10 Aralık 2018 Pazartesi 21:47:09
» Sefa Yürükel den Önemli Çağrı:

Sefa Yürükel den Önemli Çağrı:

...
Paylas
http://www.bagimsizozgurmedya.com
Sefa Yürükel den Önemli Çağrı:
http://www.bagimsizozgurmedya.com/turkhaber.html
Türkiye - 19 Şubat 2018, Pazartesi 16:36:43
12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

 

Şehit Cenaze Törenlerinde İnançlarından Dolayı Devlet Tarafından  Ayrım Yapılmaması için, Milli Birlik için, Cumhurbaşkanlığına,Başbakanlıka, Hükümete ve Genelkurmay Başkanlığına Çağrımdır,
Milli Birlik için, Cumhurbaşkanlığına,Başbakanlıka, Hükümete ve Genelkurmay Başkanlığına Çağrımdır,
 
 
Milli Birlik için en gerekli ve tam birliğin sağlanması gerekli olan bugünlerde, Amerika Birleşik Devletleri emperyalizmi ve İsrail ile, bugüne kadar dolaylı olarak karşı karşıya gelinen, Irak ve Suriye düzlemindeki savaşta, artık cephe cepheye gelinmiş ve doğrudan  savaş ortamı doğmuştur. Son bilgiler ve söylemler ne olursa olsun artık Realite budur. 
 
 
Mevcut durumda, Suriye Cephesinde, görünüşte PKK ve türevleri ile ilgli gözüken bu savaş esas olarak ABD, yandaşları ve piyonları ile savaştır. Daha doğrusunu söylersek, terörizmi bir genişleme aracı olarak kullanan Amerikan emperyalimine karşı mazlumların bölgesel ölçekte başkaldırısıdır.  Daha doğrusu bu bir zalim Amerika ile mazlum ve direnen  Türk lerin savaşıdır.
 
 
Bu savaşın, Suriye Cephesinde, şehitler verilmiştir. Onlarca gazi olan yaralımız vardır.  Şehitler ve gaziler 80 milyon Türkün  onurudur 
 
 
Fakat, sosyal medyaya ve bazı yayın organlarına, şehitler arasında inançlarından dolayı ayrım yapıldığı, cenazelerine resmi yetkililerin katılmadığı konusu öne çıkmaktadır. Örneğin" Alevi  olduğu için, Genelkurmay ve yerel yetkililerin, Cem Evlerindeki yapılan cenaze törenlerine, cenaze töreni Camiide yapılmadığı için katılınmadığı" bilgisi gelmektedir. 
Bu tür haberler, hızla Alevi vatandaşları tedirgin etmektedir. Bu bilgi, PKK terör örgütü ve arkasındaki  ABD emperyalizminede Alevi vatandaşlar içerisinde propaganda imkanı vermektedir. 
 
 
Cumhuriyet ve demokrasi ile yönetilen bir devlette ve bizim milli geleneklerimizde, kimseye,  inancından veya etnik menşeinden dolayı vatanını daha  çok veya az seviyor diye paye biçilemez. Kimsenin inancından ve etnik menşeinden dolayı nerede cenaze namazı kılacağı ve cenazesinin kaldırılacağına, hiç bir devlet yapısı  kurumu karar veremez. Heleki, devlet kurumları bu konuda inançlara saygılı davranmaz, eşit davranmaz,  pirensipli davranmaz ve nerede cenazenin kaldırılacağına karar vermeye kalkarsa, bu milli birliğe zarar verir. 
 
 
Yüce Atatürk ve arkadaşları öncülüğünde kurulan modern Türkiye  Cumhuriyeti,  sadece bir inanca  bağlı milletin  Devleti değildir. Bizi birleştiren Türklük, vatandaşlık, Cumhuriyetin kuruluş ilkeleridir. inanç farklılıkları yada etnik farklılıklar değil. 
 
 
Mevcut durumda, Sayın yetkililerin, yukarıda bahsi geçen Alevi şehitlere karşı ayrım yapıldığı şeklindeki haberleri boşa çıkaracak belirgin bir tutum gösterneleri  gerekmekte ve beklenmektedir. Bu durum es geçilemez ve görmezden gelşnemez. 
 
 
Sayın Yetkililer, 
 
 
Şehitler, etnik yada inancı doğrultusunda Millet ve Devlet nazarında eşittir. Eşit olmalıdır. Bu konuda, görevini bir inanç veya etnik grupla ilgili suistimal  yapan yetkililer hakkında bilgi toplanması ve bu durumda cezalandırılması gerekmektedir.
 
