11 Aralık 2017 Pazartesi 12:08:15
» Serendip Altındal: GÖTÜRÜ..

Serendip Altındal: GÖTÜRÜ..

...
Paylas
http://www.bagimsizozgurmedya.com
Serendip Altındal: GÖTÜRÜ..
http://halkgonulluleri.com/halk-tv-seti.asp
Türkiye - 28 Kasım 2017, Salı 12:10:07
12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

...

            AKP iktidarının ülkemin başında kaldığı her dakika, lider konumdakilerle yandaşlarının kontrol edilemeyen offshore hesaplarını şişirmekten başka da bir getirisi daha doğrusu da götürüsü olmayacaktır yurdumuza. Ve bu Hükümet eskidikçe harami sayısı artarken fakir sayısı da katlanıyor. Diğer kayıpları açmaya ise sayfalar yetmez. İstatistikler ortada, merak edenler ayrıntıları araştırabilir.
 
 
            Durumun esas üzücü yanı ise, sayıları gittikçe kabaran vergi ödemeyen yandaş azınlığın yanında, yok hallerinde vergi ödeyen adam gibi vatandaşların gelirleri, artan enflasyon ve düşük gelir zamlarıyla daha da azalırken, finans yükleri artıyor ve yaşamları, yaşanamaz hale getiriliyor. İçine beraberce yuvarlanmakta olduğumuz Gayya Kuyusu da derinleştikçe, derinleşiyor.
 
 
            Vatan bekası umurlarında olmayan birileri de arkası gelmeyen yurtdışı gezileriyle, gerçekte alay konusu yapıldıkları mekân ve mercilerde, içinde mermi taşımayan kurusıkı silahlar gibi sadece kılıf dolduruyor, vatandaş kandırıyorlar. Mesela son SOÇİ atraksiyonundan ne mi çıktı? Ne çıkmadığına bakarsanız cevabını da kendiniz vermiş olursunuz.
 
 
             Ya da şöyle diyelim de gülersiniz belki. Yani Türkiye, Rusya, İran ve Suriye’nin bir araya geldiği SOÇİ den, aslı ördek tuzakları olan AVM’lerde, ev mantısı diye aldığınız bohçalanmış hamur paketlerinin içinde ne kadar gerçek kıyma bulabilirseniz o çıktı işte. Suyu bile sıksaydınız daha fazla tortu alırdınız anlayacağınız. Yani İmam bildiğini okudu. Türkiye de attığını vuran aslan lideri sayesinde yine kafaya geldi neticede.
 
           
 
            Emperyalist kendi ülkesine fazla ihanet edemez, yani kendi ülkesini sömürge ülkelerini soyduğu gibi fütursuzca soyamaz. Çünkü bunun hesabını vermek zorunda kalacağını bilir. Ayrıca sömürge Devletlerden aşırdığının bir kısmını da kendi ülkesiyle paylaşmak mecburiyetinde olduğunu da domuz gibi bilir. Çünkü aksi halde tüm mal varlığına el konabileceğinin de hesabını yapmıştır.
 
 
            İşte bizim offshore’cularda da durum aşağı yukarı böyledir. Aslında onlar sadece kendi ülkelerini soyabildikleri için daha da dikkatli olmak zorundadırlar. Ve yanlış yapmaktan Azrail’den korktukları gibi korkarlar. Ne var ki kanları bir kere zehri kapmıştır. Artık bağımlı oldukları için de giderek ülkelerini daha da fazla soymaktan bir türlü kendilerini alıkoyamazlar. Yeni risklere girerek de daha fazla açık hale gelmektedirler.
 
 
 
            Aslında hepsi de bütün diğer uyuşturucu bağımlıları, alkolikler gibi acınacak adamlar, kadınlardır velhasıl. Yalnız yetmiyormuş gibi bunlara karşı daha fazla da iyimser ve saf kalmaya devam ederseniz, bir gün donsuz kalacağınızı da şimdiden bilmelisiniz. Yani sonunda kıçınızdaki donu bile çekip alacaklardır. Fazla acırken acınacak hale gelmekte vardır ipin ucunda.
 
 
           ABD’nin baş düşman olduğunu nihayet Erdoğan’da anladı söylemlerinin sahiplerine; kendisini de iktidara taşıyan ‘bir Devlet kendi adamını bir başka Devletin başına neden getirir’ sorusunu neden sormadınız diye sormayalım mı şimdi.
 
 
           Siyasetçinin bütün faaliyet dönemleri ayrı ayrı hesaba çekilir ve kendisine buna göre toplu fatura edilir. O halde Erdoğan’ın İBB Başkanlığı dönemi de ayrı hesaba çekilince, kendisinin de itiraf ettiği gibi İstanbul’a gerçekte tek başına verdiği zarar toplamda ödemek zorunda kalacağı faturanın ne kadar kabarık olacağını da ortaya koyuyor. Aynı bağlamda tüm usulsüz işlerde imza yetkisi olanların, bütün talimatları kendisinden aldıklarını söylemeleri de hiç yadsınmamalıdır.
 
