25 Kasım 2017 Cumartesi 10:25:23
» Tayipistan ülkesi ve kurduğu AKP ve MEB laikliğe savaş açtı! Şimdi bizle susalım mı? Dersiniz olsun.

Tayipistan ülkesi ve kurduğu AKP ve MEB laikliğe savaş açtı! Şimdi bizle susalım mı? Dersiniz olsun.

İstanbul'daki bir özel okulda çekilen görüntüleri Meclis'e taşıyan Yarkadaş, "AKP ve MEB tarikatların emir kulu haline geldi"...
Paylas
http://www.bagimsizozgurmedya.com
Tayipistan ülkesi ve kurduğu AKP ve MEB laikliğe savaş açtı! Şimdi bizle susalım mı? Dersiniz olsun.
http://halkgonulluleri.com/halk-tv-seti.asp
Eğitim - 20 Eylül 2017, Çarşamba 12:44:58
12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Şu anda siyaset yapmaya çalışan gazeteci kökenli Barış Yarkadaş, "Okullar MEB eliyle gericiliğin laboratuvarı haline getirildi. AKP bir kuşağı yok ediyor. Buna karşı laikliği kararlılıkla savunacağız" ifadesini kullandı. Yarkadaş, AKP ile MEB'in Atatürkçülüğü yok etmek için eşgüdüm içinde hareket ettiğini de savundu.

 

İSMET YILMAZ'A SORDU

 

İstanbul'da okulların açıldığı gün çekilen bir videoda öğrencilerin tekbir getirdiği görüntüler TBMM'ye taşındı. CHP İstanbul Milletvekili Barış Yarkadaş, Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz'a yönelttiği soru önergesinde "Bu uygulama İçin siz mi talimat verdiniz? Okul müdürleri laiklik karşıtı eylemler için cesareti sizden mi alıyor?" sorusunu yöneltti.

 

Okulların AKP'nin gerici ve çağdışı uygulamalarının laboratuvarı haline geldiğini belirten Yarkadaş, "AKP iktidarı, sorunları çözemeyince dizginlerinden boşaldı ve din sömürüsünü zirveye taşıdı" dedi.

 

"MALEZYA MODELİ"

 

Okulda çekilen görüntülerin tüm yasa ve yönetmeliklere aykırı olduğunu belirten Yarkadaş, "Türkiye'ye AKP eliyle Malezya modeli dayatılıyor. Buna tüm gücümüzle direnecek, Türkiye'nin geleceği olan çocukları tarikat ve cemaatlere yem etmeyeceğiz" diye konuştu. 

 

Evrim'e ilişkin derslerin kaldırılıp zorunlu din dersi saatlerinin artırıldığını da hatırlatan Yarkadaş, "Okullarda bilim sıfırlandı. Müfredattan Atatürk çıkarıldı.  Bilimden boşaltılan alan hurafelerle dolduruldu. AKP ve MEB, bilime, laikliğe ve dolayısıyla demokrasi ve özgürlüklere savaş açtı" ifadesini kullandı. 

 

"SÖYLEYECEK SÖZLERİ KALMAYINCA..."

 

MEB'in, AKP'nin gerici ve çağdışı politikalarının taşıyıcısı olduğunu da belirten Yarkadaş, "Halka söyleyecek sözler kalmadığı İçin, amansız bir din sömürüsüne giriştiler. Çoluk çocuğa musallat oldular. FETÖ'den boşalan yerleri başka cemaat ve tarikatlara teslim ettiler. Gerici bir zaman dilimine soktular Türkiye'yi... Ama buna teslim olmayacak, laiklikten vazgeçmeyeceğiz" dedi.

 

AKP'nin tüm okulları arka bahçesi haline getirmek için uğraştığını belirten Yarkadaş, "Okulları kendilerine taban yaratacak bir alan olarak görüyorlar. Bu yüzden artık kontrolsüz bir şekilde hareket ediyor ve laikliği bilmeyen / tanımayan ve ona düşman olan kuşaklar yetiştirmek istiyorlar"  diye konuştu.

 

"SAVCILAR NEYİ BEKLİYOR?"

 

Cumhuriyet Savcılarını da göreve çağıran Yarkadaş, "İstanbul'da bir özel okulda çekilen görüntüler, anayasayı ayaklar altına almaktır. Görevinizi yapın ve sorumlular hakkında soruşturma açın! Sizler cumhuriyetin değerlerini korumakla yükümlüsünüz" dedi.

