18 Haziran 2018 Pazartesi 14:47:27
» Kimlerle beraber hallettiği bilinen "Gökçek'in derdi 1 milyar dolarlık ihale"

Kimlerle beraber hallettiği bilinen "Gökçek'in derdi 1 milyar dolarlık ihale"

AKP'li Melih Gökçek, 1 milyar dolarlık rantı kimseyle paylaşmak istemiyor ve bu yüzden direniyor.
Paylas
http://www.bagimsizozgurmedya.com
Kimlerle beraber hallettiği bilinen
http://www.bagimsizozgurmedya.com/turkhaber.html
Narko-Terör Ve Bağlantıları - 22 Ekim 2017, Pazar 15:01:19
12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

 

 

Milletvekili Barış Yarkadaş, "Melih Gökçek, Atatürk Orman Çiftliği'nin Ankara Büyükşehir Belediyesi'ne devrini 30 yıla uzatan kanunun çıkmasını bekliyor ve buranın ihalesini de yapabilmek için direniyor" dedi. Yarkadaş AKP'ye "Nurettin Sözen Modeli"ni de önerdi.

 

AKP'deki parti içi kriz tüm hızıyla sürüyor. AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın üç kez çağrı yapmasına rağmen, Ankara, Bursa ve Balıkesir Belediye Başkanları istifa etmiyor. 

 

TAKVİMİ GÖKÇEK BELİRLİYOR

 

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek'in istifa etmemesine ilişkin değerlendirmelerde bulunan  Barış Yarkadaş, "Gökçek, önce 10 Kasım'a kadar süre istedi. Ardından ise çıtayı yükseltti ve istifa tarihi olarak 23 Nisan'ı gösterdi. Bu süre içinde zaman kazanmak ve ihaleleri bitirmek istiyor" ifadesini kullandı.

 

Gökçek'in siyasi tecrübesine dayanarak zaman kazanmaya ve konjonktürü kendi lehine çevirmeye çalıştığına dikkat çeken Yarkadaş, "Siyasette 24 saat bile uzun bir süredir sözü önemli... Gökçek istifa sürecini zamana yaymaya ve olan biteni görerek ona göre tavır almaya çalışıyor" dedi.

 

SATIŞLAR TAM GAZ SÜRÜYOR

 

Gökçek'in bu süre zarfında, önceden planladığı  ihale ve arsa satışlarını da tamamlamak istediğini belirten Yarkadaş, "Şu sıra 41 parsel arsa var. Onları da satmak istiyor. Ancak turbun büyüğü ise heybede değil 'torba'da" diye konuştu.

 

Gökçek'in şu an TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu'nda görüşülen 140 maddelik torba yasaya eklettiği bir "ihale" maddesinin yasalaşmasını beklediğini belirten Yarkadaş, sözlerine şöyle devam etti:

 

"AKP'li Melih Gökçek, ranttan vazgeçemiyor. Torba Yasa'ya Atatürk Orman Çiftliği'nin Ankara Büyükşehir Belediyesi'ne devrini on yıldan otuz yıla çıkaran bir madde koydurdu. Bu madde yasalaştığı takdirde, bir milyar dolarlık bir rant ortaya çıkacak. Gökçek, kamuoyunun ANKA PARK olarak bildiği bu projenin ihalesini de yapabilmek için zaman kazanmak istiyor. AKP bu maddeyi çıkarırsa, hepsi zan altında kalır."

 

"GÖZLER PAZARTESİ MECLİS'TE OLSUN"

 

Kendisinin konuya ilişkin ilk açıklamayı bir TV kanalında  yapmasının ardından, AKP'li üyelerin torba yasaya 6. Madde olarak eklenen ANKA PARK'ın ihalesine ilişkin maddeyi 'atladıkları'nı belirten Yarkadaş şöyle konuştu:

 

"140 maddenin 132'sini komisyondan geçirdiler. ANKA PARK maddesini atladılar. Ancak Gökçek de bir yandan bastırıyor ve AKP'li vekillere 'Maddeyi geçirin' diyor. Komisyon son kez pazartesi günü toplanacak. Bakalım Gökçek'in mi yoksa Recep Tayyip Erdoğan'ın mı dediği olacak? Belli ki; Gökçek'in AKP içindeki lobisi de güçlü... İstifası istenen Gökçek, bırakın istifa etmeyi, Meclis'ten yasa çıkartıyor..."

 

KİME SÖZ VERDİ?

 

Komisyondan bu maddenin geçmesi ve yasalaşmasını bekleyen Gökçek'in ANKA PARK ihalesini " hayat - memat meselesi" haline getirdiğini belirten Yarkadaş "İhale için birilerine söz verdiği iddia ediliyor. Başkanlıktan düştüğünde kendisini koruyabilecek bir güce bu ihaleyi vermek istediği konuşuluyor. Ayrıca  1 milyar dolarlık bu rantı kimseye teslim etmek istemiyor" dedi.

 

ANKA PARK adlı 'ucube' projeye şu ana dek 1 milyar dolara yakın bir kaynak aktarıldığını belirten Yarkadaş "Bu parayla Ankara'nın ulaşım sorunu çözülebilirdi. Harcanan para, metro yapımı için ayrılan kaynaktan daha fazla... Kente getirisi ise sıfır..." ifadesini kullandı.

