21 Kasım 2019 Perşembe 01:41:58
» Halife Erdoğan’ın kızını emanet....

Halife Erdoğan’ın kızını emanet....

Başbakan Erdoğan hafta sonu Trabzon Araklı ziyaretinde yeni bir “acı sırrını” ilk kez açıklayıp, “Benim kızım imam hatip okuyamamayla karşı karşıya kaldı. Hey gidi günler hey! Ben kızımı Araklı'ya gönderdim kimseye duyurmadan, burada okudu. Kimseye duyurmadan ha, ilk defa açıklıyorum. Burayı bitirdikten sonra da yurt dışına gönderdim, gitti Amerika'da okudu. Ondan sonra gitti İngiltere'de mastırını yaptı. Demek ki başörtülü de okuyabiliyormuş” dedi.
Paylas
Halife Erdoğan’ın kızını emanet....
http://www.bagimsizozgurmedya.com
Eğitim - 26 Kasım 2013, Salı 04:17:22
12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

 

Rogg & Nok Haber:

 

Ancak Odatv, Erdoğan’ın kızı Sümeyye Erdoğan’ı gerçekte niye Araklı’ya gönderdiğini ortaya çıkardı.

 

Trabzon Araklı’dan bize ulaşan değerli okurlar sağolsun “efsane”nin başka boyutlarını da gözler önüne serdi.

 

KARABELA KİM

Önce 24 Ağustos 2013’te Araklı Haber’de yayınlanan bir haberi aktaralım.

Hasan Karabela Kimdir?” başlıklı haberde şunlar anlatılıyor:

“1950 yılında Araklı’ya bağlı (Burnak) Taştepe Köyü’nde dünyaya geldi. İlkokulu Araklı Kastanelik Köyü'nde bitirdi. İmam hatip okulunun 5 yılını İstanbul İmam Hatip Lisesi’nde okudu. Daha sonra Trabzon İmam Hatip Lisesi’ne gelerek oradan 1972 yılında mezun oldu. Aynı yıl İstanbul İslam Enstitüsüne girdi. 1976 yılında İstanbul İslam Enstitüsü’nü bitirdi.

1976 yılında okulu bitirmesinin ardından da Bayburt İmam Hatip Lisesinde meslek dersleri öğretmeni olarak ilk görevine başladı. 1977 de aynın okulda müdür yardımcısı olarak göreve başladı. Daha sonra kendi isteğiyle 1982 yılında Araklı İmam Hatip Lisesi’ne tayin edildi.

Hasan Karabela 1981 yılında kısa dönem askerlik görevini bitirdikten sonra Araklı İmam Hatip Lisesi’nde müdürü olarak vazifeye başladı. Bu görevi 2011 yılına kadar burada devam etti.

2011 yılında ise Trabzon İmam Hatip Lisesi Müdürlüğü’ne atandı.

İstanbul’daki okuduğu dönemde Başbakan Tayyip Erdoğan’ın en yakın arkadaşı olan Hasan Karabela, 28 Şubat sürecinde kızı Sümeyye Erdoğan’ı Araklı’da kendi müdürlüğünü yaptığı Araklı İmam Hatip Lisesi’nde okuttu.

Başbakan Erdoğan’ın kızı Sümeyye Erdoğan İstanbul’da başörtüsü mağduru. Ya başını açacak, ya okula gitmeyecekti. Trabzon’da ise bu zulümün henüz sahneye konmadığı günlerdi. Başbakan Erdoğan arkadaşı Karabela’yı aradı. Sümeyye’yi ona emanet etti. Sümeyye Araklı İmam Hatip Lisesi’nde sessizce eğitim gördü.

Ama dostluk bir o kadar daha pekişti. Tam 8 yıldır Karabela Başbakan’dan hiçbir şey istemedi. Başbakan kendisini her seferinde ziyaret etti ama O görüşmekle yetindi.

‘Okul Müdürleri Rotasyonu’ çerçevesinde Trabzon İmam Hatip Lisesi müdürlüğüne atandında çok sevdiği yakın dostu Zekeriya Taşan Trabzon İmam Hatip Lisesi müdürlüğünden Of Anadolu İmam Hatip Lisesi müdürlüğüne atanmasını kabul etmedi, Yani mahkemeye gitti. Taşan, mahkemeye gidince Karabela, Trabzon’a gidip göreve başlamadı. Boşalttığı Araklı İmam Hatip Lisesi müdürlüğüne ise yeni atanan müdür oturmuştu. Karabela, sonucu bekliyordu ki, Başbakanlık Danışmanlığına atama kararnamesi geldi.

2011 yılından beri Hasan Karabela Başbakan Tayyip Erdoğan’ın müşavirliğini yürütmektedir. Evli ve ikisi kız üçü erkek olmak üzere 5 çocuk babasıdır.”

