11 Aralık 2018 Salı 17:43:08
» Hazinedar niye görevinden uzaklaştırıldı?

Hazinedar niye görevinden uzaklaştırıldı?

Murat Hazinedar'ın, mal varlığına yönelik yürütülen soruşturma, 'FETÖ/PDY Silahlı Terör Örgütüne üye olmak suçundan yürütülen soruşturma ile görevi kötüye kullanma niteliğindeki eylemleri' gerekçesiyle hakkında yürütülen soruşturmalar nedeniyle görevinden uzaklaştırıldığı bildirildi. Bu haberden önce Hazinedar gövde iken basın toplantısı yapmıştı ardından bu olgu oldu bağlantıları sizler kurun. Basın toplantısında ; Murat Hazinedar, hakkında çıkan haberlerle ilgili açıklama yaptı. Hazinedar, "Hakkımda yalan ifadelerle bir soruşturma açıldı. Bunun sonucunda sadece bana değil, eşim ve oğluma da yurtdışı yasağı konuldu" demişti..
Paylas
http://www.bagimsizozgurmedya.com
Hazinedar niye görevinden uzaklaştırıldı?
http://www.bagimsizozgurmedya.com/turkhaber.html
Narko-Terör Ve Bağlantıları - 04 Ocak 2018, Perşembe 22:07:55
12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

 ...

 

ROGG & NOK:YİNE GÜNDEMİ ONLAR YARATTI VE BİZLER HABERLERİ ONA GÖRE VERİYORUZ DERSEK KIZMAYIN BURASI TAYYİPİSTAN...

 

BİR KİŞİNİN BİLDİĞİ SIR İKİ KİŞİNİN BİLDİĞİ MEDYADIR" AMA BU BİLDİKLERİNİ HER ZAMAN SÖYLEMEYEN BİR MEDYA VAR TAYYİPİSTAN'DA...

 

ÖNCE BU HABER İÇİN AZ YER AYIRAN MEDYAYA BİR BAKMAMIZ GEREK...

 

SANAL YAPISAL DARBEDEN SONRA "ALLAH AFFETSİN" DİYEN FETÖ'NÜN GAZETESİ "ZAMAN" DA YAZAN NE YAZIK Kİ GAZETECİ YAZARI BÜNYELERİNE ALMIŞTI...

 

ŞİMDİ O GAZETENİN PATRONU Trump İLE ORTAK...

 

 

VE DE BU GÜN BATI SAVAŞ KOLUNDA RIZA SARRAF'IN DAVASI SONUÇLANINCA GÜNDEM İLE OYNAMAK İÇİN ESKİ ERGENEKON OLGUSU OYNADI OLABİLİR Mİ DERSİNİZ?

 

EVET,

 

KIZMAYIN AMA DERSİNİZ BU...

 

DERSLERDEN ZAYIF ALMAMAK İÇİN BİRAZ ÇALIŞTIRIN VARSA O BEYİNLERİNİZİ...

 

... FETÖ İLE ORTAK İKEN GÜNDEM DEĞİŞTİRMEK İÇİN BU ERGENEKON OLGUSU KULLANILIYORDU.

 

ŞİMDİ YİNE BÖYLE BİR SENARYO İÇİNDE  BU OLDU DA BU OLABİLİR Mİ ACABA?...

 

BİRAZ BEYİN FIRTINASI ESTİRİN İSTERSENİZ...

 

Hürriyet'ten Fırat Alkaç'ın haberine göre hakkında verilen yalan ifadelerle FETÖ soruşturması açıldığını söyleyen Hazinedar şunları kaydetti: "Belediye başkanlığı görevim nedeniyle hakkımda açılmış hiçbir dava bulunmamaktadır. Hayatımın hiçbir evresinde FETÖ ile ne avukat olarak, ne işadamı olarak, ne de siyasetçi hiçbir ilişkim olmamıştır. Hakkımda yalan ifadelerle bir soruşturma açıldı.

 

Bu soruşturmalarla sadece şahsıma değil eşime de, dünyanın en iyi üniversitelerinde kabul alma imkanı olan evladım, oğlum hakkında yurtdışı yasağı konuldu. Onun yurtdışında okuma şansı elinden alındı. Darbe dönemlerinde bile aileler bu derece mağdur edilmedi."

