14 Aralık 2018 Cuma 23:48:42
» İngiltere, 23 Rus diplomatı sınır dışı edecek...

İngiltere, 23 Rus diplomatı sınır dışı edecek...

İngiltere Başbakanı Theresa May, eski Rus casus Sergey Skripal ve kızı Yuliya'nın Salisbury'de sinir gazıyla zehirlenmesine ilişkin olarak 23 Rus diplomatı sınır dışı edeceklerini ve bunun Soğuk Savaş döneminden bu yana gerçekleştirilen en büyük ihraç olacağını açıkladı.
Paylas
http://www.bagimsizozgurmedya.com
İngiltere, 23 Rus diplomatı sınır dışı edecek...
http://www.bagimsizozgurmedya.com/turkhaber.html
Narko-Terör Ve Bağlantıları - 14 Mart 2018, Çarşamba 17:25:25
12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

İngiltere parlamentosunun alt kanadı Avam Kamarası'nda Skripal olayıyla ilgili açıklamalarda bulunan May, olayla ilgisi bulunduğunu öne sürdüğü 23 Rus diplomatı sınır dışı edeceklerini ve kendilerine toplanmaları için 1 hafta süre tanıdıklarını belirtti.

 

May, "Rus ajan Aleksandr Litvinenko'nun ölümünden sonra 4 Rus diplomatı sınır dışı etmiştik. Viyana Sözleşmesi uyarınca şimdi 23 diplomatı sınır ediyoruz. İngiltere'nin verilerine göre bu diplomatlar, açıklanmamış istihbarat üyeleri. İngiltere'yi terk etmeleri için sadece 1 haftaları var" dedi.

 

​'BU İHRAÇ, RUS İSTİHBARATININ İNGİLTERE'DEKİ FAALİYETLERİNİ UZUN YILLAR SEKTEYE UĞRATACAK'

 

Bunun Soğuk Savaş döneminden bu yanaki en büyük ihraç olacağını kaydeden May, "Rus diplomatların ihracı, Rus istihbaratının İngiltere topraklarındaki faaliyetlerini uzun yıllar sekteye uğratacak" iddiasında bulundu.

 

'ÜST DÜZEY GÖRÜŞMELER ASKIYA ALINIYOR, BAKANLAR VE KRALİYET AİLESİ ÜYELERİ DÜNYA KUPASI İÇİN RUSYA'YA GİTMEYECEK'

 

Rusya ile planlanan tüm üst düzey görüşmelerin askıya alınmasını Skripal olayı nedeniyle Moskova'ya karşı alınacak tedbirler arasında sıralayan May, İngiliz bakanların ve Kraliyet Ailesi üyelerinin 2018 FIFA Dünya Kupası için Rusya'ya gitmeyeceğinin altını çizdi.

 

LAVROV'A İNGİLTERE ZİYARETİ DAVETİ DE İPTAL 

 

 

May, Rusya Dışişleri Bakanı Sergey Lavrov'a yaptığı ziyaret davetini de geri çektiğini belirtti.

 

'KANIT BULURSAK RUS DEVLET VARLIKLARINI DONDURURUZ'

 

May, İngiliz vatandaşlarının hayatlarını ve mülklerini tehdit etmek için kullanılabileceği yönünde kanıt elde etmeleri halinde Rus devlet varlıklarını donduracaklarını da kaydetti. Başbakan, "Ulusal Suç Dairesi, Ruslar da dahil suçlulara ve yolsuzluğa karışmış elitlere karşı koymak için çalışmalarını sürdürecek. Bu kişilere ve paralarına ülkemizde yer yok" diye konuştu.

 

'PUTİN'İN BU ŞEKİLDE HAREKET ETMESİ TRAJİK'

 

Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin'in bu şekilde hareket etmesinin trajik olduğunu savunan May, yasalara uyan İngiltere'deki Rusya vatandaşlarıyla herhangi bir anlaşmazlığı olmadığının altını çizdi.

