20 Eylül 2020
Üye Girişi
Üye Girişi
×
Türk Vatandaşları Üye Olabilir
[Turkish CitizensCan Be Members Of]
Güvenlik Kodu:
Guvenlik
http://www.bagimsizozgurmedya.com
http://www.bagimsizozgurmedya.com
SAVAŞ ÇIĞIRTKANLIĞININ ANLAMI
Ülkede yaşanan sorunlara dair artık susmadılar.... Ve de
1 2 3
ANKET
Bu kullandığınız site kapatılsın mı?
CIP 0 - CRZ 0
Evet
44
Hayır
943
Çekimser
8
Fikrim yok
7

Toplam Oy:1002

» “Homo sapiens”

“Homo sapiens”

“Homo sapiens” SÖZLÜK: “Homo sapiens (insan) türünün üçlü isimlendirilmiş alt türlerinden birisi, modern insan.
Paylas
“Homo sapiens”
Özel Haber - 10 Eylül 2020, Perşembe 13:49:54
12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
“Homo sapiens”
 
Sözlük:: “Homo sapiens (İnsan) türünün üçlü isimlendirilmiş alt türlerinden birisi, modern insan. Homo sapiensin soyu tükenmemiş tek alt türüdür.”
 
Dünyada zevk için öldüren tek memeli türü “Homo Sapiens “dir. Açgözlülük, doyumsuzluk, hırs, kin, intikam, kıskançlık vs. Sadece bu düşünen hayvan türünde bulunur. Evrimleşme tarihi boyunca yaşadığı, ulaştığı ve yayıldığı bölgelerdeki canlıları, doğayı, ekosistemi yok eden, öldüren, kurutan ve tüketen yine bu türdür.
 
Bu türü diğer canlılardan ayıran en önemli özelliği aklı ve bilincidir. Bu türün aklı ve bilici olmasa doğada bir böcek, bir sürüngen, bir kuş, bir balık kadar bile yaşama şansı yoktur. Doğanın kanunlarına karşı bu tür haricindeki tüm canlı türlerinin doğanın kanunlarına karşı doğuştan gelen özellikleri vardır. Oysa bu türün ne soğuktan koruyan kalın derisi, ne uzun tüyleri, ne avlanmak ve kendini korumak için, pençe, diş ve zehri vardır. Bu tür yaşayabilmek için beynini kullanmak zorundadır. Aklı sayesinde ateş yakmayı, alet kullanmayı üretmeyi, tüketmeyi, eğlenmeyi, savaşmayı, öldürmeyi, yok etmeyi öğrenmiştir.
 
Bu tür; evrimi boyunca hiçbir canlıya saygı göstermediği gibi kendi türüne de saygı göstermemiştir. Bütün canlılar ekosistem içinde doğayı dengede tutarken; Fiziksel olarak zayıf olan bu tür evrimleştiği çağlardan beri yaşadığı gezegendeki doğaya ve canlılara büyük zarar vererek dengelerini alt üst edip bitki ve canlı türünün yüzde seksenini yok etmiştir. Doğanın dengesini bozmuş mevsimleri değiştirmiştir. Karnı ve gözü doymaz bir hırs ve vahşetle; Doğayı canlıları sömürmüş, binlerce kültürü yok etmiştir.
 
Medeniyet adı altında kendi kültürünü yaratan bu memeli ne yaparsa yapsın kendi içindeki derin boşluğu dolduramamıştır. İçindeki boşluğu doldurmak ve derin vicdan azabını bastırmak için; Önceleri mistik ritüeller, sembolik tapınmalar gerçekleştirirken; Sonraları bu ritüel ve tapınmaları ruhani ve dogmatik bir boyuta taşıyıp kutsal dinleri oluşturmuştur. Her medeni toplum kendi, Tanrısını, kitabını, Peygamberini, Dinini yaratıp bunlara paralel yaşam kurallarını ve kanunlarını oluşturduktan sonra; Benim dinim, benim mezhebim, benim kitabım, benim Peygamberim daha üstün deyip; Diğer dinlerin çoğunu aşağılayıp ve yok sayıp din savaşlarını başlatmışır. Bu ruhani ve dogmatik dinlerin ortalama başlangıcı olan son üç bin yılda din ve mezhep savaşlarında bir milyardan fazla insan öldürülmüştür.
 
İnsan denen düşünen memeli hayvan, bununla da yetinmeyip yakın tarihte etnik kökenleri bahane edip ırkçılığı başlatmıştır. Bunun sonucunda da son iki yüz yılda kadın, çocuk demeden yedi yüz milyon insan soykırıma uğramış, işkence görmüş, yurdundan sürülmüş katledilmiş ve katledilmeye de devam etmektedir.
 
Buraya kadar anladığımız kadarıyla benimde içinde olduğum bu memeli hayvan türü evrimleştikçe barış içinde yaşamayı öğrenememiş aksine daha fazla vahşileşip kendi türü ve başka türleri yok etmeye devam etmiştir. Yaptığı o kadar vahşete rağmen; medeniyet dediği rahat ve konforlu yaşamını sürdürmüştür.
 
Eski dünyada sınırlar yoktu. Sınırların ve ülkelerin oluşmasıyla birlikte sömürü düzeni yeni bir boyut kazandı. Paranın icat edilmesiyle birlikte; Emperyalizm ve Kapitalizm başlamış oldu. Büyüğün küçüğü, güçlünün güçsüzü ezdiği sömürdüğü yenidünya düzeni kendine çok iyi bir çalgı aleti buldu. Adına siyaset ve politika denen bu garabeti her ülke kendi çıkarı için kullanıp başka ülkelerin isteklerini çıkarlarını umursamamıştır. Ve görünen o ki dünyada para, siyaset, politika, kapitalizm ve emperyalizm var oldukça da bu sömürü hiç bitmeyecektir.
 