 

İçişleri boş işler Bakanları, Murat Hazinedar’ı görevden uzaklaştırdı. Hazinedar dışında i 2 Beşiktaş Meclis üyesinin de uzaklaştırıldığı öğrenildi. 

 

BU KADAR YER AYIRDIKTAN İLERLEYEN  SAATLERDE...

 

İÇİŞLERİ BOŞ İŞLER BAKANLARINDAN AÇIKLAMA

 

İçişleri boş işleri Bakanlığı tarafından konuya ilişkin yapılan açıklamada şu ifadeler yer aldı:

 

  • Beşiktaş Belediye Başkanı Murat Hazinedar ile Belediye Meclis Üyeleri Hüseyin Avni Sipahi ve Çetin Kırışgil Anayasanın 127 nci maddesinin verdiği yetki doğrultusunda İçişleri Bakanlığınca 04/01/2018 tarihinde görevden uzaklaştırılmışlardır.
  • Mal Bildiriminde Bulunulması Rüşvet ve Yolsuzluklarla Mücadele Kanunu kapsamında mal varlığına yönelik olarak yürütülen soruşturma; FETÖ/PDY Silahlı Terör Örgütüne Üye Olmak suçundan yürütülen soruşturma; ayrıca belediye hizmetlerinin zorunlu bağışa tabi tutularak iş sahiplerinden zorla para alınması, usulsüz ihale ve ruhsat verilmesi, kamu malının özel şahısların menfaatine kullandırılması ve bunun karşılığında haksız kişisel menfaat temin edilmesi ve görevi kötüye kullanma niteliğindeki diğer eylemlerinden hakkında yürütülen soruşturmalar nedeniyle Murat HAZİNEDAR Beşiktaş Belediye Başkanlığı görevinden uzaklaştırılmıştır.
  • Hüseyin Avni Sipahi’nin Belediye Meclis Üyeliği görevinden uzaklaştırılmasında, yetkisi ve görevi olmadığı halde imar ve ruhsat işlemlerinde talep sahiplerinin kendisine yönlendirildiği ve bağış adı altında zorla para alınmasına aracılık ettiği, haksız kişisel menfaat sağladığı, ayrıca mal varlığında ciddi artışlar olduğu yönündeki iddialarla ilgili yürütülen soruşturmalar dikkate alınmıştır.
  • Çetin Kırışgil’in Belediye Meclis Üyeliği görevinden uzaklaştırılmasında ise kayıt dışı paraların transferine aracılık ettiği yönündeki iddiayla ilgili yürütülen soruşturma göz önünde bulundurulmuştur. Kamuoyuna saygıyla duyurulur.

BU HABERDEN ÖNCE T24 ŞÖYLE HABER GEÇMİŞTİ:

 

İçişleri Bakanlığı kararıyla görevden alınan Beşiktaş Belediye Başkanı Murat Hazinedar, karara belediye önünde yaptığı bir basın açıklamasıyla tepki gösterdi. Hakkındaki 'FETÖ' iddiaları ile ilgili olarak "Ailemde ya da sülalemde değil terör örgütü olan bir cemaate herhangi bir cemaate üye bulamazlar" ifadelerini kullanan Hazinedar "İktidarın bu terör örgütünü meşru gördüğü, 17-25 Aralık'tan önce dahi avukat ve iş adamı kimliğimle bu gruplar, terör örgütünün organizasyonuyla minnacık, nokta kadar bir ilişkimiz ne siyaseten, ne ticareten ne sosyal olarak bir iletişimim olmamıştır" dedi.

 

"Yerel belediyecilik tarihinde görülmemiş sayıda inceleme ve araştırmaya tabi tutulduk" diyen Hazinedar, bugüne dek belediye hakkında 180 kez inceleme yapıldığını ancak hiçbir suç tespit edilmediğini vurguladı. 

 

Murat Hazinedar'in açıklamalarından satır başları şöyle:  

 

"Hepinizden Allah razı olsun. Allah'ın verdiği canı, Allah alır. Demokrasilerde bunun tezahürü de milletin verdiği emaneti ancak ve ancak millet alır şeklindedir.