 

Yarkadaş ailelere de seslenerek "Gericiliğin, aydınlığa savaş açtığı bir dönemden geçiyoruz. Çocuklarımızın tarikat ve cemaatlerin tuzağına düşmemesi için birlikte mücadele edelim" ifadesini kullandı.

 

Yarkadaş, AKP'li Bakan İsmet Yılmaz'a "Ettiğin yemine bağlı kalmamakta kararlı isen istifa et" çağrısında da bulundu. CHP'li vekil, AKP'yi de uyararak "Gün gelir laikliği ve demokrasiyi çok ararsınız" uyarısında da bulundu.

 

AKP'Yİ UYARDI

 

AKP'ye "Türkiye'ye Malezya modelini dayatarak büyük kötülük yapıyorsunuz" diye seslenen Yarkadaş şöyle konuştu:

 

"Laikliği yok etmek, size hiçbir şey kazandırmadığı gibi; Türkiye'ye de çok şey kaybettirir. Evet farkındayız; işsizliği çözemiyorsunuz; dünyadan izole oldunuz. Halka söyleyecek bir sözünüz de kalmadı. Bu yüzden sözde İslami eğitimle kitleleri yanınızda tutmaya çalışıyor, tarikat ve cemaatler ne derse onu yapıyorsunuz. Ama unutmayın ki; çıkış burada değil, laiklik ve demokrasidedir. Çocuklarımızdan elinizi çekin. Onların bilimsel ve demokratik bir eğitim almasını sağlayın."

 


Rogg & Nok Haber Servisi:- Rogg & Nok Din Yolu İle Sömürülen Eğitim Düzeni Araştırma Grubu

E-Posta ile gönderilen veya direk Web sitesine yayınlanması için gönderilen yazıların fotoğraf gibi tüm demokratik protesto, bilgi, haber, yorum ve sosyal/siyasal içerikli paylaşımlar TC Anayasasının;
MADDE 25: "Düşünce ve Kanaat Hürriyeti";
MADDE 26: "Düşünceyi Açıklama ve Yayma Hürriyeti"
kapsamında Web sitemizde yapılmıştır.
Kişisel veya kurumsal Demokratik düşünce ve kanaatlerimiz engellenmesi ve/veya şiddet/baskı altına alınması, bu nedenle
"Yazar olan biz Hakkımızdaki veya kullanıcıların kullandıkları web sitesindeki yayınlanan haberler dolayısı ile olası her türlü anti-demokratik yasal girişimi",
TC Anayasası, AİHM ve İnsan Hakları Evrensel Beyannamesi kapsamında, her türlü yasal haklarımız saklı kalmak üzere, peşinen reddederiz…

OKUYUCU YORUMLARI

UYARI:Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve tamamı büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. Ayrıca suç teşkil edecek hakaret içerikli yorumlar hakkında muhatapları tarafından dava açılabilmektedir.(Yorum Yapanın Taahütü)Yazılan yorumların sorumluluğunun tarafıma ait olduğunu, yazımın yetkililerce, fikrim sorulmaksızın yayından kaldırılabileceğini bu siteye girdiğim andan itibaren kabul etmiş sayılırım.
Ad Soyad
E-Posta
Güvenlik Kodu: Guvenlik
Yorum
Copyright ©2010 - Tüm hakları saklıdır.
PHP Haber Sitesi Türkiye Tasarım
Rogg&Nok Haber- Tüm Hakları Saklıdır. İzinsiz Ve kaynak gösterilmeden Alıntı Yapılamaz. Yayınlanan Tüm Haber Ve Açıklamalar İlk Kaynaktan Ulaştırılan Açıklamalardır. Sitemiz Bu Açıklamalara Ekleme Veya Müdahelede Bulunmadan Yayınlar. Yorum,Makale, Sizden Gelenler Bölümündeki Yazılardan Yazanlar Sorumludur. Harici Bilgiler Ayrı Bir Sayfada Açılır. Rogg&Nok Haber Bu Linkler Ve İçeriklerinden Sorumlu Değildir.Her Türlü Haber Ve İletişim İçin roggnok@gmail.com Adresini kullanabilirsiniz. Sitemizden Daha İyi Yararlanabilmek için Gizlilik İlekeleri Ve Yayın Prensiplerimzi Okuyunuz. En İyi İnt Exp 8+ 1024x768 Görüntülenir