24 Ağustos 2019 Cumartesi 09:15:57
» Emekli Büyükelçi Halil Akıncı ile “1917 Rus İhtilalinin Etkileri”....

Emekli Büyükelçi Halil Akıncı ile “1917 Rus İhtilalinin Etkileri”....

...
Paylas

Emekli Büyükelçi Halil Akıncı ile “1917 Rus İhtilalinin Etkileri” söyleşisi Moda Tarihçi Kitabevi’ndeEmekli Büyükelçi Halil Akıncı23 Aralık Cumartesi günü saat 16.00’da Tarihçi Kitabevi’nde “1917 Rus İhtilalinin Etkileri” konulu bir söyleşi gerçekleştirecek.

 

2017, Rusya’da gerçekleşen Ekim Devrimi’nin 100. yılı. Halil Akıncı, “1917 Rus İhtilalinin Etkileri”konulu söyleşide, ihtilalin Rusya’ya, coğrafyaya ve dünyaya, siyasal, iktisadi ve kültürel etkilerini ele alacak.


Emekli Büyükelçi Halil Akıncı, T.C. Moskova Büyükelçiliğinde başkatip, elçi müsteşar ve Büyükelçi olarak üç defa görev yaptı.  Elçi Müsteşarı iken aynı zamanda Aralık 1992-Mayıs 1993 arasında AGİK (AGİT)’in kurduğu ilk bölgesel misyon olan Gürcistan misyonuna başkanlık etti.


Eski Sovyet Coğrafyasından Sorumlu İkili Siyasi İşler Genel Müdürü, Ljubljana ve Yeni Delhi Büyükelçisi olarak görev yapan Akıncı, bölge ülkeleri ile ilgili önemli bilimsel toplantı ve çalışmalarda yer aldı, 2008’de Moskova Büyükelçisi olarak atandı.
Eylül 2010’da Azerbaycan, Kazakistan, Kırgızistan ve Türkiye Devlet Başkanları tarafından Türkdildeş Ülkeler İşbirliği Keneşi (Türk Keneşi) Genel Sekreterliği görevine getirilen ve aynı kuruluşta bir yıl da danışman olarak görev yapan Akıncı, 2015-2016 yılları arasında Hazar Strateji Enstitüsü Yüksek İdare Kurulu başkanlığını yaptı.

 

Orta Asya, Kafkasya, Karadeniz bölgesi, Afganistan ve Hindistan hakkında birçok makale yazan Akıncı, 2010 yılında Mansura Haidar’ın yazdığı “Hint-Türk Mimarisi” adlı kitabın editörlüğünü yaptı ve kitabın “Türkler ve Hindistan, Hindistan ve Türkiye” başlıklı kısmını kaleme aldı.
Büyükelçi Akıncı, aynı zamanda Kazakistan’ın başkenti Astana’da bulunan Avrasya Üniversitesinin fahri profesörüdür.

 

Her hafta düzenli olarak gerçekleştirilen söyleşi dizisinin 236.cısı 23 Aralık Cumartesi günü saat 16.00’da Moda Tarihçi Kitabevi’nde.

 


Rogg & Nok Haber Servisi:- Rogg & Nok Kültür sanat Araştırma Grubu

E-Posta ile gönderilen veya direk Web sitesine yayınlanması için gönderilen yazıların fotoğraf gibi tüm demokratik protesto, bilgi, haber, yorum ve sosyal/siyasal içerikli paylaşımlar TC Anayasasının;
MADDE 25: "Düşünce ve Kanaat Hürriyeti";
MADDE 26: "Düşünceyi Açıklama ve Yayma Hürriyeti"
kapsamında Web sitemizde yapılmıştır.
Kişisel veya kurumsal Demokratik düşünce ve kanaatlerimiz engellenmesi ve/veya şiddet/baskı altına alınması, bu nedenle
"Yazar olan biz Hakkımızdaki veya kullanıcıların kullandıkları web sitesindeki yayınlanan haberler dolayısı ile olası her türlü anti-demokratik yasal girişimi",
TC Anayasası, AİHM ve İnsan Hakları Evrensel Beyannamesi kapsamında, her türlü yasal haklarımız saklı kalmak üzere, peşinen reddederiz…

OKUYUCU YORUMLARI

UYARI:Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve tamamı büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. Ayrıca suç teşkil edecek hakaret içerikli yorumlar hakkında muhatapları tarafından dava açılabilmektedir.(Yorum Yapanın Taahütü)Yazılan yorumların sorumluluğunun tarafıma ait olduğunu, yazımın yetkililerce, fikrim sorulmaksızın yayından kaldırılabileceğini bu siteye girdiğim andan itibaren kabul etmiş sayılırım.
Ad Soyad
E-Posta
Güvenlik Kodu: Guvenlik
Yorum
Copyright ©2010 - Tüm hakları saklıdır.
PHP Haber Sitesi Türkiye Tasarım
Rogg&Nok Haber- Tüm Hakları Saklıdır. İzinsiz Ve kaynak gösterilmeden Alıntı Yapılamaz. Yayınlanan Tüm Haber Ve Açıklamalar İlk Kaynaktan Ulaştırılan Açıklamalardır. Sitemiz Bu Açıklamalara Ekleme Veya Müdahelede Bulunmadan Yayınlar. Yorum,Makale, Sizden Gelenler Bölümündeki Yazılardan Yazanlar Sorumludur. Harici Bilgiler Ayrı Bir Sayfada Açılır. Rogg&Nok Haber Bu Linkler Ve İçeriklerinden Sorumlu Değildir.Her Türlü Haber Ve İletişim İçin roggnok@gmail.com Adresini kullanabilirsiniz. Sitemizden Daha İyi Yararlanabilmek için Gizlilik İlekeleri Ve Yayın Prensiplerimzi Okuyunuz. En İyi İnt Exp 8+ 1024x768 Görüntülenir