10 Aralık 2018 Pazartesi 08:32:38
» Kapanma partisi, çocuk istismarıdır

Kapanma partisi, çocuk istismarıdır

...
Paylas
...
Yarkadaş: "Bir öğretmenin sosyal medyada paylaştığı fotoğraflar, çocukların ağır bir istismarla karşı karşıya olduğunu gösteriyor."
 
 
Gazeteci kökenli şimdi Atatürk'ün kuruculuğunu yaptığı CHP İstanbul Milletvekili olan Barış Yarkadaş, "Çocuklar zorla türbana sokuluyor. Bu yaştaki çocuklara yaşam biçimi dayatmak, istismarın başka bir şeklidir. Milli Eğitim Bakanlığı, laikliğe savaş açtı" dedi.
 
 
Sosyal medyada paylaşılan ve hangi okulda çekildiği belli olmayan fotoğraflar TBMM'ye taşındı. Gazeteci kökenli Milletvekili Barış Yarkadaş, bugün bir öğretmenin kendisine yolladığı fotoğrafları medyayla paylaştı. Küçük yaştaki çocuklara "türban takmalarını kutlama partisi" düzenlendiğini belirten Yarkadaş, "Çocuklarımız ağır bir istismarla karşı karşıya" tepkisini gösterdi. 
 
 
Gazeteci kökenli  Yarkadaş,  "Okulda kapanma partisi" başlıklı fotoğrafları Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz'a gönderdiğini de belirterek, "Sayın Yılmaz, bu istismarın sorumlusu sizsiniz" notunu yazdığını da ifade etti. 
 
 
"LAİKLİĞE KARŞI SAVAŞ VAR"
 
 
Milli Eğitim Bakanlığı'nın, laikliğe açılan savaşın kumanda merkezlerinden biri olduğunu söyleyen Yarkadaş şöyle konuştu:
 
 
"Henüz kendi başlarına tercih yapma yeteneğine kavuşamamış çocuklara zorla türban taktırılıyor. Sonra bu çocuklar öğretmen eşliğinde 'Kapanma Partisi' adlı etkinliğe katılıyor. Ellerine pankartlar tutuşturulan çocuklar, yaşıtlarına 'Sen de kapan' çağrısı yapıyor. İşte bu istismarın, inanç sömürüsünün ve yaşam biçimi dayatmanın ve zorbalığın başka bir örneğidir. MEB, bu rezaletlere izin veriyor, teşvik ediyor ve laikliğe açtığı savaşı küçücük çocukların arkasına saklanarak yürütüyor. Bu siyaseten ahlaksızlıktır. Çekin ellerinizi küçücük çocuklardan. Onları kirli politikalarınıza alet etmeyin."
 
 
"OKULLARI ALET EDİYORLAR"
 
 
MEB'in gerici politikaları tüm okullara dayattığını da belirten Yarkadaş, "AKP, okulları laikliğe karşı savaşın hem laboratuvarı hem de kumanda merkezlerinden biri haline getirdi" dedi.
 
 
MEB İsmet Yılmaz'ı açıklama yapmaya davet eden Yarkadaş, "Bu tür rezaletler için ne düşünüyorsunuz? Anayasanın temel hükümlerinden biri olan laikliğe karşı açılan savaşın neresindesiniz?" diye sordu.
 
 
Okulların tarikat ve cemaatlere teslim edildiğini de belirten Yarkadaş, "AKP, terör örgütü FETÖ'den boşalan yerleri diğer cemaatlerle dolduruyor. Tarikat ve cemaatlere teslim oldular " dedi. 
 
 

Rogg & Nok Haber Servisi:- Rogg & Nok Din Yolu İle Sömürülen Türkiyenin Düştüğü Durumu Araştırma Grubu....

E-Posta ile gönderilen veya direk Web sitesine yayınlanması için gönderilen yazıların fotoğraf gibi tüm demokratik protesto, bilgi, haber, yorum ve sosyal/siyasal içerikli paylaşımlar TC Anayasasının;
MADDE 25: "Düşünce ve Kanaat Hürriyeti";
MADDE 26: "Düşünceyi Açıklama ve Yayma Hürriyeti"
kapsamında Web sitemizde yapılmıştır.
Kişisel veya kurumsal Demokratik düşünce ve kanaatlerimiz engellenmesi ve/veya şiddet/baskı altına alınması, bu nedenle
"Yazar olan biz Hakkımızdaki veya kullanıcıların kullandıkları web sitesindeki yayınlanan haberler dolayısı ile olası her türlü anti-demokratik yasal girişimi",
TC Anayasası, AİHM ve İnsan Hakları Evrensel Beyannamesi kapsamında, her türlü yasal haklarımız saklı kalmak üzere, peşinen reddederiz…

OKUYUCU YORUMLARI

UYARI:Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve tamamı büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. Ayrıca suç teşkil edecek hakaret içerikli yorumlar hakkında muhatapları tarafından dava açılabilmektedir.(Yorum Yapanın Taahütü)Yazılan yorumların sorumluluğunun tarafıma ait olduğunu, yazımın yetkililerce, fikrim sorulmaksızın yayından kaldırılabileceğini bu siteye girdiğim andan itibaren kabul etmiş sayılırım.
Ad Soyad
E-Posta
Güvenlik Kodu: Guvenlik
Yorum
Copyright ©2010 - Tüm hakları saklıdır.
PHP Haber Sitesi Türkiye Tasarım
Rogg&Nok Haber- Tüm Hakları Saklıdır. İzinsiz Ve kaynak gösterilmeden Alıntı Yapılamaz. Yayınlanan Tüm Haber Ve Açıklamalar İlk Kaynaktan Ulaştırılan Açıklamalardır. Sitemiz Bu Açıklamalara Ekleme Veya Müdahelede Bulunmadan Yayınlar. Yorum,Makale, Sizden Gelenler Bölümündeki Yazılardan Yazanlar Sorumludur. Harici Bilgiler Ayrı Bir Sayfada Açılır. Rogg&Nok Haber Bu Linkler Ve İçeriklerinden Sorumlu Değildir.Her Türlü Haber Ve İletişim İçin roggnok@gmail.com Adresini kullanabilirsiniz. Sitemizden Daha İyi Yararlanabilmek için Gizlilik İlekeleri Ve Yayın Prensiplerimzi Okuyunuz. En İyi İnt Exp 8+ 1024x768 Görüntülenir