 

Şahsıma tebliğ edilmemiş olmasına rağmen, sizlerle birlikte basından öğrendiğim karara ilişkin söyleneceklerin birçoğunu bugünkü toplantıda paylaştım. Yüzde 77 oyla Beşiktaş halkının emanetini temsil ediyorum. Önce partimin bana yüklediği sorumlulukla, bundan daha da önemlisi Beşiktaşlıların yüklediği sorumlulukla halkıma 4 yıla yakın süredir hizmet etmeye çalıştım.

 

Merkez siyasetin yerel yönetimlere kurduğu vesayetin altında bu görevi hakkıyla yerine getirmeye çalıştım. 

 

Önümüze konan bütün engellemelere rağmen bugünlere geldik. Bu aziz milletin hassasiyetlerine, beklentilerine, önceliklerine herkesten fazla saygı göstererek herkesten fazla hizmet etmeye çalıştım. Vesayetin, yani merkez siyasetinin, Ankara siyasetinin kurduğu tahakkümün kötüye kullanımını birlikte yaşadık.

 

Beşiktaş özel bir yer. CHP'nin en yüksek oy aldığı ilçenin belediye başkanıyım. Herkesin gözünün olduğu, herkesin büyük bir iştahla baktığı şehrin başkanıyım. Uzaklaştırılma gerekçem, birtakım yolsuzluk iddialarıyla birlikte 2016 yılından beri hakkımda yürütülen FETÖ/PDY üyeliği suçu iddiasıyla yürütülen soruşturmalardır. 

 

Değil ben, ailemde sülalemde; değil bu darbeci terör örgütü olan cemaate, hiçbir cemaate mensup bir tek kişi bulamazlar. İktidarın bu terör örgütünü meşru gördüğü, 17-25 Aralık'tan önce dahi avukat ve iş adamı kimliğimle bu gruplar, terör örgütünün organizasyonuyla minnacık, nokta kadar bir ilişkimiz ne siyaseten, ne ticareten ne sosyal olarak bir iletişimim olmamıştır. Ailemin de. Bu soruşturma sadece şahsıma yönelik değildir; oğluma, eşime de yönelmiştir. Yurt dışına çıkışları engellenmiştir. 

 

"Aileleri bu işlere karıştırmayın"

 

Aileleri bu işlere karıştırmayın. İl Başkanımızın ifade buyurduğu gibi, hakkımda belediye başkanı sıfatıyla açılmış tek bir dava bulunmamıştır. İlgezdi'nin uzaklaştırıldığı tarihe kadar bütün ön inceleme, araştırma ve soruşturmalarda lehime karar verilmiştir.

 

Ama 1 Aralık tarihinde belediyemize tam tamına 16 müfettiş ve teftiş görevlisi gönderilmiştir. Bunlar bugüne kadar tek bir şey bulamamıştır. CHP Sözcüsü Tezcan'ın geçen hafta ifade ettiği gibi, 'Biz karar verdik, gerekçelerini yazın' talimatına istinaden benim henüz tebliğ almadığım evrakı düzenlemişlerdir. 

 

Yerel belediyecilik tarihinde görülmemiş sayıda inceleme ve araştırmaya tabi tutulduk. Tam 180 tane. Burada bir şey bulamayanlar, biz kararımızı verdik demişlerdir. İlahi adalete inanıyorum. Sonuç itibariyle biz abdestimizden şüphesi olmayan insanlarız. Hak doğrunun yanındadır. 
 

Murat Hazinedar kimdir?

 

1971 İstanbul doğumlu olan Murat Hazinedar, ilköğrenimini Fatsa’da, ortaöğretimini Ankara Yükseliş Koleji’nde, lise öğrenimini ise Bolaman, Fatsa ve Kabataş Erkek Liseleri’nde tamamladı. Lisans öğrenimini İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nde tamamlayan Hazinedar, 1997 – Nisan 2014 yılları arasında; aynı zamanda kurucusu olduğu Hukuk Bürosu’nun Başavukat’lığını yürüttü. 


1989-1995 yılları arasında çeşitli tekstil ve ihracat firmalarında yönetici olarak görev yapan Hazinedar, aynı zamanda iş adamıdır. Or-Gi Taşıt Muayene İstasyonları A.Ş.’de kurucu ortak olup, Avrasya Terminal İşletmeleri A.Ş.’de Yönetim Kurulu Üyesi’dir.