 
Alevi vatandaşlar ve sunni vatandaşlar milletin birliği için Suriye Cephesindeki Emperyalizme karşı savaşta, aynı duygu ve düşüncededir. TSK herkesin TSK sıdır. Şehitlerde herkesin şehididir. Bu konuda ayrım yapılamaz.
 
 
Sayın Yetkililere çağrım, 
 
Milli Birliğin bekçisi olan,  her inanç ve etnik gruptan insana, ayrım yapılmadan sahip çıkılması ve kimseye devlet adına nerede ve nasıl cenaze kaldırılacağı ve  cenaze namazı kılınacağı ve ibadet edeceği dersi vermemesi ve devletin herkese eşit ve birleştirici davranması gerekmektedir. Ve devlet sadece Camiilerdeki değil Cemevlerindeki Cenaze kaldırmalara ve törenlerede kesinlikle eşit şekilde en üst düzeyde sivil ve asker olarak katılmalıdır. 
 
 
Devletten beklenen budur ve bu olmalıdır. Devlet bu konuda hassas olmalıdır ve Alevi Vatandaşlar içinde  gittikçe yayılan kuşkuları gidermelidir. Bunu devlet, devlet olarak  Milli Birliğin  devamlılığı ve kışkırtmaları, bölme ve parçalamaları  önlemek, Akeviler içinde emperyalizm ve 5. Kol olan piyonlarının operasyon yapmalarınıda önlemek  için, devletin   en önemli görevi olarak görmesi gerekmektedir. Sadece .Alevi vatandaşlarıı değil,  tüm Türkiyeyi ilgilendiren  bu çağrımın , Devlet Yetkilileri tarafından acilen değerlendirilmesi ve  acilen önlem alınmasını  önemle talep ediyorum. 
 
 
Saygılarımla 
 
 
Sefa Yürükel 
 
Hollanda Türkleti Konseyi Başkanı
Sosyal Antropolog ve Etnograf

Rogg & Nok Haber Servisi:- Rogg & Nok Bağımsı Özgür Fikir, Düşünce yazar Grubu

E-Posta ile gönderilen veya direk Web sitesine yayınlanması için gönderilen yazıların fotoğraf gibi tüm demokratik protesto, bilgi, haber, yorum ve sosyal/siyasal içerikli paylaşımlar TC Anayasasının;
MADDE 25: "Düşünce ve Kanaat Hürriyeti";
MADDE 26: "Düşünceyi Açıklama ve Yayma Hürriyeti"
kapsamında Web sitemizde yapılmıştır.
Kişisel veya kurumsal Demokratik düşünce ve kanaatlerimiz engellenmesi ve/veya şiddet/baskı altına alınması, bu nedenle
"Yazar olan biz Hakkımızdaki veya kullanıcıların kullandıkları web sitesindeki yayınlanan haberler dolayısı ile olası her türlü anti-demokratik yasal girişimi",
TC Anayasası, AİHM ve İnsan Hakları Evrensel Beyannamesi kapsamında, her türlü yasal haklarımız saklı kalmak üzere, peşinen reddederiz…

OKUYUCU YORUMLARI

UYARI:Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve tamamı büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. Ayrıca suç teşkil edecek hakaret içerikli yorumlar hakkında muhatapları tarafından dava açılabilmektedir.(Yorum Yapanın Taahütü)Yazılan yorumların sorumluluğunun tarafıma ait olduğunu, yazımın yetkililerce, fikrim sorulmaksızın yayından kaldırılabileceğini bu siteye girdiğim andan itibaren kabul etmiş sayılırım.
Ad Soyad
E-Posta
Güvenlik Kodu: Guvenlik
Yorum
Copyright ©2010 - Tüm hakları saklıdır.
PHP Haber Sitesi Türkiye Tasarım
Rogg&Nok Haber- Tüm Hakları Saklıdır. İzinsiz Ve kaynak gösterilmeden Alıntı Yapılamaz. Yayınlanan Tüm Haber Ve Açıklamalar İlk Kaynaktan Ulaştırılan Açıklamalardır. Sitemiz Bu Açıklamalara Ekleme Veya Müdahelede Bulunmadan Yayınlar. Yorum,Makale, Sizden Gelenler Bölümündeki Yazılardan Yazanlar Sorumludur. Harici Bilgiler Ayrı Bir Sayfada Açılır. Rogg&Nok Haber Bu Linkler Ve İçeriklerinden Sorumlu Değildir.Her Türlü Haber Ve İletişim İçin roggnok@gmail.com Adresini kullanabilirsiniz. Sitemizden Daha İyi Yararlanabilmek için Gizlilik İlekeleri Ve Yayın Prensiplerimzi Okuyunuz. En İyi İnt Exp 8+ 1024x768 Görüntülenir