 

ŞU AN GÖRÜŞMÜYORLAR

Haberden anlaşılan şu: Erdoğan, kızını teslim ettiği Hasan Karabela’yı devr-i iktidarında Trabzon İmam Hatip Lisesi Müdürü yapamadı, ama Danışmanı yaptı.

Arşivlere dalınca Odatv’de de Karabela ile ilgili bir başka habere rastladık. 12 Nisan 2011 tarihli haberde Başbakan Erdoğan’ın, Fatih İmam Hatip Lisesi’nden sınıf arkadaşı olan ve kızı Sümeyye Erdoğan’ın başörtüsüyle okulu bitirmesini sağlayan Danışmanı Hasan Karabela’nın oğlu Dr. Yunus Karabela’yı Trabzon’dan milletvekili adayı yaptığı anlatılmış. (İLGİLİ HABERİMİZİÇİN TIKLAYINIZ)

Trabzon Araklı’dan gelen son haberler bunlardan daha önemli ve ilginç. Bir okur şu bilgileri veriyor:

“Hasan Karabela’nın danışmanlığı halen devam ediyor. Ancak bu günlerde Hasan isyanlarda, daha doğrusu 1- 2 yıldır isyanlarda, çünkü Hasan artık Erdoğan'a ulaşamıyor. Ulaşsa da kendini daha çok dini konularda uyarıyordu, şimdi dinletemiyor ve görüşemiyor. Kimbilir belki de Araklı’ya geldiğinde de görüşememişlerdir.”

Bu Araklı işi giderek Matruşka’ya dönecek ve Erdoğan’ın başını fena ağrıtacak gibi... Kızını emanet ettiği insanı bile dinlemeyecek hale geldiyse, vay anasını sayın seyirciler!..

Ama daha 1992’de Rize’de, “Babamın oğlu dahi olsa benimle aynı davayı paylaşmıyorsa, ben öyle bir kardeş tanımıyorum” dememiş miydi?

 

Müyesser Yıldız

Odatv.com


Rogg & Nok Haber Servisi:
E-Posta ile gönderilen veya direk Web sitesine yayınlanması için gönderilen yazıların fotoğraf gibi tüm demokratik protesto, bilgi, haber, yorum ve sosyal/siyasal içerikli paylaşımlar TC Anayasasının;
MADDE 25: "Düşünce ve Kanaat Hürriyeti";
MADDE 26: "Düşünceyi Açıklama ve Yayma Hürriyeti"
kapsamında Web sitemizde yapılmıştır.
Kişisel veya kurumsal Demokratik düşünce ve kanaatlerimiz engellenmesi ve/veya şiddet/baskı altına alınması, bu nedenle
"Yazar olan biz Hakkımızdaki veya kullanıcıların kullandıkları web sitesindeki yayınlanan haberler dolayısı ile olası her türlü anti-demokratik yasal girişimi",
TC Anayasası, AİHM ve İnsan Hakları Evrensel Beyannamesi kapsamında, her türlü yasal haklarımız saklı kalmak üzere, peşinen reddederiz…

OKUYUCU YORUMLARI

UYARI:Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve tamamı büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. Ayrıca suç teşkil edecek hakaret içerikli yorumlar hakkında muhatapları tarafından dava açılabilmektedir.(Yorum Yapanın Taahütü)Yazılan yorumların sorumluluğunun tarafıma ait olduğunu, yazımın yetkililerce, fikrim sorulmaksızın yayından kaldırılabileceğini bu siteye girdiğim andan itibaren kabul etmiş sayılırım.
Ad Soyad
E-Posta
Güvenlik Kodu: Guvenlik
Yorum
Copyright ©2010 - Tüm hakları saklıdır.
PHP Haber Sitesi Türkiye Tasarım
Rogg&Nok Haber- Tüm Hakları Saklıdır. İzinsiz Ve kaynak gösterilmeden Alıntı Yapılamaz. Yayınlanan Tüm Haber Ve Açıklamalar İlk Kaynaktan Ulaştırılan Açıklamalardır. Sitemiz Bu Açıklamalara Ekleme Veya Müdahelede Bulunmadan Yayınlar. Yorum,Makale, Sizden Gelenler Bölümündeki Yazılardan Yazanlar Sorumludur. Harici Bilgiler Ayrı Bir Sayfada Açılır. Rogg&Nok Haber Bu Linkler Ve İçeriklerinden Sorumlu Değildir.Her Türlü Haber Ve İletişim İçin roggnok@gmail.com Adresini kullanabilirsiniz. Sitemizden Daha İyi Yararlanabilmek için Gizlilik İlekeleri Ve Yayın Prensiplerimzi Okuyunuz. En İyi İnt Exp 8+ 1024x768 Görüntülenir