Uzun yıllar siyasetin pek çok kademesinde etkin görevlerde yer alan Av. Murat Hazinedar, 1987 yılından itibaren CHP gençlik kollarında siyasi hayatına başladı. 2000 yılında CHP Kurultay Delegeliği yaptı. 2009 yılından itibaren siyasi mücadelesini TDH’de sürdüren Hazinedar, 2011 Yılı Genel Seçimleri’ne Ordu’dan Bağımsız Milletvekili Adayı olarak seçime katılmış, 2013’te Mustafa Sarıgül ile birlikte CHP’ye yeniden üye oldu.


Hazinedar, 10.02.2014 tarihinde CHP Parti Meclis Kararı ile Beşiktaş Belediye Başkanlığı’na aday gösterilen ve Mart 2014 Yerel Seçimleri’nde yüzde 77’lik rekor oyla Beşiktaş Belediye Başkanlığına seçildi.


Birçok sivil toplum kuruluşuna ve sosyo-kültürel derneklere kurucu başkan, onur kurulu üyesi ve yönetim kurulu üyesi olarak destek veren Hazinedar Karbon (Sera Gazı) Emisyonu Düşürme ve Kontrol Derneğinin Kurucu Üyeliği’ni yaptı. Halen aynı derneğin Başkan Yardımcısı olarak görev alıyor. 

İyi derecede İngilizce bilen Hazinedar, evli ve bir çocuk babası. 

 


Rogg & Nok Haber Servisi:
E-Posta ile gönderilen veya direk Web sitesine yayınlanması için gönderilen yazıların fotoğraf gibi tüm demokratik protesto, bilgi, haber, yorum ve sosyal/siyasal içerikli paylaşımlar TC Anayasasının;
MADDE 25: "Düşünce ve Kanaat Hürriyeti";
MADDE 26: "Düşünceyi Açıklama ve Yayma Hürriyeti"
kapsamında Web sitemizde yapılmıştır.
Kişisel veya kurumsal Demokratik düşünce ve kanaatlerimiz engellenmesi ve/veya şiddet/baskı altına alınması, bu nedenle
"Yazar olan biz Hakkımızdaki veya kullanıcıların kullandıkları web sitesindeki yayınlanan haberler dolayısı ile olası her türlü anti-demokratik yasal girişimi",
TC Anayasası, AİHM ve İnsan Hakları Evrensel Beyannamesi kapsamında, her türlü yasal haklarımız saklı kalmak üzere, peşinen reddederiz…

OKUYUCU YORUMLARI

UYARI:Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve tamamı büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. Ayrıca suç teşkil edecek hakaret içerikli yorumlar hakkında muhatapları tarafından dava açılabilmektedir.(Yorum Yapanın Taahütü)Yazılan yorumların sorumluluğunun tarafıma ait olduğunu, yazımın yetkililerce, fikrim sorulmaksızın yayından kaldırılabileceğini bu siteye girdiğim andan itibaren kabul etmiş sayılırım.
Ad Soyad
E-Posta
Güvenlik Kodu: Guvenlik
Yorum
Copyright ©2010 - Tüm hakları saklıdır.
PHP Haber Sitesi Türkiye Tasarım
Rogg&Nok Haber- Tüm Hakları Saklıdır. İzinsiz Ve kaynak gösterilmeden Alıntı Yapılamaz. Yayınlanan Tüm Haber Ve Açıklamalar İlk Kaynaktan Ulaştırılan Açıklamalardır. Sitemiz Bu Açıklamalara Ekleme Veya Müdahelede Bulunmadan Yayınlar. Yorum,Makale, Sizden Gelenler Bölümündeki Yazılardan Yazanlar Sorumludur. Harici Bilgiler Ayrı Bir Sayfada Açılır. Rogg&Nok Haber Bu Linkler Ve İçeriklerinden Sorumlu Değildir.Her Türlü Haber Ve İletişim İçin roggnok@gmail.com Adresini kullanabilirsiniz. Sitemizden Daha İyi Yararlanabilmek için Gizlilik İlekeleri Ve Yayın Prensiplerimzi Okuyunuz. En İyi İnt Exp 8+ 1024x768 Görüntülenir