Bilimsel Adı: Homo Sapiens
Yaşadığı gezegen: Dünya
Türü: Memeli
Yayıldığı alan: Tüm kıtalar
Besin zinciri: Tüm bitkiler ve canlılar
Özellikleri: İki ayaküstünde yürüyebilen ve elleriyle alet kullanabilen ve düşünen tek türdür.
İstekleri: Hiç bitmez. Buraya da sığmaz (ödev) aklımıza gelenleri yazalım.
Çelişkileri: Savaş istemez ama durmadan silah üretir ve satar. Avlanmakta ve öldürmekte kullanır.
Eşitlik ister; Ama tüm türlerin hakkına tecavüz eder. Saygı duymaz, Küçümser, yok sayar, sömürür.
Demokrasi ister; Ama kendi türüne karşı sürekli baskı kurar. Acımasız diktatörler yaratır ve onların kendilerini koyun gibi gütmesini ister.
Özgürlük ister; Ama birbirini kısıtlar, farklı inançlara veya inançsızlığa saygı duymaz, tahammül etmez, sürekli kural ve kanun koyar, kendi inancına, fikrine göre baskıcı yasalar çıkarır.
Sağlıklı yaşam ister; Ama sigara, alkol, uyuşturucu, üretip satar, obeziteye yol açan besinler üretip satar, yeşili denizi ve doğayı kirletir.
Huzur ister; Ama durmadan kavga, gürültü, çatışma ve savaş çıkarır.
Sevgi ister; Ama nefret tohumları ekip türünü birbirine düşmanlaştırır.
Saygı ister; Ama kendinden başkasına saygı göstermez.
Mutlu olmak ister; Ama birbirini üzer, moralini bozar, sinirlendirir.
 
Listeyi çoğaltabiliriz, aklıma şimdilik bu kadarı geldi. Doğada diğer canlılar hiç bir zaman zevk için öldüren gözü dönmüş vahşi olmadı. Hayatta kalmak, türünü sürdürebilmek, beslenmek, bölgesini, yavrusunu korumak için avlanırlar. Dünyada besin zincirinin en tepesinde bulunan memeli “Homo Sapiens” kendi türü ve diğer tüm türlere beslenmek ve zevk için taciz, tecavüz, işkence eder ve öldürür.
 
Doğada bu tür var oldukça ve çoğaldıkça var olan canlı ve bitki türü yok olmaya devam edecektir.
 
(Serdal Göçme

Serdal Göçmen
E-Posta ile gönderilen veya direk Web sitesine yayınlanması için gönderilen yazı, fotoğraf gibi tüm demokratik protesto, bilgi, haber, yorum ve sosyal/siyasal içerikli paylaşımlar TC Anayasasının;
MADDE 25: "Düşünce ve Kanaat Hürriyeti";
MADDE 26: "Düşünceyi Açıklama ve Yayma Hürriyeti"
kapsamında Web sitemizde yapılmıştır.
Kişisel veya kurumsal Demokratik düşünce ve kanaatlerimiz engellenmesi ve/veya şiddet/baskı altına alınması, bu nedenle
"Yazar olan biz Hakkımızdaki veya kullanıcıların kullandıkları web sitesindeki yayınlanan haberler dolayısı ile olası her türlü anti-demokratik yasal girişimi",
TC Anayasası, AİHM ve İnsan Hakları Evrensel Beyannamesi kapsamında, her türlü yasal haklarımız saklı kalmak üzere, peşinen reddederiz…

OKUYUCU YORUMLARI

UYARI:Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve tamamı büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. Ayrıca suç teşkil edecek hakaret içerikli yorumlar hakkında muhatapları tarafından dava açılabilmektedir.(Yorum Yapanın Taahütü)Yazılan yorumların sorumluluğunun tarafıma ait olduğunu, yazımın yetkililerce, fikrim sorulmaksızın yayından kaldırılabileceğini bu siteye girdiğim andan itibaren kabul etmiş sayılırım.
Ad Soyad
E-Posta
Yorum

İLGİNİZİ ÇEKECEK HABERLER

Copyright ©2010 - Tüm hakları saklıdır.
PHP Haber Sitesi Türkiye Tasarım
Rogg&Nok Haber- Tüm Hakları Saklıdır. İzinsiz Ve kaynak gösterilmeden Alıntı Yapılamaz. Yayınlanan Tüm Haber Ve Açıklamalar İlk Kaynaktan Ulaştırılan Açıklamalardır. Sitemiz Bu Açıklamalara Ekleme Veya Müdahelede Bulunmadan Yayınlar. Yorum,Makale, Sizden Gelenler Bölümündeki Yazılardan Yazanlar Sorumludur. Harici Bilgiler Ayrı Bir Sayfada Açılır. Rogg&Nok Haber Bu Linkler Ve İçeriklerinden Sorumlu Değildir.Her Türlü Haber Ve İletişim İçin roggnok@gmail.com Adresini kullanabilirsiniz. Sitemizden Daha İyi Yararlanabilmek için Gizlilik İlekeleri Ve Yayın Prensiplerimzi Okuyunuz. Ekonomik Veriler Bilgilendirme Amaclidir.Kullanimindan Dogacak Sorunlardan Sitemiz Sorumlu Degildir.