20 Eylül 2020
Üye Girişi
Üye Girişi
×
Türk Vatandaşları Üye Olabilir
[Turkish CitizensCan Be Members Of]
Güvenlik Kodu:
Guvenlik
http://www.bagimsizozgurmedya.com
http://www.bagimsizozgurmedya.com
SAVAŞ ÇIĞIRTKANLIĞININ ANLAMI
Ülkede yaşanan sorunlara dair artık susmadılar.... Ve de
1 2 3
ANKET
Bu kullandığınız site kapatılsın mı?
CIP 0 - CRZ 0
Evet
44
Hayır
943
Çekimser
8
Fikrim yok
7

Toplam Oy:1002

» Tarikat ve cemaatlerdeki taciz ve tecavüz ve "Bademleme" hız kesmeden devam ediyor.

Tarikat ve cemaatlerdeki taciz ve tecavüz ve "Bademleme" hız kesmeden devam ediyor.

Yurdumun birçok köşesindeki tarikat ve cemattlerde bizim duyduğumuz ve açığa çıkan iğrenç olaylardan çok çok daha fazlası yaşanıyor ve çoğu çeşitli nedenlerden dolayı gizli bir sır olarak kalıyor.
Paylas
Tarikat ve cemaatlerdeki taciz ve tecavüz ve
Özel Haber - 07 Eylül 2020, Pazartesi 15:45:04
12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Tarikat ve cemaatlerdeki taciz ve tecavüz ve "Bademleme" hız kesmeden devam ediyor.

Yurdumun birçok köşesinde bizim duyduğumuz ve açığa çıkan olaylardan çok çok daha fazlası yaşanıyor ve çoğu çeşitli nedenlerden dolayı gizli bir sır olarak kalıyor.

Son günlerde yazılı, görsel ve sanal basında yine ve tekrar tekrar aynı haberler paylaşılıyor. Paylaşılması ve tepki duyulması gayet doğal ve gerekli ama büyük resmi görmek ve esas konuyu kaçırmamak gerekir, Aslında burada en büyük suç küçücük çocuklarını bu tarikatlara emanet eden ailelerinindir. Asıl suçlu olan onlardır ve bunlara bir yaptırım gelmedikçe de bu rezillikler her daim devam edecektir. Tarikat şeyhinin müritlerine ve küçük çocuklara tacizi tecavüzü vs. Sanki yeniymiş sanki bunlar daha önce olmuyormuş gibi. Sürekli aynı konular dönüp duruyor. Ben söyleyeyim bu tacizler ve tecavüzler her zaman vardı ve bu dinci tarikatlar ve cemaatler kapatılıp mutlak yasak gelinceye kadar da sonsuza kadar devam edecek. Bundan başka alınacak her türlü önlem hiçbir zaman bu sapkınlıkları engellemez ve engelleyemez. Bu olaylar bizlere iğrenç ve utanç verici gelebilir fakat bu tarikatların hepsinde çocuk tacizi ve tecavüzü gayet normaldir ve içselleştirilmiştir. Bu tacizlere birçok tarikat şeyhinin ve müridinin de söylemleriyle kabul ettiği “Bademleme” denir. Bu bademcilerin çoğu zamanında kendileri de bademlenmiştir. Bunlara göre bademleme normaldir. Bu tarikatlara destek veren ve bu pisliklere tepki vermeyen, yanında duran politikacılar, siyasiler, belediye başkanları, gazeteciler, bürokratlar ve her kim olursa olsun birçoğu zamanında bu şeyhlerin bademlemesine maruz kalmışlardır ve birçoğu bunlara gebedir. Çeşitli sosyal, ekonomik, Dini ve toplumsal nedenlerden dolayıdır ki hiçbiri bunları itiraf edememiştir. Ne acıdır ki bu taciz edilen çocukların velilerinin birçoğu uzun yıllardan beri süregelen bu iğrençliklere cemaatten dışlanmamak ve bunun gibi sebeplerden dolayı tepki vermemiş ve sır olarak saklamıştır. Ve bu tarikatlar uzun yıllardır ne acıdır ki bu taciz ve tecavüzlerini Din kisvesi altında yapmışlardır ve yapmaya da devam ediyorlar. Çocuklarına dinini öğretmek tabii ki her vatandaşın hakkıdır. Ancak bunun yolu çok daha şeffaf, denetlenebilir ve yasal bir şekilde oluşturulan; “Diyanet işleri başkanlığı” vasıtasıyla yapılabilir.

