22 Mayıs 2019 Çarşamba 14:57:15
» Kazım Arslan: "15 TEMMUZ HAİNLİĞİNİN İKİNCİ YILINDA HATALAR SÜRÜYOR"

Kazım Arslan: "15 TEMMUZ HAİNLİĞİNİN İKİNCİ YILINDA HATALAR SÜRÜYOR"

...
Paylas
http://www.bagimsizozgurmedya.com
Kazım Arslan:
http://www.bagimsizozgurmedya.com/turkhaber.html
Narko-Terör Ve Bağlantıları - 15 Temmuz 2018, Pazar 16:46:34
12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

...

Darbeye ve darbecilere hiçbir zaman geçit vermedik, vermeyeceğiz.Devletimize planlı ve örgütlü biçimde yerleşmesine, kritik makamlara yükselmesine açıkça izin verilen FETÖ terör örgütünün hain darbe girişimi, 15 Temmuz'da milletimizin kararlılığı,siyaset kurumunun ortak tavrıyla bastırılmıştır.


Bütün ikazlarımıza rağmen liyakata uymayan, ne istedilerse veren, "hocam gel artık bu hasret bitsin" diyenler, kendi elleriyle terör örgütünü besleyip büyütenler, bu lanet örgütü devletin ve milletin başına bela etmişlerdir.

Cumhuriyetimize ve demokrasimize sahip çıkan,15 Temmuz'da ülkesinin bağımsızlığı ve demokrasi uğruna canını hiçe sayan kahraman şehitlerimizi hiçbir zaman unutmayacağız. Şehitlerimize Allah'tan rahmet,kederli ailelerimize sabır;gazilerimize şifa diliyorum.

Darbe asker/sivil kimden gelirse gelsin,asıl amacı demokrasiyi ve millet iradesini askıya almaktır.

15 Temmuz, dinimizi yıllarca siyasi hedefleri için kullanmış bir şebekenin içeride ve emperyalist güçlerle kurduğu ittifakların devletimizi ne hale getirdiğinin en acı tecrübesidir.

Devlette yıllarca yükselmesine göz yumulan, hatta bizzat siyasi iktidar eliyle her türlü ortam hazırlanan FETÖ terör örgütünün dine,laik düzene ve demokrasiye verdiği zarardan yeterli ders çıkarılmamıştır.

15 Temmuz öncesi FETÖ'ye ayrılan kadrolar şimdi başka tarikatların eline bırakılmıştır.

Bu devlet tarikatlarla yönetilmeye devam ederse,Cumhuriyetin değerleri yok edilmeye çalışılırsa bu tür belalar hiçbir zaman eksik olmaz.

Yaşadığımız coğrafyada devlette liyakat ve adaleti sağlayacak ana unsur laikliktir. Dinimizin kullanılarak siyasal örgütlenmede ve bürokraside yükselme ölçütü sayılması,bakanlıkların cemaatler koalisyonuna terk edilmesi yeni büyük tehlikelerin habercisidir.

15 Temmuz, Orta Doğu coğrafyasında laiklik,liyakat ve demokrasi arasında kurduğumuz sağlam bağın zayıflatılmasının nasıl sonuçlar doğurduğunun en açık ve acı kanıtıydı.Laiklikten ve liyakatten taviz verilen,buna karşılık hesap verilmeyen her gün,demokrasinin rafa kalkması demektir.

Hukuk devleti ve kuvvetler ayrılığının yok sayıldığı,asıl darbecilerden ve onların üst yönetim kademelerinden,siyasi kadrolarından ve küresel finans kaynaklarından ziyade sempatizanlarla uğraşıldığı ortamda darbelerle hesaplaşılmaz.

15 Temmuz'u rejim değişikliği için "Allah'ın lütfu" sayan,OHAL'i terörle mücadeleden çok yeni cemaat kadrolaşmaları ve tek adam yönetimi için fırsat gören anlayıştan;FETÖ sonrası tarikatları devlet protokolüne katan akıldan demokrasi,hesap verme ve uzlaştırıcı yönetim beklenemez.

Bu nedenle Cumhurbaşkanı ve yönetimininin ortak akla,bilime,uzlaşıya,liyakata ve laik Cumhuriyete sadık kalmalarını istiyorum.

 

Kazım Arslan

 


Rogg & Nok Haber Servisi:- Rogg & Nok ANTİ-TERRORİSM Araştırma Grubu

E-Posta ile gönderilen veya direk Web sitesine yayınlanması için gönderilen yazıların fotoğraf gibi tüm demokratik protesto, bilgi, haber, yorum ve sosyal/siyasal içerikli paylaşımlar TC Anayasasının;
MADDE 25: "Düşünce ve Kanaat Hürriyeti";
MADDE 26: "Düşünceyi Açıklama ve Yayma Hürriyeti"
kapsamında Web sitemizde yapılmıştır.
Kişisel veya kurumsal Demokratik düşünce ve kanaatlerimiz engellenmesi ve/veya şiddet/baskı altına alınması, bu nedenle
"Yazar olan biz Hakkımızdaki veya kullanıcıların kullandıkları web sitesindeki yayınlanan haberler dolayısı ile olası her türlü anti-demokratik yasal girişimi",
TC Anayasası, AİHM ve İnsan Hakları Evrensel Beyannamesi kapsamında, her türlü yasal haklarımız saklı kalmak üzere, peşinen reddederiz…

OKUYUCU YORUMLARI

UYARI:Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve tamamı büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. Ayrıca suç teşkil edecek hakaret içerikli yorumlar hakkında muhatapları tarafından dava açılabilmektedir.(Yorum Yapanın Taahütü)Yazılan yorumların sorumluluğunun tarafıma ait olduğunu, yazımın yetkililerce, fikrim sorulmaksızın yayından kaldırılabileceğini bu siteye girdiğim andan itibaren kabul etmiş sayılırım.
Ad Soyad
E-Posta
Güvenlik Kodu: Guvenlik
Yorum
Copyright ©2010 - Tüm hakları saklıdır.
PHP Haber Sitesi Türkiye Tasarım
Rogg&Nok Haber- Tüm Hakları Saklıdır. İzinsiz Ve kaynak gösterilmeden Alıntı Yapılamaz. Yayınlanan Tüm Haber Ve Açıklamalar İlk Kaynaktan Ulaştırılan Açıklamalardır. Sitemiz Bu Açıklamalara Ekleme Veya Müdahelede Bulunmadan Yayınlar. Yorum,Makale, Sizden Gelenler Bölümündeki Yazılardan Yazanlar Sorumludur. Harici Bilgiler Ayrı Bir Sayfada Açılır. Rogg&Nok Haber Bu Linkler Ve İçeriklerinden Sorumlu Değildir.Her Türlü Haber Ve İletişim İçin roggnok@gmail.com Adresini kullanabilirsiniz. Sitemizden Daha İyi Yararlanabilmek için Gizlilik İlekeleri Ve Yayın Prensiplerimzi Okuyunuz. En İyi İnt Exp 8+ 1024x768 Görüntülenir