19 Eylül 2019 Perşembe 04:10:17
» GİRİŞİMCİ BİLGİ SİSTEMİ VERİLERİ....

GİRİŞİMCİ BİLGİ SİSTEMİ VERİLERİ....

T.C. BİLİM, SANAYİ VE TEKNOLOJİ BAKANLIĞI İLE HACETTEPE ÜNİVERSİTESİ ARASINDA GİRİŞİMCİ BİLGİ SİSTEMİ VERİLERİ KAPSAMINDA YAPILACAK ORTAK ÇALIŞMAYA İLİŞKİN PROTOKOL
Paylas
http://www.bagimsizozgurmedya.com
GİRİŞİMCİ BİLGİ SİSTEMİ VERİLERİ....
http://www.bagimsizozgurmedya.com/turkhaber.html
Teknoloji - 16 Ağustos 2017, Çarşamba 17:10:20
12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

BİRİNCİ BÖLÜM

Amaç, Kapsam ve Taraflar Amaç

MADDE I- (1) İşbu Protokolün amacı, Türkiye Cumhuriyeti Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı (BSTB) ile Hacettepe Üniversitesi (birlikte "Taraflar” olarak anılacaktır) arasında Girişimci Bilgi Sisteminde (GBS) yer alan mikro verinin erişimine ve kullanımına ilişkin çalışma esasları, ilkeleri ve yükümlülükleri belirlemektir.

Kapsam

MADDE 2- (l) İşbu Protokol, Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı Girişimci Bilgi Sistemi Verilerine Erişim, Kullanım ve Paylaşım Yönergesi kapsamında talep edilen mikro veri seti/setlerinin erişimini ve kullanımını düzenler.

Dayanak

MADDE 3- (l) İşbu Protokol hükümleri, 635 sayılı Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığının Teşkilat ve Görevleri Hakkında Kanun Hükmünde Karamame'nin 7 nci maddesinin birinci fıkrasının (h) bendine dayanılarak oluşturulan Girişimci Bilgi Sistemi Verilerine Erişim, Kullanım ve Paylaşım Yönergesi kapsamında hazırlanmıştır.

Taraflar

MADDE 4- (1) İşbu Protokolün tarafları, Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı ile Hacettepe Üniversitesi'dir. Bu Protokole ilişkin olarak yapılan bütün tebligat ve yazışmalar aşağıdaki adreslere iletilir. Adres değişikliği yazılı olarak tebliğ edilmediği sürece bu adreslere yapılan bildirimler geçerli sayılır.

Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı

Hacettepe Üniversitesi

Mustafa Kemal Mahallesi Dumlupınar

Hacettepe Üniversitesi Rektörlüğü

Bulvarı

Sıhhiye Yerleşkesi/Sıhhiye 06100

2151.Cadde No:154 Çankaya 06510

ANKARA

 

305 50 00

201 50 00

 

Tanımlar

 

MADDE 5- (l) Bu protokolde geçen:

 

(a)   Araştırmacı: BSTB ile gerçekleştirilecek ortak çalışmalar veya BSTB adına yaptırılacak işler için mikro veriyi kullanarak ÇAM'da çalışmasına onay verilen gerçek kişileri,

 

(b)   Çalışma ve Araştırma Merkezi (ÇAM): Bakanlık dışına çıkarılmasına izin verilmeyen mikro verilerin kullanımı amacıyla Bakanlık binasında Bakanlık Personeline tahsis edilen çalışma alanım,

 

(c)   Mikro Veri: Anket, idari kayıt ya da diğer kaynaklardan elde edilen, istatistikî birimin doğrudan tanımlanamayacak şekilde, isim, unvan ve adres gibi kimlik bilgisi silinmiş, vergi kimlik numarası vb. tanımlayıcı bilgisi değiştirilmiş kayıt düzeyindeki veriyi

 

İKİNCİ BÖLÜM

Tarafların Yükümlülükleri ve Çeşitli Hükümler ÇAM Çalışma Esasları

 

MADDE 6- (1) BSTB, bu Protokol kapsamındaki mikro verinin erişimi ve kullanımı hizmetini Çalışma ve Araştırma Merkezi (ÇAM) bünyesinde verir. ÇAM'ın çalışma esasları aşağıda belirtilmiştir:

 

a)                 ÇAM'da 9.00 - 12.00 ve 14.00 - 17.00 saatleri arasında hizmet verilir.

 

b)                 ÇAM'da BSTB'nin bilişim standartlarına uygun işletim sistemi ve yazılım yüklemesi yapılmış, gerekli güvenlik tedbirleri alınmış bilgisayarlar ile hizmet verilir.

 

c)                 Araştırmacının, BSTB'nin mevcut yazılımları dışında bir yazılım kullanmayı talep etmesi durumunda, lisanslı olması kaydıyla gerekli yükleme ve silme işlemleri BSTB tarafından yapılır.

 

d)                 BSTB tarafmdan onay verilmeyen araştırmacımn ÇAM'a girişine izin verilmez.

 

e)                 Araştırmacı, ilgili BSTB personeli ile birlikte ÇAM'da çalışır. Araştırmacı, ÇAM'da çalışma yapmak üzere randevu talebinde bulunur. Randevular tam ya da yarım gün için alınır. Randevular gerektiğinde BSTB tarafindan yeniden düzenlenir.

 

f)                  ÇAM'da bulunan ekipman dışında dizüstü bilgisayar, tablet, cep telefonu, fotoğraf makinesi, kayıt cihazı v.b. herhangi bir cihaz kullanılamaz.