 
           Bu durumda, İslam referansını kendisine ideal yapan bir zihniyetin kendisi can derdinde iken, dıştaladığı, öcü gibi gördüğü ‘şayet düşüncelerim bilimsel olmazsa bilimi tercih edin’ diyebilen Atatürk’e neden sığınmak zorunda kaldığı, damarlarındaki can suyunun bile sahibi olan emperyaliste neden anti olabileceği de, beşer olduğu için şaşar düşüncesiyle aklanmasa da, kendisine çok görülmemelidir. Ne var ki bundan, bir milletin beka nedeni olan iktidarının, böylesi zihniyetlere daha fazla teslim edilebilirliği düşüncesi de asla çıkarılmamalıdır…
 
 
          İki ileri bir geri derken dans adımlarımızı şaşırmayalım ve Zarrap meselesine geri adımda tekrar basalım. İranlılar kendi vatandaşlarıyla, Türk siyasilerinin çakma vatandaşları Zarrap ile ilgilendikleri kadar ilgilenmiyorlar. Bizimkiler işi gücü bıraktı Zarrap Efendiyi neredeyse milli mesele haline getirdiler. Sebep sonuç ise apaçık ortada. Bizimkilerin yarası büyük. Çünkü Zarrap bizim biraderleri iyi besledi. Oysa İranlıların öyle bir dertleri yok. Onlar bizimkilerin yanında sütten çıkmış ak kaşık gibi kalıyorlar.
 
 
        Bu sorunun da tek müsebbibi Erdoğan’dır. Ve mesele Türk milletini değil; ama doğrudan Erdoğan ve Partisini bağlar. Artık işin orasını burasını karıştırmaya hiç gerek yoktur. Yarası olan gocunur her zaman. Akılsız başın cezasını da hep başka uzuvlar çeker. Şimdi artık hatayı kabul edip, en azından Devleti de olayın dışında tutmak gerekir. Kim olursa olsun bir Devlet adamına yakışan da budur.
 
 
        Daha da ötesi, ya rüşvet olayına karışan bütün akbabalar birlik olup hesap günü yüce Mahkemede ‘Reis bizi zorladı onu yalnız bırakmamak için bizde paraları kabul edip, susmak zorunda kaldık‘ deseler ne olur. Erdoğan acaba bu işin altından nasıl kalkar, aksini nasıl ispat eder. Yerinde olsam bunu da bir düşünürdüm…
 
        
                                                               Serendip Altındal
 
Yazarın özel yazıları:  Özün Kişiliğinin Aynasıdır...

Rogg & Nok Haber Servisi:- Rogg & Nok Bağımsı Özgür Fikir, Düşünce yazar Grubu

E-Posta ile gönderilen veya direk Web sitesine yayınlanması için gönderilen yazıların fotoğraf gibi tüm demokratik protesto, bilgi, haber, yorum ve sosyal/siyasal içerikli paylaşımlar TC Anayasasının;
MADDE 25: "Düşünce ve Kanaat Hürriyeti";
MADDE 26: "Düşünceyi Açıklama ve Yayma Hürriyeti"
kapsamında Web sitemizde yapılmıştır.
Kişisel veya kurumsal Demokratik düşünce ve kanaatlerimiz engellenmesi ve/veya şiddet/baskı altına alınması, bu nedenle
"Yazar olan biz Hakkımızdaki veya kullanıcıların kullandıkları web sitesindeki yayınlanan haberler dolayısı ile olası her türlü anti-demokratik yasal girişimi",
TC Anayasası, AİHM ve İnsan Hakları Evrensel Beyannamesi kapsamında, her türlü yasal haklarımız saklı kalmak üzere, peşinen reddederiz…

OKUYUCU YORUMLARI

UYARI:Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve tamamı büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. Ayrıca suç teşkil edecek hakaret içerikli yorumlar hakkında muhatapları tarafından dava açılabilmektedir.(Yorum Yapanın Taahütü)Yazılan yorumların sorumluluğunun tarafıma ait olduğunu, yazımın yetkililerce, fikrim sorulmaksızın yayından kaldırılabileceğini bu siteye girdiğim andan itibaren kabul etmiş sayılırım.
Ad Soyad
E-Posta
Güvenlik Kodu: Guvenlik
Yorum
Copyright ©2010 - Tüm hakları saklıdır.
PHP Haber Sitesi Türkiye Tasarım
Rogg&Nok Haber- Tüm Hakları Saklıdır. İzinsiz Ve kaynak gösterilmeden Alıntı Yapılamaz. Yayınlanan Tüm Haber Ve Açıklamalar İlk Kaynaktan Ulaştırılan Açıklamalardır. Sitemiz Bu Açıklamalara Ekleme Veya Müdahelede Bulunmadan Yayınlar. Yorum,Makale, Sizden Gelenler Bölümündeki Yazılardan Yazanlar Sorumludur. Harici Bilgiler Ayrı Bir Sayfada Açılır. Rogg&Nok Haber Bu Linkler Ve İçeriklerinden Sorumlu Değildir.Her Türlü Haber Ve İletişim İçin roggnok@gmail.com Adresini kullanabilirsiniz. Sitemizden Daha İyi Yararlanabilmek için Gizlilik İlekeleri Ve Yayın Prensiplerimzi Okuyunuz. En İyi İnt Exp 8+ 1024x768 Görüntülenir