Başta biz ana babaların, Hükümetimizin, Devletimizin, tüm siyasi partilerimizin ve sivil toplum örgütlerimizin hiç vakit kaybetmeden ve “Bunlar yapmaz. Bu cemaat başka, bu tarikatta asla böyle şeyler olmaz. Bunların alnı secdeye değiyor. Bunlar çocuklarımıza dinimizi öğretiyor” gibi ayrım yapmadan birlik olarak tümünün mutlak ve mutlak sonsuza kadar kapatılası ve asla göz açtırılmaması gerekir. Gerisi geçici tepki, zamanla unutulan olaylar, boş laflar ve kendimizi kandırmadan öteye asla gidemez ve gitmez.

Serdal Göçmen

07.09.2020


Serdal Göçmen- Rogg & Nok Din Yolu İle Sömürülen Türkiyenin Düştüğü Durumu Araştırma Grubu....

E-Posta ile gönderilen veya direk Web sitesine yayınlanması için gönderilen yazı, fotoğraf gibi tüm demokratik protesto, bilgi, haber, yorum ve sosyal/siyasal içerikli paylaşımlar TC Anayasasının;
MADDE 25: "Düşünce ve Kanaat Hürriyeti";
MADDE 26: "Düşünceyi Açıklama ve Yayma Hürriyeti"
kapsamında Web sitemizde yapılmıştır.
Kişisel veya kurumsal Demokratik düşünce ve kanaatlerimiz engellenmesi ve/veya şiddet/baskı altına alınması, bu nedenle
"Yazar olan biz Hakkımızdaki veya kullanıcıların kullandıkları web sitesindeki yayınlanan haberler dolayısı ile olası her türlü anti-demokratik yasal girişimi",
TC Anayasası, AİHM ve İnsan Hakları Evrensel Beyannamesi kapsamında, her türlü yasal haklarımız saklı kalmak üzere, peşinen reddederiz…

OKUYUCU YORUMLARI

UYARI:Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve tamamı büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. Ayrıca suç teşkil edecek hakaret içerikli yorumlar hakkında muhatapları tarafından dava açılabilmektedir.(Yorum Yapanın Taahütü)Yazılan yorumların sorumluluğunun tarafıma ait olduğunu, yazımın yetkililerce, fikrim sorulmaksızın yayından kaldırılabileceğini bu siteye girdiğim andan itibaren kabul etmiş sayılırım.
Ad Soyad
E-Posta
Yorum
Copyright ©2010 - Tüm hakları saklıdır.
PHP Haber Sitesi Türkiye Tasarım
Rogg&Nok Haber- Tüm Hakları Saklıdır. İzinsiz Ve kaynak gösterilmeden Alıntı Yapılamaz. Yayınlanan Tüm Haber Ve Açıklamalar İlk Kaynaktan Ulaştırılan Açıklamalardır. Sitemiz Bu Açıklamalara Ekleme Veya Müdahelede Bulunmadan Yayınlar. Yorum,Makale, Sizden Gelenler Bölümündeki Yazılardan Yazanlar Sorumludur. Harici Bilgiler Ayrı Bir Sayfada Açılır. Rogg&Nok Haber Bu Linkler Ve İçeriklerinden Sorumlu Değildir.Her Türlü Haber Ve İletişim İçin roggnok@gmail.com Adresini kullanabilirsiniz. Sitemizden Daha İyi Yararlanabilmek için Gizlilik İlekeleri Ve Yayın Prensiplerimzi Okuyunuz. Ekonomik Veriler Bilgilendirme Amaclidir.Kullanimindan Dogacak Sorunlardan Sitemiz Sorumlu Degildir.