 

g)                 Araştırmacılar tarafindan, elektronik, fotografık, baskı, not alma vb. bir şekilde veri setinin kaydı yapılamaz.

 

h)                 BSTB tarafindan ÇAM'da çalışacak araştırmacılara veri gizliliğine ilişkin taahhütname imzalatılır.

 

(2) Veri gizliliğinin ve/veya işbu Protokolde belirtilen hususların, araştırmacı tarafından ihlal edilmesi durumunda, araştırmacının mikro veriye erişimi engellenir ve araştırmacının İhlali bağlı bulunduğu kurum ve kuruluşa bildirilir.

 

Araştırma Sonuçlarının Kullanılması ve Yayımlanması

 

MADDE 7- (1) Araştırma sonuçlarının kullanımı için aşağıdaki hükümler uygulanır:

 

a)                Araştırmacı, araştırma sonuçlarını BSTB tarafından kontrol edilebilir bir dosya formatında hazırlar.

 

b)               Araştırmacı, oluşturduğu sonuç tablolarında gizli veriye yer veremez.

 

c)                Araştırma sonuçlarımn gizli veri içerip içermediği ilgili BSTB personeli tarafından kontrol edilir. Gizli veri içeren bölümlerin tespit edilmesi halinde, sonuç tablolarımn kullanılmasına izin verilmez.

 

d)               Araştırma sonuçları, ancak ilgili BSTB biriminin onayı alınarak yayımlanabilir.

 

e)                Araştırmacının hatalı hesaplama sonucu elde ettiği bulgular, sadece araştırmacıyı bağlar.

 

D Araştırmacı, çalışmadan elde ettiği sonuçları yayımlarken GBS verilerini kaynak gösterir.

 

g) Hacettepe Üniversitesi, yayımladığı rapor, makale, yayın vb. çalışmalarının bir kopyasını en geç üç ay içerisinde BSTB'ye göndermekle yükümlüdür.

 

Çalışma Konusu

 

MADDE 8- (1) Bu Protokol kapsamında yapılacak çalışma konuları ile çalışmada yer alacak araştırmacıların isim ve unvanları, Hacettepe Üniversitesi, tarafından resmi yazıyla BSTB'ye iletilir. Bahsi geçen çalışma talebinin BSTB GBS Değerlendirme Kurulu'nun görüşüne sunulmasını müteakip BSTB'nin onay verdiği çalışmalara başlanır.

 

MADDE 9- (1) İşbu Protokolün uygulanmasından kaynaklanabilecek anlaşmazlıklar tarafların üst düzey yöneticileri arasında yapılacak görüşmeler neticesinde çözüme kavuşturulur.

 

Protokolün Süresi ve Yürürlük

 

 

 


Rogg & Nok Haber Servisi:- Rogg & Nok Teknoloji, Bilim Ve De Terör Araştırma Grubu

E-Posta ile gönderilen veya direk Web sitesine yayınlanması için gönderilen yazıların fotoğraf gibi tüm demokratik protesto, bilgi, haber, yorum ve sosyal/siyasal içerikli paylaşımlar TC Anayasasının;
MADDE 25: "Düşünce ve Kanaat Hürriyeti";
MADDE 26: "Düşünceyi Açıklama ve Yayma Hürriyeti"
kapsamında Web sitemizde yapılmıştır.
Kişisel veya kurumsal Demokratik düşünce ve kanaatlerimiz engellenmesi ve/veya şiddet/baskı altına alınması, bu nedenle
"Yazar olan biz Hakkımızdaki veya kullanıcıların kullandıkları web sitesindeki yayınlanan haberler dolayısı ile olası her türlü anti-demokratik yasal girişimi",
TC Anayasası, AİHM ve İnsan Hakları Evrensel Beyannamesi kapsamında, her türlü yasal haklarımız saklı kalmak üzere, peşinen reddederiz…

OKUYUCU YORUMLARI

UYARI:Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve tamamı büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. Ayrıca suç teşkil edecek hakaret içerikli yorumlar hakkında muhatapları tarafından dava açılabilmektedir.(Yorum Yapanın Taahütü)Yazılan yorumların sorumluluğunun tarafıma ait olduğunu, yazımın yetkililerce, fikrim sorulmaksızın yayından kaldırılabileceğini bu siteye girdiğim andan itibaren kabul etmiş sayılırım.
Ad Soyad
E-Posta
Güvenlik Kodu: Guvenlik
Yorum
Copyright ©2010 - Tüm hakları saklıdır.
PHP Haber Sitesi Türkiye Tasarım
Rogg&Nok Haber- Tüm Hakları Saklıdır. İzinsiz Ve kaynak gösterilmeden Alıntı Yapılamaz. Yayınlanan Tüm Haber Ve Açıklamalar İlk Kaynaktan Ulaştırılan Açıklamalardır. Sitemiz Bu Açıklamalara Ekleme Veya Müdahelede Bulunmadan Yayınlar. Yorum,Makale, Sizden Gelenler Bölümündeki Yazılardan Yazanlar Sorumludur. Harici Bilgiler Ayrı Bir Sayfada Açılır. Rogg&Nok Haber Bu Linkler Ve İçeriklerinden Sorumlu Değildir.Her Türlü Haber Ve İletişim İçin roggnok@gmail.com Adresini kullanabilirsiniz. Sitemizden Daha İyi Yararlanabilmek için Gizlilik İlekeleri Ve Yayın Prensiplerimzi Okuyunuz. En İyi İnt Exp 8+ 1024x768 Görüntülenir