 

'ÖZEL UÇUŞLARDA VE GÜMRÜKLERDE KONTROLLERİ SIKLAŞTIRACAĞIZ'

 

Skripal olayının ardından İngiltere'yi ve müttefiklerini tehdit eden faaliyetlerde bulunabilecek İngiltere'ye seyahat eden kişilerin amaçlarını izleyeceklerini söyleyen May, "Özel uçuşlarda, gümrüklerde ve taşımacılıkta kontrolleri sıklaştıracağız" diye ekledi.

 

'RT'NİN STATÜSÜ OFCOM'UN YETKİ ALANINA GİRİYOR'

 

May, bazı İngiliz parlamenterlerin Skripal olayıyla bağlantılı olarak Russia Today'e (RT) karşı lisans iptali de dahil kısıtlayıcı tedbirler alma önerisini yorumladı. Başbakan, "RT'nin statüsüyle ilgili konu, hükümetin değil, (İngiliz yayın, telekomünikasyon ve rekabet otoritesi) OFCOM'un yetki alanına giren bir konu" dedi.

 

May, BBC Rusça servisinin faaliyetlerini destekleyeceklerinin altını çizdi.

 

'GAZ TEDARİKİ İÇİN RUSYA DIŞINDAKİ ÜLKELERE BAKIYORUZ'

 

May, İngiltere'nin Rusya'dan gaz ithalatını başka ülkelerle çeşitlendirip çeşitlendirmeyeceği sorusunaysa "Gaz tedariki için halihazırda başka ülkelere bakıyoruz" yanıtını verdi.

 


Rogg & Nok Haber Servisi:- Rogg & Nok Petro-Savaş ve Terör Araştırma Grubu

E-Posta ile gönderilen veya direk Web sitesine yayınlanması için gönderilen yazıların fotoğraf gibi tüm demokratik protesto, bilgi, haber, yorum ve sosyal/siyasal içerikli paylaşımlar TC Anayasasının;
MADDE 25: "Düşünce ve Kanaat Hürriyeti";
MADDE 26: "Düşünceyi Açıklama ve Yayma Hürriyeti"
kapsamında Web sitemizde yapılmıştır.
Kişisel veya kurumsal Demokratik düşünce ve kanaatlerimiz engellenmesi ve/veya şiddet/baskı altına alınması, bu nedenle
"Yazar olan biz Hakkımızdaki veya kullanıcıların kullandıkları web sitesindeki yayınlanan haberler dolayısı ile olası her türlü anti-demokratik yasal girişimi",
TC Anayasası, AİHM ve İnsan Hakları Evrensel Beyannamesi kapsamında, her türlü yasal haklarımız saklı kalmak üzere, peşinen reddederiz…

OKUYUCU YORUMLARI

UYARI:Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve tamamı büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. Ayrıca suç teşkil edecek hakaret içerikli yorumlar hakkında muhatapları tarafından dava açılabilmektedir.(Yorum Yapanın Taahütü)Yazılan yorumların sorumluluğunun tarafıma ait olduğunu, yazımın yetkililerce, fikrim sorulmaksızın yayından kaldırılabileceğini bu siteye girdiğim andan itibaren kabul etmiş sayılırım.
Ad Soyad
E-Posta
Güvenlik Kodu: Guvenlik
Yorum
Copyright ©2010 - Tüm hakları saklıdır.
PHP Haber Sitesi Türkiye Tasarım
Rogg&Nok Haber- Tüm Hakları Saklıdır. İzinsiz Ve kaynak gösterilmeden Alıntı Yapılamaz. Yayınlanan Tüm Haber Ve Açıklamalar İlk Kaynaktan Ulaştırılan Açıklamalardır. Sitemiz Bu Açıklamalara Ekleme Veya Müdahelede Bulunmadan Yayınlar. Yorum,Makale, Sizden Gelenler Bölümündeki Yazılardan Yazanlar Sorumludur. Harici Bilgiler Ayrı Bir Sayfada Açılır. Rogg&Nok Haber Bu Linkler Ve İçeriklerinden Sorumlu Değildir.Her Türlü Haber Ve İletişim İçin roggnok@gmail.com Adresini kullanabilirsiniz. Sitemizden Daha İyi Yararlanabilmek için Gizlilik İlekeleri Ve Yayın Prensiplerimzi Okuyunuz. En İyi İnt Exp 8+ 1024x768 Görüntülenir