 

"YORGUNLUK DEĞİL ÇÜRÜME VAR"

 

AKP'nin istifasını istediği belediye başkanlarına ilişkin kamuoyuna gerçekleri anlatmadığını da ifade eden Yarkadaş "Metal Yorgunluğu sözü, yaşanan çürümeyi gizlemek için ortaya atıldı. Yorgunluk yok çürüme var" dedi. Yarkadaş "Çürümeyi yaratan temel faktör ise terör örgütü FETÖ'ye yardım... AKP'li yetkililer bu gerçeği gizliyor" diye konuştu.

 

İSTİFA TALEBİNİ MİT VE MASAK RAPORU TETİKLEDİ

 

MİT ve MASAK'ın terör örgütü FETÖ'nün mali kaynaklarına ilişkin kapsamlı bir çalışma yürüttüğünü belirten TBMM Güvenlik ve İstihbarat Komisyonu Üyesi Yarkadaş, "Mali kaynağa ilişkin yapılan çalışmalarda oklar AKP'li belediyeleri gösterince, Saray istemeye istemeye düğmeye basmak zorunda kaldı. Kamuoyuna gerçeği söylemek yerine Metal Yorgunluğu  kavramıyla gerçeğin üstünü örtmeye çalıştılar" dedi. 

 

AKP'li 59 belediye başkanının soruşturma kapsamına alındığını belirten Yarkadaş, "Bu liste daha da uzayacak. Belediye meclis üyeleri de mercek altına alınacak. İmar planları ve ihalelere ilişkin kapsamlı bir çalışma yürütülecek. AKP bu belediye başkanlarını istifa ettirerek, hasarı en aza indirgemeye çalışıyor" şeklinde konuştu. 

 

"HAPİS KORKUSU YAŞIYORLAR"

 

AKP'li başkanların istifa etmemesindeki temel etkenin "başkanlıktan düştükten sonra hapse atılma korkusu" olduğunu belirten Yarkadaş, AKP'ye de çağrı yaptı. Yarkadaş, "İşi uzatmayın... Nurettin Sözen Modeli'ni uygulayın. Sözen İSKİ'de rüşvet aldığına inandığı bürokratını savcılığa şikayet etmişti. Suç varsa gizlemeyin... Suçu gizlemek de suç işlemek anlamına gelir" dedi.

 


Rogg & Nok Haber Servisi:- Rogg & Nok ANTİ-TERRORİSM Araştırma Grubu

E-Posta ile gönderilen veya direk Web sitesine yayınlanması için gönderilen yazıların fotoğraf gibi tüm demokratik protesto, bilgi, haber, yorum ve sosyal/siyasal içerikli paylaşımlar TC Anayasasının;
MADDE 25: "Düşünce ve Kanaat Hürriyeti";
MADDE 26: "Düşünceyi Açıklama ve Yayma Hürriyeti"
kapsamında Web sitemizde yapılmıştır.
Kişisel veya kurumsal Demokratik düşünce ve kanaatlerimiz engellenmesi ve/veya şiddet/baskı altına alınması, bu nedenle
"Yazar olan biz Hakkımızdaki veya kullanıcıların kullandıkları web sitesindeki yayınlanan haberler dolayısı ile olası her türlü anti-demokratik yasal girişimi",
TC Anayasası, AİHM ve İnsan Hakları Evrensel Beyannamesi kapsamında, her türlü yasal haklarımız saklı kalmak üzere, peşinen reddederiz…

OKUYUCU YORUMLARI

UYARI:Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve tamamı büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. Ayrıca suç teşkil edecek hakaret içerikli yorumlar hakkında muhatapları tarafından dava açılabilmektedir.(Yorum Yapanın Taahütü)Yazılan yorumların sorumluluğunun tarafıma ait olduğunu, yazımın yetkililerce, fikrim sorulmaksızın yayından kaldırılabileceğini bu siteye girdiğim andan itibaren kabul etmiş sayılırım.
Ad Soyad
E-Posta
Güvenlik Kodu: Guvenlik
Yorum
Copyright ©2010 - Tüm hakları saklıdır.
PHP Haber Sitesi Türkiye Tasarım
Rogg&Nok Haber- Tüm Hakları Saklıdır. İzinsiz Ve kaynak gösterilmeden Alıntı Yapılamaz. Yayınlanan Tüm Haber Ve Açıklamalar İlk Kaynaktan Ulaştırılan Açıklamalardır. Sitemiz Bu Açıklamalara Ekleme Veya Müdahelede Bulunmadan Yayınlar. Yorum,Makale, Sizden Gelenler Bölümündeki Yazılardan Yazanlar Sorumludur. Harici Bilgiler Ayrı Bir Sayfada Açılır. Rogg&Nok Haber Bu Linkler Ve İçeriklerinden Sorumlu Değildir.Her Türlü Haber Ve İletişim İçin roggnok@gmail.com Adresini kullanabilirsiniz. Sitemizden Daha İyi Yararlanabilmek için Gizlilik İlekeleri Ve Yayın Prensiplerimzi Okuyunuz. En İyi İnt Exp 8+ 1024x768 Görüntülenir