17 Haziran 2019 Pazartesi 12:46:20
» Vaatler içinde Kazım Arslan: "NAKLİYECİ ve ŞOFÖR ESNAFININ TÜM SORUNLARINI ÇÖZECEĞİZ" ...

Vaatler içinde Kazım Arslan: "NAKLİYECİ ve ŞOFÖR ESNAFININ TÜM SORUNLARINI ÇÖZECEĞİZ" ...

...
Paylas
http://www.bagimsizozgurmedya.com
Vaatler içinde Kazım Arslan:
http://www.bagimsizozgurmedya.com/turkhaber.html
Siyaset - 07 Haziran 2018, Perşembe 12:21:46
12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Kazım Arslan:

 

"NAKLİYECİ ve ŞOFÖR ESNAFININ TÜM SORUNLARINI ÇÖZECEĞİZ"

 

Kazım Arslan, nakliyeci ve şoför esnafının sorunlarına dair somut çözümlerin CHP iktidarında olduğunu belirterek seçim bildirgesinde yer alan başlıkları esnafla paylaştı.

 

Milletvekili Adayı Arslan, CHP iktidarında nakliye işlerinde mazot desteği ödeneceğini, yol denetim sistemi kurulacağını, trafik sigortalarındaki kesintileri kaldıracaklarını açıkladı, vize sürelerinin de yeniden değerlendirileceğini söyledi.  Milletvekili Adayı Arslan, "Ağır vasıtalarda poliçe fiyatını düşüreceğiz, nakliye araçlarını yenilemek için hurda desteğini arttıracağız. Şoförlerimizin yıpranma payını tanıyarak erken emeklilik yolunu açacağız. Taksicimiz işsiz kalırsa İşsizlik Fonu'na dahil edilerek işsizlik maaşı alacak" dedi.

 

Kazım Arslan, CHP'nin nakliye ve şoför esnafının sorunlarına çözüm için aktardığı hususlar şöyle:

 

 

MAZOT DESTEĞİ GELİYOR

 

Taşımacılık sektöründe çalışan şoför ve diğer personelin ücret, fazla çalışma, izin ve sosyal güvenlik sorunlarını çözeceğiz. Yetkili bakanlıklar ve kurumlar aracılığıyla etkin bir yol denetim sistemi kuracağız. TIR parkları ve mola alanlarının polis veya jandarma tarafından korunmasını sağlayacağız. Taksiler için kartlı ödeme sistemlerini teşvik edeceğiz. Araç kilometre kayıt sistemini geliştirerek, 12 ton kapasiteli araç kullanan taşımacılara litrede ortalama 0,25 kuruş mazot destek primi ödeyeceğiz.

 

SİGORTA VE VERGİ MALİYETLERİ DÜŞECEK

 

Trafik sigortalarında % 10 SGK, % 5 BSMV kesintilerini kaldırarak, Trafik Sigorta Poliçe fiyatlarında düşüş sağlayacağız. Ağır vasıta araçlarda Trafik Sigortası bedellerini düşüreceğiz. Nakliye sektöründeki küçük esnafın da kredi kullanabilmesi için Bankalar ve Esnaf Kefalet Kredi Kooperatifleri'nin belirlediği koşulları yeniden düzenleyeceğiz.

 

ARAÇ YENİLEMEDE AVANTAJLAR BÜYÜYECEK

 

Uluslararası, şehirlerarası ve şehir içi nakliye ve yolcu taşımacılığında kullanılan 20 yaş üzeri araçlar için verilen hurda desteğini arttırarak taşıtların yenilenmesini sağlayacağız. Yetki belgeleri için ödenen ücretleri düşürecek, esnafın taksitle ödeme yapmasına olanak tanıyacağız.

 

ŞOFÖRLERE ERKEN EMEKLİLİK MÜJDESİ VERDİ

 

Şoförlerimizi yıpranma payı kapsamına alarak erken emekli olma hakkı tanıyacağız. İşsiz kalan ticari araç sahiplerine de İşsizlik Sigortası'ndan yararlanma hakkı tanıyacağız. Korsan taksiciliğe karşı aktif mücadele verecek ve haksız rekabeti önleyeceğiz.Kısacası Nakliyeci ve Şoför esnafı yep yeni çalışma imkanları ile,huzurunu,güvenini ve geleceğini sağlamış olacağız.

 

Kazım ARSLAN


Rogg & Nok Haber Servisi:
E-Posta ile gönderilen veya direk Web sitesine yayınlanması için gönderilen yazıların fotoğraf gibi tüm demokratik protesto, bilgi, haber, yorum ve sosyal/siyasal içerikli paylaşımlar TC Anayasasının;
MADDE 25: "Düşünce ve Kanaat Hürriyeti";
MADDE 26: "Düşünceyi Açıklama ve Yayma Hürriyeti"
kapsamında Web sitemizde yapılmıştır.
Kişisel veya kurumsal Demokratik düşünce ve kanaatlerimiz engellenmesi ve/veya şiddet/baskı altına alınması, bu nedenle
"Yazar olan biz Hakkımızdaki veya kullanıcıların kullandıkları web sitesindeki yayınlanan haberler dolayısı ile olası her türlü anti-demokratik yasal girişimi",
TC Anayasası, AİHM ve İnsan Hakları Evrensel Beyannamesi kapsamında, her türlü yasal haklarımız saklı kalmak üzere, peşinen reddederiz…

OKUYUCU YORUMLARI

UYARI:Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve tamamı büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. Ayrıca suç teşkil edecek hakaret içerikli yorumlar hakkında muhatapları tarafından dava açılabilmektedir.(Yorum Yapanın Taahütü)Yazılan yorumların sorumluluğunun tarafıma ait olduğunu, yazımın yetkililerce, fikrim sorulmaksızın yayından kaldırılabileceğini bu siteye girdiğim andan itibaren kabul etmiş sayılırım.
Ad Soyad
E-Posta
Güvenlik Kodu: Guvenlik
Yorum
Copyright ©2010 - Tüm hakları saklıdır.
PHP Haber Sitesi Türkiye Tasarım
Rogg&Nok Haber- Tüm Hakları Saklıdır. İzinsiz Ve kaynak gösterilmeden Alıntı Yapılamaz. Yayınlanan Tüm Haber Ve Açıklamalar İlk Kaynaktan Ulaştırılan Açıklamalardır. Sitemiz Bu Açıklamalara Ekleme Veya Müdahelede Bulunmadan Yayınlar. Yorum,Makale, Sizden Gelenler Bölümündeki Yazılardan Yazanlar Sorumludur. Harici Bilgiler Ayrı Bir Sayfada Açılır. Rogg&Nok Haber Bu Linkler Ve İçeriklerinden Sorumlu Değildir.Her Türlü Haber Ve İletişim İçin roggnok@gmail.com Adresini kullanabilirsiniz. Sitemizden Daha İyi Yararlanabilmek için Gizlilik İlekeleri Ve Yayın Prensiplerimzi Okuyunuz. En İyi İnt Exp 8+ 1024x768 Görüntülenir