyle, parsel bazında bugüne kadar toplam kaç imar plan değişikliği yapılmıştır? Yapılan bu plan değişikliklerinde belediyeler değil de neden bakanlık tercih edilmiştir?

3-      TOKİ Uzmanları tarafından hazırlanan bir rapora göre, İstanbul'da sadece 76 örnek projede yapılan kaçak inşaat 12 milyon 400 bin m2. Vurgunun boyutu tam 240 milyar Lira! Bu imar planlarıyla, 161 gökdelenin 157'si kimin döneminde dikildi?

4-      İstanbul'daki 496 deprem toplanma alanının 419'u kimin döneminde rant için AVM, plaza ve rezidansa dönüştürüldü?

5-      İstanbul bugün kişi başına düşen yeşil alan bakımından 50 büyük metropol arasında sondan ikinci. İstanbul'da yeşil alanlar kimin döneminde rant için yok edildi?

 


Rogg & Nok Haber Servisi:- Rogg & Nok Çıkar İçin Yalancı Siyaseti Türkiye'de Yürütenleri Araştırma Grubu

E-Posta ile gönderilen veya direk Web sitesine yayınlanması için gönderilen yazıların fotoğraf gibi tüm demokratik protesto, bilgi, haber, yorum ve sosyal/siyasal içerikli paylaşımlar TC Anayasasının;
MADDE 25: "Düşünce ve Kanaat Hürriyeti";
MADDE 26: "Düşünceyi Açıklama ve Yayma Hürriyeti"
kapsamında Web sitemizde yapılmıştır.
Kişisel veya kurumsal Demokratik düşünce ve kanaatlerimiz engellenmesi ve/veya şiddet/baskı altına alınması, bu nedenle
"Yazar olan biz Hakkımızdaki veya kullanıcıların kullandıkları web sitesindeki yayınlanan haberler dolayısı ile olası her türlü anti-demokratik yasal girişimi",
TC Anayasası, AİHM ve İnsan Hakları Evrensel Beyannamesi kapsamında, her türlü yasal haklarımız saklı kalmak üzere, peşinen reddederiz…

OKUYUCU YORUMLARI

UYARI:Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve tamamı büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. Ayrıca suç teşkil edecek hakaret içerikli yorumlar hakkında muhatapları tarafından dava açılabilmektedir.(Yorum Yapanın Taahütü)Yazılan yorumların sorumluluğunun tarafıma ait olduğunu, yazımın yetkililerce, fikrim sorulmaksızın yayından kaldırılabileceğini bu siteye girdiğim andan itibaren kabul etmiş sayılırım.
Ad Soyad
E-Posta
Güvenlik Kodu: Guvenlik
Yorum
Copyright ©2010 - Tüm hakları saklıdır.
PHP Haber Sitesi Türkiye Tasarım
Rogg&Nok Haber- Tüm Hakları Saklıdır. İzinsiz Ve kaynak gösterilmeden Alıntı Yapılamaz. Yayınlanan Tüm Haber Ve Açıklamalar İlk Kaynaktan Ulaştırılan Açıklamalardır. Sitemiz Bu Açıklamalara Ekleme Veya Müdahelede Bulunmadan Yayınlar. Yorum,Makale, Sizden Gelenler Bölümündeki Yazılardan Yazanlar Sorumludur. Harici Bilgiler Ayrı Bir Sayfada Açılır. Rogg&Nok Haber Bu Linkler Ve İçeriklerinden Sorumlu Değildir.Her Türlü Haber Ve İletişim İçin roggnok@gmail.com Adresini kullanabilirsiniz. Sitemizden Daha İyi Yararlanabilmek için Gizlilik İlekeleri Ve Yayın Prensiplerimzi Okuyunuz. En İyi İnt Exp 8+ 1024x768 Görüntülenir